ISEG - Lisbon School of Economics & Management

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

ISEG - Lisbon School of Economics

Pierwsza szkoła ekonomii i zarządzania w Portugalii, ISEG należy do Uniwersytetu w Lizbonie, największego uniwersytetu portugalskiego. ISEG Lizbona jest uznawana na całym świecie i akredytowana przez AACSB i AMBA, zgodnie z najlepszymi standardami szkolnictwa wyższego. Centra badawcze ISEG są bardzo dobrze oceniane przez portugalską radę badawczą (FCT).

Dysponując doświadczonym i dobrze przygotowanym wykładowcą, uczniowie z ponad 70 krajów przyczyniają się do stale powiększającego się międzynarodowego środowiska akademickiego i korzystają z doskonałości i lokalizacji szkoły. ISEG Lizbona ma doskonałe nowoczesne pomieszczenia w samym sercu Lizbony, tuż obok Parlamentu i rzeki Tag, w tętniącej życiem dzielnicy pełnej życia społecznego, biznesu i kultury.

W ISEG znajdziesz kulturę doskonałości i osiągnięć, a także klimat integracji i współpracy. Odbywa się to dzięki wzajemnej współpracy studentów, wykładowców i pracowników.

ISEG jest szkołą przygotowaną na przyszłość: dzięki unikalnemu połączeniu umiejętności ilościowych i kontekstualizacji społecznej decyzji ekonomicznych i zarządczych, wykładowcy, specjaliści, studenci i absolwenci ISEG znajdują się na czele tych, którzy realizują 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ (SDG) z nastawieniem na przedsiębiorczość i współpracę.

125913_ISEG_campus12.png

3 najważniejsze powody, by studiować tutaj

 1. ISEG jest znany na całym świecie ze swoich wysokich standardów w nauczaniu i badaniach.
  ISEG przestrzega najlepszych międzynarodowych standardów w swoich programach nauczania i badaniach: szkoła jest akredytowana przez AACSB (Association of Advanced Collegiate Schools of Business), wyróżnienie, które posiada tylko 5% szkół biznesu na świecie, ISEG MBA jest akredytowany przez AMBA, a nasze programy są uznawane przez wiele renomowanych podmiotów międzynarodowych (np. CFA University Affiliation Program, IFoA - Institute and Faculty of Actuaries, PMI - Project Management Institute, RICS - Royal Institution of Chartered Surveyors). Możliwość zatrudnienia naszych absolwentów jest najwyższym priorytetem.
 2. Położona w centrum Lizbony, ISEG należy do Uniwersytetu w Lizbonie
  ISEG znajduje się w samym centrum Lizbony, tętniącej życiem i chłodnej stolicy Europy. Jest to idealne miejsce do nauki, jeśli szukasz cichego i ciepłego środowiska w szkole; ale jednocześnie zostaniesz osadzony w centrum dużego miasta. Nasz piękny i zabytkowy kampus znajduje się obok parlamentu, firm, muzeów, sklepów, restauracji i barów oraz rzeki Tag. ISEG to Wyższa Szkoła Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Lizbonie, największy i najlepiej oceniany uniwersytet portugalski.
 3. Kultura zaangażowania w lepszy świat
  ISEG promuje kulturę solidarności i współpracy, angażując społeczność studentów, absolwentów, wykładowców, partnerów międzynarodowych oraz rozległą sieć biznesową. Szkoła przyjmuje wielorakie podejście do nauczania i badań oraz zachęca do rozwoju synergii między obszarami naukowymi. We wszystkim, co robimy, jesteśmy głęboko zaangażowani w realizację celów zrównoważonego rozwoju Narodów Zjednoczonych. Od pokoleń opracowujemy innowatorów i liderów w Portugalii i innych krajach. Dzięki naszemu podejściu w liczbie mnogiej pomagamy rozwijać Otwarte Umysły dla lepszego świata!

Kluczowe fakty

 • Część wybranych 5% szkół biznesu posiadających akredytacje AACSB i AMBA.
 • 240 wydziałów.
 • 4500 studentów.
 • 20% studentów zagranicznych.
 • 98% wskaźnik zatrudnienia na poziomie licencjatów.
 • 6 ośrodków badawczych.
 • 1 miejsce w rankingu artykułów ekonomicznych i zarządczych opublikowanych w Portugalii (Web of Science and Scopus).
 • 150 umów partnerskich z renomowanymi szkołami na całym świecie.

Wydział

Wydział ISEG szczyci się największym odsetkiem posiadaczy doktoratów w kraju, przy czym większość uzyskano w znanych międzynarodowych instytucjach. Znajduje to odzwierciedlenie w międzynarodowej orientacji ich działalności badawczej i ich nauczania.

Jako szkoła portugalska z większością publikacji w prestiżowych czasopismach międzynarodowych, badania ISEG są prawdziwie światowej klasy. Istnieje 6 ośrodków badawczych w dziedzinie zarządzania, ekonomii, matematyki i nauk społecznych.

123808_portais_iseg_alunos.jpg

Nasi studenci i programy

ISEG to wielokulturowe środowisko, w którym około 20% studentów jest studentami międzynarodowymi. Szkoła ma ponad 4500 studentów, którzy ukończyli wiele stopni, z których całkiem sporo uczy się w języku angielskim: 3 studia licencjackie (ekonomia, finanse, zarządzanie), 10 stopni magisterskich, z czego 4 są zupełnie nowe w 2020 roku. ISEG również oferuje 4 studia licencjackie i 11 programów magisterskich nauczanych w języku portugalskim oraz 8 doktorantów. Programy, 6 na kluczowych kierunkach studiów, a także 3 we współpracy z innymi uniwersytetami.

Studentów, badaczy i pracowników zachęca się do ciągłego zdobywania nowej wiedzy i stawiania czoła wyzwaniom, które tworzą lepszy świat.

Nasz kampus

Szkoła składa się z kilku budynków w uroczym kompleksie architektonicznym. ISEG mieści się w dawnym klasztorze, pięknie przekształconym, aby zapewnić specjalnie zaprojektowane nowoczesne udogodnienia, zachowując jednocześnie charakter i cechy oryginalnych budynków. Bardziej nowoczesne budynki uzupełniają krajobraz. Cenimy różnorodność kulturową i regularnie promujemy zajęcia pozalekcyjne, w tym warsztaty, koncerty, wystawy, sport i usługi społeczne, przygotowując naszych studentów do nieustannie zmieniającego się świata. Nasza wielokulturowa społeczność zyskuje siłę i pomysły dzięki witalności Lizbony! Lizbona jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast w Europie, w którym można znaleźć tradycję, romans, kulturę, rozrywkę i wspaniałe emocje / doświadczenia w długich godzinach olśniewającego światła słonecznego i pięknego księżyca.

123807_portais_iseg_campus3.jpg

Absolwenci

ISEG jest bardziej znany ze swoich wybitnych absolwentów - szkoła stworzyła wybitnych przedsiębiorców, liderów biznesu i gospodarki od 1911 r. - oraz niezwykłego ducha współpracy i wzajemnego zrozumienia, który jest kultywowany, w szkole, która promuje merytoryczną debatę z wiele perspektyw i metodologii.

Najbliższe lata życia ISEG będą trudne i ekscytujące w dążeniu do aktywnego przyczyniania się do tworzenia lepszych organizacji i lepszego świata - który zawsze był częścią DNA ISEG - i uznania za to międzynarodowe. Nasze badania i nasze nauczanie odzwierciedlą tę nową ambicję, aby być centralnym w Lizbonie, w naszym kraju i w globalnym świecie tych, którzy mają przyczynę i prowadzą interesy z określonym celem.


Dowiedz się więcej o ISEG - Lizbońskiej Szkole Ekonomii i Zarządzania, wypełniając swoje dane, a szkoła skontaktuje się z Tobą.

Czekamy na Ciebie w naszym kampusie w Lizbonie!

Lokalizacje

Lizbona

Instituto Superior de Economia e Gestão for ISEG – Lisbon School of Economics & Management

Address
Instituto Superior de Economia e Gestão
Rua do Quelhas, 6

1200-781 Lizbona, Lizbona, Portugalia
Telefon
+351 21 392 5800

Akredytacje