University of Wroclaw - Faculty of Law, Administration and Economics

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

WroclawUni02

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat tego atrakcyjnego programu studiów, renomowanego Uniwersytetu Wrocławskiego, tętniącego życiem Wrocławia i ekscytującego życia studenckiego, odwiedź naszą stronę tutaj .

Uniwersytet Wrocławski ma bogatą historię liczącą ponad trzy stulecia. Założony przez Leopolda I Habsburga uniwersytet ewoluował od skromnej szkoły prowadzonej przez jezuitów do jednej z największych instytucji akademickich w Polsce. Na początku XIX wieku uniwersytet posiadał pięć wydziałów: filozofię, teologię katolicką, teologię ewangeliczną, prawo i medycynę. Później został rozbudowany o liczne sekcje, laboratoria i muzeum naturalne, które istnieje do dziś. Dziś pierwszym i głównym przedmiotem zainteresowania Uniwersytetu Wrocławskiego są badania naukowe. Nasi uczeni mają liczne powiązania z kolegami naukowcami z innych instytucji szkolnictwa wyższego w Polsce i na całym świecie. Sukces naszych badaczy został niedawno doceniony przez polskie władze, które znacznie zwiększyły fundusze na sprzęt i badania w naszej uczelni o 80% w porównaniu do lat poprzednich. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości to nowa jednostka Uniwersytetu Wrocławskiego, mająca na celu pomoc studentom w rozpoczynaniu własnej działalności gospodarczej poprzez bezpłatne doradztwo dla przedsiębiorców, organizowanie konferencji, seminariów, dofinansowanie wybranych inwestycji i oferowanie powierzchni biurowej. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości współpracuje z Wrocławskim Parkiem Technologicznym, centrum technologicznym z laboratoriami, powierzchnią biurową, centrum konferencyjnym i nowoczesnym sprzętem multimedialnym. Celem Parku Technologicznego jest stworzenie warunków dla wykorzystania potencjału naukowego i przemysłowego Wrocławia i regionu oraz stymulowanie przemysłu zaawansowanych technologii. Uniwersytet Wrocławski jest dumny z tego, że jest jednym z jego akcjonariuszy. Dziś Uniwersytet Wrocławski jest największą uczelnią w regionie i uczy ponad 40 000 studentów i około 1300 doktorantów na 10 wydziałach. Co roku z uniwersytetu kształci się 9000 studentów. WroclawUni01

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii jest jednym z największych w Polsce. Jego tradycja sięga pruskiej szkoły prawniczej założonej w 1811 roku. Ponad 12 000 studentów uczy się na tym wydziale przez 200 uczonych, a 170 doktorantów. programy. Wydział oferuje międzynarodowe programy wymiany iz dumą gości zagranicznych studentów z Europy, Rosji, Kazachstanu i krajów afrykańskich. Studenci mogą zostać członkami klubów i towarzystw oraz uczestniczyć w krajowych i międzynarodowych konferencjach i sympozjach. Obszary nauki:

 • Prawo
 • Administracja
 • Ekonomia

Badania: Obszary specjalizacji obejmują:

 • Historia Polski i prawo polskie
 • Prawo administracyjne, cywilne, karne, finansowe i prywatne
 • Prawo międzynarodowe i europejskie
 • Teoria ekonomii

Międzynarodowe linki: Wydział ma akademickie partnerstwa z około 40 instytucjami w ponad 18 krajach na całym świecie, w tym:

 • Hidalgos Center for Higher Education w Meksyku,
 • Centrum Prawa Konstytucyjnego Ameryki Łacińskiej w Buenos Aires,
 • Szkoła prawa niemieckiego,
 • Centrum podyplomowe, Strasburg
 • CEDIMES Institute, Francja
 • Kurs prawa angielskiego i europejskiego na Uniwersytecie Cambridge.

Wyposażenie: jedna z największych bibliotek prawniczych w Polsce wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, sale wykładowe, sale lekcyjne, pracownie komputerowe i gabinet z dostępem do Internetu i baz danych

Lokalizacje

Wrocław

Address
Pl. Uniwersytecki 1
50-137 Wrocław, Województwo dolnośląskie, Polska

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium