Przeczytaj oficjalny opis

South Ural State University jest ośrodkiem działań edukacyjnych, naukowych, kulturalnych i sportowych w mieście Czelabińsk i regionu.

Założona w 1943 roku jako Czelabińsk Mechanical Engineering Institute, University została przekształcona Czelabińska Polytechnic Institute w 1951 roku, aw 1990 stało Politechnikę Czelabińsk państwa. Od 1997 roku uczelnia jest znana jako South Ural State University. W 2010 roku nadano status Narodowego Uniwersytetu Badawczego.

Uczelnia jest uznana za jedną z 10 najlepszych spośród 96 rosyjskich uniwersytetów według rankingu opracowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Federacji Rosyjskiej. Jest również członkiem rosyjskich uniwersytetów Alpha League, która jest górna część rankingu wśród wszystkich uczelni w kraju.

Dziś South Ural State University składa się z 32 wydziałów i 142 wydziałów zlokalizowanych w Czelabińsku, w uzupełnieniu do 2 oddziały w innych miastach. Struktura uczelni obejmuje również cztery drugorzędne instytucje szkolnictwa zawodowego, kształcenia i uczelni wojskowych wydziałów przygotowawczych, dwa specjalne wydziały rozwoju zawodowego i umiejętności modernizacji dla specjalistów stopień uniwersytecki, instytut Edukacji Międzynarodowej, ciągłe Instytut Edukacji i otwarte i kształcenia na odległość Instytut. Uniwersytet wraz z jego oddziałami numerów około 50 000 studentów (w pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze czasu pracy i edukacji wieczorem połączone).

Proces edukacyjny w uczelni z jego oddziałów jest obsługiwany przez ponad 5000 wykładowców i oficerów, w tym ponad 360 profesorów, doktorów habilitowanych, 1200 docentów, kandydatów nauki, 5 pełnoprawnymi członkami Rosyjskiej Akademii Nauk, 9 odpowiadających członkom RAS 2 akademików i 4 odpowiadające członkowie innych uczelni państwowych i ponad 170 członków akademii zagranicznych i rosyjskich.

transparent

Obecna licencja pozwala uniwersytetu South Ural State University, aby zapewnić:

  • 245 wyższych programy kształcenia zawodowego (Specjalistyczny, licencjackie i studia magisterskie);
  • 37 wtórne programy kształcenia zawodowego;
  • 22 podstawowych programów kształcenia zawodowego.

Uczelnia oferuje również podyplomowe programy edukacyjne w 86 kierunkach naukowych, programów doktoranckich w 12 kierunkach oraz ułatwia 18 komitety dyplomowych i doktorskich, które badają kandydata rozprawy.

Kolegium wydział przygotowawczy składa Szkoły Matematyki i Fizyki i centrum edukacji dla uzdolnionych dzieci. SUSU współpracuje z ponad 20 szkół i 10 szkół technicznych. Uczelnia aktywnie uczestniczy w programie naukowym i społecznym dla młodzieży szkolnej i studentów, "krok w przyszłość". Z inicjatywy South Ural State University, rosyjskiego stowarzyszenia międzynarodowego programu "Odyseja Umysłu" został stworzony i Czelabińsku przez wiele lat reprezentował nasz kraj w tym związku.

rt

Uniwersytet płaci dużo uwagi do wszystkich rodzajów staży i zatrudnienia absolwentów. Założona w 2005 roku, Departament staży i zatrudnienia absolwentów wspiera koordynację wszystkich wydziałów uniwersyteckich i interakcji przedsiębiorstw i agencji federalnych dla usług kształcenia i zatrudnienia, oferuje wsparcie metodyczne dla staży, prowadzi badania rynku pracy i organizuje działalność wydziału komitety, które ułatwiają pracę z graduates.The uniwersytet zawarł ponad 400 umów o współpracy z dużymi przedsiębiorstwami z Czelabińska Czelabińsk i regionu.

South Ural State University aktywnie angażuje się w działania projektu naukowego, badań i. Następujące organizacje działają w oparciu o uczelni: radioelektronicznej i systemy cyfrowe Instytut Badawczy, Instytut problemów chemicznych ekologii przemysłowej w Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych "FESTO" Urlas Automation Center, R & D, produkcji Instytut "Inżynieria i technologia w edukacji" , ośrodek badawczy Czelabińsk na Uralu Oddziału Rosyjskiej Akademii Nauk, 10 laboratoriów instytucjonalne akademickich. Ponad 50 szkół myślenia utworzyli a teraz pracować na Uniwersytecie.

W 2010 roku został przydzielony SUSU o statusie Narodowego Uniwersytetu Badań. Priorytety rozwojowe South Ural State University (National University Research) to: oszczędność energii w sektorze usług społecznych; energooszczędne i wykorzystywania zasobów w hutnictwie; technologie produkcji silnik wysokoprężny energooszczędne i efektywnie korzystająca z zasobów dla inżynierii i wojskowych pojazdów inżynieryjnych; zasobooszczędną rozwoju i funkcjonowania technologie dla floty rakiet balistycznych; i technologie obliczeniowe Superkomputerowo siatka na celu rozwiązywanie problemów oszczędność energii i oszczędzania zasobów.

to

Wnioskodawcy międzynarodowe

Nasza uczelnia jest liderem w dziedzinie kształcenia i równowagi wielu aspektach, takich jak wyższe bogatych tradycji, szerokiej popularności i potencjału intelektualnego. Wszystkie te rzeczy są połączone, aby zapewnić SUSU z dynamicznym rozwojem w naukowej społeczności akademickiej i innowacyjnych dziedzinach i pomóc stać się liderem w szkoleniu wysoko wykwalifikowanych specjalistów i przeprowadzić intensywne badania naukowe.

Być dumni z naszych absolwentów Przywiązujemy wielką wagę do pracy z naszymi uczniami, dążenie do wysokiej wykształconych osób Pomagamy im, aby zwolnić ich pełnego potencjału. Uczymy się wyznaczać i osiągać wysokie cele, łączenie wiedzy zawodowej, etyki i uczciwości.

Jesteśmy pewni, że będzie jednym z naszych najlepszych absolwentów oraz uzyska wszystkie niezbędne umiejętności, aby zbudować wybitną karierę!

Programy prowadzone przez:
  • Rosyjski
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

South Ural State University

Celem programu jest wyszkolenie mistrzów ekonomii, którzy zamierzają prowadzić działalność zawodową w dziedzinie ekonomii i zarządzania. ... [+]

Celem programu magisterskiego Handel na zewnętrznym rynku towarów i usług jest kształcenie mistrzów ekonomii prowadzących zagraniczną działalność gospodarczą w przedsiębiorstwach przemysłu, handlu i usług. Studenci studiują zagadnienia związane ze specyfiką organizacji zagranicznych przedsiębiorstw na rynku krajowym, a także organizacją biznesu na rynkach zagranicznych, w szczególności organizacją firm internetowych, badają możliwości międzynarodowych inwestycji i finansowania; i ocenia ryzyko w sferze zagranicznej działalności gospodarczej.

Szeroka gama dyscyplin zawodowych obejmuje badanie: bieżących problemów nauk ekonomicznych, organizacji biznesu na rynku zagranicznym; tworzenie i rozwój międzynarodowych sieci firm; organizacja transportu międzynarodowego; zarządzanie zagraniczną działalnością gospodarczą w systemach logistycznych; międzynarodowe operacje mediacyjne; analiza marketingowa zdolności konkurencyjnych przedsiębiorstw; ocena ryzyka i zapobieganie w sferze zagranicznej działalności gospodarczej.... [-]

Rosja Czelabińsk
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
South Ural State University

Profil „Informatyka biznesowa” ... [+]

Master's in Business Analytics to interdyscyplinarny program mający na celu poprawę wydajności biznesowej i identyfikację nowych możliwości biznesowych dzięki zastosowaniu technik eksploracji danych. Program opiera się na solidnym połączeniu teorii i praktyki. Podstawową zasadą programu jest uczenie się poprzez działanie. Rzeczywiste problemy z analityką biznesową rozwiążesz bezpośrednio. Takie umiejętności są bardzo poszukiwane na całym świecie - na rynku jest bardzo mało specjalistów ds. Analityki biznesowej.

Ten program zapewni Ci dogłębną wiedzę na temat metod statystycznych i uczenia maszynowego, technik eksploracji danych, które pozwalają analitykom biznesowym zrozumieć, jak działa firma oraz przewidzieć jej rozwój i perspektywy. Zapoznasz się z procesami biznesowymi, ryzykiem biznesowym, zarządzaniem i analizami ekonomicznymi oraz uzyskasz umiejętność identyfikowania, oceny i wykorzystywania możliwości tworzenia wartości opartej na danych.... [-]

Rosja Czelabińsk
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
South Ural State University

Przedmiot działalności zawodowej: elektrownie cieplne i jądrowe, systemy zaopatrzenia w energię przedsiębiorstw, obiekty małej mocy, instalacje, systemy i zespoły technol ... [+]

W trakcie programu szczególną uwagę poświęcono teorii i praktycznemu zastosowaniu transferu ciepła i masy, rekuperatorom, regeneratorom, systemom i urządzeniom do transportu cieczy i gazów, ogrzewaniu, chłodzeniu, wentylacji, klimatyzacji, wyposażeniu elektrowni cieplnych, kotłowni jednostki działające na wszystkich rodzajach turbin paliw organicznych, parowych i gazowych, a także niektóre zastosowania tych systemów i ich funkcje w różnych przedsiębiorstwach przemysłowych. Systemy te są bardzo poszukiwane w przedsiębiorstwach metalurgii żelaza i metali nieżelaznych, przemyśle maszynowym, chemicznym, naftowym i gazowym.

[-]
Rosja Czelabińsk
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
South Ural State University

Szkolenie specjalistów na stanowiskach: kierownika zatoki, kierownika warsztatu, dyrektora produkcji, kierownika laboratorium spawalniczego dla branż: budowy statków powi ... [+]

Spawanie, procesy pokrewne i technologia

Ten kurs zapewni Ci podstawową wiedzę na temat technologii spawalniczych i świadomość najnowszych osiągnięć technicznych w odpowiednich branżach. Poprawi także umiejętności komunikacyjne, prezentacyjne, analityczne i rozwiązywania problemów.

Spawanie jest integralną częścią produkcji szerokiej gamy produktów, od klasycznych procesów spawalniczych (MMA, MIG / MAG, TIG), aż po specjalne spawanie (laser, robotyka). Technologie łączenia wciąż się rozwijają i są stosowane w przemyśle naftowym i gazowym, motoryzacyjnym, stoczniowym, rurowym i budownictwie. Wszystkie nasze projekty są powiązane przemysłowo i zazwyczaj wiążą się z nowym rozwojem, jakiego nigdy wcześniej nie podjęto.... [-]

Rosja Czelabińsk
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
South Ural State University

Cel programu nauczania: Wysoko wykwalifikowane szkolenie mistrzowskie, ze specjalnym doświadczeniem w dziedzinie technologii rozwoju systemów cybernetycznych, z głównym z ... [+]

Profesjonalna linia obejmuje projektowanie i wdrażanie, a także konserwację systemów informatycznych i oprogramowania w dziedzinie matematyki stosowanej i informatyki dla państwowych, przemysłowych i komercyjnych organizacji:

centra komputerowe i centra danych;korporacje naukowo-przemysłowe;centra edukacji licealnej

Absolwenci zdobywają następujące umiejętności:

wprowadzanie nowych technologii informacyjnych do infrastruktury organizacji;doradztwo biznesowe i inżynieria.Metody i algorytmy przetwarzania danych w systemach przetwarzania danych;wysokowydajny i rozproszony system przetwarzania danych;Testowanie przemysłowe oprogramowania;Języki programowania i kompilato... [-]
Rosja Czelabińsk
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
South Ural State University

Mechatronika to integracja mechaniki, maszyn elektrycznych, urządzeń automatyki, energoelektroniki, technologii mikroprocesorowych i oprogramowania. Najnowszy kierunek in ... [+]

1. Obszary wiedzy zawodowej

Obszary wiedzy zawodowej absolwentów: opracowanie nowych metod sterowania, przetwarzania informacji i poszukiwanie nowych rozwiązań projektowych dla mechatroniki i systemów robotycznych, ich podsystemów i poszczególnych modułów, badania w dziedzinie mechatroniki, robotyki, teorii sterowania i metod sztucznej inteligencji .

2. Przedmioty działalności zawodowej

Przedmiotem działalności zawodowej absolwentów są mechatronika i systemy robotyczne, w tym moduły informacji i czujników, urządzenia uruchamiające i sterujące, ich wsparcie matematyczne i algorytmiczne, oprogramowanie, metody i środki ich projektowania, modelowania, badania eksperymentalne, debugowanie i eksploatacja, badania i produkcja testowanie mechatroniki i systemów robotycznych o różnych obszarach zastosowań.... [-]

Rosja Czelabińsk
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
South Ural State University

Celem programu jest przekazanie studentowi wszelkiej niezbędnej wiedzy w dziedzinie projektowania, administracji i rozwoju baz danych. Absolwenci z tytułem magistra ciesz ... [+]

Podstawowa informatyka i technologia informacyjna

Czas trwania programu wynosi 2 lata.

[-]
Rosja Czelabińsk
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
South Ural State University

Celem programu edukacyjnego Budowa, program magisterski Technologie budowlane i mechanika budowlana jest rozwój kompetencji kulturowych i zawodowych zgodnie z FSES 3 oraz ... [+]

Przedmiotem działalności zawodowej absolwentów programu Technologie Budowlane i Mechanika Budowlana są projektowanie, budowa, obsługa, monitorowanie i przebudowa budynków i budowli; wsparcie inżynieryjne i wyposażenie placów budowy i obszarów miejskich, a także infrastruktury transportowej; konstrukcje inżynieryjne do budowy; rozwój maszyn, urządzeń i technologii niezbędnych do budowy i produkcji materiałów budowlanych, produktów i konstrukcji; prowadzenie działalności badawczej i edukacyjnej.Absolwenci programu magisterskiego Techniki Budowlane i Mechanika Budowlana mogą wykonywać następujące zadania w ramach swojej działalności zawodowej:- Działania w zakresie i... [-]
Rosja Czelabińsk
Wrzesień 2020
Język angielski
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
South Ural State University

Celem programu jest szkolenie mistrzów zarządzania, którzy zamierzają prowadzić działalność zawodową w dziedzinie ekonomii i zarządzania. ... [+]

Obszar aktywności zawodowej absolwentów, którzy opanowali program studiów magisterskich obejmuje:

zarządzanie działaniami w organizacjach wszelkich form organizacyjnych, w których absolwenci pracują jako wykonawcy lub menedżerowie w różnych usługach;działania zarządcze w rządzie stanowym i gminnym;działalność gospodarcza i organizacyjna w strukturach, w których absolwenci są przedsiębiorcami, którzy tworzą i rozwijają własny biznes;działalność naukowo-badawcza w organizacjach naukowych związana z rozwiązywaniem problemów administracyjnych;działalność badawcza i dydaktyczna w placówkach edukacyjnych szkolnictwa wyższego;organizacje dodatkowego kształ... [-]
Rosja Czelabińsk
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
South Ural State University

Studenci otrzymują podstawową wiedzę i umiejętności zawodowe w zakresie nowoczesnej komunikacji międzyjęzykowej i międzykulturowej. W procesie akademickim powszechnie sto ... [+]

Program studiów obejmuje wszystkie podstawy teorii języka angielskiego, metodologię badań lingwistycznych, nowoczesne technologie ELT, język angielski dla celów akademickich. Szeroki zakres specjalnych kursów prowadzonych przez pracowników naukowych obejmuje innowacje w edukacji, wiodące teorie tłumaczeń, komunikację międzykulturową, analizę dyskursu i filologię, analizę językową itp.

Praca badawcza. Od pierwszych dni studiów studenci są aktywnie zaangażowani w trudne środowisko badawcze. Są aktywnymi członkami zespołów badawczych, które stymulują skuteczny rozwój zawodowy. Udział w konferencjach naukowych umożliwia im rozwijanie umiejętności zawodowych i umiejętności prowadzenia skutecznych badań naukowych.... [-]

Rosja Czelabińsk
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

National Research South Ural State University

Location address
prospekt Lenina, 76
Chelyabinsk, Obwód czelabiński, 454080 RU
Social Media