Technical University of Liberec

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

TUL Wydział Inżynierii

Historia Technical University of Liberec sięga 1953 r., Kiedy to powstało Technical College of Mechanical Engineering. Od tego czasu College oferował programy akademickie w zakresie technologii mechanicznej oraz projektowania i budowy tkanin, szkła, ceramiki i innych maszyn. Te programy akademickie i związane z nimi działania badawcze odpowiadały bezpośrednio typowym gałęziom przemysłu w północnych Czechach. Pod koniec lat pięćdziesiątych w Kolegium zaproponowano nowy program akademicki - Technologia tekstylna. W 1960 roku Kolegium zostało podzielone na dwa wydziały, Wydział Mechaniczny i Wydział Inżynierii Włókienniczej. Zmieniono także nazwę Kolegium na Kolegium Inżynierii Mechanicznej i Włókienniczej.

Wydział Inżynierii Mechanicznej zapewnia i gwarantuje poziom ekspercki dla wszystkich trzech programów studiów: studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich.

Podstawowe, a zwłaszcza stosowane badania i rozwój koncentrują się na obszarze, który odzwierciedla profesjonalną orientację dziesięciu działów, tj. Inżynierii materiałowej, mechaniki, konkurencyjnych maszyn i urządzeń oraz procesów technologicznych i produkcyjnych: materiałów, mechnics, contruction, technologii.

Wydział oferuje i zapewnia szeroki zakres usług, zlecanie badań naukowych oraz edukację dożywotnią dla przemysłu: materiały, technologie, konstrukcje, technologie.

Dumni z tego, co robimy - Technical University of Liberec

Najwyższe wyniki badań i nauki, doskonałości w nauczaniu i interdyscyplinarnej współpracy stały się dla Technical University of Liberec od 1953 roku. Około 7000 studentów uczy się na siedmiu wydziałach i jednym specjalistycznym instytucie.

W dziedzinie transferu technologii Technical University of Liberec ma tradycję prowadzenia badań w ścisłej współpracy, zwłaszcza z przemysłem włókienniczym i motoryzacyjnym. Gwarantuje to doskonałe praktyki dla absolwentów. Ponadto Uniwersytet angażuje się w ponad 100 projektów badawczych o wartości prawie 3 milionów USD oraz w badania kontraktowe.

Podczas globalnego połączenia, Uniwersytet rozumie swoją odpowiedzialność jako instytucji jednoznacznie zlokalizowanej w Europie Środkowej i angażuje się w projekty transgraniczne.

Dlaczego Technical University of Liberec ?

 • Doskonałe miejsca docelowe
 • Najnowsze badania
 • Świetne sporty

Dlaczego Czechy?

 • Świetna przyroda i kultura
 • Obuwie Country of Bata
 • Dom Skody i Volkswagena

Zakwaterowanie w akademikach uniwersyteckich

Nasza Hale Residence w Harcov (Liberec) została laureatem nagrody The Best University Halls of the Year w latach 2014, 2013 i 2011.

Zagraniczni studenci mają zagwarantowane zakwaterowanie w akademikach uniwersyteckich.

Zalety mieszkania w Harcov:

 • wygodne (dwa pokoje mają wspólną łazienkę i aneks kuchenny)
 • blisko głównego kampusu (około 15 minut pieszo)
 • przystępne (około 110 USD / miesiąc w pokoju dwuosobowym lub 183 USD / miesiąc w pokoju jednoosobowym)
 • pokoje są w pełni wyposażone (w tym koce, poduszki i pościel)
 • pralka, odkurzacz itp. dostępne na miejscu
 • Bankomat Komerční banka na miejscu (w bloku B)

Sporty i wolny czas

Technical University of Liberec jest dumna ze swoich doskonałych obiektów sportowych. Oferta jest szeroka od kulturystyki do tenisa, pływania, sauny i tak dalej. Możesz iść i wypróbować dla siebie.

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski

Zobacz programy magisterskie » Widzieć Doktorat » Widzieć Studia licencjackie »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

Magisterskie

Magister architektury i urbanistyki

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2019 Czechy Liberec

Absolwent jest architektem o wszechstronnym wykształceniu w zakresie projektowania struktur architektonicznych, wnętrz i prac urbanistycznych. Studia kończą się egzaminem końcowym, którego częścią są egzaminy z historii sztuki i architektury, konstrukcje wspierające, budownictwo i obrona pracy doktorskiej. [+]

Magister architektury i urbanistyki

Absolwent jest architektem o wszechstronnym wykształceniu w zakresie projektowania struktur architektonicznych, wnętrz i prac urbanistycznych. Studia kończą się egzaminem końcowym, którego częścią są egzaminy z historii sztuki i architektury, konstrukcje wspierające, budownictwo i obrona pracy doktorskiej.

Kluczowe faktyWYDZIAŁ: Wydział Sztuki i ArchitekturyJĘZYK INSTRUKCJI: angielskiWYBIERALNOŚĆ:Licencjat w odpowiedniej dziedzinie - uznawany w CzechachList motywacyjny w języku angielskimZnajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B1, brak oficjalnego certyfikatuĆwicz w pracowni architektonicznej (najlepiej 140 dni roboczych w pełnym wymiarze czasu pracy / stażu) - potwierdzenie z miejsca pracyWywiad (może być prowadzony online po wcześniejszym uzgodnieniu uzyskanym na Wydziale Sztuki i Architektury).TeczkaOsoba kontaktowa: zdenka.zednickova@tul.czCZAS TRWANIA: 2 lataOPŁATA / ROK AKADEMIC: 5000 USDOPŁATA ZA ZASTOSOWANIE: 560 CZK / 25 USD (wniosek), 3000 CZK (wniosek o uznanie dyplomu)STYPENDIA: Dostępne są stypendia Erasmus na mobilności.TERMIN STANOWISKA: 31 marca 2018 r. (Na rok akademicki 2018/19) [-]

Magister ekonomii i zarządzania

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2019 Czechy Liberec

Absolwenci tego programu są przygotowani do rozwiązywania standardowych sytuacji gospodarczych na wyższych stanowiskach kierowniczych. Szeroki zakres przedmiotów umożliwia studentom znalezienie zatrudnienia w przedsiębiorstwach produkcyjnych lub zorientowanych na działalność oraz w innych przedsiębiorstwach. [+]

Magister ekonomii i zarządzania

Absolwenci tego programu są przygotowani do rozwiązywania standardowych sytuacji gospodarczych na wyższych stanowiskach kierowniczych. Szeroki zakres przedmiotów umożliwia studentom znalezienie zatrudnienia w przedsiębiorstwach produkcyjnych lub zorientowanych na działalność oraz w innych przedsiębiorstwach. Podstawą programu jest wiedza teoretyczna i doświadczenie zdobyte w rozwiązywaniu praktycznych zadań - zwłaszcza w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, marketingu, rachunkowości, budżetowania, planowania i zaopatrzenia.

Kluczowe faktyWYDZIAŁ: Wydział EkonomicznyJĘZYK INSTRUKCJI: angielskiWYBIERALNOŚĆ:Uznany tytuł licencjata na podobnym kierunku studiów.Znajomość języka angielskiego - poziom C1, brak oficjalnego certyfikatu.Krótka rozmowa motywacyjna przez Skype.CZAS TRWANIA: 2 lataOPŁATA / ROK AKADEMICKI: 3500 USDOPŁATA ZA ZASTOSOWANIE: 550 CZK / 25 USD (wniosek), 3000 CZK (wniosek o uznanie dyplomu)STYPENDIA: Dostępne są stypendia Erasmus na mobilności.TERMIN STANOWISKA: 31 marca 2018 r. (Na rok akademicki 2018/19) [-]

Magister inżynierii mechanicznej, inżynierii innowacji

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2019 Czechy Liberec

Program studiów promuje nabywanie wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz prowadzi studentów do zastosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych obiektów. Absolwenci będą mieli podstawową wiedzę z zakresu inżynierii mechanicznej i specyficznej wiedzy na temat innowacji produktów. [+]

Magister inżynierii mechanicznej, inżynierii innowacji

Program studiów promuje nabywanie wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz prowadzi studentów do zastosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych obiektów. Absolwenci będą mieli podstawową wiedzę z zakresu inżynierii mechanicznej i specyficznej wiedzy na temat innowacji produktów.

Ponieważ programy TUL są uznawane przez Europejską Federację Stowarzyszeń Inżynierów Krajowych FEANI, absolwenci są uprawnieni do otrzymania tytułu EUR ING.

Kluczowe faktyWYDZIAŁ: Wydział MechanicznyJĘZYK INSTRUKCJI: angielskiWYBIERALNOŚĆ:Ukończenie odpowiedniego programu studiów licencjackichEgzamin wstępny on-lineUznanie (ocena) wcześniejszej edukacji (licencjat)Biegła znajomość języka angielskiego.CZAS TRWANIA: 2 lataOPŁATA / ROK AKADEMICKI: 4000 USDOPŁATA ZA APLIKACJĘ: 25 USD (opłata za wniosek), 3000 CZK (opłata za uznanie dyplomu)STYPENDIUMStypendium oparte na zasługach dostępnych od 2 roku.Dostępne stypendium Erasmus dla mobilności.TERMIN STANOWISKA: TEN PROGRAM NIE AKCEPTUJE APLIKACJI na rok akademicki 2018/19!DOSTĘPNE SPECJALIZACJE:Innowacja produktowaInżynieria innowacji [-]

Magister inżynierii mechanicznej, maszyn i urządzeń

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2019 Czechy Liberec

Ten program ma na celu promowanie zdobycia wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz poprowadzenia studentów do stosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych obiektów. Absolwenci będą mieli podstawową wiedzę z dziedziny inżynierii maszyn i specjalistycznej wiedzy na temat projektowania maszyn i urządzeń. [+]

Opis programu

Ten program ma na celu promowanie zdobycia wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz poprowadzenia studentów do stosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych obiektów. Absolwenci będą mieli podstawową wiedzę z dziedziny inżynierii maszyn i specjalistycznej wiedzy na temat projektowania maszyn i urządzeń.

Ponieważ programy TUL są uznawane przez Europejską Federację Narodowych Stowarzyszeń Inżynierskich FEANI, absolwenci kwalifikują się do tytułu ING w EUR.

Dostępne specjalizacje Maszyny i maszyny tekstylne Podwodne struktury nanofibre Sprzęt energetyczny Maszyny produkcyjne Maszyny i sprzęt - planowana liczba studentów przyjęta do programu to 24. Po zapisaniu się studentów do programu studiów Dziekan wydaje ostateczną decyzję o indywidualnych specjalizacjach. Warunki przyjęcia Pomyślne ukończenie studiów licencjackich lub studiów magisterskich na Wydziale Inżynierii Mechanicznej lub na innym kierunku o podobnej specjalizacji Pomyślne zdanie egzaminu wstępnego (jeśli student nie jest zwolniony z obowiązku decyzją dziekana). Wnioskodawca musi udowodnić swoją znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż B2 [-]

Magister inżynierii mechanicznej, systemów produkcyjnych i procesów

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2019 Czechy Liberec

Program studiów promuje nabywanie wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz prowadzi studentów do zastosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych obiektów. [+]

Magister inżynierii mechanicznej, systemów produkcyjnych i procesów

Program studiów promuje nabywanie wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz prowadzi studentów do zastosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych obiektów. Absolwent zdobywa odpowiednią wiedzę teoretyczną z zakresu nauk przyrodniczych oraz kompleksową wiedzę z zakresu mechaniki technicznej i głównych dziedzin inżynierii.

Kluczowe faktyWYDZIAŁ: Wydział MechanicznyJĘZYK INSTRUKCJI: angielskiWYBIERALNOŚĆ:Ukończenie odpowiedniego programu studiów licencjackichEgzamin wstępny on-lineUznanie (ocena) wcześniejszej edukacji (licencjat)Biegła znajomość języka angielskiego.CZAS TRWANIA: 2 LATAOPŁATA / ROK AKADEMICKI: 4000 USDOPŁATA ZA APLIKACJĘ: 25 USD (opłata za wniosek), 3000 CZK (opłata za uznanie dyplomu)STYPENDIUM:Stypendium oparte na zasługach dostępnych od 2 roku.Dostępne stypendium Erasmus dla mobilności.TERMIN STOSOWANIA: 31 marca 2018 r. (Na rok akademicki 2018/19).DOSTĘPNE SPECJALIZACJE:Systemy produkcyjneZautomatyzowane systemy sterowaniaCałkowita liczba studentów, którzy mogą zostać przyjęci do tego programu studiów magisterskich: 10Jeżeli większa liczba kandydatów spełnia warunki dopuszczenia, ostateczna decyzja dziekana o przyjęciu na studia opiera się na łącznej kwocie punktów uzyskanych w egzaminach wstępnych. [-]

Magister inżynierii mechanicznej, technologii i materiałów inżynierskich

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2019 Czechy Liberec

Program studiów ma na celu promowanie zdobywania wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz zachęcanie studentów do stosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych udogodnień. [+]

Magister inżynierii mechanicznej, technologii i materiałów inżynierskich

Program studiów ma na celu promowanie zdobywania wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz zachęcanie studentów do stosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych udogodnień. Absolwenci posiadają podstawową wiedzę z zakresu inżynierii mechanicznej i wszechstronną wiedzę w dziedzinie badań (Inżynieria technologia i materiały).

Ponieważ programy TUL są uznawane przez Europejską Federację Stowarzyszeń Inżynierów Krajowych FEANI, absolwenci są uprawnieni do otrzymania tytułu EUR ING.

Kluczowe faktyWYDZIAŁ: Wydział MechanicznyJĘZYK INSTRUKCJI: angielskiWYBIERALNOŚĆ:Ukończenie studiów licencjackichEgzamin wstępny on-lineUznanie (ocena) wcześniejszej edukacji (licencjat)Biegła znajomość języka angielskiego.CZAS TRWANIA: 2 lataOPŁATA / ROK AKADEMICKI: 4000 USDOPŁATA ZA APLIKACJĘ: 25 USD (opłata za wniosek), 3000 CZK (opłata za uznanie dyplomu)STYPENDIUM:Stypendium oparte na zasługach dostępnych od drugiego roku.Dostępne stypendium Erasmus dla mobilności.TERMIN STANOWISKA: 31 marca 2018 r. (Na rok akademicki 2018/19)DOSTĘPNE SPECJALIZACJE:Przetwarzanie polimeru i kompozytówCasting, Welding and Metal FormingInżynieria materiałowaŁączna liczba studentów, którzy mogą zostać przyjęci do tego programu studiów magisterskich: 24Jeżeli większa liczba kandydatów spełnia warunki dopuszczenia, ostateczna decyzja dziekana o przyjęciu na studia opiera się na łącznej kwocie punktów uzyskanych w egzaminach wstępnych. [-]

Magister inżynierii włókienniczej, włóknin i nanomateriałów

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2019 Czechy Liberec

Absolwenci tego programu mają dobrą znajomość ogólnych dyscyplin przyrodniczych, a zwłaszcza dobre podstawy podstawowych metod analitycznych i testowych. Wiedza ta umożliwia im testowanie nowych włóknin i nanomateriałów w szerokim zakresie zastosowań. [+]

Magister inżynierii włókienniczej, włóknin i nanomateriałów

Absolwenci tego programu mają dobrą znajomość ogólnych dyscyplin przyrodniczych, a zwłaszcza dobre podstawy podstawowych metod analitycznych i testowych. Wiedza ta umożliwia im testowanie nowych włóknin i nanomateriałów w szerokim zakresie zastosowań. Duża swoboda wyboru wykładów zapewnia dużą elastyczność absolwenta i jego zdolność do zatrudniania nie tylko w różnych dziedzinach przemysłu tekstylnego, motoryzacyjnego i budowlanego, ale także w innych działaniach, w których wykorzystuje się włókniny i nanomateriały.

Ponieważ programy TUL są uznawane przez Europejską Federację Stowarzyszeń Inżynierów Krajowych FEANI, absolwenci są uprawnieni do otrzymania tytułu EUR ING.... [-]


Magister w inżynierii włókienniczej, odzieży i inżynierii tekstylnej

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2019 Czechy Liberec

Absolwenci nauczą się samodzielnie zarządzać projektami innowacyjnymi, stosując technologie włókiennicze, w tym ocenę jakości, przędzalnictwo, tkactwo, dzianie, materiały nietkane, odzież lub inżynieria tkankowa w służbie zdrowia i innych zastosowaniach, a także zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne doświadczenie w produkcji. [+]

Mistrz w inżynierii włókienniczej, odzieży i inżynierii tekstylnej

Absolwenci nauczą się samodzielnie zarządzać projektami innowacyjnymi, stosując technologie włókiennicze, w tym ocenę jakości, przędzalnictwo, tkactwo, dzianie, materiały nietkane, odzież lub inżynieria tkankowa w służbie zdrowia i innych zastosowaniach, a także zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne doświadczenie w produkcji. Celem jest dostarczenie im kompleksowej wiedzy na temat całego obszaru technologii włókienniczych i odzieżowych, głównie w oparciu o zrozumienie podstawowych zasad i procesów oraz rozwój odpowiednich umiejętności intelektualnych. Będą opanować zarówno część technologiczną, jak i część związaną ze strukturą i właściwościami tekstyliów. Po ukończeniu studiów rozwiną zdolność do samodzielnej pracy i będą technicznie kreatywne. Mogą być zatrudnieni od razu w produkcji odzieży i tekstyliów, w sferach kierowniczych, badawczych lub edukacyjnych. Mogą przystosować się do pracy w innych branżach, zwłaszcza technicznych. Są zdolne do dalszego niezależnego wzrostu kwalifikacji. Mogą oni podejść do problemów w sposób złożony, tj. Z punktu widzenia innych niż tylko nauk technicznych (ekonomia, ekologia i środowisko).... [-]


Filmy

Join us at TUL!