Peter the Great St. Petersburg Polytechnic University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Peter the Great St. Petersburg Polytechnic University został założony w 1899 roku. Ostatnio SPbPU stał się „National Research University”, znany również w Rosji i za granicą jako Instytut Politechniczny - uznany rosyjski i światowy lider w dziedzinie wyższej inżynierii i edukacji ekonomicznej. Obecnie pozostaje także na czołowych pozycjach w rankingu rosyjskich uczelni wyższych. Uniwersytet Politechniczny opiera się na niewielkim kampusie przypominającym park w mieszkalnej północno-zachodniej dzielnicy Sankt Petersburga. Większa część kampusu to duży park z dużą liczbą budynków uniwersyteckich rozrzuconych wokół niego.

SPbPU_Main

Obecnie w SPbPU jest 33000 studentów i doktorantów, z czego ponad 7500 to obcokrajowcy z 98 krajów, którzy corocznie studiują w różnych programach SPbPU . Uniwersytet prowadzi edukację w następujących dziedzinach: inżynieria, fizyka, ekonomia, nauki humanistyczne i technologie informacyjne.

Uniwersytet szkoli specjalistów w 52 programach studiów licencjackich i 154 programach magisterskich, 92 doktoraty programy i 90 programów doktoranckich. Ponadto w SPbPU istnieje szereg programów edukacyjnych bez stopni naukowych i międzynarodowych.

W 2007 roku SPbPU wygrało konkurs „Uniwersytet Innowacji” finansowany w ramach krajowego projektu „Edukacja”. W 2010 SPbPU zyskało status „National Research University”. Obecnie SPbPU rozwija się jako nowy typ uniwersytetu badawczego, który integruje multidyscyplinarne R

Uniwersytet jest dumny ze swoich wieloletnich tradycji współpracy międzynarodowej z wieloma zagranicznymi instytucjami edukacyjnymi, organizacjami badawczymi i przedsiębiorstwami przemysłowymi w dziedzinie edukacji i nauki. Wśród partnerów Uniwersytetu jest ponad 300 uniwersytetów z 68 krajów, 131 instytucji naukowych i badawczych oraz 172 firm z ponad 55 krajów.116037__OAE0091.jpg

Na Uniwersytecie działa ponad 40 ośrodków badawczych i edukacyjnych, które prowadzą wspólne badania z firmami Motorola, Microsoft, AT

Obecnie struktura Politechniki obejmuje:

 • 11 instytutów i absolwentów biotechnologii i nauki o żywności
 • Ponad 100 oddziałów i 120 R
 • Centra badawcze, laboratoria innowacji, park naukowy
 • Biblioteka podstawowa - jedna z największych bibliotek naukowych i technicznych w Rosji
 • Międzynarodowy kampus studencki
 • Centrum Medyczne
 • Nowoczesne centrum sportowe
 • Zakwaterowanie uniwersyteckie (23 akademiki)
 • Sale koncertowe itp.

Peter the Great St. Petersburg Polytechnic University prezentuje swoje międzynarodowe studia magisterskie. Programy te są w całości dostarczane w języku angielskim przez światowej klasy profesorów z SPbPU i innych uniwersytetów rosyjskich i zagranicznych. Zapewniają wyjątkowe możliwości międzynarodowej mobilności na wiodących uniwersytetach europejskich. Organizujemy szkolenia praktyczne i staże dla naszych studentów w znanych firmach.

Główne zalety

 • Szeroki zakres tematów
 • Połączenie przygotowania podstawowego i studiów praktycznych
 • Możliwości mobilności międzynarodowej - semestr za granicą u partnerów akademickich SPbPU
 • Opcje podwójnego stopnia
 • Światowej klasy profesorowie z SPbPU i czołowych europejskich uniwersytetów
 • Przyszła udana kariera na najwyższych stanowiskach kierowniczych w firmach działających na rynku globalnym
 • Stypendia dla najlepszych studentów międzynarodowych i rosyjskich
 • Wygodne akademiki studenckie i bogate życie studenckie
 • Studiujesz w jednym z najpiękniejszych miast na świecie

Uniwersytet Politechniczny jest dużą społecznością - zapewnia szeroką gamę obiektów społecznych, kulturalnych, rekreacyjnych i aktualnych na terenie kampusu dla swoich studentów i pracowników. Są one dostępne dla wszystkich, którzy chcieliby oddać się korporacyjnemu życiu Uniwersytetu zgodnie z ich osobistymi obawami. Czy to sport, muzyka, taniec, aktorstwo, czy cokolwiek innego - możesz znaleźć obiekty i ludzi, którzy będą dzielić twoje zainteresowania. Ci, którzy biorą udział w życiu korporacyjnym czerpią z tego wielkie korzyści, będąc na uniwersytecie iw późniejszych latach: przyjaźnie nawiązane na tym przyjaznym kampusie mogą trwać całe życie.

Międzynarodowe programy studiów magisterskich mają trzy główne cele:

 1. Inżynieria
 2. Nauki przyrodnicze
 3. Ekonomia

Proszę spojrzeć na oferowane programy.

Lokalizacje

Sankt Petersburg

Address
Peter the Great St. Petersburg Polytechnic University
Polytechnicheskaya, 29

195251 Sankt Petersburg, Sankt-Peterburg, Rosja

Programy

Ta szkoła oferuje również: