Przeczytaj oficjalny opis

Lund University - najlepszy Lund University Szwecji

Lund University został założony w 1666 roku i konsekwentnie plasuje się w czołówce 100 najlepszych uniwersytetów na świecie (92. na świecie i na najwyższym wśród szwedzkich uniwersytetów, QS World University Rankings 2019).

Uniwersytet ma 40 000 studentów i 7400 pracowników i oferuje ponad 100 programów magisterskich i 8 programów licencjackich prowadzonych w języku angielskim .

Lund jest najatrakcyjniejszym kierunkiem studiów w Szwecji. Uniwersytet oferuje jedną z najszerszych ofert programów i kursów w Skandynawii, opartych na interdyscyplinarnych i nowatorskich badaniach. Stopień z Lund University jest cechą jakości zarówno w Szwecji, jak i za granicą.

Obszary podlegające

Nasze osiem wydziałów i wiele wyspecjalizowanych ośrodków badawczych oferuje kształcenie w następujących obszarach tematycznych:

 • Architektura
 • Ekonomia biznesu
 • Komunikacja
 • Inżynieria
 • Środowisko
 • W porządku
 • Nauki humanistyczne, języki
 • Studia międzynarodowe
 • Prawo
 • Lekarstwo
 • Nauka

Możliwości studiów dla zagranicznych studentów

Lund University oferuje ponad 100 programów magisterskich i 8 programów licencjackich w języku angielskim , a także ponad 1000 kursów wolnostojących prowadzonych w języku angielskim.

Znajdź swój program studiów: www.lunduniversity.lu.se/programmes

Okresy aplikacji

Główny okres aplikacyjny dla studentów zagranicznych to połowa października do 15 stycznia dla wszystkich programów rozpoczynających się w semestrze jesiennym (sierpień) każdego roku. Mały wybór programów przyjmuje również wnioski w czerwcu-sierpniu na początku semestru wiosennego (styczeń).

Jak ubiegać się o studia: www.lunduniversity.lu.se/apply

Czesne

Studenci, którzy są obywatelami krajów spoza UE / EOG i Szwajcarii, są na ogół zobowiązani do płacenia czesnego. Czesne nie mają zastosowania do obywateli UE / EOG. Informacje na temat czesnego poszczególnych programów znajdują się na stronie www.lunduniversity.lu.se/programmes

Możliwości stypendialne

Studenci będący obywatelami krajów spoza UE / EOG mogą ubiegać się o stypendium po złożeniu u nas wniosku o naukę. Stypendia przyznawane są w oparciu o wartość akademicką, a nie sytuację finansową.

Dowiedz się więcej o możliwościach stypendialnych: www.lunduniversity.lu.se/scholarships

Badania

Lund jest domem dla ponad 30 wiodących na świecie środowisk badawczych i jest domem dla dwóch największych w Europie obiektów badań materiałów: MAX IV (zainaugurowany w 2016 r.) I ESS (otwarty w 2023 r.). Lund University jest również członkiem prestiżowej sieci uczelni wyższych o dużym zapotrzebowaniu na badania, Universitas 21 i Ligii Europejskich Uniwersytetów Badawczych (LERU) .

Styl nauczania

Krytyczne myślenie i wolność ducha są kamieniem węgielnym życia akademickiego na Lund University w Lund University . Skupienie się na pracy grupowej w bardziej nieformalnych środowiskach klasy otwartej ułatwia naukę, tworzy dialog i pomaga w generowaniu nowych pomysłów.

Lund to międzynarodowe miejsce spotkań zarówno studentów, jak i naukowców. Stwarza to środowisko globalnej klasy, w którym studenci zyskują nowe perspektywy kulturowe i mogą rozwijać swoje międzynarodowe sieci, które są wysoko cenione przez pracodawców na całym świecie.

Studenci w Lund mają doskonałe możliwości do kontaktów biznesowych . Miasto Lund ma wyjątkowe, światowej klasy środowisko dla technologii, wiedzy, innowacji i przedsiębiorczości, a także posiada imponującą liczbę międzynarodowych firm.

Życie studenckie

Lund jest numerem 1 wśród studentów zagranicznych przyjeżdżających do Szwecji i uważana jest za najlepsze miasto studenckie w Szwecji, z unikalną kombinacją dużych klubów towarzyskich (historycznych "narodów"), związków studenckich i Towarzystwa Akademickiego, tworząc aktywnego i aktywnego ucznia życie.

Miasto Lund

Miasto Lund znajduje się w południowej Szwecji, zaledwie 10 minut pociągiem do trzeciego co do wielkości miasta Szwecji, Malmö, i tylko 35 minut pociągiem na lotnisko w Kopenhadze w Danii.

Jako jedno z najstarszych miast w Szwecji, którego historia sięga 990 roku, Lund jest miastem kontrastów, w którym ponad 1000 lat historii miesza się z nowoczesną wiedzą i pomysłami. W Lund znajduje się urok małego, malowniczego, brukowanego miasta, obok dużych atrakcji miejskich, takich jak usługi, sklepy, restauracje i wydarzenia kulturalne. Lund jest także domem dla dużych międzynarodowych firm, takich jak Sony Mobile, Tetra Pak, Ericsson, Alfal Laval i Gambro.

Angielski jest powszechnie używany w Szwecji i Lund (90% Szwedów mówi płynnie), co oznacza, że ​​możesz doświadczyć wyjątkowej kultury europejskiej bez bariery językowej.

Dowiedz się więcej o Lund University

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lunduniversity.lu.se

Możesz również zadawać pytania na naszej stronie na Facebooku www.facebook.com/lunduniversity

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:


Lund University

Magister rachunkowości i finansów jest odpowiedni dla studentów zainteresowanych karierą w szerokim zakresie organizacji i sektorów w dziedzinie biznesu, doradztwa i fina ... [+]

Magister rachunkowości i finansów jest odpowiedni dla studentów zainteresowanych karierą w szerokim zakresie organizacji i sektorów w dziedzinie biznesu, doradztwa i finansów.

Kariera w zakresie finansów korporacyjnych, rachunkowości finansowej, analizy finansowej, audytu wewnętrznego i kontroli, kontroli zarządzania, zarządzania finansami i pokrewnych zawodów wymaga zaawansowanego poziomu zrozumienia teorii i praktyk rachunkowości i finansów. Program spełnia tę potrzebę i opiera się na założeniu, że uczenie się jest owocne, gdy jest stosowane w praktycznych kontekstach decyzyjnych. Duży nacisk kładziony jest na umiejętności uczestników szkolenia na umiejętne i krytyczne stosowanie ich wiedzy w sytuacjach decyzyjnych, a program intensywnie wykorzystuje zorientowaną na aplikacje pedagogikę, a także ambitne projekty zespołowe, przypadki i eksperymenty.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten podwójny program rozwoju gospodarczego i wzrostu łączy wiedzę trzech wysoko notowanych uniwersytetów europejskich w jedną wspólną platformę z czołowymi naukowcami w d ... [+]

Master's in Economic Development and Growth kształci następne pokolenie analityków, badaczy i specjalistów w dziedzinie rozwoju i wzrostu o dużej zdolności do niezależności. Program łączy wiedzę trzech wysoko notowanych uniwersytetów europejskich we wspólnej platformie z czołowymi naukowcami z dziedziny ekonomii, historii gospodarczej i demografii.

W tym dwustopniowym programie spędzasz pierwszy rok na studiowaniu rozwoju i międzynarodowej ekonomii, statystyce i długoterminowym rozwoju na Universidad Carlos III de Madrid lub na Uniwersytecie w Groningen. Drugi rok specjalizujesz się w rozwoju i rozwoju, związanym z kwestiami takimi jak kompleksowość i równość, zrównoważony rozwój i energia, innowacje i kapitał ludzki na Lund University w Lund University .... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten interdyscyplinarny program magisterski ma szeroki zakres i daje dostęp do najnowszych badań. Oferujemy wysokiej jakości nauczanie w trzech różnych specjalnościach: hi ... [+]

Podczas ubiegania się o ten program wybierasz jedną z trzech ścieżek: ścieżkę historii gospodarczej, ścieżkę ekonomicznej demografii lub ścieżkę rozwoju gospodarczego .

Historia ekonomiczna (120 ECTS)

Wiedza o przeszłości jest niezbędna do zrozumienia dzisiejszego świata i kształtowania przyszłości. W tym utworze będziesz rozwijać zaawansowany wgląd w długofalowy rozwój społeczeństw. Łącząc narzędzia analityczne z ekonomii i nauk społecznych z kontekstowym zrozumieniem warunków w przeszłości, będziesz w stanie wykorzystać zgromadzone ludzkie doświadczenie, aby rozwiązać bieżące problemy.

Lund University jest znany ze swoich badań w historii gospodarczej. Jako student możesz w pełni korzystać z tego kwitnącego środowiska, uzyskując dostęp do najnowocześniejszych badań w swojej edukacji. Kursy podstawowe obejmują dziedziny tematyczne, takie jak globalna gospodarka, populacja i standardy życia, zmiany instytucjonalne, a także projektowanie badań i stosowanie metod naukowych. Ponadto możesz dostosować swój stopień z naszej szerokiej gamy tematów, obejmujących zajęcia fakultatywne i tutoriale.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Master's Program in Economics zapewnia dokładną wiedzę na temat nowoczesnych teorii ekonomicznych, koncepcji i technik oraz ich zastosowań. Otwiera drzwi do szerokiej gam ... [+]

Master's in Economics otwiera drzwi do szerokiego zakresu kariery, jako ekonomista, konsultant, analityk i doradca oraz absolwenci są w stanie kontynuować karierę zarówno w sektorze publicznym i prywatnym. Program zapewnia pogłębioną i pogłębioną wiedzę na temat nowoczesnych teorii ekonomicznych, koncepcji i technik oraz ich zastosowań. Zdobędziesz niezbędne narzędzia do przeprowadzenia zaawansowanej analizy ekonomicznej i zdobycia specjalistycznej wiedzy w konkretnym obszarze zainteresowań. Poznasz również najnowocześniejsze badania w każdej dziedzinie specjalizacji i nauczysz się ważnych technik badawczych.

Pierwszy rok ma na celu zapewnienie solidnej znajomości podstawowych metod zaawansowanej ekonomii i umożliwienie specjalizacji w konkretnym obszarze zainteresowań, a także umożliwienie zastosowania swojej wiedzy do analizy rzeczywistych problemów. Drugi rok pogłębia tę wiedzę, poszerza obszary zainteresowań i wprowadza do metod badawczych.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten oparty na działaniu program magisterski dostarcza praktycznych i teoretycznych podstaw niezbędnych do pracy nad rozwojem i innowacją w ugruntowanej firmie lub do uruc ... [+]

Osoby posiadające umiejętności w zakresie przedsiębiorczości mają ogromne znaczenie w społeczeństwie, które charakteryzuje się rosnącą niepewnością i szybkimi zmianami. Umiejętności związane z przedsiębiorczością umożliwiają skuteczne odkrywanie i wykorzystywanie możliwości na rynku, a także napędzają innowacje i projekty rozwoju biznesu w istniejących korporacjach.

Podczas ubiegania się o ten program wybierasz ścieżkę Corporate Entrepreneurship and Innovation lub Entrepreneurship: New Venture Creation. Obie ścieżki prowadzą do tytułu magistra przedsiębiorczości i innowacji.

Korporacyjny ślad przedsiębiorczości i innowacji

Ten utwór jest przeznaczony dla osób, które chcą pracować nad rozwojem biznesu i innowacjami w uznanych firmach. Dowiesz się, w jaki sposób możliwości rozwoju i innowacji są identyfikowane, rozwijane, organizowane i wdrażane w organizacji. W trakcie programu zdobędziesz praktyczne doświadczenie jako stażysta w firmie progresywnej. W firmie będziesz zaangażowany w projekt rozwoju biznesu wraz z mentorem i obecnym personelem.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program studiów magisterskich oferuje wyjątkową kombinację kursów specjalistycznych z zakresu podatków bezpośrednich i pośrednich, ze szczególnym uwzględnieniem prawa UE. ... [+]

Podatki są podstawą wielu decyzji biznesowych i rządowych. W świecie, w którym handel jest globalny, znajomość tylko krajowych przepisów jest niewystarczająca. Dzięki naszemu magistrowi w zakresie europejskiego i międzynarodowego prawa podatkowego będziesz mógł pomóc firmom i instytucjom działać w kontekście ogólnoświatowym, z naciskiem na ramy prawne Unii Europejskiej.

Unia Europejska jest jedną z największych i najważniejszych gospodarek świata. Osoby zainteresowane prowadzeniem działalności gospodarczej w państwach członkowskich UE muszą znać zasady podatkowe i stosować odpowiednie przepisy. W tym programie zyskasz głębsze zrozumienie systemu prawnego Unii Europejskiej oraz tego, w jaki sposób prawa podatkowe na rynku wewnętrznym UE działają w kontekście transgranicznym. Ponadto dowiesz się, jak znaleźć i wykorzystać unijne i międzynarodowe materiały prawne.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program Master w finansach rozszerza swoją wiedzę na temat wszystkich głównych obszarów podejmowania decyzji finansowych. Zyskasz gruntowne zrozumienie i szkolenie w zakr ... [+]

Master's Program in Finance przygotowuje Cię do międzynarodowej kariery w sektorze usług finansowych, np. W bankowości komercyjnej i inwestycyjnej, firmach ubezpieczeniowych i organach nadzoru, a także w funkcjach finansowych zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Absolwenci tego programu znaleźli pracę w firmach finansowych i niefinansowych na całym świecie.

Program rozszerza wiedzę o wszystkich głównych obszarach podejmowania decyzji finansowych. Zyskasz gruntowne zrozumienie i szkolenie w zakresie skutecznej identyfikacji, analizy i rozwiązywania złożonych problemów finansowych. Program jest oparty na badaniach i oparty jest na zasadzie akademickiego rygoru w praktycznym zastosowaniu. Poznasz zaawansowane koncepcje teoretyczne i empiryczne w ekonomii finansowej i finansach przedsiębiorstw.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program studiów magisterskich w zakresie systemów informatycznych to światowej klasy program, który dostarcza narzędzi i umiejętności do projektowania, opracowywania i wd ... [+]

Master's in Information Systems zapewnia wyjątkowe możliwości kariery. Po ukończeniu studiów możesz zdobywać kariery na całym świecie na stanowiskach takich jak architekt systemów, konsultant IS / IT, projektant IS, kierownik projektu IS / IT, projektant UX, analityk biznesowy i systemowy, inżynier procesów biznesowych, analityk systemów lub inżynier oprogramowania .

Oferujemy światowej klasy program, który dostarcza narzędzi i umiejętności do projektowania, rozwijania i wdrażania systemów, które mogą rozwiązać ważne problemy organizacyjne i społeczne. Dowiesz się, w jaki sposób można wykorzystać technologie informacyjne i komunikacyjne do osiągnięcia celów strategicznych. Nacisk kładzie się na projektowanie i rozwój nowoczesnych systemów informatycznych, które są mobilne i elastyczne w stosunku do celów i potrzeb organizacji. Zyskasz głębsze zrozumienie szerszego kontekstu biznesowego systemów informatycznych i sposobu, w jaki powinny one być zaprojektowane, aby osiągnąć wysoką wydajność techniczną i cechy interakcji, takie jak użyteczność.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Wyjątkowy nacisk tego programu na dynamikę przestrzenną pozwala uzyskać wgląd w to, w jaki sposób obszary rozwoju i innowacji współgrają, ewoluują i kształtują gospodarkę ... [+]

W tym programie otrzymasz teorię, koncepcje i metody analizy i lepszego zrozumienia ekonomii, korzeni i czynników wzrostu i innowacji. Unikalna koncentracja na dynamice przestrzennej pozwala uzyskać wgląd w to, w jaki sposób obszary rozwoju i innowacji współgrają, ewoluują i kształtują gospodarkę w różnych regionach i okresach.

Innowacja ma zasadnicze znaczenie w procesie rozwoju gospodarczego, społecznego i zrównoważonego środowiskowo. Wielkie wyzwania, takie jak te, przed którymi obecnie stoimy; zmiany klimatyczne, bezpieczeństwo żywnościowe i walka z ubóstwem wymagają nowych rozwiązań technicznych, nowych konfiguracji społecznych, nowych modeli ekonomicznych, a także nowych przekształceń społeczno-gospodarczych i technicznych. Innowacje dotyczą również dyfuzji i stopniowych zmian, które przynoszą społeczeństwu korzyści gospodarcze, społeczne i środowiskowe. W tym programie nauczysz się dynamiki zarówno makro jak i mikroekonomii innowacji.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten program studiów magisterskich jest najpopularniejszym szwedzkim programem MSc dla biznesu, z największą liczbą kandydatów z całego świata. Przygotowuje Cię do kariery ... [+]

Ten program przygotowuje Cię do kariery w zakresie marketingu, strategii, zarządzania marką i produktami, sprzedaży i badań marketingowych. Program studiów magisterskich w zakresie marketingu międzynarodowego i zarządzania marką jest najpopularniejszym szwedzkim programem MSc dla biznesu, z największą liczbą kandydatów z całego świata.

Stosując się do tego programu, wybierasz ścieżkę Strategies for Brands i International Markets lub trend International Consumer Trends, Brands and Innovation .

Po zakończeniu programu, ukończysz studia magisterskie z Business Administration ze specjalnością International Marketing and Brand Management.

Ścieżki specjalizacji... [-]
Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program studiów magisterskich w zakresie międzynarodowego zarządzania strategicznego łączy najnowsze badania z silnymi powiązaniami z praktyką poprzez projekty branżowe, ... [+]

Ten roczny program MSc jest przeznaczony dla studentów posiadających licencjat z administracji biznesu, zainteresowanych analizowaniem, formułowaniem i wdrażaniem strategii oraz staniem się liderem organizacyjnym.

Biznes coraz częściej staje w obliczu wyzwań, które zagrażają obecnym modelom biznesowym, ale także stwarza ogromne możliwości. Ten program zapewnia wiedzę i umiejętności w zakresie rozpoznawania tych wyzwań i działania w celu zapewnienia długofalowego sukcesu. Nauczysz się, jak podejmować decyzje, które mogą wpłynąć na twoją firmę, a także jak ją wdrożyć.

Oferujemy najnowszy wgląd w strategię menedżerską za pomocą różnych metod nauczania na małą skalę, zapewniając ekscytujące i wymagające doświadczenie edukacyjne. Podkreślamy zarówno wyrafinowane spostrzeżenia naukowe, jak i powiązania z praktyką biznesową. Mgr Międzynarodowego Zarządzania Strategicznego łączy najnowsze badania z silnymi powiązaniami z praktyką poprzez projekty branżowe, w których stosuje się narzędzia naukowe do rozwiązywania rzeczywistych problemów firm. Program oferuje również możliwość połączenia pracy magisterskiej z zadaniem firmy.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program Master w Management przygotuje Cię do przywództwa w szybko rozwijającym się świecie biznesu. Kieruje się praktyczną i stosowaną filozofią nauczania, która koncent ... [+]

Ten intensywny, roczny, pełnoetatowy program przygotowuje absolwentów niebędących przedsiębiorcami do wykonywania różnych zawodów związanych z zarządzaniem. Nauczysz się stosować zdobyte umiejętności w wielu obszarach, w tym w marketingu, zarządzaniu strategicznym, doradztwie biznesowym i rozwoju organizacyjnym. Będziesz udoskonalać i budować na swojej komunikacji, umiejętności pracy zespołowej i prezentacji poprzez pracę indywidualną i grupową oraz rozwijać swoje umiejętności zawodowe w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów, analizie i krytycznej refleksji.

Być może masz już na uwadze cele zawodowe lub nadal zastanawiasz się, jaka trasa, rola i otoczenie będą najbardziej odpowiednie dla Ciebie w świecie biznesu. Tak czy inaczej, ten program studiów przygotuje Cię do przywództwa w szybko rozwijającym się świecie biznesu. Jest on napędzany przez praktyczną i stosowaną filozofię nauczania, która koncentruje się na uczeniu się i rozwoju opartym na doświadczeniu, i będziesz uczyć się na podstawie prawdziwych studiów przypadku, jak zastosować praktyczne myślenie akademickie i strategie biznesowe.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten program zapewni lepsze zrozumienie różnych wyzwań stojących przed praktykującym menedżerem i konsultantem. Oferuje solidne połączenie zarówno dogłębnej wiedzy bizneso ... [+]

Aby dokonać zmiany, konieczne jest dobre przywództwo. Ten program zapewni lepsze zrozumienie różnych wyzwań stojących przed praktykującym menedżerem i konsultantem. Oferuje solidne połączenie zarówno dogłębnej wiedzy biznesowej, jak i wiedzy o zasobach ludzkich.

Program czerpie inspirację z uznanych na arenie międzynarodowej obszarów badawczych wykładowców na temat programu. Obejmują one dziedziny zarządzania wiedzą, tożsamość w organizacjach, kulturę organizacyjną oraz przywództwo i zmiany. W szczególności program podkreśla strategiczny charakter współczesnych wyzwań związanych z zarządzaniem organizacjami i pracą. Dowiesz się, jak zastosować teoretyczne koncepcje, modele i narzędzia do rozwiązywania rzeczywistych problemów, jakie mogą pojawić się w organizacjach.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program studiów magisterskich w architekturze łączy najlepsze praktyki z zaawansowanymi badaniami, a tym samym kształci studentów, aby stali się wysoko wykwalifikowanymi ... [+]

Dzisiejszy świat jest coraz bardziej globalnie powiązany i łączony, co stawia nowe wyzwania przed architekturą. Wyzwania te dotyczą wszystkiego, od zagęszczenia miast i zrównoważonego rozwoju po zagrożenia związane z ekstremalnymi zdarzeniami i środowiskiem. Lund University , zlokalizowany w dynamicznym regionie Kopenhaga-Malmö, jest dobrze znany ze swoich kompetencji i wiedzy oraz oferuje doskonałe zasoby do studiowania tych zagadnień w szerszym kontekście. Program łączy najlepsze praktyki z zaawansowanymi badaniami, a tym samym kształci studentów, aby stali się wysoko wykwalifikowanymi specjalistami, którzy są konkurencyjni na poziomie międzynarodowym.

Nauczanie zawiera zarówno teoretyczne, jak i praktyczne projekty mające na celu znalezienie przyszłościowych rozwiązań problemów w świecie rzeczywistym. Program obejmuje współpracę międzynarodową, a także aktywnych zawodowo lokatorów. Proces pracy / uczenia się składa się z wielu warsztatów, scenariuszy, samouczków z zaproszonymi gośćmi (zarówno międzynarodowymi, jak i lokalnymi) i dłuższymi projektami, które zostaną wystawione publicznie.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program studiów magisterskich w zakresie zrównoważonego projektowania urbanistycznego w School of Architecture ma ugruntowaną reputację w opracowywaniu humanistycznego no ... [+]

Sprawienie, by rozwijające się miasta świata były zdrowe, atrakcyjne i zrównoważone, stanowią wyjątkowe wyzwanie. Lund University , zlokalizowany w dynamicznym regionie Kopenhaga-Malmö, jest światowym liderem w zakresie bilansowania rozwoju gospodarczego w miastach i rozwoju środowiska i oferuje doskonałe zasoby do badania różnorodnych aspektów zrównoważonego rozwoju i projektowania. Program studiów magisterskich w zakresie zrównoważonego projektowania urbanistycznego w School of Architecture ma ugruntowaną reputację w opracowywaniu humanistycznego nowoczesnego projektu, który promuje warunki życia, budowanie społeczności i zrównoważony rozwój społeczny. Opierając się na najlepszych praktykach i zaawansowanych badaniach nad formą urbanistyczną, jakością miejską i zrównoważonym rozwojem, program magisterski tworzy wysoko wykwalifikowanych specjalistów, zdolnych do sprostania wyzwaniu zrównoważonego projektowania urbanistycznego jako produktywnych, odnoszących sukcesy osób, które są kreatywne, wnikliwe i posiadają umiejętności intelektualne w zakresie podejścia do zawód i ich praktyka.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Szkoła Wzornictwa Przemysłowego oferuje kreatywne środowisko z doskonałym zapleczem warsztatowym. Program składa się z indywidualnych projektów wzornictwa przemysłowego, ... [+]

Program studiów magisterskich w zakresie projektowania przemysłowego koncentruje się na trzech tematach: życie i zachowanie, forma i technologia lub człowiek i natura. Program składa się z indywidualnych projektów wzornictwa przemysłowego, warsztatów i dodatkowych kursów teoretycznych.

Będziesz uczestniczyć i przyczyniać się do tworzenia wiedzy w zakresie projektowania. Organizując wystawy, seminaria i warsztaty, będziesz komunikować swoją pracę i uczestniczyć w publicznej debacie. Szkoła Wzornictwa Przemysłowego oferuje kreatywne środowisko z doskonałym zapleczem warsztatowym. Jako część uniwersytetu na pełną skalę możemy zaoferować ogromne możliwości multidyscyplinarnego podejścia poprzez współpracę z innymi wydziałami. Studenci staną się autorytetami w wybranym przez siebie temacie, niezależnie od tego, czy są kreatywni, strategiczni, czy technicznie zdolni. Przede wszystkim program studiów magisterskich w zakresie wzornictwa przemysłowego zachęca do pogłębionej debaty i rozważań nad dyscypliną.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Lund University jest jednym z czołowych uniwersytetów na świecie, jeśli chodzi o badania i edukację w dziedzinie biotechnologii. Jest domem dla wielu światowej sławy nauk ... [+]

Biotechnologia jest kluczową technologią, która oferuje silny potencjał innowacyjny dla zrównoważonego rozwoju społeczeństwa. Badania i rozwój w dziedzinie biotechnologii nadal usprawniają procesy i rozwijają produkty, które mają ogromny wpływ na różne sektory, takie jak służba zdrowia i farmaceutyka, rolnictwo, żywność i pasze, środki zaradcze w zakresie ochrony środowiska, a także produkcja chemikaliów i biopaliw.

Lund University jest jednym z wiodących uniwersytetów na świecie w zakresie badań i edukacji w dziedzinie biotechnologii. Jest domem dla wielu światowej sławy naukowców, którzy mają silne powiązania z przemysłem - od dużych międzynarodowych firm do małych przedsiębiorstw w oparciu o badania opracowane w naszych działach.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten program magisterski oferuje połączenie praktycznego i teoretycznego uczenia się, z silnym naciskiem na pracę w grupie i interakcji między studentami i kadrą nauczycie ... [+]

Tendencja do zwiększania liczby klęsk i związanych z nimi strat stanowi prawdziwie globalne wyzwanie. Zmieniający się globalny krajobraz ryzyka związany z procesami takimi jak zmiana klimatu, urbanizacja i rosnąca złożoność współczesnego społeczeństwa stanowi poważne wyzwanie dla zrównoważonego rozwoju i musi być rozwiązywany za pomocą podejścia interdyscyplinarnego. Rosnąca liczba rządów i organizacji międzynarodowych uznaje konieczność zwiększenia wysiłków w zakresie zarządzania ryzykiem klęsk żywiołowych i adaptacji do zmian klimatu, aby skutecznie dostosować się do zmieniających się warunków i rozwijać bezpieczne i zrównoważone społeczeństwa.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Embedded Electronics Engineering oferuje szeroką perspektywę, w której projekty cyfrowe i analogowe są traktowane jako jedna jednostka, w której różne domeny współdziałaj ... [+]

Embedded Electronics Engineering oferuje szeroką perspektywę, w której projekty cyfrowe i analogowe są traktowane jako jedna jednostka, w której różne domeny współdziałają. Koncentrujemy się na CMOS, w której miliardy urządzeń są używane do budowy systemu na jednej matrycy krzemowej.

Ranking Szanghaju (ARWU) plasuje Lund University na liście 20 najlepszych uniwersytetów na świecie w dziedzinie Inżynierii Elektrycznej i Elektronicznej na rok 2017. Ten program jest wymagający i wyjątkowy w swojej ofercie, idealne przygotowanie do przyszłej kariery. Program obejmuje obszary od obwodów o częstotliwościach radiowych (RF) po konwersję danych i obwody cyfrowe. Inną wyróżniającą cechą jest to, że projektowanie obwodów jest powiązane z obszarem komunikacji bezprzewodowej, gdzie interfejsy radiowe są współprojektowane z cyfrowym pasmem podstawowym, co daje możliwość zbudowania kompletnych nadbiorników.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Zaawansowane badania uniwersyteckie związane z energooszczędnymi budynkami, a także ścisłe związki z przemysłem budowlanym, stanowią doskonałą podstawę dla silnego progra ... [+]

Budynki odpowiadają za dużą część naszego globalnego zużycia energii. Zużycie energii jest w rzeczywistości główną determinantą globalnego śladu środowiskowego budynku, biorąc pod uwagę jego całkowitą żywotność.

Lund University jest znany na całym świecie z wysokiej jakości badań związanych z energooszczędnymi budynkami. Nasze doświadczenie koncentruje się na perspektywie całego budynku, co odpowiada potrzebom mieszkańców, a także ich komfortowi i zdrowiu. Zaawansowane badania uniwersytetu i jego bliskie związki z branżą budowlaną stanowią doskonałą podstawę dla silnego programu studiów magisterskich, w którym w dużej mierze koncentrują się na budynkach.... [-]

Szwecja Helsingborg
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Celem tego wspólnego programu Erasmus Mundus jest zapewnienie europejskiego wymiaru w dziedzinie badań i rozwoju żywności opartej na wiedzy i ma on duże znaczenie zarówno ... [+]

Wspólne studia magisterskie Erasmus Mundus w zakresie innowacji w dziedzinie żywności i projektowania produktów (FIPDes) to dwuletni program akademicki w dziedzinie nauki o żywności i rozwoju produktów, prowadzony przez Université Paris Saclay i AgroParisTech (Francja), wraz z DIT (Irlandia), UNINA (Włochy) i Lund University . Celem FIPDes Master jest zapewnienie europejskiego wymiaru w dziedzinie badań i rozwoju żywności opartej na wiedzy i ma on duże znaczenie zarówno dla studentów z UE, jak i krajów trzecich, którzy chcą być zatrudnieni w sektorze rolno-spożywczym. Program został zatwierdzony przez Komisję Europejską w 2010 r. I rozpoczął się w 2011 r.Moduły programowe / kursy... [-]
Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program ten obejmuje projektowanie i produkcję żywności z korzyściami dla zdrowia. Dowiesz się o przedmiotach takich jak chemia żywności, przetwórstwo żywności, chemia po ... [+]

Ten program jest skierowany do studentów, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat żywności i którzy chcą pracować z innowacyjnymi produktami przyszłości, na przykład jako część rozwiązania ważnych problemów zdrowotnych, takich jak niedożywienie i otyłość. Program obejmuje projektowanie i produkcję żywności z korzyściami dla zdrowia. Dowiesz się o przedmiotach takich jak chemia żywności, przetwórstwo żywności, chemia powierzchni i koloidów, mikrobiologia, odżywianie i analiza żywności.

Program jest ściśle dostosowany do potrzeb rynku i istnieje silny nacisk na nauki techniczne. Podczas studiów spotkasz się nie tylko ze światowymi naukowcami z wydziału, ale również z wykładowcami z różnych firm spożywczych, zajmujących się na przykład rozwojem produktów i marketingiem. Nasze powiązania z lokalnym przemysłem są silne, a nasz nacisk na innowacje jest wysoki; wielu z naszych badaczy zmieniło wyniki badań w odnoszące sukcesy przedsiębiorstwa przedsiębiorcze, takie jak Oatly, Optifreeze, Probi i Solve.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Wspólny magister Erasmus Mundus w dziedzinie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego (IMFSE) jest organizowany przez trzy wiodące instytucje w dziedzinie bezpieczeństwa prze ... [+]

Te trzy wiodące europejskie uniwersytety badawcze z uzupełniającym doświadczeniem w dziedzinie Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego (FSE) łączą się z głównym celem stworzenia programu edukacyjnego, który definiuje wymaganą wiedzę dla profesjonalnego inżyniera ds. Bezpieczeństwa przeciwpożarowego, zdolnego do opracowania projektu opartego na wydajności (PBD). Trzy uniwersytety IMFSE są wiodącymi instytucjami europejskimi w dziedzinie bezpieczeństwa przeciwpożarowego, zapewniając zarówno programy edukacyjne, jak i badania na wysokim poziomie. Gandawa ma na celu generalne FSE, Lund jest rozpoznawana w dynamice pożarów obudów, modelowaniu CFD, zachowaniu ludzi podczas pożarów i ewakuacji oraz w kierunku metod oceny ryzyka, a Edynburg jest twórcą pierwszego programu nauczania w inżynierii strukturalnej bezpieczeństwa przeciwpożarowego.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten program Master zapewnia zasoby, sposób myślenia i umiejętności wymagane do udanej kariery w globalnej logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. Zdobędziesz solidną wi ... [+]

Celem programu jest dostarczenie studentom zasobów, mentalności i umiejętności niezbędnych do budowania udanej kariery w globalnej logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw. Nasze kursy mają zapewnić studentom zarówno solidną wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne doświadczenie praktyczne. Oferują również wiele funkcji wykładowców gościnnych z branży, a także możliwości dla studentów do odwiedzenia i pracy z firmami na zadania. Program ma wielodyscyplinarne podejście do projektowania, planowania i zarządzania łańcuchami dostaw i strategiami logistycznymi, sieciami, procesami i systemami. Studenci uczą się technik rozwiązywania problemów, które można zastosować zarówno do modeli ilościowych, jak i jakościowych, takich jak studia przypadku, prace projektowe, gry biznesowe i symulacje.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten program magisterski obejmuje główne aspekty inżynierii zasobów wodnych, w tym zintegrowane zarządzanie zasobami wodnymi, oczyszczanie ścieków, zarządzanie wodą burzow ... [+]

Dostęp do czystej wody jest podstawą poprawy opieki zdrowotnej, zwiększenia podaży żywności, zmniejszenia śmiertelności dzieci i poprawy ogólnej jakości życia ludzi. Kluczowe znaczenie ma opracowanie technologii, które mogą sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem wodnym i sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. Stosując zintegrowane zarządzanie zasobami wodnymi, wody powierzchniowe i podziemne mogą być wykorzystywane do pokrycia tego zapotrzebowania w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Są to kwestie, które badamy wraz z naszymi studentami, a także wiele innych wyzwań, takich jak oczyszczanie ścieków, zarządzanie wodą deszczową, hydraulika przybrzeżna i modelowanie procesów hydrologicznych. Program jest szeroki i obejmuje najważniejsze aspekty inżynierii zasobów wodnych.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program komunikacji bezprzewodowej koncentruje się na fizycznych i niższych warstwach komunikacji bezprzewodowej. Celem jest przekazanie naszym studentom pogłębionej wied ... [+]

Program Master w Wireless Communication przygotowuje studentów do ekscytującej kariery w szybko rozwijającej się branży. Ranking Szanghaju (ARWU) plasuje Lund University wśród 20 najlepszych uniwersytetów na świecie w dziedzinie elektrotechniki i elektroniki na rok 2017. Uniwersytet ma doskonałe zasoby w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej i może zaoferować uczniom możliwość uczenia się od czołowi naukowcy w najnowocześniejszych laboratoriach. Badania i edukacja są ściśle powiązane z departamentem. Wszyscy nasi nauczyciele sami są kształceni na poziomie doktoranckim lub wyższym i aktywnie angażują się w badania.

Program komunikacji bezprzewodowej koncentruje się na fizycznych i niższych warstwach komunikacji bezprzewodowej. Celem jest przekazanie naszym studentom pogłębionej wiedzy systemowej, co z kolei wymaga wglądu w różne komponenty systemu bezprzewodowego. Kursy zawarte w programie posiadają wysoki międzynarodowy standard.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Międzynarodowy program studiów magisterskich w zakresie zarządzania środowiskiem i polityką (EMP) ma na celu umożliwienie absolwentom wprowadzania zmian poprzez rozwijani ... [+]

Jeśli są Państwo zainteresowani pytaniami takimi, jak "jak można oceniać problemy środowiskowe", "w jaki sposób firmy i władze publiczne pracują nad zapobieganiem i rozwiązywaniem problemów środowiskowych" oraz "w jaki sposób różne typy podmiotów mogą wpływać i kontrolować w celu napędzania pozytywnych zmian" , ten program Mistrza będzie dla ciebie atrakcyjny. Międzynarodowy program studiów magisterskich w zakresie zarządzania środowiskiem i polityką (EMP) ma na celu umożliwienie absolwentom wprowadzania zmian poprzez rozwijanie ich umiejętności oceny, projektowania i wdrażania zarządzania i reagowania w zakresie polityki na złożone wyzwania środowiskowe. Kluczowe cechy programu PZŚ obejmują jego interdyscyplinarny, międzynarodowy i aplikacyjny charakter.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten wspólny program studiów magisterskich w dziedzinie nauk o środowisku, polityki i zarządzania (MESPOM) przygotowuje cię do identyfikacji i wdrażania rozwiązań złożonyc ... [+]

MESPOM to wspólny program w dziedzinie nauk o środowisku, polityki i zarządzania, prowadzony przez cztery wiodące uniwersytety europejskie i dwa uniwersytety północnoamerykańskie. Studenci studiują w co najmniej trzech z sześciu uniwersytetów konsorcjum, a po ukończeniu otrzymują wspólny dyplom. Łącząc to, co najlepsze z doskonałych instytucji partnerskich i oferując wgląd w różne kultury z różnorodnymi systemami środowiskowymi, MESPOM przygotowuje studentów do identyfikowania i wdrażania rozwiązań złożonych wyzwań związanych ze zrównoważonym środowiskiem, zwłaszcza w kontekście międzynarodowym. Wielopłaszczyznowa podróż edukacyjna tworzy także unikalną platformę dla tętniącej życiem sieci absolwentów, która charakteryzuje ten program.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program LUMES zapewnia studentom umiejętności niezbędne do radzenia sobie z problemami związanymi ze złożonymi wyzwaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju w XXI wieku. P ... [+]

Program LUMES zapewnia studentom umiejętności niezbędne do radzenia sobie z problemami związanymi ze złożonymi wyzwaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju w XXI wieku. Program LUMES koncentruje się na wyzwaniach dotyczących zrównoważonego rozwoju, od poziomu lokalnego do globalnego, łącząc perspektywy społeczne i przyrodnicze.

Opierając się na wiedzy i doświadczeniach, które studenci już posiadają, nacisk kładziony jest na zrozumienie obecnych społecznych wzorców rozwoju i problemów środowiskowych, które oni stwarzają, a także podejścia do formułowania strategii dla przyszłych zrównoważonych Pathways . Podstawą programu jest interdyscyplinarne i holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju, aby zrozumieć interakcje między systemami społecznymi, ekonomicznymi i środowiskowymi, a także skupić się na paradygmatach, koncepcjach i podstawowych założeniach, w których debaty na temat interakcji są uziemione .... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten transdyscyplinarny program ma na celu dostarczenie naszym studentom zaawansowanej wiedzy na temat aktualnych problemów w Azji. Studenci zdobywają wiedzę we współczesn ... [+]

Program studiów magisterskich w zakresie studiów azjatyckich na Uniwersytecie w Lund University jest popularnym programem, a nasi studenci doceniają prawdziwie międzynarodowe środowisko z kolegami z wielu narodów i nauczycieli, którzy są uznanymi ekspertami w Azji w różnych dziedzinach nauk społecznych.

Celem tego transdyscyplinarnego programu jest dostarczenie naszym studentom zaawansowanej wiedzy na temat aktualnych problemów w Azji. Studenci zdobywają wiedzę we współczesnych społeczeństwach azjatyckich i potrafią specjalizować się w oparciu o wybrany region, tematykę i dyscyplinę. Większość naszych studentów wykonuje prace terenowe w wybranym przez siebie kraju azjatyckim. Studenci mają możliwość skorzystania z naszego kursu w dziedzinie badań terenowych na jednym z naszych partnerskich uniwersytetów w Azji.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Celem tego programu jest dostarczenie wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie zrozumienia, oceny i pracy w dziedzinach związanych z rozwojem, czy to w bezpośredniej ... [+]

Master of Science in Development Studies to interdyscyplinarny program studiów magisterskich z zakresu nauk społecznych, koncentrujący się na problemach ubóstwa i rozwoju. Celem programu jest dostarczenie wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie zrozumienia, oceny i pracy w dziedzinach związanych z rozwojem, czy to w bezpośredniej redukcji ubóstwa, czy w innych aspektach rozwoju społecznego, gospodarczego i instytucjonalnego. Zdobędziesz krytyczne podejście do nauk społecznych i przeprowadzisz własne badania w kontekście pracy magisterskiej. Zostaniesz przeszkolony w zakresie różnych metod nauk społecznych, zarówno jakościowych, jak i ilościowych. Zyskasz również ogólne umiejętności, takie jak rozwiązywanie problemów, praca w zespołach, zrozumienie kulturowe, pisanie niezależnych raportów, a także umiejętności konceptualne, analityczne i oceniające.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program studiów magisterskich w zakresie spraw europejskich oferuje unikalną kombinację kursów obejmujących takie tematy, jak zarządzanie europejskie, prawo UE, negocjacj ... [+]

Jako pierwszy program do spraw europejskich w Szwecji (ustanowiony w 1994 r.) Oferujemy unikalną kombinację kursów obejmującą takie zagadnienia, jak zarządzanie europejskie, prawo UE, negocjacje UE, europejska i międzynarodowa ekonomia polityczna oraz wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa UE. Oprócz teoretycznej wiedzy na ten temat, umożliwiamy również łączenie teorii z praktyką poprzez skorzystanie z okazji, aby odbyć 10-tygodniowy kurs praktyk w wybranej przez siebie organizacji. Studenci obecnie zapisani do programu mają staże w Komisji Europejskiej oraz w różnych organizacjach zaangażowanych w konsultacje i lobbing w Brukseli.

Oprócz bycia częścią dynamicznej i międzynarodowej grupy studentów, nauczyciele będą aktywnymi badaczami w swoich dziedzinach wiedzy. Są również wysoko wykwalifikowanymi nauczycielami, którzy wykorzystują nowoczesne strategie nauczania i techniki oceny. Wielu nauczycieli ma doświadczenie w pracy jako praktycy z problemami integracji europejskiej.... [-]

Szwecja Lund
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Master of Science in Global Studies to interdyscyplinarny program studiów magisterskich z zakresu nauk społecznych, którego celem jest dostarczenie wiedzy na temat global ... [+]

Master of Science in Global Studies to interdyscyplinarny program studiów magisterskich z zakresu nauk społecznych, którego celem jest dostarczenie wiedzy na temat globalizacji, konfliktów i zmian społecznych. Obejmuje to rozumienie teorii związanych z procesami globalizacji i transformacji, analizowanych w różnych ramach dyscyplinarnych. Program przedstawia główne teorie i koncepcje kulturowe, ekonomiczne, polityczne i społeczno-psychologiczne, aby umożliwić ci dokonywanie świadomych, porównawczych analiz dotyczących związku globalizacji z konfliktem i zmianami społecznymi.

Zostaniesz przeszkolony w zakresie różnych metod nauk społecznych, zarówno jakościowych, jak i ilościowych. Zyskasz również ogólne umiejętności, takie jak rozwiązywanie problemów, praca w zespołach, zrozumienie kulturowe, pisanie niezależnych raportów, a także umiejętności konceptualne, analityczne i oceniające. Będąc studentem programu, będziesz w stanie rozwinąć umiejętność krytycznego myślenia w odniesieniu do globalnych studiów i pogłębić swoją wiedzę teoretyczną na swoim tle dyscyplinarnym. Otrzymasz szansę aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu edukacji poprzez dostosowanie studiów do swoich zainteresowań i celów zawodowych, szczególnie w drugiej połowie programu.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Opierając się na takich dziedzinach jak antropologia, geografia, socjologia i historia gospodarcza, program zapewnia interdyscyplinarne perspektywy i narzędzia analityczn ... [+]

Opierając się na takich dziedzinach jak antropologia, geografia, socjologia i historia gospodarcza, program zapewnia interdyscyplinarne perspektywy i narzędzia analityczne do komunikowania o problemach zrównoważonego rozwoju. Stanowi ważne uzupełnienie podejścia do technologii i przyrodoznawstwa w kierunku zrównoważonego rozwoju, koncentrując się na kulturowym wymiarze konsumpcji i wykorzystania zasobów, kulturowym postrzeganiu środowiska i gospodarki oraz perspektywach nauk społecznych dotyczących globalnej dystrybucji problemów środowiskowych. Głównym celem jest pomoc uczniom w rozwijaniu umiejętności komunikowania się ponad granicami, oddzielając dyskursy różnych dyscyplin, tradycji kulturowych lub interesów biznesu, polityki i ruchów społecznych. Program zachęca do krytycznej analizy debaty na temat zrównoważonego rozwoju, ale także poważnego zaangażowania na rzecz poprawy stosunków między człowiekiem i środowiskiem na całym świecie. Obejmuje on najważniejsze wyzwania społeczne i środowiskowe naszych czasów, w tym zmiany klimatyczne i sprawiedliwość klimatyczną, nierówną wymianę i wykorzystanie zasobów ekologicznych oraz przenoszenie zagrożeń i problemów środowiskowych do najbiedniejszych części społeczeństwa światowego.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Główne obszary badań zawarte w programie to geografia miejska, społeczna i krajobrazowa, geografia ekonomiczna i ekologia polityczna. Zakres przedmiotu jest taki, że da c ... [+]

Geografia człowieka obejmuje szeroki zakres tematów - od zmian środowiskowych i krajobrazowych po planetarną urbanizację i kryzysy gospodarcze. Zakres przedmiotu jest taki, że da ci doskonałą bazę naukową, którą można łatwo połączyć z innymi przedmiotami akademickimi.

Program studiów magisterskich w zakresie geografii człowieka ma na celu dostarczenie uczniom:

znajomość rozwoju teorii w geografii człowieka i ich związków z teoriami z innych nauk społecznych i środowiskowychzrozumienie wymiaru przestrzennego procesów społecznych, gospodarczych, kulturowych i środowiskowych oraz ich znaczenia dla dobrostanu i warunków życia w różnych kontekstach geograficznychumiejętności w zakresie metod i wykorzystania zaawansowanych narzędzi do analizy złożonych relacji między procesami rozwojowymi w skali lokalnej, regionalnej, krajowej i globalnejkompetencje do prowadzenia badań naukowych, analiz i zaawansowanego planowania związanego z kwestiami politycznymi, gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi w coraz bardziej złożonym świecie... [-]
Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten dwuletni interdyscyplinarny program magisterski koncentruje się na rozwoju międzynarodowym i zarządzaniu. W uznaniu złożoności zagadnień związanych z rozwojem program ... [+]

LUMID to dwuletni interdyscyplinarny program koncentrujący się na rozwoju międzynarodowym i zarządzaniu. W uznaniu złożoności zagadnień związanych z rozwojem programu, z zadowoleniem przyjmuje wykładowców i studentów z różnych dziedzin (w tym inżynierii, nauk przyrodniczych, medycyny i nauk humanistycznych w uzupełnieniu do nauk społecznych).

Program oferuje studentom unikalne połączenie wiedzy teoretycznej, stosowanych metod badawczych i narzędzi zarządzania i umiejętności odnoszących się do zakresu obecnych obszarów rozwoju i wyzwań. Te różne aspekty międzynarodowych badań i praktyk rozwojowych są integrowane poprzez kursy programowe, staże, badania terenowe i uzupełniające inicjatywy, takie jak Seminarium Programiści Rozwoju i sieć absolwentów, dając LUMID przewagę nad innymi programami magisterskimi w tej samej dziedzinie.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Głównym celem tego międzynarodowego programu studiów magisterskich jest oferowanie krytycznego podejścia do współczesnych problemów społecznych i kulturowych w mediach i ... [+]

Głównym celem tego międzynarodowego programu studiów magisterskich jest oferowanie krytycznego podejścia do współczesnych problemów społecznych i kulturowych w mediach i komunikacji. Naszym celem jest poszerzenie wiedzy o globalnych strukturach medialnych i procesach we współczesnym życiu. Zapewniamy aktualne zaangażowanie w kluczowe kwestie, teorie i problemy w mediach, demokracji i obywatelstwie kulturalnym, siłę mediów, przemysł medialny i produkcję, płeć, zdrowie i społeczeństwo, reprezentację i kulturę popularną, publiczność medialną, różnorodność kulturową i najważniejsze zwierzę studia. Kursy dotyczą współczesnych debat na temat wiedzy, władzy i relacji społecznych w narodowych i międzynarodowych środowiskach medialnych.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Dwuletni międzynarodowy interdyscyplinarny program studiów magisterskich na Bliskim Wschodzie w Centre for Middle Eastern Studies (CMES) w Lund oferuje wysoko wykwalifiko ... [+]

Dwuletni międzynarodowy interdyscyplinarny program studiów magisterskich na Bliskim Wschodzie w Centre for Middle Eastern Studies (CMES) w Lund oferuje wysoko wykwalifikowanym studentom możliwość poznania Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA). Ponadto, nasz program edukacyjny oferuje możliwości osobistego rozwoju, dając naszym studentom niezbędne szkolenia i wsparcie, aby odnieść sukces w karierze po ukończeniu Lund University .

W 2009 r. Szwedzki rząd wybrał CMES, aby zainicjować program badawczy "Bliski Wschód we współczesnym świecie" w ramach strategicznych obszarów badań Szwedzkiej Rady Badawczej. Od tamtej pory CMES szybko rozszerzył się na międzynarodowe centrum badań, edukacji i pomocy publicznej, koncentrując się na Bliskim Wschodzie i Północnej Afryce.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten program Masters zapewnia specjalizację i szeroki zakres w dziedzinie psychologii. Celem programu jest zapewnienie Ci tytułu magistra mocno opartego na bieżących badan ... [+]

Program Master of Science in Psychology składa się w sumie z 120 kredytów szkolnictwa wyższego, w tym magisterskiej z 30 punktów. Program zapewnia specjalizację i szeroki zakres w dziedzinie psychologii. Celem programu jest zapewnienie Ci tytułu magistra mocno opartego na bieżących badaniach i oferować szerokie możliwości kariery.

W ramach programu masz możliwość wyboru kursów własnych. Należy pamiętać, że program nie prowadzi do uzyskania licencji jako psycholog kliniczny.

Pierwszy semestr koncentruje się na teoretycznych i praktycznych narzędziach dla psychologii. Studenci zdobywają podstawy filozofii psychologii i kognitywistyki, która obejmuje zarówno bieżące obszary, takie jak ucieleśnione i rozszerzone funkcje poznawcze, jak i trwałe pytania dotyczące wolnej woli, świadomości i roli psychologii ludowej. Uczniowie uczestniczą w pracach dziennych z wybitnymi badaczami z różnych podtypów, zdobywając praktyczne doświadczenie z zakresu metod badawczych stosowanych w dziale. Studenci będą uczyć się zaawansowanych metod i statystyk, w tym statystyki Bayesian.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program Master w Service Management łączy dogłębną wiedzę przedmiotową sektorów usług ze zrozumieniem specyficznych potrzeb organizacyjnych i zarządczych działań usługowy ... [+]

Program studiów magisterskich w zakresie zarządzania usługami jest wyjątkową okazją dla osób poszukujących programu zarządzania na poziomie zaawansowanym z silnym powiązaniem z badaniami. Program łączy dogłębną wiedzę przedmiotową sektorów usług ze zrozumieniem specyficznych potrzeb organizacyjnych i zarządczych działań usługowych. Ubiegając się o program studiów magisterskich w zakresie zarządzania usługami, wybierasz jedną z pięciu różnych specjalności: zarządzanie kulturą i kreatywnością , handel detaliczny , zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie zrównoważonym usługami lub turystyka . Mamy mieszankę studentów z całego świata.

Funkcje programu:... [-]

Szwecja Helsingborg
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program Master w Service Management łączy dogłębną wiedzę przedmiotową sektorów usług ze zrozumieniem specyficznych potrzeb organizacyjnych i zarządczych działań usługowy ... [+]

Program studiów magisterskich w zakresie zarządzania usługami jest wyjątkowy program dla tych, którzy chcą studiować branży zarządzania usługami i przywództwa na poziomie zaawansowanym. Program łączy w sobie dogłębną wiedzę przedmiotową sektora usług, najnowocześniejsze środowisko badawcze i aktualne profesjonalne aplikacje.

Ubiegając się o program studiów magisterskich w zakresie zarządzania usługami, wybierasz jedną z trzech różnych specjalności: Zarządzanie łańcuchem dostaw, Handel detaliczny lub Turystyka. Mamy mieszankę studentów z całego świata.

Funkcje programu

Szybki rozwój zarządzania łańcuchem dostaw, w tym globalne wyzwania i nowe sposoby organizacji łańcuchów dostaw i prowadzenia działalności, wymagają większej liczby wykwalifikowanych pracowników. Będziesz studiować i analizować zjawiska i sytuacje, takie jak zarządzanie usługami w kontekście zarządzania łańcuchem dostaw, transport i zarządzanie logistyką, zarządzanie zmianami, teoria nauki oraz metody jakościowe i ilościowe. Pomoże Ci to rozwinąć ważne umiejętności analityczne i menedżerskie, dając cenne doświadczenie w rozwijaniu innowacyjnych, strategicznych i zrównoważonych globalnych łańcuchów dostaw. Zdobędziesz wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin zarządzania łańcuchem dostaw oraz opracujesz narzędzia, które pozwolą Ci tworzyć innowacyjne i zrównoważone zarządzanie łańcuchem dostaw w firmach, sektorze publicznym i innych organizacjach.... [-]

Szwecja Helsingborg
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program Master w Service Management łączy dogłębną wiedzę przedmiotową sektorów usług ze zrozumieniem specyficznych potrzeb organizacyjnych i zarządczych działań usługowy ... [+]

Program studiów magisterskich w zakresie zarządzania usługami jest wyjątkową okazją dla osób poszukujących programu zarządzania na poziomie zaawansowanym z silnym powiązaniem z badaniami. Program łączy dogłębną wiedzę przedmiotową sektorów usług ze zrozumieniem specyficznych potrzeb organizacyjnych i zarządczych działań usługowych. Ubiegając się o program studiów magisterskich w zakresie zarządzania usługami, wybierasz jedną z pięciu różnych specjalności: zarządzanie kulturą i kreatywnością , handel detaliczny , zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie zrównoważonym usługami lub turystyka . Mamy mieszankę studentów z całego świata.

Funkcje programu... [-]
Szwecja Helsingborg
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Głównym celem tego interdyscyplinarnego programu nauk społecznych jest poprawa umiejętności krytycznego analizowania, oceny i omawiania najważniejszych perspektyw teorety ... [+]

Master of Science w Social Studies of Gender to interdyscyplinarny program studiów magisterskich z zakresu nauk społecznych, którego celem jest przedstawienie kluczowych elementów, dzięki którym obecne teorie genderowe i badania, w dialogu z uznanymi dyscyplinami akademickimi, przyczyniły się do zrozumienia szerszych procesów społecznych. Głównym celem programu jest poprawa umiejętności krytycznego analizowania, oceny i omawiania najważniejszych teoretycznych perspektyw i wyników badań. Dzięki tym umiejętnościom w dziedzinie nauk społecznych i analizy genderowej będziesz w stanie formułować i analizować połączenia między teorią a praktyką dotyczące płci, klasy, pochodzenia etnicznego i seksualności.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program Master of Science w Socjologii Prawa to interdyscyplinarny program mający na celu wprowadzenie studentów do studiowania prawa, instytucji prawnych i zachowań praw ... [+]

Program Master of Science w Socjologii Prawa to interdyscyplinarny program mający na celu wprowadzenie studentów do studiowania prawa, instytucji prawnych i zachowań prawnych w kontekście społecznym. Oferuje zaawansowany przegląd socjologii prawa z możliwością specjalizacji w dziedzinach społeczno-prawnych, takich jak wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych, kryminologia, kultura prawna, prawa człowieka, zawód prawniczy, zarządzanie, prawo i płeć, prawo i globalizacja oraz regulacje prawne.

Celem programu jest zwiększenie wiedzy studentów na temat funkcjonowania prawa i instytucji prawnych na poziomie krajowym i ponadnarodowym oraz ich wpływu na codzienne życie zwykłych obywateli. Program zapewni uczniom umiejętności niezbędne do krytycznego zbadania, przeanalizowania i oceny zależności między teorią społeczno-prawną a praktyką, zbadania rozwoju sytuacji prawnej i zbadania problemów związanych z wdrażaniem na poziomie krajowym, międzynarodowym i globalnym.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Dzięki unikalnemu projektowi, program ten zapewnia studentom zrozumienie komunikacji strategicznej i ściśle powiązanych obszarów komunikacji organizacyjnej, public relati ... [+]

Komunikacja strategiczna to interdyscyplinarne badanie formalnych i nieformalnych inicjatyw komunikacyjnych podejmowanych przez organizacje w celu osiągnięcia celów i zapewnienia zrównoważonego przetrwania. Jeśli chodzi o role zawodowe, ostatnie zmiany przesunęły się z umiejętności operacyjnych na bardziej zaawansowaną wiedzę strategiczną. Specjaliści potrzebują dogłębnego zrozumienia komunikacji strategicznej i jej roli w społeczeństwie. Ten program ma na celu spełnienie nowych i zwiększonych wymagań. Dzięki unikalnemu projektowi zapewnia studentom zrozumienie komunikacji strategicznej i ściśle powiązanych obszarów komunikacji organizacyjnej, public relations, komunikacji marki i komunikacji kryzysowej.... [-]

Szwecja Helsingborg
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Dzięki unikalnemu połączeniu perspektyw politycznych, społecznych, socjologicznych i ekonomicznych, program ten oferuje szeroki zakres wiedzy i umiejętności przeznaczonyc ... [+]

Dzięki unikalnemu połączeniu perspektyw politycznych, społecznych, socjologicznych i ekonomicznych, program ten zapewnia szeroki zakres wiedzy i umiejętności przeznaczonych do zarządzania i administrowania usługami pomocy społecznej. Kursy oparte są na podejściu porównawczym, podkreślając różnice i podobieństwa między krajami, poziomami administracyjnymi i obszarami polityki, w tym z perspektywy Unii Europejskiej. Oprócz bycia aktywnymi badaczami w swojej dziedzinie wiedzy, nasi nauczyciele przeszli szkolenie edukacyjne i korzystają z nowoczesnych technik nauczania i oceny. Wprowadzamy również praktyków do naszych kursów i odwiedzamy różne typy agencji zaangażowanych w produkcję usług opieki społecznej.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten dwuletni program magisterski oferuje możliwość poznania wszechświata i zastosowania wiedzy z zakresu fizyki w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie nauki. ... [+]

Ten zorganizowany dwuletni program oferuje możliwość poznania wszechświata i zastosowania wiedzy z zakresu fizyki w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie nauki.

Pierwszy semestr poświęcony jest kursom astronomicznym, w tym gwiezdnej strukturze i ewolucji oraz dynamice galaktycznej. W drugim semestrze rozpoczniesz pracę nad projektem o wartości 60 ECTS pod nadzorem uznanych na arenie międzynarodowej profesorów, a projekt ten będzie kontynuowany przez trzy semestry. Weźmiesz także cztery kolejne kursy poszerzające wiedzę na temat najbardziej ekscytujących dziedzin współczesnej astrofizyki, takich jak egzoplanety i wczesny wszechświat.

Moduły programowe / kursy... [-]
Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten program studiów magisterskich jest multidyscyplinarny i oferuje wszechstronną edukację w dziedzinie nauk o atmosferze, prowadzoną przez czołowych naukowców w tej dzie ... [+]

Program jest multidyscyplinarny i oferuje wszechstronną edukację w dziedzinie nauk o atmosferze, prowadzoną przez czołowych naukowców w tej dziedzinie. Zapewni to dogłębne zrozumienie ogólnych warunków atmosferycznych, cykli biogeochemicznych i procesów zachodzących w interakcji ziemia-środowisko-atmosfera. Zdobędziesz wiedzę z szerokiego zakresu tematów w takich dziedzinach jak fizyka środowiska, chemia atmosfery, meteorologia, geografia fizyczna i ekologia. Dowiesz się również, jak korzystać z zaawansowanych metod obliczeniowych i laboratoryjnych oraz zdobyć doświadczenie w pomiarach i operacjach w terenie.

W konsorcjum odpowiedzialnym za program jest 14 uczelni partnerskich z różnych krajów skandynawskich, a celem jest wybranie kursów z kilku z nich w celu dostosowania profilu do programu. Studenci mają możliwość ubiegania się o specjalne stypendium na pokrycie kosztów podróży i życia, gdy uczęszczają na kursy na uczelniach partnerskich w innych krajach skandynawskich.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Biologia, medycyna, informatyka i statystyki przenikają się w tym szerokim programie studiów magisterskich, a podstawą są dane biologiczne pochodzące z badań genomicznych ... [+]

Bioinformatyka to szeroki temat, w którym splatają się biologia, medycyna, informatyka i statystyki. Wielokrotnie podstawą bioinformatyki jest ogromna ilość danych biologicznych pochodzących z badań genomicznych, biologii strukturalnej i innych dziedzin biologii i medycyny. Biologia obliczeniowa obejmuje również matematyczne modelowanie systemów biologicznych.

Cechy szczególne programu:

Połączenie zaawansowanych badań ze szkoleniem aktualnych technik, a także rozwojem nowatorskich narzędzi programowych.Bliskie powiązania z badaniami w środowisku międzynarodowym.Proteomika, genomika, transkryptomika i inne dane będą analizowane i łączone w celu uzyskania globalnego zrozumienia problemu biologicznego.Moduły programowe / kursy... [-]
Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

W programie Master w Animal Ecology dowiesz się, jak analizować i rozumieć procesy ewolucyjne na poziomie genów, jednostek i populacji. Oferujemy doskonałe środowisko bad ... [+]

W programie Master w Animal Ecology dowiesz się, jak analizować i rozumieć procesy ewolucyjne na poziomie genów, jednostek i populacji. Zdobędziesz umiejętności analizowania i zrozumienia, w jaki sposób procesy ewolucyjne i ekologiczne tworzą wygląd, fizjologię i zachowanie zwierząt. Nauczysz się także analizować koszty i korzyści różnych cech oraz sposób ich optymalizacji, aby stworzyć strategie reprodukcyjne i strategie przetrwania. Oferujemy doskonałe środowisko badawcze, szczególnie w takich dziedzinach, jak migracja zwierząt, ekologia molekularna, kompromisy w zakresie historii życia, odporność na choroby w naturalnych populacjach oraz interakcje żywiciel-pasożyt. Będziesz korzystać z nowoczesnych metod polowych i laboratoryjnych w badaniach zagadnień ekologicznych i ewolucyjnych stosowanych u zwierząt w badaniach podstawowych, a także w badaniach związanych z ochroną środowiska. Szczególny nacisk położono na ptaki jako systemy modelowe.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program studiów magisterskich specjalizuje się w ekologii ekosystemów wodnych, w tym w systemach słodkowodnych i morskich, tj. W dziedzinie Limnologii i Ekologii Morskiej ... [+]

Ten program magisterski specjalizuje się w ekologii ekosystemów wodnych, w tym zarówno w systemach słodkowodnych, jak i morskich, tj. W dziedzinie Limnologii i Ekologii Morskiej, odpowiednio. Zapewnia zrozumienie najnowocześniejszych teorii i modeli struktury i funkcji ekosystemów wodnych, a ponadto ich związek z działem wodnym, skutki antropogenicznych zaburzeń, strategie zarządzania i techniki odtwarzania. Uwypukla się także praktyczne szkolenie w zakresie metodologii laboratoryjnej i terenowej.

Cechy szczególne programu:

Ścisła współpraca z grupami badawczymi w zakresie najnowszych podejść naukowych do aktualnych zagadnień z zakresu nauk podstawowych i stosowanych.Wytyczne dotyczące zrównoważonego zarządzania rybołówstwem.Praktyczne szkolenie laboratoryjne i ocena ryzyka w kwestiach ekotoksykologicznych w środowisku wodnym.Projektowanie projektów renowacyjnych w skali działowej.Moduły programowe / kursy... [-]
Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

W programie studiów magisterskich z biologii konserwatorskiej nauczysz się, jak korzystać z nowoczesnej ekologii i genetyki w zakresie zarządzania i odbudowy, a także w b ... [+]

W programie studiów magisterskich z biologii konserwatorskiej nauczysz się, jak korzystać z nowoczesnej ekologii i genetyki w zakresie zarządzania i odbudowy, a także w badaniu utraty różnorodności biologicznej.

Cechy szczególne programuGlobalne i regionalne aspekty różnorodności biologicznej i ekologia rekultywacji.Ekologia populacji jako narzędzie w praktycznej biologii konserwatorskiej.Metody analityczne w biologii zachowania.Bliskie powiązania z badaniami w środowisku międzynarodowym.Moduły programowe / kursy

Kursy obowiązkowe: Ludność i ekologia środowiskowa, biologia konserwatorska, monitoring biologiczny / gospodarka wodna i projekt magisterski z biologii konserwatorskiej.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ogólny program studiów magisterskich w dziedzinie biologii daje możliwość zaprojektowania osobistego planu nauki. Do wyboru masz około 50 kursów na poziomie zaawansowanym ... [+]

Ogólny program studiów magisterskich w dziedzinie biologii daje możliwość zaprojektowania osobistego planu nauki. Do wyboru masz około 50 kursów na poziomie zaawansowanym w biologii. Posiadamy doskonałe zaplecze do prac laboratoryjnych i prowadzenia eksperymentów terenowych. Większość kursów to studia stacjonarne i zazwyczaj bierzesz tylko jeden kurs na raz. Kursy są zazwyczaj bardzo intensywne, z wykładami, seminariami, wycieczkami, a także ćwiczeniami teoretycznymi i praktycznymi. Oczekuje się, że poświęcisz około 40 godzin tygodniowo na studia, włącznie z samokształceniem. Zwykle bierzesz dwa kursy po 15 punktów za semestr, czyli łącznie 60 kredytów rocznie.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Jeśli interesuje Cię biologia roślin, ewolucja i różnorodność biologiczna, jest to program magisterski dla Ciebie. Zdobędziesz wiedzę i zrozumienie funkcjonowania roślin ... [+]

Rośliny wykorzystują skomplikowane systemy do wzrostu, rozwoju, transportu i metabolizmu, aby poradzić sobie w niekorzystnych warunkach środowiskowych, ale również mają znaczną zdolność do przystosowania genetycznego zarówno do czynników biotycznych, jak i abiotycznych. Zrozumienie mechanizmów leżących u podstaw tych cech ma fundamentalne znaczenie dla wszystkich dyscyplin biologicznych. Jest to temat dla Ciebie, jeśli interesuje Cię biologia roślin, ewolucja i różnorodność biologiczna.

Zdobędziesz wiedzę i zrozumienie funkcjonowania roślin na różnych poziomach organizacji, od poziomu molekularnego do poziomu ekofizjologicznego. Zdobędziesz wiedzę na temat metodologii stosowanej w pracach biologicznych roślin oraz w badaniach nad zagadnieniami fizjologicznymi, molekularnymi i biologicznymi. Dowiesz się o mechanizmach, które są zaangażowane w ewolucję nowych gatunków roślin i czynników, które kontrolują różnorodność roślin i rozmieszczenie gatunków roślin. Poznasz sposób, w jaki systemy krycia i struktura populacji wpływają na przepływ genów i różnorodność genetyczną roślin. Nauczysz się, w jaki sposób rośliny wchodzą w interakcję z innymi organizmami i ich zdolności adaptacji do zmian środowiska. Otrzymasz naukową perspektywę biologii ochrony roślin i zdobędziesz praktyczne doświadczenie z metodologii ekologicznej. Wycieczki terenowe i praca w laboratorium są integralną częścią wielu kursów w tym programie studiów.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program ten obejmuje prawie wszystkie aspekty geologii, od minerałów i skał po geologię lodowcową, osady, zmiany klimatyczne i ewolucję życia. Istnieją dwie specjalizacje ... [+]

Program obejmuje prawie wszystkie aspekty geologii, od minerałów i skał po geologię lodowcową, osady, zmiany klimatyczne i ewolucję życia. Ma na celu dostarczenie studentom szerokiej gamy wiedzy geologicznej, ekspozycję na obszary najnowocześniejszych badań i dogłębne zrozumienie praktycznych zastosowań geologii.

Istnieją dwie specjalizacje: Geologia Bedrock i Geologia Czwartorzędowa . Trzy lub cztery kursy w obu kierunkach, w połączeniu z kursem do wyboru, są zazwyczaj badane w ciągu pierwszego roku. Projekt studiów magisterskich (45 punktów ECTS) jest obowiązkowy w drugim roku.

Jedną z wielu atrakcji Wydziału Geologii jest szeroki wachlarz wewnętrznych urządzeń badawczych, które uzupełniają nauczanie. Wszyscy studenci odbywają wykłady i sesje praktyczne w dobrze wyposażonych salach wykładowych i laboratoriach dydaktycznych w budynku wydziału. Praca w terenie jest istotną częścią praktycznej pracy i odbywają się wycieczki trwające od jednego dnia do tygodnia. Są one przechowywane w różnych lokalizacjach i stanowią główną cechę programu. W ostatnim roku studenci zazwyczaj podejmują projekty w wielu laboratoriach badawczych. Infrastruktura komputerowa i stanowiska pracy stanowią podstawę wielu aspektów naszego nauczania i badań. Studenci mają dostęp do wszystkich zasobów bibliotecznych w dziale, który obejmuje czasopisma elektroniczne.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program ten bada struktury molekularne i mechanizmy funkcjonalne dużej liczby białek. Zrozumienie białek jest kluczowe dla zrozumienia i rozwiązania problemów związanych ... [+]

Zrozumienie białek jest kluczowe dla zrozumienia i rozwiązania problemów związanych z medycyną i biochemią na poziomie molekularnym. Program ten bada struktury molekularne i mechanizmy funkcjonalne dużej liczby białek. Absolwenci programu opanują metody klonowania, ekspresji i oczyszczania białek oraz szereg specjalistycznych technik do analizy białek. Będą również w stanie używać i rozumieć podstawowe publikacje naukowe oraz posiadać umiejętność samodzielnego planowania, przeprowadzania i krytycznej oceny eksperymentów.

W pierwszym roku studenci uczęszczają na zaawansowane kursy z biochemii, chemii białek i biofizyki molekularnej. W drugim roku wybierają studia magisterskie lub projekty w wyżej wymienionych dziedzinach, które mogą być realizowane na Uniwersytecie lub w firmie o odpowiednim profilu badawczym.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program ten ma na celu dostarczenie wiedzy w zakresie analizy przestrzennej dla aplikacji środowiskowych. Obejmuje badania w systemach informacji geograficznej (GIS), tel ... [+]

Geomatyka obejmuje pozyskiwanie, zarządzanie i analizę zjawisk z odniesieniem przestrzennym. Analiza przestrzenna znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak zdrowie, środowisko, urbanistyka, geologia, archeologia i agronomia. Program ten ma na celu dostarczenie wiedzy w zakresie analizy przestrzennej dla aplikacji środowiskowych. Obejmuje badania w systemach informacji geograficznej (GIS), teledetekcji i geografii fizycznej. Modele i teorie rozumienia klimatu i ekosystemów Ziemi są zintegrowane z wiedzą w celu gromadzenia informacji o środowisku za pomocą teledetekcji, przechowywania informacji w bazach danych i teoriach GIS.

Moduły programowe / kursy

Kursy i liczba zaliczeń: Kursy podstawowe programu to Geographical Information Systems 1 (15), Geographical Information Systems 2 (15), przestrzenna analiza (7.5), Internet GIS (7.5), satelitarna teledetekcja (15), Algorytmy i GIS (7.5), bazy danych geograficznych (7.5). Dla studentów, którzy mają już silne doświadczenie w tej dziedzinie.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program studiów magisterskich w zakresie statystyki matematycznej dostarcza szerokiego spektrum narzędzi i metod radzenia sobie z przypadkowymi zjawiskami występującymi z ... [+]

Program studiów magisterskich w zakresie statystyki matematycznej dostarcza szerokiego spektrum narzędzi i metod radzenia sobie z przypadkowymi zjawiskami występującymi zarówno w kontekście naukowym, jak i przemysłowym. W ramach programu można specjalizować się w wielu różnych obszarach do różnych celów. Studiujesz co najmniej 45 punktów w statystykach matematycznych na poziomie magisterskim i piszesz pracę magisterską z 30 punktów. Możesz wybrać pozostałe (maksymalnie 45) punktów z np. Matematyki lub analizy numerycznej. Możesz także wybrać kursy z innych przedmiotów, takich jak informatyka lub, jeśli chcesz zdobyć karierę w konkretnej dziedzinie, kursy w tej dziedzinie. Przykłady obejmują kursy z zakresu ekonomii, biologii molekularnej i bioinformatyki. Jeśli masz zamiar przystąpić do doktoratu, powinieneś wziąć udział w kursach o wysokim stopniu treści teoretycznych, a jeśli zamierzasz pracować poza środowiskiem akademickim, powinieneś wziąć udział w kursach obejmujących szeroki zakres modeli i metod statystycznych.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Bardzo elastyczna struktura, która pozwala na indywidualne dostosowanie, zróżnicowany program nauczania, wysoki poziom teoretyczny i aktywne środowisko badawcze są jednym ... [+]

Celem programu studiów magisterskich z matematyki jest przekazanie studentom zaawansowanej wiedzy teoretycznej z zakresu matematyki oraz praktycznych umiejętności zastosowania tej wiedzy zarówno do problemów matematycznych, jak i zastosowań matematyki. Bardzo elastyczna struktura, która pozwala na indywidualne dostosowanie, zróżnicowany program nauczania, wysoki poziom teoretyczny i aktywne środowisko badawcze to jedne z najsilniejszych cech programu.

Program studiów magisterskich w matematyce ma dwie specjalizacje: matematykę i analizę numeryczną .

Odrębny program studiów magisterskich w zakresie statystyki matematycznej jest dostępny w Centrum Matematyki. W ramach programu dostępnych jest wiele kursów we wszystkich dyscyplinach matematycznych - matematyka ścisła i stosowana, analizy numeryczne i statystyka matematyczna.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ogólny program w Molecular Biology zapewnia możliwość zaprojektowania własnego wykształcenia o specjalizacji, którą preferujesz. Istnieje szeroki wybór kursów do wyboru. ... [+]

Biologia molekularna dostarcza narzędzi i podstaw wiedzy, która jest coraz ważniejsza we wszystkich aspektach nauki o życiu. Ten program magisterski oferuje kursy, które pogłębiają i poszerzają twoją edukację w nowoczesnej biologii molekularnej i pokrewnych tematach. Ogólny program w Molecular Biology zapewnia możliwość zaprojektowania własnego wykształcenia o specjalizacji, którą preferujesz. Istnieje szeroki wybór kursów do wyboru. Otrzymasz wskazówki, jak przygotować odpowiedni program, który spełnia wymagania stopnia i zapewnia odpowiednie wykształcenie i szkolenie.

Cechy szczególne programu:

Szeroka gama kursów związanych z biologii komórkowej i molekularnej, biotechnologii i biologii medycznejBliskie połączenie z badaniami w środowisku międzynarodowymIntegracja analizy teoretycznej z silnym szkoleniem umiejętności laboratoryjnychSwoboda tworzenia własnego programu studiów i specjalizacjiModuły programowe / kursy... [-]
Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Celem tego programu jest dostarczenie studentom biologii molekularnej solidnych podstaw do kariery w dziedzinach pokrewnych medycznie. Obszary te odegrały i będą nadal od ... [+]

Celem tego programu jest dostarczenie studentom biologii molekularnej solidnych podstaw do kariery w dziedzinach pokrewnych medycznie. Obszary te odegrały i będą nadal odgrywać główną rolę w rozwoju farmaceutycznym i biotechnologicznym. Program zajmuje się również tematami związanymi z aplikacjami komercyjnymi, takimi jak rozwój narzędzi diagnostycznych i kontrola jakości.

Cechy szczególne programuSzeroka gama kursów związanych z biologią medyczną, w tym z farmakologią, immunologią, toksykologią i neurobiologią.Integracja treningu teoretycznego i umiejętności laboratoryjnych.Wgląd w proces opracowywania leków, od badań do zastosowania klinicznego.Szerokie szkolenie w zakresie komunikacji ustnej i pisemnej stanowi solidną podstawę do stosowania odpowiednich terminów i wyrażeń w biologii medycznej i pokrewnych dziedzinach.Oferowane są zajęcia pozalekcyjne, takie jak seminaria i wizyty studyjne.Moduły programowe / kursy... [-]
Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program ten oferuje wysoce konkurencyjną edukację we współczesnej mikrobiologii. Daje szerokie podstawy wiedzy i ogólnie ważne umiejętności w mikrobiologii i biologii mol ... [+]

Program oferuje wysoce konkurencyjną edukację we współczesnej mikrobiologii. Daje szeroką podstawę wiedzy i ogólnie ważne umiejętności w mikrobiologii i biologii molekularnej. W ramach programu można specjalizować się dalej zgodnie z własnymi preferencjami, np. W zakresie mikrobiologii medycznej, biotechnologii lub mikrobiologii komórkowej lub molekularnej. Wiedza na temat drobnoustrojów i ich różnorodności, fizjologii i genetyki, a także nowoczesne narzędzia do ich badania są ważne i bardzo istotne dla pracy lub badań w biologii molekularnej, chorobach zakaźnych i ekologii, a także w badaniu drobnoustrojów, na przykład do produkcji masowych i drobnych produktów, żywności i środków farmaceutycznych oraz do wykorzystania w biotechnologii środowiskowej.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program studiów magisterskich łączy podstawowe badania z ich aplikacjami i integruje genetykę, technologię genów, biologii komórki, biologii molekularnej, biotechnologii ... [+]

Program ten łączy podstawowe badania z jego aplikacjami i integruje genetykę, technologię genów, biologii komórki, biologii molekularnej, biotechnologii i bioinformatyki. Wszystkie te dyscypliny mają wspólną podstawę w genetyce molekularnej, która jest dyscypliną, która wyjaśnia, w jaki sposób informacja w genach jest wyrażana i jak może ona wywoływać różne cechy organizmu. Nacisk kładziony jest również na mechanizmy genetyczne leżące u podstaw choroby, mapowanie genetyczne, molekularne techniki genetyczne i metody diagnostyczne.

Cechy szczególne programuKursy z genetyki, biologii molekularnej, biotechnologii molekularnej i genetyki medycznej.Kursy zawierają praktyczne szkolenie z technik biologii molekularnej.Obejmuje szkolenie w zakresie procesu innowacji, przedsiębiorczości i komercjalizacji biotechnologii molekularnej.Moduły programowe / kursy... [-]
Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program zapewnia wiedzę, umiejętności i wizję niezbędną do rozwiązywania problemów inżynieryjnych związanych z rozwojem produktu, procesem produkcyjnym i automatyką przem ... [+]

Program zapewnia studentom wiedzę, umiejętności i wizję wymaganą do rozwiązywania problemów inżynieryjnych w rozwoju produktu, procesu produkcyjnego i automatyzacji przemysłowej, przygotowując ich do objęcia przywództwa w globalnych konkurencyjnych branżach produkcyjnych. Nasze kursy, seminaria, warsztaty i projekty są zaprojektowane specjalnie dla studentów i łączą solidną wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami. Po zakończeniu programu studenci będą mogli analizować, oceniać i optymalizować złożone procesy produkcyjne i systemy produkcyjne związane z realizacją produktu. Program łączy inżynierię produkcji i materiałów z naciskiem na zrównoważoną produkcję, produkcję cyfrową, automatyzację produkcji, globalną produkcję i globalny rynek. Program oferuje również możliwość specjalizacji w wybranej dziedzinie inżynierii produkcji i ma silną orientację międzynarodową. Wykorzystuje możliwości dostępne w wielonarodowej grupie studentów, podnosząc ich kompetencje w zarządzaniu międzykulturowym i globalnym.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten program magisterski pozwala zdobyć umiejętności teoretyczne i praktyczne z pierwszej ręki w złożonych zagadnień i systemów technicznych w dziedzinie nauk o środowisku ... [+]

Program ten pozwala zdobyć umiejętności teoretyczne i praktyczne z pierwszej ręki w złożonych zagadnieniach i systemach technicznych w dziedzinie nauk o środowisku, geografii fizycznej i zmian klimatu. Zdobędziesz dogłębną wiedzę na temat systemów środowiskowych i klimatycznych, globalnych problemów środowiskowych i globalnej kolarstwa, klimatologii i zmian klimatycznych, analizy ekosystemów, biogeofizyki i geomorfologii.

Moduły programowe / kursy

Kursy i liczba zaliczeń: Gazy cieplarniane i cykle biogeochemiczne (15), zmiany klimatyczne i ich wpływ na środowisko (15), modelowanie ekosystemu (15), interakcje między biosferami a atmosferą (15), globalna dynamika ekosystemów (15), studia magisterskie teza (30), przedmioty do wyboru (15).... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten program magisterski z fizyki biologicznej i biologii obliczeniowej łączy solidną bazę kursów z fizyki teoretycznej i matematycznej z kursami z innych przedmiotów poda ... [+]

Dlaczego fizyk powinien studiować biologię? W rzeczywistości już od dawna. Wielu znanych fizyków, takich jak Richard Feynman, Wolfgang Pauli, Niels Bohr, Max Delbrück i Erwin Schrödinger, by wymienić tylko kilka, miało głębokie zainteresowanie problemami biologicznymi, a niektórzy poczynili znaczny postęp w konkretnych dziedzinach, takich jak biologia molekularna.

Biologia staje się w coraz większym stopniu nauką ilościową i ma szereg zasadniczo nierozwiązanych problemów, np. W jaki sposób biomolekuły przyjmują swój konkretny kształt, jak wchodzą w interakcje w komórkach oraz w jaki sposób komórki dzielą się i komunikują. Metody fizyki teoretycznej, oprócz innych metod statystycznych, modelowania i symulacji, mogą stanowić potężny zestaw narzędzi do radzenia sobie z wieloma z tych problemów.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Jako uczeń magisterski staniesz się częścią dynamicznej społeczności badawczej zaangażowanej w eksperymenty w najważniejszych międzynarodowych ośrodkach badawczych oraz w ... [+]

Co jeśli zaspokojenie swojej ciekawości może stać się Twoją pracą? W Wydziale Fizyki w Lund możesz być ciekawy i kreatywny, a jednocześnie dokonać strategicznego wyboru dla swojej kariery. Fizycy w Lund badają przedmioty, w tym najmniejsze części materii, interfejs pomiędzy żywymi komórkami i elektroniką, jak stworzyć czystsze środowisko i jak leczyć raka. W tym samym czasie zaspokajają swoją ciekawość. Jako uczeń magisterski staniesz się częścią dynamicznej społeczności badawczej zaangażowanej w eksperymenty w najważniejszych międzynarodowych ośrodkach badawczych oraz w najnowocześniejszych laboratoriach na miejscu. Prowadzone są również nowatorskie badania teoretyczne.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Celem tego programu magisterskiego jest to, że stajesz się wszechstronnym naukowcem zajmującym się materiałami, który potrafi zastosować zasady inżynierii materiałowej do ... [+]

Materiały składają się na wszystko wokół nas, a ich właściwości są kluczowe dla wydajności dowolnego systemu lub urządzenia, w którym są używane. Niemal każdy aspekt współczesnego społeczeństwa jest dotknięty technologią możliwą dzięki postępowi w materiałach. Telefony komórkowe, diody elektroluminescencyjne (LED), ogniwa słoneczne, konwertery katalityczne, włókna światłowodowe i inteligentne materiały okienne to przykłady nowoczesnej technologii opartej na indywidualnie dopasowanych materiałach. Ponieważ właściwości materiału (które determinują jego funkcję) są określane zarówno przez jego strukturę, składniki, jak i sposób, w jaki materiał jest składany, badanie materiałów obejmuje wiele różnych podejść. Nauka o materiałach jest z natury wielodyscyplinarna i często opiera się zarówno na modelowaniu teoretycznym, jak i na charakterystyce eksperymentalnej.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Interdyscyplinarny program studiów magisterskich w dziedzinie nanonauki jest częścią NanoLund, jednego z wiodących na świecie ośrodków badań nanonauki. Będziesz współdzia ... [+]

W skali nanometrycznej rozróżnienie między dyscyplinami takimi jak fizyka, chemia i biologia staje się mniej jasne. Wysoki stopień interdyscyplinarności jest zatem charakterystyczny dla nanotechnologii. Program Nanonauki na Lund University w Lund University ma swoją bazę naukową w fizycznym opisie zjawisk w nanoskali, ale oprócz nanofizyki możesz, w zależności od swojego pochodzenia i zainteresowań, wybrać specjalizację w takich dziedzinach, jak nanoelektronika, inżynieria materiałowa czy biofizyka.

Program jest częścią NanoLund, jednego z wiodących ośrodków badań nanonauki na świecie. Będziesz wchodził w interakcje z nowatorskimi badaniami w całym programie, zaczynając od pierwszego semestru i budując do projektu Mistrza. Ponadto, korzystając z bogactwa kursów oferowanych przez Lund University , będziesz mógł poznać interdyscyplinarny charakter nanonauki.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Wydział Fizyki Cząstek na Lund University w Lund University bierze udział w dwóch głównych eksperymentach LHC: ATLAS i ALICE. Będziesz mieć możliwość śledzenia postępów t ... [+]

Jakie są podstawowe składniki materii i jakie siły działają na nie? Fizyka cząstek jest tematem, który porusza podstawowe zasady rządzące naszym światem: siły i składniki. To rozumienie jest formułowane matematycznie jako teorie (poprzednio zwane prawami natury). Tematyka kręci się poprzez eksploracje eksperymentalne oraz rozwój teorii i modeli. Dzisiaj nasze zrozumienie opisywane jest przez teorię Modelu Standardowego, która ma wyjątkową moc predykcyjną, ale jest niekompletna. Badamy prognozy Modelu Standardowego i szukamy pełniejszego zrozumienia, tj. Poza Modelem Standardowym. W praktyce prowadzimy badania w globalnej współpracy eksperymentalnej. Obecnie eksperymenty te wykonywane są głównie w zderzaczu LHC w CERN.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program magisterski w Photonics oferuje kształcenie w głównych obszarach fotoniki: inżynierii, komunikacji, diagnostyce i technologii komponentów. Zdobędziesz dogłębną wi ... [+]

Fotonika jest nauką i technologią generowania, kontrolowania i wykrywania światła. Fotonika ma coraz większe znaczenie dla naszego społeczeństwa, co ilustruje nagroda Nobla w dziedzinie fizyki z 2009 i 2014 roku. Komunikacja światłowodowa, która opiera się na światłowodach połączonych z kilkoma innymi urządzeniami fotonicznymi, stanowi szkielet dzisiejszej technologii informacyjnej. Diody emitujące światło zapewniają jasne i energooszczędne białe lampy do jutrzejszego oświetlenia. Nasz program oferuje edukację w głównych obszarach fotoniki: inżynierii (generowanie i manipulowanie światłem), komunikacji (transport informacji za pomocą technik optycznych i mikrofalowych), diagnostyki (wykorzystanie światła w przemyśle, ochronie zdrowia itp.) I technologii komponentów ( nanofotonika, optoelektronika, ogniwa słoneczne itp.). Nasz program zapewnia dogłębne zrozumienie optyki i technologii laserowej, praktyczne doświadczenie w projektowaniu optycznym, praktyczne doświadczenie w zakresie optyki i laboratorium laserowego oraz dogłębną wiedzę na temat niektórych głównych zastosowań fotoniki (np. Komunikacji lub biofotoniki).... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

W programie tego Mistrza można wybrać badanie najmniejszych składników materii i ich interakcji w obrębie teoretycznej fizyki wysokich energii, a także fizyki jądrowej i ... [+]

Czy chcesz zrozumieć wewnętrzne działanie natury z teoretycznego punktu widzenia? W Katedrze Astronomii i Fizyki Teoretycznej wspólnie z Wydziałem Fizyki w Lund oferujemy program zagraniczny obejmujący szeroki zakres zagadnień z zakresu fizyki teoretycznej i matematycznej. Możesz wybierać spośród badania najmniejszych składników materii i ich interakcji z teoretyczną fizyką wysokich energii, a także fizyką jądrową i fizyczną w fizyce matematycznej. We wszystkich przypadkach uzyskasz solidną podstawę wiedzy teoretycznej potrzebnej do opracowania nowych modeli i lepszego zrozumienia, jak działa natura.

Jako uczeń Mistrza staniesz się częścią dynamicznej społeczności naukowej zajmującej się nowatorskimi studiami teoretycznymi. Rozpoczynasz studia, biorąc udział w wielu kursach, niektóre z nich są ogólne, niektóre bardziej wyspecjalizowane i masz dużą swobodę w dostosowywaniu własnych studiów. Program kończy się projektem magisterskim w ramach jednej z grup badawczych.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program Master w Service Management łączy dogłębną wiedzę przedmiotową sektorów usług ze zrozumieniem specyficznych potrzeb organizacyjnych i zarządczych działań usługowy ... [+]

Program studiów magisterskich w zakresie zarządzania usługami jest wyjątkową okazją dla osób poszukujących programu zarządzania na poziomie zaawansowanym z silnym powiązaniem z badaniami. Program łączy dogłębną wiedzę przedmiotową sektorów usług ze zrozumieniem specyficznych potrzeb organizacyjnych i zarządczych działań usługowych.

Ubiegając się o program studiów magisterskich w zakresie zarządzania usługami, wybierasz jedną z pięciu różnych specjalizacji: zarządzanie kulturą i kreatywnością, handel detaliczny, zarządzanie łańcuchem dostaw, zrównoważone zarządzanie usługami lub turystyka. Mamy mieszankę studentów z całego świata.

Funkcje programu... [-]
Szwecja Helsingborg
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program ten zapewnia solidne zrozumienie zjawisk kryminologicznych z perspektywy kulturowej. Pozwala rozwijać krytyczne myślenie, umiejętności analityczne i umiejętność p ... [+]

Magister kryminologii kulturowej prowadzi do uzyskania tytułu magistra w zakresie kryminologii kulturowej z kierunkiem socjologicznym lub antropologią społeczną. Program daje studentom solidne zrozumienie zjawisk kryminologicznych z perspektywy kulturowej. Program umożliwia studentom rozwijanie krytycznego myślenia, umiejętności analitycznych i umiejętności przeprowadzania analizy kulturowej. Program przygotowuje studentów do studiów doktoranckich z zakresu antropologii lub socjologii, a także rozwija własną specjalistyczną wiedzę z zakresu kryminologii kulturowej i zaawansowanej pracy zawodowej. Program umożliwia także studentom swobodę wyboru kursów, staży lub studiów za granicą zgodnie z zainteresowaniami i przyszłymi potrzebami.... [-]

Szwecja Lund
Otwarta rekrutacja
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program "Wspólny magister" kładzie nacisk na wykorzystanie etnografii i analizy kulturowej jako środka pomocy organizacjom i przedsiębiorstwom, a także podmiotom miejskim ... [+]

Stosowana analiza kulturowa jest multidyscyplinarną dziedziną pracy i studiów, która jest pod silnym wpływem kulturowych perspektyw teoretycznych i metod etnograficznych pochodzących z dyscyplin takich jak antropologia, etnologia i folklor publiczny. Podkreśla nauczanie i wdrażanie strategii współpracy między uczonymi wyszkolonymi na uniwersytetach i podmiotami spoza systemu uniwersyteckiego.

Program ma na celu rozwój i pogłębienie wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie stosowanej analizy kulturowej. Podkreśla wykorzystanie etnografii i analizy kulturowej jako środka pomocy organizacjom i przedsiębiorstwom, a także podmiotom miejskim i społecznościowym w rozwijaniu ich usług, produktów i publicznych programów pomocy. Czyni to jednocześnie, jednocześnie pracując nad umożliwieniem tym podmiotom znalezienia rozwiązań problemów, które mogą napotkać jako aspekt ich codziennej działalności.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

W tym programie studiów magisterskich z zakresu archeologii będziesz szkolony w zakresie odkrywania i dokumentowania przeszłości, sposobów zachowania artefaktów, analizow ... [+]

Program ten łączy wysokie standardy naukowe i teoretyczne z intensywnym praktycznym szkoleniem w zakresie archeologii, dziedzictwa kulturowego i muzealnictwa. Zostaniesz przeszkolony, jak odkrywać i dokumentować przeszłość, jak zachować artefakty, analizować budynki i jak przekazywać wyniki swoich badań i wyniki badań szerszemu gronu odbiorców.

Cechy szczególne programuNauczanie oparte na projekcieArcheologiczna szkoła polowa w miejscu wikingów w UppåkraSzeroka gama kursów z bezpośrednim połączeniem z aktualnymi projektami badawczymi naszych profesorów: budynki jako archeologia, archeologia cyfrowa z naciskiem na GIS i wirtualna rzeczywistość oraz badania archeologiczne Krajobrazy ludzkieModuły programowe / kursy... [-]
Szwecja Lund
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Jest to interdyscyplinarny program magisterski z unikalną perspektywą na Europę. Skupiamy się na kulturze, tożsamości, komunikacji i historii, w połączeniu z teoretycznym ... [+]

Jest to interdyscyplinarny program magisterski z unikalną perspektywą na Europę. Skupiamy się na kulturze, tożsamości, komunikacji i historii, w połączeniu z teoretycznym wyrafinowaniem i pragmatyzmem kariery. Z naukowego punktu widzenia program zyskuje dzięki obecności Centrum Studiów Europejskich, sieci badawczej skupionej na Lund University . Wykłady prowadzone są przez wykwalifikowanych wykładowców z przykładowymi wynikami badań i nauczania, a także przez zaproszonych gości z uczelni i przemysłu. Dlatego nasz program oferuje solidne teoretyczne podstawy do badania europejskiej kultury, tożsamości i polityki. Ponadto rozwija praktyczne umiejętności uczniów poprzez kurs zarządzania projektami i możliwość odbycia stażu.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program studiów magisterskich oferuje możliwość interdyscyplinarnej specjalizacji. Celem jest przygotowanie do badań w zakresie historii mediów, a także studiów filmowych ... [+]

Program zapewnia filmoznawcom i studentom historii mediów szansę na interdyscyplinarną specjalizację. Nazwa dziedziny, filmu i historii mediów podkreśla, że media są umieszczone w kontekście historycznym, a więc społecznym, kulturowym i politycznym. Procesy zmian w krajobrazie medialnym badane są również z perspektywy ekonomicznej, technicznej i estetycznej. Celem programu jest przygotowanie studentów do badań w zakresie historii mediów oraz studiów filmowych i pracy w ramach różnych rodzajów działalności filmowej i medialnej: wydawnictw, dziennikarstwa, firm medialnych, archiwów medialnych, edukacji medialnej i komunikacji. MA w historii filmu i mediów to dwuletni program obejmujący możliwość ukończenia programu po dwóch semestrach z jednorocznym tytułem magistra.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program magisterski ma trzy specjalizacje: aranżację i kompozycję, organy i klawiaturę oraz muzykę wokalną i chór. Naszym celem jest kształcenie muzyków o wysokich umieję ... [+]

Program Master's in Church Music ma trzy specjalizacje: aranżację i kompozycję , organy i klawiaturę oraz muzykę wokalną i chór .

Celem programu jest kształcenie muzyków o wysokich umiejętnościach artystycznych, edukacyjnych i zawodowych. Po ukończeniu programu student musi posiadać zaawansowaną wiedzę i umiejętności, aby pracować w różnych funkcjach i zaangażowaniach profesjonalnego muzyka - jako solista, członek ugruntowanego zespołu lub jako kościelny muzyk w kościele Szwecji lub w ramach innych wyznań. Uczeń musi również rozwinąć umiejętności niezbędne do kontynuowania lub pogłębionych badań, które są w dużym stopniu autonomiczne. Ponadto, po ukończeniu programu, student musi nabyć umiejętności przedsiębiorcze, które zwiększają jego zawodową wszechstronność w ciągle zmieniającym się życiu kościelnym i kulturalnym.... [-]

Szwecja Malmö
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Master of Fine Arts to dwuletni program oferujący specjalistyczne szkolenia artystyczne poprzez indywidualną praktykę studyjną i kursy w dziedzinie sztuki i różnych pokre ... [+]

Master of Fine Arts to dwuletni program oferujący bardziej specjalistyczne szkolenia artystyczne poprzez indywidualną praktykę studyjną i kursy w dziedzinie sztuki i różnych powiązanych dyscyplin. W ciągu pierwszego roku studenci rozpoczynają zaawansowaną pracę artystyczną z różnymi rodzajami seminariów prowadzonych przez nauczycieli i podróżą studyjną. Podobnie jak w programie licencjackim, studenci wybierają spośród wielu kursów technicznych i teoretycznych, z których wiele jest prowadzonych przez uznanych na arenie międzynarodowej artystów. Akademia oferuje również różnorodne gościnne wykłady i międzynarodową współpracę.

W drugim roku studenci koncentrują się na swoich projektach dyplomowych (60 punktów), w tym na napisaniu eseju (około 10 stron) o własnej praktyce artystycznej i prezentacji indywidualnej w galerii akademii. Studenci, którzy przejdą studia dyplomowe otrzymują tytuł magistra sztuk pięknych. Profesorowie z Malmö Art Academy działają jako egzaminatorzy dla studentów magisterskich, a zewnętrzny egzaminator jest zawsze zapraszany do udziału w ocenie.... [-]

Szwecja Malmö
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program studiów magisterskich oferuje opcje specjalizacji w językach arabskim / semickim, angielskim, greckim, nowożytnym greckim, łacińskim, włoskim, rumuńskim, szwedzki ... [+]

Lund University oferuje wyjątkową możliwość kontynuowania zaawansowanych studiów językoznawczych i lingwistycznych na poziomie magisterskim. W Centrum Języków i Literatury będziesz miał dostęp do najnowocześniejszych zasobów do badań i edukacji.

Będziesz uczyć się razem ze studentami z wielu różnych specjalizacji, takich jak języki arabski / semicki, angielski, grecki, nowoczesny grecki, łaciński, włoski, rumuński, szwedzki / skandynawski, chiński, japoński, fonetyka i lingwistyka ogólna.

Wszyscy studenci magisterscy uczestniczą w kursach obowiązkowych wspólnych dla wszystkich specjalizacji, jednocześnie pogłębiając wiedzę na kursach własnych. W ten sposób program łączy szeroką i solidną bazę w zaawansowanym językoznawstwie z doświadczeniem w zakresie własnej specjalizacji.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program ten ma na celu wzmocnienie wiedzy historycznej i teoretyczne zrozumienie relacji między literaturą, kulturą i współczesnymi mediami. Możesz specjalizować się w li ... [+]

Celem tego programu jest wzmocnienie wiedzy historycznej studentów i teoretyczne zrozumienie relacji między literaturą, kulturą i współczesnymi mediami. Studenci mogą wybrać specjalizację z literatury angielskiej , francuskiej , ogólnej , niemieckiej , rosyjskiej , hiszpańskiej lub jidysz lub skandynawistyki . Prowadzone są kursy teoretyczne, omawiające zagadnienia o charakterze estetycznym i kulturalnym o charakterze ogólnym, a także kursy poświęcone określonym gatunkom literackim, tematom lub okresom historycznym. Krytyczna uwaga poświęcona jest także różnym formom, w których literatura wchodzi do mediów i na arenie publicznej we współczesnym społeczeństwie. Egzamin końcowy ma formę pracy magisterskiej.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Jest to nowo uruchomiony program studiów magisterskich w dziedzinie interdyscyplinarnej z zakresu praw człowieka, o profilu humanistycznym. Program łączy w sobie perspekt ... [+]

Jest to nowo uruchomiony program studiów magisterskich w dziedzinie interdyscyplinarnej z zakresu praw człowieka, z profilem w humanistyce. Program łączy w sobie historyczną, filozoficzną, polityczną i prawną perspektywę złożonego zjawiska, jakie prawa człowieka reprezentują w naszym świecie. Wydział dydaktyczny odzwierciedla akademicką szerokość programu magisterskiego. Jesteśmy przekonani, że prawa człowieka należy traktować i studiować nie tylko jako zasady etyczne lub podstawy prawa i polityki, ale także jako część infrastruktury demokratycznego społeczeństwa. Studenci mają możliwość odbycia stażu w ramach studiów. Program jest oferowany przez Wydział Praw Człowieka w Departamencie Historii, który jest również domem dla jedynego doktoratu w interdyscyplinarnych badaniach nad prawami człowieka w Szwecji.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Ten wspólny program magisterski koncentruje się na okresach formowania się judaizmu, islamu i chrześcijaństwa, ich wspólnych korzeniach, wczesnej interakcji i wkładu w ku ... [+]

Religijne korzenie Europy (RRE) to dwuletni program nordyckiego mistrza, oferowany przez Centrum Teologii i Religioznawstwa na Lund University w Lund University we współpracy z uniwersytetami w Aarhus, Kopenhadze i Oslo. Program koncentruje się na okresach formowania się judaizmu, islamu i chrześcijaństwa, ich wspólnych korzeniach, wczesnej interakcji i wkładu w kulturę europejską. Program przygotowuje studentów do pracy edukacyjnej i społecznej w społeczeństwie wieloreligijnym lub badań nad rolą trzech religii w historii i społeczeństwie europejskim. W ramach programu uczniowie zdobywają szczegółową wiedzę na temat formowania się trzech religii i ich wzajemnej interakcji, a także umiejętności istotnych dla każdego zawodu lub nauki, w której ważna jest rola trzech religii. Program jest wyjątkowy, koncentrując się na tworzeniu wszystkich trzech religii w perspektywie porównawczej.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program Music Performance, Diploma of Excellence ze specjalizacją w zakresie kompozycji i interpretacji ma na celu edukację muzyków o wyjątkowo wysokim poziomie artystycz ... [+]

Program Master in Music, Interpretation Diploma of Excellence ma na celu edukację muzyków o wyjątkowo wysokim poziomie umiejętności artystycznych i zawodowych. Po ukończeniu programu student musi posiadać dobrze rozwiniętą wiedzę i umiejętności, aby móc pracować zawodowo w różnych formach - zarówno jako solista, członek ugruntowanego zespołu, jak i w swobodnie tworzonych grupach. Uczeń musi również rozwinąć umiejętność samodzielnego studiowania przygotowania do publicznych koncertów i występów programów koncertowych. Egzamin końcowy na Dyplom Doskonałości składa się z występu jako solisty profesjonalnej orkiestry w regionie.

Program Master w Music, Composition Diploma of Excellence ma na celu edukację kompozytorów o wyjątkowych zdolnościach artystycznych i zawodowych poprzez wyspecjalizowany program kompozycji, specjalizujący się w wysoko wykwalifikowanych zadaniach. Po ukończeniu programu student musi posiadać dobrze rozwiniętą wiedzę i umiejętności oraz umiejętność tworzenia muzyki na wysokim poziomie artystycznym. Student powinien również nabyć dogłębną wiedzę o składzie dla różnych kombinacji instrumentalnych, aby móc pracować zawodowo w różnych formach. Uczeń musi także rozwinąć swoją umiejętność samodzielnego studiowania. Egzamin końcowy Dyplom Doskonałości składa się z wykonania jako kompozytor dla profesjonalnej orkiestry w regionie.... [-]

Szwecja Malmö
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program studiów magisterskich w muzyce ma specjalizacje w kompozycji, gitarze, klawesynie, improwizacji jazzowej, fortepianie, nagrywarce, instrumentach orkiestry symfoni ... [+]

Program studiów magisterskich w muzyce ma specjalizacje w kompozycji , gitarze , klawesynie , improwizacji jazzowej , fortepianie , nagrywarce , instrumentach orkiestry symfonicznej i wokalach lub studiach wokalnych i teatralnych .

Program Master in Music ma na celu kształcenie muzyków o wysokich umiejętnościach artystycznych i zawodowych. Po ukończeniu programu student musi posiadać dobrze rozwiniętą wiedzę i umiejętności, aby móc pracować zawodowo w różnych formach - zarówno jako solista, członek ugruntowanego zespołu, jak i w swobodnie tworzonych grupach. Uczeń musi także rozwinąć swoją umiejętność samodzielnego studiowania. Ponadto, po ukończeniu programu, student musi nabyć dobrze rozwinięte umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, które zwiększają jego zawodową wszechstronność w ciągle zmieniającym się życiu kulturalnym.... [-]

Szwecja Malmö
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Magister antropologii społecznej zapewnia studentom silnie oparty na badaniach tytuł magistra. Program łączy głęboką wiedzę przedmiotową z poszerzonymi perspektywami i po ... [+]

Magister antropologii społecznej zapewnia studentom silnie oparty na badaniach tytuł magistra. Program łączy głęboką wiedzę przedmiotową z poszerzonymi perspektywami i powiązaniami z szerszym społeczeństwem. Mgr Antropologii Społecznej stosuje głębokie i szerokie perspektywy zrozumienia społeczności i kultury społecznej jako spójnej całości. Program zapewnia specjalizację w podejściu naukowym, które jest fundamentalne dla studentów, którzy chcą podjąć studia doktoranckie, ale które ma również dużą wartość dla zaawansowanej pracy jako polityka lub oficer operacyjny w organizacjach i działaniach na różnych poziomach. Ponadto program zapewnia uczniom poszerzone perspektywy teoretyczne, poszerzoną wiedzę z zakresu metodologii jakościowej, umiejętności przystosowania się do zmieniającego się życia zawodowego i umiejętności przyczyniania się do rozwoju w społeczeństwie i życiu zawodowym.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Celem programu jest przekazanie szerokiej i podstawowej wiedzy z zakresu fizyki fizycznej, teoretycznej chemii i fizyki chemicznej. Studenci rozwijają zaawansowane umieję ... [+]

Celem programu jest dostarczenie szerokiej i podstawowej wiedzy z zakresu fizyki fizycznej, teoretycznej chemii i fizyki chemicznej. Studenci rozwijają zaawansowane umiejętności laboratoryjne, głębokie teoretyczne zrozumienie podstawowych mechanizmów i dobre zrozumienie praktycznych zastosowań. Szczególny nacisk kładziony jest na nieprzerwaną linię rozumienia, od kwantowego opisu mechanicznego atomów i cząsteczek do złożonych struktur supramolekularnych, a także ich zastosowań przemysłowych i biologicznych.

Podczas pierwszego roku kursy w wyżej wymienionych dziedzinach zapewniają odpowiednią bazę dla przyszłych studiów w tych lub powiązanych tematach. W drugim roku możesz w dużym stopniu wpływać i planować swoje studia z kilkoma różnymi możliwościami. Konieczne jest ukończenie projektu magisterskiego odpowiadającego co najmniej 30 punktom ECTS.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program daje możliwość zdobycia zaawansowanego poziomu teoretycznej i praktycznej wiedzy i umiejętności w zakresie chemii analitycznej, organicznej, metaloorganicznej i k ... [+]

Program daje możliwość zdobycia zaawansowanego poziomu teoretycznej i praktycznej wiedzy i umiejętności w zakresie chemii analitycznej, organicznej, metaloorganicznej i koordynacyjnej. Poprzez połączenie zaawansowanych kursów i projektów lub projektów magisterskich, masz możliwość specjalizacji w wymienionych dziedzinach. Projekt stopnia magistra musi odpowiadać co najmniej 30 punktom ECTS.

Badania opierają się na wcześniejszych podstawach chemii i umożliwiają rozwinięcie umiejętności stosowania niezależnych pomysłów na problemy i problemy w chemii lub sąsiadujących dziedzinach.

Moduły programowe / kursy

Kursy obowiązkowe: kursy na poziomie zaawansowanym w chemii, w tym co najmniej 30 punktów, z czego 15 ECTS powinno być w dziedzinach wymienionych powyżej, a projekt magisterski obejmujący co najmniej 30 punktów.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program magisterski z socjologii pozwala rozwijać krytyczne myślenie, umiejętności analityczne i zdolność do przeprowadzania analiz społecznych, a także zdobywać specjali ... [+]

Magister socjologii przygotowuje studentów do studiów doktoranckich z socjologii, a także do zaawansowanej pracy zawodowej w zakresie badań socjologicznych i planowania społeczności. Program umożliwia studentom znaczną swobodę wyboru kursów w zależności od zainteresowań i przyszłych potrzeb. Program umożliwia studentom rozwijanie krytycznego myślenia, umiejętności analitycznych i umiejętności przeprowadzania analiz społecznych, a także zdobywanie specjalistycznej wiedzy z zakresu socjologii. Po ukończeniu programu studenci otrzymują stopień magistra (120 punktów) specjalizujący się w socjologii.

W programie studenci nabywają:

Znajomość i rozumienie socjologii, w tym zarówno szeroka wiedza w danej dziedzinie, jak i znaczna specjalistyczna wiedza na temat pewnych dziedzin, a także specjalistyczny wgląd w bieżące prace badawczo-rozwojowespecjalistyczna wiedza z zakresu metod badawczych w socjologiiumiejętność krytycznej i systematycznej integracji wiedzy oraz analizowania, oceny i radzenia sobie ze złożonymi zjawiskami, problemami i sytuacjami, nawet przy ograniczonych informacjachumiejętność identyfikowania i formułowania pytań badawczych krytycznie, autonomicznie i twórczo, a także planowania i, przy użyciu odpowiednich metod, podejmowania zaawansowanych zadań w określonych ramach czasowych, a tym samym przyczyniać się do kształtowania wiedzy, a także umiejętności oceny tej pracyumiejętności wymagane do udziału w pracach badawczo-rozwojowych lub samodzielnym zatrudnieniu w innych kwalifikacjachModuły programowe / kursy... [-]
Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program studiów magisterskich w zakresie zarządzania usługami jest wyjątkowy program dla tych, którzy chcą studiować branży zarządzania usługami i przywództwa na poziomie ... [+]

Program studiów magisterskich w zakresie zarządzania usługami jest wyjątkowy program dla tych, którzy chcą studiować branży zarządzania usługami i przywództwa na poziomie zaawansowanym. Program łączy w sobie dogłębną wiedzę przedmiotową sektora usług, najnowocześniejsze środowisko badawcze i aktualne profesjonalne aplikacje.

Ubiegając się o program studiów magisterskich w zakresie zarządzania usługami, wybierasz jedną z trzech różnych specjalności: Zarządzanie łańcuchem dostaw, Handel detaliczny lub Turystyka. Mamy mieszankę studentów z całego świata.

Funkcje programu

W związku ze zwiększeniem nacisku na kwestie zrównoważonego rozwoju w organizacjach usługowych, a także wysiłków zmierzających do opracowania bardziej zrównoważonych praktyk biznesowych, istnieje zapotrzebowanie na pracowników o wyspecjalizowanych kompetencjach w zakresie zrównoważonego rozwoju. Będziesz studiować, analizować i omawiać zagadnienia i teorie zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem usług i organizacji usługowych. Studenci zapoznają się z teoriami zrównoważonej konsumpcji, zrównoważonymi modelami biznesowymi oraz zarządzaniem i polityką środowiskową, rozwijają umiejętności potrzebne do oceny wpływu działalności usługowej na środowisko oraz uczą się identyfikować, analizować, oceniać i komunikować różne aspekty zrównoważonego rozwoju. działalność usługowa w kontekście społecznym.... [-]

Szwecja Helsingborg
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lund University

Program tego magisterska ma na celu wzmocnienie ucznia s wiedzy teoretycznej i zrozumienie istotne znaczenie obrazów i innych wizualnych wyrażeń do komunikacji w społecze ... [+]

Przegląd programu

Program tego magisterska ma na celu wzmocnienie wiedzy teoretycznej studenta i zrozumienia istotne znaczenie obrazów i innych wizualnych wyrażeń do komunikacji w społeczeństwie. Wizualność jest badana z perspektywy krytycznego i intermedialne, która zawiera elementy dźwięku lub muzyki i gdzie aspekty jak moc, historii, stosunków społecznych, płeć i pochodzenie etniczne są kluczowe. Program zbudowany jest głównie jako interdyscyplinarne połączenie historii sztuki i Studiów wizualnej, filmoznawstwa i muzykologii. Ponadto rola komunikacji wizualnej (i do pewnego stopnia, jego słuchowe wzmocnieniami) jest analizowany -w artystycznych, jak i masowych form medialnych - jeśli chodzi o kształtowanie najważniejszych problemów życia.... [-]

Szwecja Lund
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Lunds Universitet
Address
Paradisgatan 2
SE-223 50 Lund, Hrabstwo Skania, Szwecja
Witryna
Telefon
+46 46 222 00 00
Address
Campus Malmö
Malmö, Hrabstwo Skania, Szwecja
Address
Campus Helsingborg Universitetsplatsen 2
SE-251 08 Helsingborg, Hrabstwo Skania, Szwecja