University of Lille

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Sieć ASC

5 europejskich uczelni, partnerów ASC od 2005 roku, wspólnie opracowują i realizują wspólny kurs w zakresie zaawansowanej spektroskopii w chemii:

 • Uniwersytet Alma Mater z Bolonii, Włochy
 • Uniwersytet w Helsinkach, Finlandia
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet w Lipsku, Niemcy
 • Uniwersytet w Lille1, Francja (instytucja koordynująca)eurpn-mp

Kurs europejskiego mistrza został sfinansowany i przyznawany przez Komisję Europejską etykiecie Erasmus Mundus dwa razy w latach 2008-2014, a obecnie na lata 2015-2020 i jest obecnie wysoko rozpoznawalny. Program obejmuje obowiązkową mobilność w konsorcjum ASC i jest nauczany w języku angielskim we wszystkich uczelniach.

Z biegiem lat konsorcjum ASC nawiązało kontakty z 14 partnerami stowarzyszonymi: globalnymi partnerami przemysłowymi produkującymi spektrometry ( Bruker, Magnetech ) oraz klastrami konkurencyjności regionalnej ( MATIKEM w Lille, NEU w Lipsku ). Uprzywilejowane partnerstwo zostało również ustanowione z wielkimi obiektami badawczymi, takimi jak S ynchroton SOLEIL we Francji i ELETTRA we Włoszech.

Ta duża sieć akademicka i przemysłowa łączy w sobie najnowocześniejszy sprzęt i wiedzę, aby zaoferować międzynarodowym studentom wysokiej jakości program edukacyjny, obejmujący zastosowanie w szerokim zakresie technik spektroskopowych do chemii, prowadzących do karier w analizie chemicznej i charakteryzacji struktury materiałów w dziedzinie syntezy molekularnej, biologii, nanotechnologii, modelowania, apteki, zielonej chemii, materiałów i zrównoważonej energii.

59280_ScreenShot2017-10-27at11.35.01AM.png

ADMINISTRACJA

Konsorcjum ASC koordynuje Uniwersytet Lille1.

 • Przedstawiciel prawny: Prezydent Jean-Christophe Camart
 • Koordynator sieci: Prof. Sylvain Cristol
 • Kierownik administracyjny: Francine Chanier
 • Sekretarz spraw związanych z nauką: Aude Zeglin

PROGRAM BOARD

Rada Programowa kieruje rozwojem i dostarczaniem programów i działa jako forum konsultacji i współpracy w celu wdrożenia Programu ASC za pośrednictwem Instytucji Partnerskich. Zgodnie z przepisami studiów i poszanowaniem uprawnień decyzyjnych poszczególnych rad, zgodnie z wymaganiami każdego Partnera, Zarząd Programu ponosi główną odpowiedzialność za:

 • Zgoda na kryteria dopuszczania kandydatów do programu (uczniowie i zaproszeni uczeni),
 • Wybierając studentów i zaproszonych uczonych,
 • Nadzorowanie rozwoju i dostarczania Programu, w tym zapewnienia jakości,
 • Monitorowanie osiągnięć, postępów i oceny uczniów, w tym informacji zwrotnych studentów,
 • Przyznawanie i zatwierdzanie sprawozdań dla Komisji Europejskiej i innych darczyńców z dotacji przyznanych na projekty dotyczące współpracy.

Członkowie zarządu Programu: koordynator sieci, 5 lokalnych koordynatorów oraz udział w doradztwie członków administracji z ka dej uczelni partnerskiej i 2 studentów.

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski

Zobacz programy magisterskie »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

Magisterskie

Master Degree in Advanced Spectroscopy in Chemistry (Erasmus Mundus Joint)

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2018 Francja Lille Niemcy Lipsk Finlandia Helsinki Polska Kraków Włochy Bologna + 8 więcej

Sieć ASC ma na celu przygotowanie studentów do zostania ekspertami i rozwijania międzynarodowych umiejętności w kierunku profesjonalnej kariery przemysłowej w zakresie spektroskopii materii i / lub studiów doktoranckich. [+]

Kurs ASC Master jest wspólnie prowadzony przez następujące uniwersytety (konsorcjum ASC):

Mistrz ASC był wspierany przez 10 lat przez Unię Europejską. W pierwszym okresie od 2003 do 2008 r. Finansowanie to umożliwiło konsorcjum ASC opracowanie programu nauczania ASC. W 2007 r. Program ASC został nagradzany przez Erasmus Mundus i dzięki temu otrzymał finansowanie w ramach 5 edycji (2008-2013).... [-]


Kontakt
Adres lokalizacji
Université Lille 1
Cité scientifique, Bâtiment C3
Villeneuve d’Ascq cedex

Lille, Nord-Pas-de-Calais, F-59655 FR
Media społecznościowe
Adres lokalizacji
Universität Leipzig
Johannisallee 29

Leipzig, Saksonia, D-04103 DE
Adres lokalizacji
University of Helsinki (FI)
PL 55 (A. I. Virtasen aukio 1)
Office: A428

Helsinki, 00014 FI
Adres lokalizacji
Jagiellonian University
Ul. Ingardena 3

Kraków, Łódzkie, 30-060 PL
Adres lokalizacji
Alma Mater Studiorum – Università di Bologna
Bologna, IT