Stockholm School of Economics

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Unikalna szkoła biznesu

Stockholm School of Economics (SSE) jest wiodącą szkołą biznesu w krajach skandynawskich z unikalną siecią społeczności biznesowej, prywatnym finansowaniem i niewielką zależnością od wsparcia rządowego. Od ponad wieku SSE kształci utalentowane kobiety i mężczyzn na czołowych stanowiskach w środowisku biznesowym i publicznym.
SSE oferuje studia licencjackie i magisterskie wraz z wysoko ocenianymi programami doktoranckimi, MBA i Executive Education. Około 2000 studentów zarejestrowanych jest w programach na różnych poziomach.

Współpraca ze społecznością biznesową

SSE została założona w 1909 r. Z inicjatywy świata korporacyjnego i ewoluowała w ścisłym dialogu z przemysłem i społeczeństwem. Wraz z przyspieszeniem globalizacji i pojawieniem się nowych wyzwań, bliskie relacje z liderami biznesu, politykami, politykami i ekspertami otwierają drogę do doskonałych badań. Szwedzka społeczność biznesowa i szkoła utrzymują bliskie więzi. Dzisiaj SSE ma ponad 100 partnerów korporacyjnych.

Sieci międzynarodowe

SSE zyskało reputację doskonałości zarówno w Szwecji, jak i na całym świecie. Szkoła współpracuje z wieloma wiodącymi uczelniami na całym świecie. W 1999 r. SSE stało się pierwszą szkołą biznesu w Szwecji, która otrzymała wiodącą na świecie międzynarodową akredytację dla szkół biznesu, EQUIS i od tego czasu utrzymuje akredytację. Świadczy to o tym, że wszystkie główne działania SSE, zarówno nauczania, jak i badań, mają najwyższe międzynarodowe standardy. Ponadto SSE jest jedyną szwedzką instytucją członkowską CEMS (The Global Alliance in Management Education) i PIM (Partnership in International Management).
SSE jest także jedynym skandynawskim przedstawicielem w ICEDR (Międzynarodowe konsorcjum na rzecz Executive Development Research), społeczeństwa obejmującego 25 czołowych szkół biznesu (między innymi Harvard University, MIT, Wharton) biznesu i 40 wiodących korporacji (ABB, Deutsche Bank , Unilever, Ericsson, aby wymienić tylko kilka) na świecie.

Executive Education w SSE

IFL Executive Education w SSE jest filią SSE, która oferuje otwarte programy rekrutacyjne i dostosowane do potrzeb kluczowych pracowników w prywatnych przedsiębiorstwach i administracji publicznej. IFL Executive Education w SSE oferuje programy rozwojowe najwyższej jakości mające na celu zwiększenie siły konkurencyjnej firm, organizacji i osób.

Lokalizacje

Sztokholm

Address
Stockholm School of Economics
Sveavägen 65

Sztokholm, Okręg Sztokholmski, Szwecja
Telefon
+46-8-736 90 00

Akredytacje

EFMD Equis Accredited