ETH Zurich Institute of Science, Technology and Policy

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

122193_180531-poster_presentations-004.jpg

ETH Zurich

Wolność i indywidualna odpowiedzialność, duch przedsiębiorczości i otwartość: ETH Zurich stoi na fundamentach prawdziwych szwajcarskich wartości.

Nasza uczelnia naukowa i technologiczna pochodzi z 1855 roku, kiedy to założyciele współczesnej Szwajcarii stworzyli ją jako centrum innowacji i wiedzy.

W ETH Zurich uczniowie odkrywają idealne środowisko dla niezależnego myślenia, badają klimat, który inspiruje najwyższą wydajność. Położona w sercu Europy, ale tworząca połączenia na całym świecie, ETH Zurich jest pionierem skutecznych rozwiązań globalnych wyzwań dnia dzisiejszego i jutra.

Portret

Wolność i indywidualna odpowiedzialność, duch przedsiębiorczości i otwartość: ETH Zurich stoi na fundamentach prawdziwych szwajcarskich wartości. Nasza uczelnia naukowa i technologiczna pochodzi z 1855 roku, kiedy to założyciele współczesnej Szwajcarii stworzyli ją jako centrum innowacji i wiedzy. W ETH Zurich uczniowie odkrywają idealne środowisko dla niezależnego myślenia, badają klimat, który inspiruje najwyższą wydajność. Położona w sercu Europy, ale tworząca połączenia na całym świecie, ETH Zurich jest pionierem skutecznych rozwiązań globalnych wyzwań dnia dzisiejszego i jutra.122192_190917-istp-siptalk6-IM5A4624-web-2400.jpg

Fakty

  • 19 800 studentów, w tym 4000 doktorantów z ponad 120 krajów
  • 500 profesorów
  • 355 firm wydzielonych od 1996 roku
  • 21 laureatów Nagrody Nobla, w tym Albert Einstein i Wolfgang Pauli (zdobywca 1 medalu Fields, 2 zdobywców nagrody Pritzker)
  • 90 zgłoszeń patentowych i 200 zgłoszeń wynalazków rocznie
  • 1,8 miliarda CHF, w tym 1,3 miliarda CHF na finansowanie podstawowe od rządu federalnego
  • 9 miejsce w rankingu (2016)
  • 8 miejsce w rankingu QS (2016)
  • 19. w rankingu ARWU (2016)

Główne obszary zainteresowania

Aby sprostać głównym wyzwaniom ludzkości, często konieczne jest połączenie podejścia dyscyplinarnego w zespołach multidyscyplinarnych lub podejście multidyscyplinarne. Właśnie dlatego ETH Zurich koncentruje się na kilku głównych obszarach oprócz działalności departamentów. Badania koncentrują się na potrzebach społeczeństwa - na poziomie lokalnym, krajowym lub globalnym - i w ten sposób wnoszą cenny wkład w politykę, gospodarkę i społeczeństwo.122195_181106-kolloquium-011.jpg

Główne obszary zainteresowań ETH Zurich są następujące:

Lekarstwo

Jako uniwersytet techniczny i naukowy, ETH Zurich od dziesięcioleci wnosi znaczący wkład w rozwój medycyny poprzez badania podstawowe, rozwój technologii prognozowania, diagnostyki i terapii, tworzenie firm typu spin-off, programy szkoleniowe i edukacyjne oraz infrastruktura.

Dane

Naukowcy z ETH Zurich opracowują nowe podejścia do nauki o danych i uczenia maszynowego w celu zabezpieczenia i oceny ogromnych ilości danych.

Zrównoważony rozwój

Bezpieczeństwo żywnościowe, dostawy energii i zmiany klimatu, zrównoważone projektowanie naszych siedlisk i ostrożne obchodzenie się z zasobami naturalnymi należą do największych globalnych wyzwań. ETH Zurich intensywnie studiował te tematy od dziesięcioleci i jest dziś liderem w dziedzinie badań energetycznych, żywieniowych i środowiskowych.

Technologie produkcyjne

Sukces gospodarczy firmy zależy od jej zdolności do opracowywania innowacyjnych produktów i zapewnienia opłacalnej produkcji. Badania ETH Zurich przyczyniają się do rozwoju zorientowanych na przyszłość procesów produkcyjnych i technologii wytwarzania.

Critical Thinking Initiative

ETH Zurich zainicjował Critical Thinking Initiative (CTETH) w 2012 roku w celu szkolenia studentów ETH do krytycznego i niezależnego myślenia. Ta inicjatywa umożliwia uniwersytetowi dostarczanie umiejętności krytycznego myślenia oraz umiejętności komunikacyjnych i przywódczych oprócz specjalistycznej wiedzy.

Zurich122197_180920-kolloquium-028.jpg

Lokalizacje

Zurych

Address
ETH Zurich
Institute of Science, Technology and Policy
Universitätstrasse 41
8092 Zürich
Switzerland

Zurych, Zurych, Szwajcaria