HSE Higher School of Economics

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Konsekwentnie zaliczany do trzech najlepszych uniwersytetów w Rosji, Wyższa Szkoła Ekonomii (Uniwersytet HSE ) wyróżnia się międzynarodowym podejściem do badań w szkolnictwie wyższym. HSE , z siedzibą w tętniącym życiem centrum Moskwy, z kampusami w Petersburgu, Niżnym Nowogrodzie i Permie, oferuje wybitnych pracowników naukowych na wszystkich poziomach i obejmuje 20 programów magisterskich nauczanych języka angielskiego.

Nowoczesne HSE zostało założone w 1992 roku przez wiodących rosyjskich ekonomistów i reformatorów rządowych, aby promować gospodarcze i społeczne zmiany w Rosji poprzez edukację nowej generacji ekonomistów i inspirowanie nowych pomysłów w sektorze publicznym i prywatnym. W ostatnich dziesięcioleciach uniwersytet gwałtownie wyrósł ze szkoły ekonomicznej na renomowany uniwersytet badawczy, który obecnie ma ponad 35 000 studentów i 4 000 wykładowców na kampusach w czterech najważniejszych miastach Rosji. Uniwersytet posiada jedne z najlepszych w kraju wydziały akademickie i centra badawcze w zakresie ekonomii, zarządzania, socjologii, polityki publicznej i informatyki. HSE jest domem dla najbardziej nowatorskich programów i wydziałów w Rosji, które obejmują pierwszy w kraju dział Studiów Urbanistycznych. W 2014 roku, we współpracy z wiodącą rosyjską firmą internetową Yandex, uniwersytet otworzył Wydział Informatyki, aby szkolić przyszłe pokolenia programistów i inżynierów.

Międzynarodowe Od samego początku HSE jest uniwersytetem o międzynarodowym zasięgu. Obecnie ma partnerstwa z ponad 130 uniwersytetami i organizacjami badawczymi, w formie wymiany, programów podwójnego dyplomu i szkół letnich. Wydziały uniwersyteckie i operacje badawcze stały się coraz bardziej międzynarodowe, a ich uczniowie reprezentują obecnie ponad 60 różnych krajów.

Diverse HSE oferuje największą liczbę anglojęzycznych programów magisterskich w Rosji. Programy te obejmują zarówno politykę publiczną, biznes, jak i studia obszarowe, a wszystkie przygotowują uczniów do zostania liderami w wybranych dziedzinach. Aby przyciągnąć najlepszych studentów, stypendia merytoryczne i stypendia są przyznawane kwalifikującym się kandydatom.

Nasi wykładowcy, naukowcy i studenci reprezentują ponad 50 krajów i są oddani utrzymywaniu najwyższych standardów akademickich. Nasze nowo przyjęte reformy strukturalne wspierają dążenie HSE do umiędzynarodowienia i przełomowe badania naszych wykładowców, naukowców i studentów.

Teraz dynamiczny uniwersytet z czterema kampusami, HSE jest liderem w łączeniu rosyjskich tradycji edukacyjnych z najlepszymi międzynarodowymi praktykami dydaktycznymi i badawczymi. HSE oferuje znakomite programy edukacyjne od szkół średnich do studiów podyplomowych, z najlepszymi wydziałami i ośrodkami badawczymi w wielu międzynarodowych dziedzinach.

Lokalizacje

Moskwa

National Research University - Higher School of Economics

Address
Higher School of Economics
Myasnitskaya 20

101000 Moskwa, Moskwie, Rosja
Telefon
+7 495 771-32-32

Niżny Nowogród

Address
Niżny Nowogród, Obwód niżnonowogrodzki, Rosja

Sankt Petersburg

Address
Kantemirovskaya Ulitsa,3A building 1
194100 Sankt Petersburg, Sankt-Peterburg, Rosja

Programy