Przeczytaj oficjalny opis

Umeå University, Umeå Institute of Design

Umeå Institute of Design oferuje pięć programów akademickich skupiających się wyłącznie na wzornictwie przemysłowym i powiązanych specjalizacjach. Programy obejmują poziomy od licencjatów do mistrzów i doktorantów. Oferujemy bardzo konkurencyjne, profesjonalne i międzynarodowe programy edukacyjne wzornictwa przemysłowego wspierane przez wyjątkowe zaplecze techniczne i zasoby.

Instytut jest organizowany w ramach Wydziału Nauki i Technologii Uniwersytetu w Umeå .

Program licencjacki


Instytut oferuje trzyletni program wzornictwa przemysłowego prowadzący do uzyskania tytułu licencjata o wartości 180 punktów ECTS.

Ten program jest prowadzony w języku szwedzkim i nie ma opłat za czesne.

Programy główne


Na poziomach magisterskich są trzy zorientowane na poziomie międzynarodowym i specjalistyczne dwuletnie programy prowadzące do uzyskania tytułu magistra, obejmującego 120 punktów ECTS.

Te trzy dyscypliny to:

  • Zaawansowany projekt produktu
  • Projektowanie interakcji
  • Projekt transportu

Programy magisterskie są prowadzone w języku angielskim i są otwarte dla studentów zagranicznych.

Studenci zagraniczni


Studenci z całego świata są obecnie zapisani w naszych programach magisterskich, tworząc unikalne połączenie kreatywnej energii i międzykulturowego wzbogacenia.

Obecnie mamy studentów z 29 krajów, w tym z Norwegii, Kanady, Danii, Wielkiej Brytanii, Indii, Turcji, Japonii, Brazylii, Meksyku, Szwecji, Finlandii, Korei, Chin, Niemiec i USA.

Ponad połowa studentów MA pochodzi z innych krajów niż Szwecja. Około 30% wszystkich naszych studentów to kobiety.

Współpraca z przemysłem


We wszystkich czterech programach Instytut współpracuje regularnie z szeregiem firm i organizacji, w tym Saab, Volvo Trucks, Volvo Cars, Ericsson, Nokia, ABB, Electrolux i Husqvarna, z których kilka jest również silnie zaangażowanych w programy badawcze Instytutu.

Kursy z jednym przedmiotem


Umeå Institute of Design oferuje również szereg kursów tematycznych z zakresu wzornictwa przemysłowego i tematów pokrewnych, a kursy te są dostępne dla studentów z innych działów Uniwersytetu.

Badania i studia doktoranckie


Od wielu lat Instytut prowadzi badania aplikacyjne i prace rozwojowe, zorganizowane w dwóch obszarach: Interaction Design Lab (IDL) i Volvo Research Programme (SET). Od jesieni 2001 roku oferujemy również studia doktoranckie z zakresu wzornictwa przemysłowego.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MA

Umeå Institute of Design - Umeå University

MA w interakcje programu projektowania zajmuje się związkiem pomiędzy ludźmi i Informatyzacji z szczególnym uwzględnieniem interakcji między produktem a użytkownikiem. ... [+]

Magister Interaction Projektowania

Studiów magisterskich, 120 ECTS-kredytów

Rozwój technologii informatycznych podważyły ​​Wzornictwa Przemysłowego tradycję żądając przesunięcie nacisku z ideą "produkt-as-obiekt" do pojęcia "produkt-as-zdarzenia", w którym dynamiczne i interaktywne cechy produktów i usług muszą być lepiej zrozumiany w kontekście zachowania ludzkiego. Ta zmiana ostrości zainspirowała nas do opracowania nasz program do projektowania interakcji oraz inicjowanie nowych obszarów badań w dziedzinie projektowania.

Nasz Interakcje Program Projekt dotyczy relacji między ludźmi i Informatyzacji z szczególnym uwzględnieniem interakcji między produktem a użytkownikiem. Widzimy dyscypliny Interaction Projektowanie jako zdolność do projektowania zarówno poznawcze i interfejs fizyczny i włączenia ich do udanej całości. Naszym celem jest umożliwienie projektantom tworzenie zrównoważonych, zrozumiałe i przyjemne informacje oparte produktów, usług i środowisk.... [-]

Szwecja Umeå
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Umeå Institute of Design - Umeå University

MA w programie projektu Transport jest jedyna w swoim zakresem zainteresowania, dotyczących całego transportu dziedzinie projektowania we współpracy z przemysłem. Studenc ... [+]

Magister Transport Projektowania

Studiów magisterskich, 120 ECTS-kredytów

W ciągu ostatniego wieku człowiek przyszedł zależy od transportu jako konieczność społeczna i stylu życia. Świat ewoluował z chęcią i musisz używać pojazdów. Samochody, na przykład, stały się integralną częścią naszej kultury.

Nasz Program Projekt Transportation jest jedyna w swoim zakresem zainteresowania, dotyczących całego transportu dziedzinie projektowania we współpracy z przemysłem. Studenci kształcą się mieć otwarty umysł na obu konceptualnych idei oraz szczegółowe realistycznych rozwiązań projektowych. Zachęca się, aby mieć zrównoważony proces myślenia, gdzie forma i funkcja pracy razem.... [-]

Szwecja Umeå
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Umeå Institute of Design - Umeå University

MA in Advanced Product Design programu edukacji rozwiązaniem jest napędzane, że skupia się na leczeniu zaawansowanej konstrukcji - za pomocą badań, identyfikacji użytkown ... [+]

MA in Advanced Product Design

Studiów magisterskich, 120 ECTS-kredytów

Jak innowacji i nowych technologii stają się bardziej istotne w procesie projektowania, rola projektanta przemysłowego jako koordynator procesu rozwiązywania problemów staje się coraz ważniejsza. Rosnąca złożoność i wymagania dla pracy zespołowej interdyscyplinarnej w procesie rozwoju produktów wymagają bardziej holistyczne podejście, które jest jednym z największych atrybutów przez współczesnych projektantów przemysłowych "oraz podstawę programu projektowania zaawansowanych produktów.

Program Projekt zaawansowany produkt jest edukacja rozwiązaniem napędzane, że skupia się na zaawansowanym leczeniu projektu - używając badań użytkowników, identyfikację problemów i analizy, nowe technologie i materiały, a przede wszystkim nacisk na innowacyjne i nowego myślenia - wybrać najlepszy możliwe rozwiązanie danego problemu lub zidentyfikowane możliwość projektowania.... [-]

Szwecja Umeå
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Location address
Umeå Institute of Design
Umeå University
Östra Strandgatan 30

Umeå, Västerbotten County, SE-903 33 SE
Social Media