Karolinska Institutet

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Karolinska Institutet to uniwersytet jednowydziałowy poświęcony wyłącznie naukom medycznym i zdrowotnym, cieszący się opinią najwyższej jakości badań i innowacji. Karolinska Institutet jest konsekwentnie klasyfikowana w 50 najlepszych uniwersytetach na świecie i 10 najlepszych uniwersytetach medycznych w Europie.

karolinska

Mistrz pochodzi od prawdziwych mistrzów

Karolinska Institutet oferuje dziesięć globalnych programów magisterskich , prowadzonych w języku angielskim i ukierunkowanych na cały świat. Programy proaktywnie obejmują interaktywny model nauczania, który podkreśla nieformalny i bliski kontakt między uczniami i nauczycielami oraz ułatwia aktywny udział uczniów.

Nauczyciele dzielą swój czas pomiędzy nauczanie i prowadzenie badań, co przyczynia się do informowania ich o bieżących zmianach w ich dziedzinach i angażowania się w nie, dzięki czemu kursy są aktualne i nowatorskie.

Magister Karolinska Institutet zapewni Ci przewagę konkurencyjną na globalnym rynku pracy i przygotuje Cię do dalszych studiów doktoranckich, jeśli chcesz kontynuować karierę naukową.

Nagroda Nobla

Od 1901 roku Zgromadzenie Nobla w Karolinska Institutet wybiera laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny. Studenci regularnie słuchają i widzą laureatów Nagrody Nobla w akcji, biorąc udział w wykładach lub seminariach na terenie kampusu.

Sztokholm i Szwecja

Szwecja jest jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie, a prawie 90% populacji mówi po angielsku. Większość Szwecji ma klimat umiarkowany z czterema wyraźnymi porami roku. Zimy mogą być chłodne, ale lata równie piękne i ciepłe. Sztokholm, w którym znajduje się Karolinska Institutet , jest stolicą Szwecji i oferuje bogatą historię, tętniące życiem życie kulturalne i kwitnący sektor biznesu, otoczony dużą ilością zieleni i niebieskiej wody. Sztokholm jest największym miastem uniwersyteckim w krajach skandynawskich i domem dla około 80 000 studentów, z czego 5 000 to studenci zagraniczni.

Dwa kampusy, jeden uniwersytet

Edukacja i badania w Karolinska Institutet prowadzone są głównie na dwóch kampusach: północnym Kampusie Solna i południowym Kampusie Huddinge. Karolinska Institutet nawiązała również współpracę z kilkoma szpitalami w Sztokholmie i okolicach.

15 minut jazdy środkami transportu publicznego to wszystko, aby dostać się do miasta z obu kampusów. Karolinska Institutet prowadzi własny autobus wahadłowy między kampusami Solna i Huddinge, który jest bezpłatny dla studentów i pracowników, a między kampusami i szpitalami są linie autobusowe i metro.

Życie studenckie

Oprócz emocji związanych z życiem w mieście związki studenckie w Karolinska Institutet biorą czynny udział w środowisku nauki i wypoczynku na uniwersytecie. Po przyjeździe zajęcia orientacyjne pomogą Ci zaaklimatyzować się w nowym „domu” i życiu studenckim w Sztokholmie.

W sprawach ciała i duszy Studenckie Centrum Zdrowia, siłownie studenckie i inne obiekty sportowe i rekreacyjne są otwarte dla wszystkich studentów, a na obu kampusach znajdują się ekumeniczne pokoje modlitwy / kontemplacji.

Finansowanie

Dostępna jest ograniczona liczba stypendiów na pokrycie kosztów czesnego w Karolinska Institutet dla studentów opłacających międzynarodowe opłaty. Proces ubiegania się o stypendium Karolinska Institutet przebiega równolegle z procesem aplikacyjnym do programów. Szwedzki Instytut oferuje również stypendia.

Lokalizacje

Sztokholm

Address
Karolinska Institutet
Nobels väg 5, Solna
Alfred Nobels Allé 8, Huddinge

17177 Sztokholm, Okręg Sztokholmski, Szwecja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium