Umeå Institute of Design - Umeå University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Umeå University, Umeå Institute of Design

Umeå Institute of Design oferuje pięć programów akademickich skupiających się wyłącznie na wzornictwie przemysłowym i powiązanych specjalizacjach. Programy obejmują poziomy od licencjatów do mistrzów i doktorantów. Oferujemy bardzo konkurencyjne, profesjonalne i międzynarodowe programy edukacyjne wzornictwa przemysłowego wspierane przez wyjątkowe zaplecze techniczne i zasoby.

Instytut jest organizowany w ramach Wydziału Nauki i Technologii Uniwersytetu w Umeå .

Program licencjacki


Instytut oferuje trzyletni program wzornictwa przemysłowego prowadzący do uzyskania tytułu licencjata o wartości 180 punktów ECTS.

Ten program jest prowadzony w języku szwedzkim i nie ma opłat za czesne.

Programy główne


Na poziomach magisterskich są trzy zorientowane na poziomie międzynarodowym i specjalistyczne dwuletnie programy prowadzące do uzyskania tytułu magistra, obejmującego 120 punktów ECTS.

Te trzy dyscypliny to:

  • Zaawansowany projekt produktu
  • Projektowanie interakcji
  • Projekt transportu

Programy magisterskie są prowadzone w języku angielskim i są otwarte dla studentów zagranicznych.

Studenci zagraniczni


Studenci z całego świata są obecnie zapisani w naszych programach magisterskich, tworząc unikalne połączenie kreatywnej energii i międzykulturowego wzbogacenia.

Obecnie mamy studentów z 29 krajów, w tym z Norwegii, Kanady, Danii, Wielkiej Brytanii, Indii, Turcji, Japonii, Brazylii, Meksyku, Szwecji, Finlandii, Korei, Chin, Niemiec i USA.

Ponad połowa studentów MA pochodzi z innych krajów niż Szwecja. Około 30% wszystkich naszych studentów to kobiety.

Współpraca z przemysłem


We wszystkich czterech programach Instytut współpracuje regularnie z szeregiem firm i organizacji, w tym Saab, Volvo Trucks, Volvo Cars, Ericsson, Nokia, ABB, Electrolux i Husqvarna, z których kilka jest również silnie zaangażowanych w programy badawcze Instytutu.

Kursy z jednym przedmiotem


Umeå Institute of Design oferuje również szereg kursów tematycznych z zakresu wzornictwa przemysłowego i tematów pokrewnych, a kursy te są dostępne dla studentów z innych działów Uniwersytetu.

Badania i studia doktoranckie


Od wielu lat Instytut prowadzi badania aplikacyjne i prace rozwojowe, zorganizowane w dwóch obszarach: Interaction Design Lab (IDL) i Volvo Research Programme (SET). Od jesieni 2001 roku oferujemy również studia doktoranckie z zakresu wzornictwa przemysłowego.

Lokalizacje

Umeå

Address
Umeå Institute of Design
Umeå University
Östra Strandgatan 30

SE-903 33 Umeå, Powiat Västerbotten, Szwecja