Lund University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Lund University - najlepszy Lund University Szwecji

Lund University został założony w 1666 roku i konsekwentnie plasuje się w czołówce 100 najlepszych uniwersytetów na świecie (92. na świecie i na najwyższym wśród szwedzkich uniwersytetów, QS World University Rankings 2019).

Uniwersytet ma 40 000 studentów i 7400 pracowników i oferuje ponad 100 programów magisterskich i 8 programów licencjackich prowadzonych w języku angielskim .

Lund jest najatrakcyjniejszym kierunkiem studiów w Szwecji. Uniwersytet oferuje jedną z najszerszych ofert programów i kursów w Skandynawii, opartych na interdyscyplinarnych i nowatorskich badaniach. Stopień z Lund University jest cechą jakości zarówno w Szwecji, jak i za granicą.

Obszary podlegające

Nasze osiem wydziałów i wiele wyspecjalizowanych ośrodków badawczych oferuje kształcenie w następujących obszarach tematycznych:

 • Architektura
 • Ekonomia biznesu
 • Komunikacja
 • Inżynieria
 • Środowisko
 • W porządku
 • Nauki humanistyczne, języki
 • Studia międzynarodowe
 • Prawo
 • Lekarstwo
 • Nauka

Możliwości studiów dla zagranicznych studentów

Lund University oferuje ponad 100 programów magisterskich i 8 programów licencjackich w języku angielskim , a także ponad 1000 kursów wolnostojących prowadzonych w języku angielskim.

Znajdź swój program studiów: www.lunduniversity.lu.se/programmes

Okresy aplikacji

Główny okres aplikacyjny dla studentów zagranicznych to połowa października do 15 stycznia dla wszystkich programów rozpoczynających się w semestrze jesiennym (sierpień) każdego roku. Mały wybór programów przyjmuje również wnioski w czerwcu-sierpniu na początku semestru wiosennego (styczeń).

Jak ubiegać się o studia: www.lunduniversity.lu.se/apply

Czesne

Studenci, którzy są obywatelami krajów spoza UE / EOG i Szwajcarii, są na ogół zobowiązani do płacenia czesnego. Czesne nie mają zastosowania do obywateli UE / EOG. Informacje na temat czesnego poszczególnych programów znajdują się na stronie www.lunduniversity.lu.se/programmes

Możliwości stypendialne

Studenci będący obywatelami krajów spoza UE / EOG mogą ubiegać się o stypendium po złożeniu u nas wniosku o naukę. Stypendia przyznawane są w oparciu o wartość akademicką, a nie sytuację finansową.

Dowiedz się więcej o możliwościach stypendialnych: www.lunduniversity.lu.se/scholarships

Badania

Lund jest domem dla ponad 30 wiodących na świecie środowisk badawczych i jest domem dla dwóch największych w Europie obiektów badań materiałów: MAX IV (zainaugurowany w 2016 r.) I ESS (otwarty w 2023 r.). Lund University jest również członkiem prestiżowej sieci uczelni wyższych o dużym zapotrzebowaniu na badania, Universitas 21 i Ligii Europejskich Uniwersytetów Badawczych (LERU) .

Styl nauczania

Krytyczne myślenie i wolność ducha są kamieniem węgielnym życia akademickiego na Lund University w Lund University . Skupienie się na pracy grupowej w bardziej nieformalnych środowiskach klasy otwartej ułatwia naukę, tworzy dialog i pomaga w generowaniu nowych pomysłów.

Lund to międzynarodowe miejsce spotkań zarówno studentów, jak i naukowców. Stwarza to środowisko globalnej klasy, w którym studenci zyskują nowe perspektywy kulturowe i mogą rozwijać swoje międzynarodowe sieci, które są wysoko cenione przez pracodawców na całym świecie.

Studenci w Lund mają doskonałe możliwości do kontaktów biznesowych . Miasto Lund ma wyjątkowe, światowej klasy środowisko dla technologii, wiedzy, innowacji i przedsiębiorczości, a także posiada imponującą liczbę międzynarodowych firm.

Życie studenckie

Lund jest numerem 1 wśród studentów zagranicznych przyjeżdżających do Szwecji i uważana jest za najlepsze miasto studenckie w Szwecji, z unikalną kombinacją dużych klubów towarzyskich (historycznych "narodów"), związków studenckich i Towarzystwa Akademickiego, tworząc aktywnego i aktywnego ucznia życie.

Miasto Lund

Miasto Lund znajduje się w południowej Szwecji, zaledwie 10 minut pociągiem do trzeciego co do wielkości miasta Szwecji, Malmö, i tylko 35 minut pociągiem na lotnisko w Kopenhadze w Danii.

Jako jedno z najstarszych miast w Szwecji, którego historia sięga 990 roku, Lund jest miastem kontrastów, w którym ponad 1000 lat historii miesza się z nowoczesną wiedzą i pomysłami. W Lund znajduje się urok małego, malowniczego, brukowanego miasta, obok dużych atrakcji miejskich, takich jak usługi, sklepy, restauracje i wydarzenia kulturalne. Lund jest także domem dla dużych międzynarodowych firm, takich jak Sony Mobile, Tetra Pak, Ericsson, Alfal Laval i Gambro.

Angielski jest powszechnie używany w Szwecji i Lund (90% Szwedów mówi płynnie), co oznacza, że ​​możesz doświadczyć wyjątkowej kultury europejskiej bez bariery językowej.

Dowiedz się więcej o Lund University

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lunduniversity.lu.se

Możesz również zadawać pytania na naszej stronie na Facebooku www.facebook.com/lunduniversity

Lokalizacje

Lund

Lunds Universitet

Address
Paradisgatan 2


SE-223 50 Lund, Hrabstwo Skania, Szwecja
Telefon
+46 46 222 00 00

Malmö

Address
Campus Malmö
Malmö, Hrabstwo Skania, Szwecja

Helsingborg

Address
Campus Helsingborg
Universitetsplatsen 2

SE-251 08 Helsingborg, Hrabstwo Skania, Szwecja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Programy