Przeczytaj oficjalny opis

Studia i badania w Wädenswil: praktyczne, kreatywne, pełne pasji i refleksyjne.

ZHAW jest jednym z wiodących szwajcarskich uniwersytetów nauk stosowanych. Około 1500 studentów jest obecnie zapisanych do Szkoły Nauk o Życiu i zarządzania obiektem, która zatrudnia ponad 600 pracowników. Oferujemy pięć programów licencjackich i trzy magisterskie, a także szeroki zakres kursów kształcenia ustawicznego.

Nasze doświadczenie w naukach przyrodniczych i zarządzaniu obiektami w obszarach środowiska, żywności i zdrowia pozwala nam wnieść istotny wkład w rozwiązywanie problemów społecznych i poprawę jakości życia. Nasz sukces opiera się na pięciu dynamicznych instytutach o szerokich kompetencjach w dziedzinie badań, rozwoju i usług w dziedzinach chemii i biotechnologii, innowacji w dziedzinie żywności i napojów, nauk o zasobach naturalnych, zastosowanej symulacji i zarządzania obiektami.

Edukacja i badania w Wädenswil

Około 1300 studentów jest obecnie zapisanych na naszą praktyczną ofertę kursów na poziomie wyższym:

 • Studia licencjackie i magisterskie
 • Kształcenie ustawiczne na poziomie wyższym
 • Stosowane badania i rozwój
 • Usługi dla osób trzecich

Około 600 oddanych pracowników wykłada, bada, rozwija i świadczy usługi w naszej szkole. Ich podejście jest zarówno praktyczne, jak i refleksyjne, i działają kreatywnie i z pasją w następujących obszarach:

 • Symulacja stosowana
 • Chemia i biotechnologia
 • Zarządzanie obiektami
 • Technologia żywności
 • Nauki o zasobach naturalnych

Współpraca i tworzenie sieci

Współpraca z instytucjami edukacyjnymi i badawczymi w kraju i za granicą jest dla nas ważna. Oprócz silnej sieci badawczej ściśle współpracujemy z następującymi instytucjami edukacyjnymi i czerpiemy korzyści z ich bliskości geograficznej i powiązanych obszarów nauki:

 • Szwajcarski Federalny Instytut Technologii w Zurychu (ETHZ)
 • Hochschule für Technik Rapperswil (HSR)
 • Szkoły Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Zurychu (ZHAW)

W Wädenswil naukowcy i studenci korzystają również z bezpośredniego sąsiedztwa Agroscope, federalnego centrum doskonałości w dziedzinie badań rolnych. Zapewnia to idealne możliwości współpracy w zakresie uprawy owoców, uprawy winorośli i ogrodnictwa, a także powiązanych technologii przetwarzania.

115214__T2A89681.jpg

Kamienie milowe

2007: ZHAW School of Life Sciences And Facility Management

Pod koniec 2007 r. HSW połączyła się z innymi uniwersytetami stowarzyszenia uniwersytetów stosowanych w Zurychu, tworząc Uniwersytet Nauk Stosowanych w Zurychu (ZHAW).

Od 1 września 2007 r. Jest znany jako ZHAW School of Life Sciences And Facility Management .

2006: Chemia przychodzi do Wädenswil

W 2004 r. Rada Uniwersytetów Nauk Stosowanych Stowarzyszenia Uniwersytetów Nauk Stosowanych w Zurychu (ZFH) postanowiła skoncentrować chemię i nauki przyrodnicze na

Uniwersytet Nauk Stosowanych Wädenswil. W rezultacie od jesieni 2006 r. Odbył się program studiów chemicznych w Wädenswil.

1998: Uniwersytet Nauk Stosowanych Wädenswil

Szkoła Inżynierii Wädenswil (Ingenieurschule Wädenswil) przekształciła się w Uniwersytet Nauk Stosowanych Wädenswil (HSW) po reformie uniwersytetów nauk stosowanych. Z biegiem lat zakres programów studiów był stopniowo rozszerzany o kolejne kierunki studiów:

 • 1988 Technologia żywności
 • 1994 Biotechnologia
 • 1998 Zarządzanie obiektami

1970: Technikum dla uprawy owoców, uprawy winorośli i ogrodnictwa

W 1942 r. Szkoła została założona przez stowarzyszenie handlu sokami jabłkowymi w celu szkolenia producentów soków owocowych. Nastąpiła edukacja specjalistów w pokrewnych dziedzinach zawodowych. Zakres oferowanych programów studiów, od szkolenia zawodowego

do dalszej edukacji na poziomie biegłości i mistrzowskim, doprowadziło do zatwierdzenia szkoły jako Wyższej Szkoły Technicznej w 1970 roku.

Statystyki wzrostu

W związku z rozwojem programów studiów i działań w zakresie badań i rozwoju liczba studentów i pracowników stale rośnie.

Wzrost liczby studentów

 • Około. 30 uczniów w latach 70-tych
 • Około. 60 uczniów w latach 80-tych
 • Około. 300 studentów w 1998 r. (Rozpoczęcie studiów na Uniwersytecie Stosowanych Nauk)
 • Około. 700 studentów w 2005 roku
 • Około. 800 uczniów z semestru zimowego 2006 (teraz z chemią)
 • Około. 1000 studentów w 2009 roku
 • Ponad 1400 studentów w 2011 r. (Obecnie studia magisterskie z nauk przyrodniczych i zarządzania obiektami)

Nad uczniami czuwa ponad 40 profesorów i 100 wykładowców. W ZHAW School of Life Sciences And Facility Management w Wädenswil pracuje łącznie około 600 pracowników.

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

ZHAW School of Life Sciences And Facility Management

W ramach tego programu magisterskiego zajmujesz się innowacyjnymi rozwiązaniami dla przemysłu spożywczego i napojów. Innowację uznaje się za całościowy proces i skuteczni ... [+]

Przegląd

W ramach tego programu magisterskiego zajmujesz się innowacyjnymi rozwiązaniami dla przemysłu spożywczego i napojów. Innowację uznaje się za całościowy proces i skutecznie opracowuje nowe produkty i procesy, od surowca po dostawę. Rozważasz wiedzę na temat technologii, żywności, opakowań, łańcucha dostaw, strategii i projektowania.

Kariera - żywność przyszłości

Jako absolwent studiów magisterskich będziesz posiadał umiejętności potrzebne do analizowania i oceniania relacji specyficznych dla produktu i inżynierii procesowej. Musisz zrozumieć szersze konteksty ekonomiczne i polityczne, w których się odbywają. Będziesz mógł myśleć poza granicami interdyscyplinarnych granic i opracowywać innowacyjne, integracyjne rozwiązania problemów.... [-]

Szwajcaria Wädenswil
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
3 - 7 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
ZHAW School of Life Sciences And Facility Management

Magister środowiska i zasobów naturalnych sprawi, że staniesz się ekspertem ds. Środowiska i specjalistą ds. Zrównoważonego rozwoju. Wybierz specjalizację z Agrofood Syst ... [+]

Magister środowiska i zasobów naturalnych sprawi, że staniesz się ekspertem ds. Środowiska i specjalistą ds. Zrównoważonego rozwoju. Wybierz specjalizację z Agrofood Systems, Bioróżnorodność

Unikalny program magistra środowiska

Ostrożne użytkowanie gruntów i zrównoważona gospodarka to kluczowe wyzwania społeczne w nadchodzących dziesięcioleciach. Jak możemy wprowadzić zmiany, które prowadzą do zrównoważonego rozwoju ? Jakie strategie, metody i warunki umożliwią to przejście? Te pytania stanowią punkt wyjścia dla interdyscyplinarnych i interdyscyplinarnych studiów magisterskich w programie ENR.

Celem nowego kolejnego mgr jest zapewnienie dogłębnego, dyscyplinarnego szkolenia. Jednocześnie absolwenci tego magisterskiego programu ochrony środowiska, który jest wyjątkowy wśród uniwersytetów nauk stosowanych, posiadają silne umiejętności łączenia dyscyplin technicznych, naukowych i społecznych.... [-]

Szwajcaria Wädenswil
Wrzesień 2020
Język angielski,Niemiecki
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
3 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
ZHAW School of Life Sciences And Facility Management

Rośnie zapotrzebowanie na ekspertów posiadających specjalistyczną wiedzę w dziedzinie naukowej w połączeniu z umiejętnościami w zakresie analizy danych, modelowania i obl ... [+]

Rośnie zapotrzebowanie na ekspertów posiadających specjalistyczną wiedzę w dziedzinie naukowej w połączeniu z umiejętnościami w zakresie analizy danych, modelowania i obliczeń.

Programowanie, algorytmy, struktury danych, modelowanie matematyczne, uczenie maszynowe, rozpoznawanie wzorców, bazy danych, systemy architektury danych, obsługa i wizualizacja danych, sieci neuronowe i głębokie uczenie się są odpowiednimi słowami kluczowymi. Ci, którzy opanują te osiągnięcia, mają kluczowe kwalifikacje na przyszłość.

Zostań naukowcem i ekspertem od symulacji!

Master of Science in Applied Computational Life Sciences

Nauka i biznes przechodzą głębokie zmiany w wyniku rozwoju rewolucji cyfrowej. Specjalizacja w pracy z narzędziami cyfrowymi i duże ilości danych są kluczowymi umiejętnościami uzupełniającymi dla specjalistów tematów. W tym programie magisterskim zdobędziesz te dodatkowe umiejętności i połączysz je z tematycznym doświadczeniem i wiedzą zdobytą na twoim licencjacie.... [-]

Szwajcaria Wädenswil
Luty 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
3 - 7 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Address
Grüentalstrasse 14, P.O. Box 8820 Wädenswil
Wädenswil, Zurych, Szwajcaria
Witryna