Przeczytaj oficjalny opis

Warsaw Film School - dekada filmu i innowacji

WarsawFS102

Warsaw Film School została założona w 2004 roku przez polskiego reżysera filmowego, producenta i scenarzystę Macieja Slesickiego oraz jednego z najpopularniejszych aktorów w kraju, Bogusława Lindę - głównego bohatera ostatniego filmu Andrzeja Wajdy "Powidok".

Akademia jest wyjątkową instytucją filmową, jedną z trzech w kraju, które ukończyły studia licencjackie i jedyną szkołę artystyczną pod patronatem Ministerstwa Kultury, aby uzyskać tytuł BA International Studies w języku angielskim.

Uczelnia Warszawska, z siedzibą w stolicy Polski, znajduje się w centrum edukacyjnego centrum filmowego, w którym znajduje się także szkoła filmowa, szkoła średnia, szkoła zawodowa, kino artystyczne Kino Elektronik oraz firma produkcyjna.

Wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej, tacy jak Helmer Krzysztof Zanussi i nominowany do Oscara Bartosz Konopka, należą do najbardziej uznanych polskich i międzynarodowych twórców filmowych, specjalistów w dziedzinie filmu i nowych mediów. W 2010 roku Szkoła Filmowa w Warszawie przeniosła się do nowego kampusu o powierzchni 2600 m kw., Oferującego miejsce na sesje filmowe i fotograficzne, ciemne pomieszczenia, obiekty postprodukcyjne i wysokiej klasy studio dźwiękowe.

Nasza absolwentka Dorota Kobiela była nominowana do Oscara 2018 za "Kochający Vincent". Była to druga nominacja do Oscara, z której nasi absolwenci mogą być dumni. Pierwszy z nich został wręczony w 2015 roku Tomaszowi Śliwińskiemu za dokumentalny krótki temat "Nasza klątwa".

Warszawska Szkoła Filmowa znajduje się w sercu Polski, kraju, który produkuje około 60 filmów fabularnych rocznie i bierze udział w 20-30 międzynarodowych projektach koprodukcyjnych rocznie. Znajdujemy się w centrum dynamicznie rozwijającego się rynku audiowizualnego, z silną tradycją filmową i szczerym przywiązaniem do filmu jako środkiem ekspresji osobistej i politycznej.

Warszawska Szkoła Filmowa organizuje szereg imprez edukacyjnych, artystycznych i profesjonalnych, w tym Script Fiesta - jedyny w Europie otwarty festiwal poświęcony sztuce pisania na ekranie. Każdego roku setki profesjonalistów zbierają się przez tydzień na lekcje mistrzowskie, warsztaty, pitchingi i imprezy towarzyskie. Lista gości specjalnych to Joe Eszterhas, Pilar Alessandra, Linda Aronson, Jane Campion i zwycięzca Sundance 2016 z Izraela - Elite Zexer.

Programs taught in:
Język angielski
Location address
Warsaw Film School
7 gen. Zajączka st.

Warsaw, Masovian Voivodeship, 01-518 PL