Russian International Olympic University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Autonomiczna organizacja non-profit " Russian International Olympic University " ( RIOU ) została ustanowiona w dniu 21 października 2009 r. W ramach Memorandum of Understanding między Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (IOC), Komitetem Organizacyjnym Soczi 2014 i Rosyjskim Komitetem Olimpijskim, a na mocy dekretu Federacji Rosyjskiej nr 774. Założycielami Uniwersytetu są Ministerstwo Sportu Federacji Rosyjskiej, Rosyjski Komitet Olimpijski (ROC) i prywatna spółka inwestycyjna Interros.

Przewodniczącym Rady Nadzorczej RIOU jest Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin.

RIOU to RIOU na świecie uczelnia zajmująca się edukacją biznesu sportowego, oferująca unikalne programy z wartościami i doświadczeniami olimpijskimi. RIOU koncentruje się na szkoleniu specjalistów w zarządzaniu sportem dla rosyjskiego i międzynarodowego przemysłu sportowego oraz ruchu olimpijskiego i paraolimpijskiego. Uniwersyteckie programy edukacyjne obejmują główne aspekty edukacji sportowej: zarządzanie miejscem i infrastrukturą, konkursy, komunikację masową, dyplomację i administrację oraz zarządzanie karierą.

W 2010 r. RIOU uruchomiło ponad 10 specjalnych szkoleń dla pracowników Soczi 2014. Od 2011 roku uniwersytet prowadzi profesjonalne programy rozwoju dla rosyjskich regionalnych liderów sportowych, pracowników "Olympstroy" State Corporation i administracji miejskiej Soczi.

W 2013 r. RIOU uruchomiło przełomowy kurs Master of Sports Administration (MSA) skierowany do doświadczonych menedżerów w branży sportowej, którzy chcą poprawić swoje zrozumienie biznesu sportowego, uzbroić się w najlepsze w swojej klasie narzędzia i praktyki oraz przyspieszyć ich rozwój kariery.

Wśród nauczycieli i profesorów RIOU są znani rosyjscy i międzynarodowi eksperci w zarządzaniu sportem. Uniwersytet ma na celu rozwój systematycznych partnerstw z czołowymi uniwersytetami rosyjskimi i zagranicznymi. Nasza aktualna lista partnerów obejmuje: University of Applied Sciences Kufstein (Austria), Coventry University (Wielka Brytania), Brunel University (UK), University of East London (Wielka Brytania), Sheffield Hallam University (Wielka Brytania), IPC Academy (UK), World Academy Sport (UK), Centrum Studiów Olimpijskich na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie (Hiszpania), Uniwersytet Capilano (Kanada), Lomonosov Moscow State University, Moskiewski Uniwersytet Przemysłu i Finansów.

W 2011 r. RIOU uruchomił unikalny program wydawniczy, który obejmuje kwartalnik popularno-naukowy « RIOU Herald», a także RIOU Biblioteki RIOU ", składającą się z wspomnień, materiałów archiwalnych, prac badawczych dotyczących historii i filozofii olimpijskiej oraz najlepiej sprzedającego się rosyjskiego i zagraniczne książki o sporcie i edukacji olimpijskiej.

RIOU edukacyjna RIOU ma obecnie siedzibę w Soczi, gdzie RIOU nowoczesne zupełnie nowe obiekty kampusowe RIOU . RIOU znajduje się w Moskwie.

Russian International Olympic University to przełomowy projekt i główny element spuścizny humanitarnej w grze Soczi 2014. Absolwenci RIOU stworzą nową generację skutecznych menadżerów sportowych uzbrojonych w wiedzę i umiejętności, aby z powodzeniem zarządzać organizacjami sportowymi, imprezami i obiektami w każdym środowisku gospodarczym. Zakres ich możliwości zawodowych obejmuje struktury rosyjskich i międzynarodowych ruchów olimpijskich i paraolimpijskich; organy państwowe i lokalne; federacje sportowe i kluby; Media sportowe; firmy zajmujące się marketingiem sportowym i producenci artykułów sportowych.

RIOU jest profesor Lew RIOU .

Lokalizacje

Soczi

Russian International Olympic University

Address
ул. Орджоникидзе, д. 11

Сочи, Россия, 354000

354000 Soczi, Kraj Krasnodarski, Rosja
Telefon
+7 862 262-32-00

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium