Przeczytaj oficjalny opis

Wizja i misja

Naszą wizją jest oferowanie usług technicznych doskonałości społeczności uniwersyteckiej naszego kampusu, aby zagwarantować jak najlepsze wykorzystanie zasobów technologicznych.


W DTAA wierzymy w:

  • Zapewnienie społeczności uniwersyteckiej platformy usług technologicznych wspierających sektory akademicki, administracyjny i studencki.
  • Ukierunkuj użytkownika na różne zmiany w technologii i jej zastosowanie w różnych obszarach roboczych w kampusie Río Piedras.
  • Ujawniają procesy wsparcia technicznego i oferują pomoc użytkownikowi w rozwiązywaniu problemów spowodowanych przez sprzęt technologiczny związany z codziennymi funkcjami wykonywanymi przez społeczność uniwersytecką.group of graduates throwing academic hatsPoodar Chu / Unsplash

historia

1900 - "Insular Normal School" zostaje założona w gminie Fajardo, na wschód od wyspy Portoryko, w celu szkolenia nauczycieli do publicznego systemu nauczania. W rekrutacji było tylko 20 studentów i wydział 5 profesorów.

1902 - Insular Normal School przenosi się do gospodarstwa "La Convalecencia" w Río Piedras, biorąc pod uwagę bliskość stolicy San Juan na północy wyspy i dostęp do obszaru.

1903 - Ustawa z 12 marca 1903 r. Tworzy Uniwersytet w Puerto Rico. Zaczyna pracować w gospodarstwie rolnym na obrzeżach Río Piedras, z udziałem 273 uczniów. Obejmuje Insular Normal School.

1908 - Prawo Morrilla-Nelsona rozszerza się na Puerto Rico, przekształcając Uniwersytet w "Land Grant College", który przyznaje ziemie federalne w celu utworzenia szkół rolnictwa, nauki i inżynierii.

1910 r. - powstaje College of Liberal Arts.

1913 - Utworzono wydziały farmacji i prawa.

1918 - Założono Liceum Ogólnokształcące (UHS), aby oferować doświadczenia kliniczne i nadzorować staże dla nauczycieli postulantów, personelu pomocniczego dydaktycznego i innych specjalistów.

1923 - Prawo uniwersyteckie z 1923 r., Reorganizuje Uniwersytet samodzielnie pod względem administracyjnym z Departamentu Instrukcji Insularnej; powołuje Radę Powierniczą jako zarząd i tworzy stanowisko Rektora jako głównego urzędnika. W 1924 r. Powołano pierwszego rektora. Rekrutacja to 1500 studentów.

1924 - Struktura administracyjna i tożsamość Uniwersytetu w Puerto Rico jest całkowicie niezależna od Departamentu Instrukcji Publicznej.

1925 - Ustawodawca zatwierdza ustawę 50, która przyznaje autonomię edukacyjną UPR, a to prowadzi do całkowitej restrukturyzacji i rozpoczęcia okresu szybkiego wzrostu.

1926 - Utworzono Kolegium Administracji Handlu i Szkołę Medycyny Tropikalnej.

1927 r. - zostaje zainaugurowany pierwszy program dla absolwentów: Master of Arts in Hispanic Studies.

1928 - Huragan San Felipe uderzył na wyspę Puerto Rico i spowodował poważne zniszczenia na stronie Río Piedras. Pracownicy i kadra podjęli się prac rekonstrukcyjnych; praca dydaktyczna musiała zostać zawieszona na ponad miesiąc.

1935 - Kongres Stanów Zjednoczonych rozszerzył na Puerto Rico korzyści wynikające z ustawy Bankhead-Jones, która przyznała fundusze na badania i budowę większej liczby budynków.

1936 -1939 - Główne historyczne budynki czworoboku zbudowane są w Río Piedras w stylu hiszpańskiego renesansu, w tym w postaci charakterystycznych budynków, takich jak La Torre i Teatr Uniwersytecki.

1938 - Augusto Rodríguez komponuje muzykę i Francisco Arriví teksty Alma Mater, hymnu uniwersytetu.

1939 - Zainstalowano "Carrillón", mechanizm dźwiękowy dzwonów w wieży w kampusie Río Piedras.

1942 - Ustawa nr 135 z 7 maja 1942 r., Reforma uniwersytetu, ustanawia Najwyższą Radę Edukacji jako zarząd instytucji i regulatora systemu szkolnictwa wyższego w Puerto Rico.

1943 r. - W modelu kształcenia ogólnego wszczepiono modalność kursów podstawowych.

1946 - Uniwersytet po raz pierwszy uzyskuje akredytację ze Stowarzyszenia Szkół i Szkół w Środkowym Państwie.

1950 - Kursy rozpoczynają się w School of Medicine.

1966 - Ustawa nr 1 z 1966 r. Zmienia strukturę uniwersytetu. Zamienia to w system trzech kampusów uniwersyteckich - rzeki Piedras, Mayagüez i nauk medycznych - oraz administrację szkół regionalnych, które grupują te, które mogłyby powstać w przyszłości, pod kierunkiem prezydenta. Tworzy Radę Uniwersytecką reprezentującą regionalne szkoły i kolegia oraz zmienia nazwę rady zarządzającej na Radę ds. Szkolnictwa Wyższego.

1979 - Rozpoczął nadawanie stacji radiowej WRTU-FM w kampusie Río Piedras.

1993 r. - ustawa nr 16 z dnia 6 czerwca 1993 r., Dzieli funkcje Rady ds. Szkolnictwa Wyższego, przydzielając funkcje rządu Uniwersytetu nowoutworzonej Radzie Powierniczej.

1998 - Ustawa nr 186 z 7 sierpnia 1998 r. Przewiduje autonomię szkół regionalnych, co stopniowo zapewnia Rada Nadzorcza, co prowadzi do utworzenia uniwersyteckiego systemu 11 autonomicznych jednostek.

2003 - UPR Świętuje 100 lat służby w Puerto Rico i na świecie.

2006 - Rada Nadzorcza zatwierdza Dziesięć na dziesięć lat, plan na lata 2006-2016.

2015 - Biuro sekretarza obchodzi 100. rocznicę105942_pexels-photo-708440.jpegHelena Lopes / Pexels

Programy prowadzone przez:
  • Język hiszpański

Ta szkoła oferuje również:


University of Puerto Rico - Río Piedras

Graduate School of Planning przyznaje tytuł magistra w zakresie planowania z obszarów nacisku w dziedzinie planowania miejskiego i terytorialnego, planowania zasobów natu ... [+]

Graduate School of Planning przyznaje tytuł magistra w zakresie planowania z obszarów nacisku w dziedzinie planowania miejskiego i terytorialnego, planowania zasobów naturalnych i środowiska, planowania systemów gospodarczych oraz obszarów polityki i planowania społecznego.

Program studiów magisterskich w zakresie planowania został sprawdzony i zatwierdzony przez Senat Naukowy w dniu 17 kwietnia 1997 r. Oraz przez Radę Nadzorczą za pośrednictwem certyfikatu nr 22 z 28 sierpnia 1998 r.

Głównym celem programu jest wszechstronny i integralny rozwój społeczeństwa, w jego głównych komponentach: gospodarczym, społecznym, urbanistyczno-przestrzennym i środowiskowym. Analizowane są teorie, metody i techniki diagnozy i analizy problemów i potrzeb, oceny alternatywnych rozwiązań interwencyjnych oraz projektowania polityk, planów, programów i projektów oraz ich realizacji. Zakres interwencji może być krajowy, regionalny, gminny i wspólnotowy, za pośrednictwem rządu, społeczności, organizacji pozarządowych, firm prywatnych lub ich konsorcjów.... [-]

Portoryko San Juan
Skontaktuj się ze szkołą
Język hiszpański
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Puerto Rico - Río Piedras

Szkoła zawodowa w dziedzinie oferowanej przez Master's Program w Information Sciences na Uniwersytecie w Puerto Rico wyróżnia się akademickich specjalistów szkolenia w zg ... [+]

Szkoła zawodowa w dziedzinie oferowanej przez Master's Program w Information Sciences na Uniwersytecie w Puerto Rico wyróżnia się akademickich specjalistów szkolenia w zgodzie z nowymi trendami w dziedzinie informacji i wymagań społeczeństwa. Program jest akredytowany przez American Library Association. Program nauczania ma 36 punktów, co obejmuje wspólny bagażnik dla:

dwa obszary nacisku: jeden w Bibliotekoznawstwie i Informacji Naukowej, a drugi w Zarządzaniu Wiedzą;trzy podejścia przekrojowe: praktyka oparta na faktach i uczenie się oparte na problemach; oraz Poszukiwanie nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych;komponent określony jako "Capstone" (seminarium na temat integracji wiedzy i kompetencji) pod kierunkiem jednego lub więcej lekarzy; irozwój elektronicznego profesjonalnego portfela.... [-]
Portoryko San Juan
Skontaktuj się ze szkołą
Język hiszpański
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Puerto Rico - Río Piedras

The Graduate Program in Translation zaczął oferować swoje kursy, jako program eksperymentalny, w 1970 roku. Akademicki Senat Campus zatwierdził raport o stworzeniu w 1972 ... [+]

The Graduate Program in Translation zaczął oferować swoje kursy, jako program eksperymentalny, w 1970 roku. Akademicki Senat Campus zatwierdził raport o stworzeniu w 1972 roku. W 1974 roku, po otrzymaniu certyfikatu Zarządu Uczelni, PGT został oficjalnie włączony do programy, które oferują tytuł magistra na Wydziale Humanistycznym.

Wymagania stopnia

Kredyty akademickie

Cykl studiów obejmuje łącznie 45 punktów. Wymagania są następujące:

Kursy podstawowe (15 punktów)Seminaria ogólne lub specjalistyczne (18 punktów)Przedmioty obieralne (12 punktów)

Egzamin dyplomowy

W ramach wymagań do ukończenia studiów magisterskich konieczne jest zdanie egzaminu dyplomowego. Egzamin składa się z tłumaczenia tekstu w wybranej kombinacji językowej przez każdego ucznia, o ile można liczyć na udział wykwalifikowanych redaktorów w językach wymaganych kombinacji.... [-]

Portoryko San Juan
Skontaktuj się ze szkołą
Język hiszpański
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 - 6 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Puerto Rico - Río Piedras

The Graduate School of Rehabilitation Counselling to pierwszy program studiów magisterskich w Puerto Rico i na Karaibach, którego misją jest wyszkolenie wykwalifikowanych ... [+]

The Graduate School of Rehabilitation Counselling to pierwszy program studiów magisterskich w Puerto Rico i na Karaibach, którego misją jest wyszkolenie wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie poradnictwa rehabilitacyjnego z wiedzą, umiejętnościami, wrażliwością i zachowaniem etycznym niezbędnym do ułatwienia ludziom z przeszkodami w rozwoju ich zdolności i ich integracji ze społeczeństwem. Szkoła jest również odpowiedzialna za prowadzenie i doradztwo w sprawach związanych z interesem publicznym związanych z osobami niepełnosprawnymi oraz specjalistami w zakresie poradnictwa rehabilitacyjnego.

Wizja

Absolwent programu doskonałości, w ciągłym rozwoju, lider w Puerto Rico i na Karaibach w zakresie kompleksowego szkolenia specjalistów w dziedzinie poradnictwa rehabilitacyjnego, które będą służyć i wstawiać się w imieniu osób niepełnosprawnych, kierując się najwyższymi wartościami wiedza etyczna i naukowa.... [-]

Portoryko San Juan
Skontaktuj się ze szkołą
Język hiszpański
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
5 - 7 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku