Linnaeus University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Linnaeus University to nowoczesny, międzynarodowy uniwersytet im. Carla Linnaeusa - światowej sławy szwedzkiego naukowca, który urodził się w regionie Småland, w którym znajduje się uniwersytet.
  • Założona w 2010 r. Poprzez połączenie Uniwersytetu Kalmar z Uniwersytetem Växjö
  • Znajduje się w Kalmar i Växjö
  • 33 000 zapisanych studentów
  • 2000 zapisanych studentów zagranicznych
  • 6. największy uniwersytet w Szwecji pod względem liczby studentów
  • 780 partnerskich uniwersytetów w ponad 80 krajach
  • 100 programów na poziomie pierwszego stopnia, 8 z nich nauczanych w języku angielskim
  • 80 programów na poziomie drugiego stopnia, 35 z nich nauczanych w języku angielskim

Kalmar i Växjö

Linnaeus University znajduje się w dwóch miastach w południowo-wschodniej części Szwecji - Kalmar i Växjö. Oba miasta znajdują się w regionie Småland, hrabstwie, w którym morze i przyroda są zawsze w pobliżu.

Kalmar - miasto studenckie nad morzem

Miasto Kalmar położone jest na wybrzeżu, z czego niedawno skorzystał Linnaeus University budując nowe budynki uniwersyteckie tuż przy porcie i gromadząc Uniwersytet w jednym miejscu. Ponieważ port znajduje się w centrum miasta Kalmar, studenci mogą poradzić sobie z codziennym biznesowym śródmieściem i wypełnić miasto gwarem zajęć.

Kalmar ma około 65 000 mieszkańców i długą historię sięgającą średniowiecza - coś, co nie pozostanie niezauważone, gdy stary zamek Kalmar znajduje się zaledwie kilkaset metrów od kampusu. Miasto zostało uznane za „szwedzkie letnie miasto”, być może dzięki wielu dniom słońca, plażom rozrzuconym po mieście oraz wydarzeniom i koncertom.

Växjö - żywy kampus

Wszystko na kampusie w Växjö znajduje się w odległości pięciu minut spacerem - zakwaterowanie dla studentów, klasy, biblioteka, restauracje i puby, jeziora i obiekty rekreacyjne. Kampus jest pełen życia i energii i jest naturalnym miejscem spotkań wszystkich studentów i zainteresowań. Växjö ma około 90 000 mieszkańców i zostało ogłoszone „najbardziej zielonym miastem w Europie” ze względu na wdrożone rozwiązania przyjazne dla środowiska. Nazwa Växjö została przetłumaczona na „miasto jezior”, które nie pozostaje niezauważone, ponieważ liczne jeziora tuż przy kampusie. Dzięki otaczającym lasom staje się idealnym miejscem do spacerów i joggingu.

125631_photo-1549057446-9f5c6ac91a04.jpgEliott Reyna / Unsplash

Życie studenckie

Życie uniwersyteckie ma wiele do zaoferowania, od spotkań ze znajomymi w pubie studenckim po uczestnictwo w wydarzeniach i wydarzeniach kulturalnych. Związek studencki i stowarzyszenia studenckie starają się, abyś poczuł się jak w domu.

Jakość czasu wolnego jest ważna, gdy jesteś studentem. Jeśli znajdziesz radość i spełnienie w życiu studenckim, zyskasz dodatkową energię na studia. Nie będzie trudno znaleźć coś do zrobienia. Studenci świetnie sobie radzą w organizowaniu pełnych zabawy konkursów, przyjęć, koncertów i wycieczek.

Jeśli skorzystasz z okazji, aby wziąć udział w związku studenckim lub w innych zajęciach pozalekcyjnych, możesz zdobyć przydatne umiejętności i doświadczenia, które mogą okazać się bezcenne przy ubieganiu się o pracę w późniejszym życiu.

Związek studentów na Linnaeus University w Linnaeus University - Linnéstudenterna - działa na rzecz zapewnienia najlepszego możliwego wykształcenia, ale ma również na celu oferowanie przyjemnych zajęć poza studiami. Istnieje wiele organizacji studenckich i klubów na uniwersytecie, które oferują studentom szeroki zakres zajęć rekreacyjnych.

ESN (Erasmus Student Network) to sieć sekcji organizujących wydarzenia dla studentów zagranicznych wyjeżdżających za granicę na studia. W Kalmarze sekcja nosi nazwę ESN Kalmar, aw Vaxjo - VIS (Studenci międzynarodowi Växjö). Obie sekcje organizują lokalne imprezy, takie jak grille, zajęcia sportowe i wieczory tematyczne z typowymi szwedzkimi tradycjami, a także wycieczki w Szwecji i poza nią.

Program dla znajomych

Program dla przyjaciół łączy studentów zagranicznych (głównie szwedzkich). Kumple pomagają międzynarodowym studentom w codziennych pytaniach, wprowadzając ich w szwedzką kulturę i styl życia, a także jak to jest być studentem na Linnaeus University w Linnaeus University .

Stowarzyszenia studenckie

Istnieje około 70 stowarzyszeń studenckich na Linnaeus University w Linnaeus University w Kalmar (tylko w języku szwedzkim) i Växjö , gdzie jako student możesz uczestniczyć w szeregu działań.

Może wolisz wydarzenia sportowe, odtwarzanie muzyki w studenckiej orkiestrze, sesje filmowe, śpiewanie lub pisanie na tematy, które wpływają na ciebie jako studenta? Aktywność w życiu studenckim to okazja do poznania nowych przyjaciół, rozwijania się w jednym ze swoich zainteresowań i współpracy w zespole z ludźmi, którzy lubią robić to samo.

125632_pexels-photo-1438072.jpegBuro Millennial / Pexels

Lokalizacje

Växjö

Address
P G Vejdes väg
351 95 Växjö, Hrabstwo Kronoberg, Szwecja

Kalmar

Address
Nygatan,18B
39182 Kalmar, Hrabstwo Kalmar, Szwecja

Programy

MA
MSc