Mälardalen University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Mälardalen University ( MDH ) znajduje się w gęsto zaludnionym i ekspansywnym regionie wokół jeziora Mälaren, około godzinę pociągiem od Sztokholmu i lotniska Arlanda. Większość studentów uniwersytetu odbywa kursy w jednym z dwóch centralnie położonych kampusów w Eskilstuna i Västerås.

MDH prowadzi doskonałe badania w zakresie Future Energy i specjalizacji Embedded Systems oraz wybitne badania w dziedzinie zdrowia i dobrostanu, a także specjalizacje technologiczne i inżynieryjne w zakresie innowacji i realizacji produktów.

Podstawowym zadaniem ustalonych obszarów badawczych nauk o wychowaniu i matematyce, ekonomii i zarządzania przemysłowego oraz nauk o życiu zawodowym jest zapewnienie podstaw badawczych dla każdego przedmiotu studiów na poziomie I i II stopnia.

MDH charakteryzuje się bliską współpracą z biznesem i sektorem publicznym w regionie, dzięki czemu nasza Uczelnia jest atrakcyjna dla studentów - i naszych studentów na rynku pracy. Około 85% naszych studentów ma pracę w ciągu roku od ukończenia studiów.

MDH posiada certyfikat środowiskowy i we wszystkich swoich działaniach priorytetowo traktuje zrównoważony rozwój społeczności.

Dlaczego warto tu studiować?

 • Współpraca, na której będziesz czerpać korzyści
  Nasza edukacja charakteryzuje się wysoką jakością i bliskim kontaktem naukowym, między studentami, a także między uczniami i nauczycielami. Mälardalen University jest dobrze znany ze współpracy z otaczającym społeczeństwem i wiemy, że nasi studenci są atrakcyjni na rynku pracy. Ponad 86% naszych studentów ma zatrudnienie na swoim kierunku w ciągu pierwszego roku po ukończeniu studiów. Poprzez wysokiej jakości edukację i współpracę z sektorem publicznym, firmami i przemysłem przygotowujemy Cię do życia zawodowego. Nasze programy studiów są opracowywane we współpracy z pracodawcami i są przez nich stale oceniane - co pomaga dopasować nasze programy i kursy do wymagań świata zawodowego. Wiele międzynarodowych firm, takich jak ABB i Volvo, ma swoje siedziby w pobliżu Eskilstuna i Västerås, a nasi studenci korzystają z tego.


 • Międzynarodowa atmosfera
  Na Mälardalen University poczujesz się jak w domu , a przebywanie tutaj bardziej przypomina bycie częścią społeczności międzynarodowej niż w jakimś konkretnym kraju. Mälardalen University ma międzynarodową atmosferę, w której znajdują się studenci i pracownicy z całego świata. Mamy również partnerskie uniwersytety w około czterdziestu krajach na całym świecie, a zarówno studenci, jak i pracownicy mają doskonałe możliwości spędzenia czasu w jednym z tych innych miejsc nauki.


 • Cenne wsparcie i działania
  Uczelnia oferuje naszym studentom dużą pomoc naukową, między innymi w formie kursów z techniki studiowania i komunikacji. Pod koniec studiów oferujemy również doradztwo zawodowe. Samorząd studencki organizuje wiele zajęć towarzyskich i oferuje cenne wsparcie, szczególnie dla naszych studentów zagranicznych.


 • Dobre zakwaterowanie
  Pomagamy naszym studentom znaleźć miejsce do życia, w Eskilstunie lub Västerås. W trakcie semestrów, od poniedziałku do piątku, oferujemy również bezpłatne przejazdy autobusowe między miastami, zarówno dla studentów, jak i pracowników.


 • Doskonałe zaplecze do Twojej dyspozycji
  Obiekty są nowoczesne i obejmują jasne budynki, które zostały zbudowane specjalnie dla uniwersytetu. Jest wiele sal wykładowych i miejsc spotkań dla studentów, ale także ładne dziedzińce i ciche pokoje do nauki. Istnieje wiele stanowisk komputerowych, z których mogą korzystać nasi studenci, a także dostęp do sieci bezprzewodowej dla laptopów.


 • Wysokiej jakości nauczanie oparte na badaniach
  To, że istnieje silny związek między naszym wykształceniem a naszymi badaniami, jest dla nas oczywiste. Nasi studenci zyskują dobry wgląd w świat badań i najnowsze odkrycia.


 • Edukacja z naciskiem na zdolność do zatrudnienia
  Jako student Mälardalen University będziesz atrakcyjny na rynku pracy. Poprzez wysokiej jakości edukację i współpracę z otaczającą społecznością przygotowujemy Cię do życia zawodowego. Nasze programy studiów są opracowywane we współpracy z pracodawcami i są przez nich stale oceniane - co pomaga dopasować nasze programy i kursy do wymagań rynku pracy. Nasi studenci pozostają w ciągłym bliskim kontakcie ze swoimi rówieśnikami, nauczycielami, badaczami i przyszłymi pracodawcami, a wiele naszych edukacji zawiera elementy praktyczne. Może to przybrać formę, na przykład, studentów piszących projekty dyplomowe we współpracy z firmą lub uniwersytetu zapraszających przedstawicieli biznesu jako wykładowców gościnnych.


 • Bliskość na Uniwersytecie
  Zagraniczni studenci często doceniają fakt, że łatwo jest nawiązać kontakt z profesorami, a w MDH panuje nieformalna atmosfera. Studenci studiów licencjackich, doktoranci i profesorowie często spotykają się w ramach różnych projektów. Doceniamy to, że studenci aktywnie uczestniczą w swojej edukacji, dlatego zachęcamy do jak najlepszego wykorzystania czasu przeznaczonego na naukę.

Lokalizacje

Västerås

Address
Högskoleplan 1
722 20 Västerås Västerås, Västmanland County, Szwecja

Eskilstuna

Mälardalens högskola

Address
Mälardalen University
Västerås, Högskoleplan 1
Eskilstuna, Drottninggatan 12

Eskilstuna, Hrabstwo Södermanland, Szwecja
Telefon
+46 21 10 13 00

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium