Southern Federal University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Pochodzący z 1915 roku Southern Federal University (SFedU) jest największym ośrodkiem naukowym i edukacyjnym na południu Rosji.

SFedU wywodzi się z Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego, który podczas Wielkiej Wojny przeniósł się na południe Rosji.

Jesteśmy powszechnie uznawani za jeden z najlepszych uniwersytetów w Rosji pod względem doskonałości akademickiej, badań interdyscyplinarnych i zaangażowania społecznego.

Obecnie prawie 24 000 studentów, w tym 2500 studentów zagranicznych, zapisuje się na dwa kampusy uniwersyteckie zlokalizowane w Rostowie nad Donem i Taganrogu.

Kursy inżynierskie są dostarczane w kampusie Taganrog, a kampus w Rostowie oferuje szeroki zakres kursów w dziedzinie nauk ścisłych i humanistycznych. SFedU oferuje 86 programów licencjackich, 126 programów magisterskich i 26 programów doktoranckich. Jakość programów akademickich potwierdzają niemieckie jednostki akredytujące: ACQUIN i AQAS.

Silną perspektywę uniwersytetu na arenie międzynarodowej potwierdza odsetek studentów zagranicznych, 20 miejsc w programie Erasmus, 50 umów o wymianie i 10 partnerstw z podwójnym dyplomem. SFedU aktywnie uczestniczy w procesie bolońskim, a jej absolwenci otrzymują suplement do dyplomu europejskiego. SFedU prowadzi światowe badania w zakresie technologii informatycznych, inteligentnych materiałów, nanotechnologii, medycyny przyszłości i robotyki. Studenci mogą prowadzić badania i tworzyć prototypy w międzynarodowych laboratoriach SFedU, centrach sprzętu do wspólnego użytku, centrach inżynierskich. Studenci mają bezpłatny dostęp do recenzowanych czasopism naukowych.

SFedU ma bogate wyposażenie na terenie kampusu, aby zaspokoić potrzeby studentów w zakresie badań, innowacji i rozwoju, od najnowocześniejszego sprzętu, inkubatorów przedsiębiorczości po nasze centrum sportowe.

Lokalizacje

Rostów nad Donem

Address
105/42 Bolshaya Sadovaya Str
344006 Rostów nad Donem, Obwód rostowski, Rosja

Taganrog

Address
Ulitsa Chekhova, 22
347922 Taganrog, Obwód rostowski, Rosja