University of Algarve

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Dlaczego warto wybrać University of Algarve ( UALG )?

University of Algarve (Portugalia) jest młodą publiczną uczelnią, z populacją studencką bliską 9.000 i zatrudniającą ponad 700 pracowników akademickich. W ciągu ostatnich trzech dziesięcioleci University of Algarve skonsolidował powiązania z regionalnym biznesem oraz z organizacjami publicznymi i prywatnymi, zachęcając do transferu wiedzy i przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju z pozytywnym wpływem na całą społeczność.

Nauczanie

University of Algarve założony w trzech kampusach, dwóch w mieście Faro i jednym w Portimão, oferuje kursy w sześciu obszarach tematycznych: sztuka, literatura i historia; Nauki inżynierskie; Nauki o życiu, ziemi, morzu i środowisku; Medycyna i nauki pokrewne; Nauki społeczne, edukacyjne i szkoleniowe; oraz ekonomia, zarządzanie i turystyka. Studia w tych obszarach obejmują stopnie licencjackie i podyplomowe.

Badania

Badania na University of Algarve prowadzone są w dynamicznych i wybitnych ośrodkach badawczych, które wytwarzają innowacje i zwiększają wartość dodaną badań i rozwoju w różnych dziedzinach, takich jak nauki morskie, biologia i biomedycyna, elektronika i telekomunikacja, literatura, historia, komunikacja i sztuka . Jego laboratoria są otwarte na świat, rekrutując najlepszych młodych naukowców w różnych dziedzinach badań doskonałości.

120320_VIK_7860.JPG

Umiędzynarodowienie

Ostatnio nastąpił znaczny wzrost liczby zagranicznych studentów z ponad 80 krajów dzięki strategii internacjonalizacji University of Algarve . Spośród 8000 studentów, 20% to studenci zagraniczni, z czego prawie połowa jest na Uniwersytecie w ramach umów dwustronnych i programów współpracy, głównie Erasmus i Erasmus Mundus. Jakość i różnorodność europejskich mistrzów i doktorów w połączeniu z kursami podyplomowymi otwartymi dla studentów z całego świata wyjaśniają ogrom tej mobilności.

Lokalizacja

Znajduje się w najbardziej na południe wysuniętej części Portugalii, jednym z najbardziej turystycznych regionów Portugalii. Uniwersytet ma dwa kampusy uniwersyteckie w Faro (stolica regionu, z międzynarodowym lotniskiem, stadionem sportowym, centralnym szpitalem) i jeden w Portimão, drugi w Algarve główne Miasto.

120319_04_Faro.jpg

Urządzenia wspierające

Wszystkie kampusy oferują specjalne sale lekcyjne, laboratoria komputerowe i multimedialne, audytoria, biblioteki i sale do nauki i spotkań. Bezprzewodowy dostęp do Internetu jest dostępny we wszystkich kampusach. Dzięki zakwaterowaniu w akademikach dla ponad 600 studentów, kilku stołówkach i stołówkach w różnych kampusach, usługach medycznych i działaniach kulturalnych i sportowych, University of Algarve był świadkiem znacznego wzrostu liczby studentów, nowoczesnych obiektów oraz jakości i różnorodności oferowane programy.

63130_cover.jpg

Lokalizacje

Faraon

University of Algarve

Address
Universidade do Algarve UAlg
Rua da Universidade 81

8005-139 Faraon, Dystrykt Faro, Portugalia
Telefon
+351 289 800 003