University of Ljubljana

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

133440_Photo1.jpg

University of Ljubljana , założony w 1919 roku, z 23 wydziałami i 3 akademiami sztuki , jest najstarszą i największą uczelnią wyższą, badaniami naukowymi i instytucją artystyczną w Słowenii. Uniwersytet wspiera badania podstawowe, stosowane i rozwojowe. Obecnie University of Ljubljana należy do 3% najlepszych uniwersytetów na świecie.

University of Ljubljana znajduje się w Lublanie, stolicy Słowenii, z wyjątkiem naszego Wydziału Studiów i Transportu Morskiego, który znajduje się w Portorož nad Morzem Adriatyckim. Lublana jest bardzo przyjemnym i młodym miastem do życia. Mamy wiele muzeów, galerii, teatrów, kin, instytutów, bibliotek i jednej z najstarszych orkiestr filharmonicznych na świecie. W centrum miasta znajduje się wiele pubów, restauracji, klubów i sklepów. Jest też mnóstwo terenów zielonych. Kongresni trg (plac) jest jednym z centralnych placów w Lublanie, gdzie znajduje się również siedziba Rektoratu University of Ljubljana .

University of Ljubljana ma doskonałe programy studiów na wszystkich kierunkach: sztuka, sztuki piękne, nauki przyrodnicze, technologia i inżynieria, nauki społeczne, nauki humanistyczne, medycyna, nauki o zdrowiu, sport, które zostały zaprojektowane zgodnie z wytycznymi Procesu Bolońskiego. Na University of Ljubljana i we współpracy z zagranicznymi uniwersytetami zapewniamy wspólne, interdyscyplinarne i multidyscyplinarne programy studiów we wszystkich trzech cyklach. Oprócz wykładów, samouczków i seminariów kładziemy duży nacisk na szkolenie praktyczne, włączenie studentów w prace projektowe, wymiany międzynarodowe, poradnictwo zawodowe, zajęcia pozalekcyjne i inne.

133441_Photo2.jpg

Każdego roku około 40 000 studentów podnosi i rozwija swoją wiedzę i umiejętności w naszej instytucji, w tym 8% studentów zagranicznych. Kursy na University of Ljubljana ukończyło ponad połowa wszystkich absolwentów studiów licencjackich w Słowenii, ponad dwie trzecie magisterskich i specjalizacyjnych oraz ponad 80 procent doktorów nauk ścisłych.

Szczególną troską University of Ljubljana jest transfer wiedzy do przemysłu, bezpieczeństwa środowiska, zdrowia ludzi, jakości życia i zamożnej gospodarki, dlatego ściśle współpracujemy z wieloma słoweńskimi i zagranicznymi firmami. Naszymi partnerami są wybitne międzynarodowe korporacje i najlepsze słoweńskie organizacje.

Zapraszamy do rozpoczęcia z nami ścieżki akademickiej, zwiększenia możliwości kariery osobistej i zawodowej oraz zostania cennym członkiem naszej dumnej i kreatywnej społeczności akademickiej.

Cieszymy się na przyjęcie na naszą uczelnię.

Wrażenia studenckie

Proszę odwiedzić naszą stronę tutaj, aby przeczytać więcej o wrażeniach uczniów: href = "https://www.uni-lj.si/study/impressions/students-written/

133248_UL-KongresSquare.jpg

Lokalizacje

Lublana

Address
University of Ljubljana
Kongresni trg 12

1000 Lublana, Lublana, Słowenia

Lublana

Address
University of Ljubljana Faculty of Architecture
Zoisova cesta 12

1000 Lublana, Lublana, Słowenia

Lublana

Address
University of Ljubljana Faculty of Electrical Engineering
Tržaška cesta 25

1000 Lublana, Lublana, Słowenia

Lublana

Address
University of Ljubljana Faculty of Public Administration
Gosarjeva ulica 5

1000 Lublana, Lublana, Słowenia

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium