BAUMAN Moscow State Technical University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Historia Uniwersytetu Baumana rozpoczęła się 1 lipca 1830 r., Kiedy cesarz rosyjski Mikołaj I zatwierdził „Rozporządzenie w sprawie instytucji handlowych i edukacyjnych” i przeznaczył studentom jedną ze swoich rezydencji, Pałac Sloboda, odnowiony przez słynnego architekta Gilardiego .

Edukacja w obrębie murów Slobody opierała się na zasadzie połączenia wiedzy teoretycznej i szkolenia praktycznego. Następnie powstał fundament „rosyjskiej metody przygotowania zawodowego”. Od momentu powstania Państwowy Uniwersytet Techniczny Bau-man w Moskwie przeszkolił ponad 200 000 profesjonalistów, którzy w dużej mierze zdefiniowali oblicze rosyjskiej inżynierii.131999_summer-office-student-work.jpg Snapwire / Pexels

Nazwiska absolwentów Baumana zajmują honorowe miejsce wśród twórców całego rosyjskiego arsenału sprzętu wojskowego, samolotów i pocisków. Co więcej, pierwszy radziecki komputer powstał na Uniwersytecie Baumana. Ponadto absolwenci Bauman stali się wybitnymi naukowcami i naukowcami.

Dziś BMSTU, National Research University of Engineering and Technology, jest jednym z trzech wiodących uniwersytetów w Rosji i zajmuje pierwsze miejsce wśród rosyjskich uniwersytetów technicznych. Według badań przeprowadzonych wśród pracodawców, BMSTU jest jedną z trzech szkół wyższych, których absolwenci są szczególnie poszukiwani na rynku pracy. Czytelnicy portalu „Ekspert”, poproszeni o podanie nazwy instytucji uznanej za najbardziej narodową, wybrali Uniwersytet Bauman.

Rada Powiernicza Uniwersytetu Bauman składa się z wybitnych postaci politycznych i publicznych, członków rosyjskiego rządu, czołowych naukowców i biznesmenów. BMSTU jest jednym z założycieli Funduszu «Skolkovo». Rektor Anatolij Aleksandrow jest członkiem rady funduszu; Prezydent BMSTU, akademik Igor Fedorow, jest członkiem naukowej rady doradczej. Uniwersytet zapewnia mieszkańcom «Skolkovo» dostęp do swoich centrów badawczych i inżynieryjnych. Uniwersytet znajduje się na liście najcenniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego dla narodów Federacji Rosyjskiej.131998_pexels-photo-1438081.jpeg Buro Millennial / Pexels

Lokalizacje

Moskwa

Address
105005, Москва, 2-я Бауманская ул., д. 5, стр. 1
Moskwa, Moskwie, Rosja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Programy

Magisterskie
Ta szkoła oferuje również: