Technical University of Liberec - Faculty of Mechanical Engineering

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

TUL Wydział Inżynierii

Historia Politechniki w Libercu sięga 1953 r., Kiedy to powstało Technical College of Mechanical Engineering. Od tego czasu College oferował programy akademickie w zakresie technologii mechanicznej oraz projektowania i budowy tkanin, szkła, ceramiki i innych maszyn. Te programy akademickie i związane z nimi działania badawcze korespondowały bezpośrednio z typowymi gałęziami przemysłu występującymi w północnych Czechach. Pod koniec lat pięćdziesiątych w Kolegium zaproponowano nowy program akademicki - Technologia tekstylna. W 1960 roku Kolegium zostało podzielone na dwa wydziały, Wydział Mechaniczny i Wydział Inżynierii Włókienniczej. Zmieniono także nazwę Kolegium na Kolegium Inżynierii Mechanicznej i Włókienniczej.

Wydział Inżynierii Mechanicznej zapewnia i gwarantuje poziom ekspercki dla wszystkich trzech programów studiów: studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich.

Podstawowe, a zwłaszcza stosowane badania i rozwój koncentrują się na obszarze, który odzwierciedla profesjonalną orientację dziesięciu działów, tj. Inżynierii materiałowej, mechaniki, konkurencyjnych maszyn i urządzeń oraz procesów technologicznych i produkcyjnych: materiałów, mechnics, contruction, technologii.

Wydział oferuje i zapewnia szeroki zakres usług, zlecanie badań naukowych oraz edukację dożywotnią dla przemysłu: materiały, technologie, konstrukcje, technologie.

Dumni z tego, co robimy - Politechniki w Libercu

Najwyższe wyniki badań i nauki, doskonałości w nauczaniu i interdyscyplinarnej współpracy stały się dla Politechniki w Libercu od 1953 roku. Około 7000 studentów uczy się na siedmiu wydziałach i jednym specjalistycznym instytucie.

W dziedzinie transferu technologii Politechnika w Libercu ma tradycję prowadzenia badań w ścisłej współpracy, zwłaszcza z przemysłem włókienniczym i motoryzacyjnym. Gwarantuje to doskonałe praktyki dla absolwentów. Ponadto Uniwersytet angażuje się w ponad 100 projektów badawczych o wartości prawie 3 milionów USD oraz w badania kontraktowe.

Podczas globalnego połączenia, Uniwersytet rozumie swoją odpowiedzialność jako instytucji jednoznacznie zlokalizowanej w Europie Środkowej i angażuje się w projekty transgraniczne.

Dlaczego Politechnika w Libercu?

 • Doskonałe miejsca docelowe
 • Najnowsze badania
 • Świetne sporty

Dlaczego Czechy?

 • Świetna przyroda i kultura
 • Obuwie Country of Bata
 • Dom Skody i Volkswagena

Zakwaterowanie w akademikach uniwersyteckich

Nasza Hale Residence w Harcov (Liberec) została laureatem nagrody The Best University Halls of the Year w latach 2014, 2013 i 2011.

Zagraniczni studenci mają zagwarantowane zakwaterowanie w akademikach uniwersyteckich.

Zalety mieszkania w Harcov:

 • wygodne (dwa pokoje mają wspólną łazienkę i aneks kuchenny)
 • blisko głównego kampusu (około 15 minut pieszo)
 • przystępne (około 110 USD / miesiąc w pokoju dwuosobowym lub 183 USD / miesiąc w pokoju jednoosobowym)
 • pokoje są w pełni wyposażone (w tym koce, poduszki i pościel)
 • pralka, odkurzacz itp. dostępne na miejscu
 • Bankomat Komerční banka na miejscu (w bloku B)

Sporty i wolny czas

Politechnika w Libercu jest dumna ze swoich doskonałych obiektów sportowych. Oferta jest szeroka od kulturystyki do tenisa, pływania, sauny i tak dalej. Możesz iść i wypróbować dla siebie.

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski

Zobacz programy magisterskie » Widzieć Doktorat » Widzieć Studia licencjackie »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

Magisterskie

Magister architektury i urbanistyki

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2018 Czechy Liberec

Absolwent jest architektem o wszechstronnym wykształceniu w zakresie projektowania struktur architektonicznych, wnętrz i prac urbanistycznych. Studia kończą się egzaminem końcowym, którego częścią są egzaminy z historii sztuki i architektury, konstrukcje wspierające, budownictwo i obrona pracy doktorskiej. [+]

Magister architektury i urbanistyki

Absolwent jest architektem o wszechstronnym wykształceniu w zakresie projektowania struktur architektonicznych, wnętrz i prac urbanistycznych. Studia kończą się egzaminem końcowym, którego częścią są egzaminy z historii sztuki i architektury, konstrukcje wspierające, budownictwo i obrona pracy doktorskiej.

Kluczowe faktyWYDZIAŁ: Wydział Sztuki i ArchitekturyJĘZYK INSTRUKCJI: angielskiWYBIERALNOŚĆ:Licencjat w odpowiedniej dziedzinie - uznawany w CzechachList motywacyjny w języku angielskimZnajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B1, brak oficjalnego certyfikatuĆwicz w pracowni architektonicznej (najlepiej 140 dni roboczych w pełnym wymiarze czasu pracy / stażu) - potwierdzenie z miejsca pracyWywiad (może być prowadzony online po wcześniejszym uzgodnieniu uzyskanym na Wydziale Sztuki i Architektury).TeczkaOsoba kontaktowa: zdenka.zednickova@tul.czCZAS TRWANIA: 2 lataOPŁATA / ROK AKADEMIC: 5000 USDOPŁATA ZA ZASTOSOWANIE: 560 CZK / 25 USD (wniosek), 3000 CZK (wniosek o uznanie dyplomu)STYPENDIA: Dostępne są stypendia Erasmus na mobilności.TERMIN STANOWISKA: 31 marca 2018 r. (Na rok akademicki 2018/19) [-]

Magister ekonomii i zarządzania

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2018 Czechy Liberec

Absolwenci tego programu są przygotowani do rozwiązywania standardowych sytuacji gospodarczych na wyższych stanowiskach kierowniczych. Szeroki zakres przedmiotów umożliwia studentom znalezienie zatrudnienia w przedsiębiorstwach produkcyjnych lub zorientowanych na działalność oraz w innych przedsiębiorstwach. [+]

Magister ekonomii i zarządzania

Absolwenci tego programu są przygotowani do rozwiązywania standardowych sytuacji gospodarczych na wyższych stanowiskach kierowniczych. Szeroki zakres przedmiotów umożliwia studentom znalezienie zatrudnienia w przedsiębiorstwach produkcyjnych lub zorientowanych na działalność oraz w innych przedsiębiorstwach. Podstawą programu jest wiedza teoretyczna i doświadczenie zdobyte w rozwiązywaniu praktycznych zadań - zwłaszcza w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, marketingu, rachunkowości, budżetowania, planowania i zaopatrzenia.

Kluczowe faktyWYDZIAŁ: Wydział EkonomicznyJĘZYK INSTRUKCJI: angielskiWYBIERALNOŚĆ:Uznany tytuł licencjata na podobnym kierunku studiów.Znajomość języka angielskiego - poziom C1, brak oficjalnego certyfikatu.Krótka rozmowa motywacyjna przez Skype.CZAS TRWANIA: 2 lataOPŁATA / ROK AKADEMICKI: 3500 USDOPŁATA ZA ZASTOSOWANIE: 550 CZK / 25 USD (wniosek), 3000 CZK (wniosek o uznanie dyplomu)STYPENDIA: Dostępne są stypendia Erasmus na mobilności.TERMIN STANOWISKA: 31 marca 2018 r. (Na rok akademicki 2018/19) [-]

Magister inżynierii mechanicznej, inżynierii innowacji

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2018 Czechy Liberec

Program studiów promuje nabywanie wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz prowadzi studentów do zastosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych obiektów. Absolwenci będą mieli podstawową wiedzę z zakresu inżynierii mechanicznej i specyficznej wiedzy na temat innowacji produktów. [+]

Magister inżynierii mechanicznej, inżynierii innowacji

Program studiów promuje nabywanie wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz prowadzi studentów do zastosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych obiektów. Absolwenci będą mieli podstawową wiedzę z zakresu inżynierii mechanicznej i specyficznej wiedzy na temat innowacji produktów.

Ponieważ programy TUL są uznawane przez Europejską Federację Stowarzyszeń Inżynierów Krajowych FEANI, absolwenci są uprawnieni do otrzymania tytułu EUR ING.

Kluczowe faktyWYDZIAŁ: Wydział MechanicznyJĘZYK INSTRUKCJI: angielskiWYBIERALNOŚĆ:Ukończenie odpowiedniego programu studiów licencjackichEgzamin wstępny on-lineUznanie (ocena) wcześniejszej edukacji (licencjat)Biegła znajomość języka angielskiego.CZAS TRWANIA: 2 lataOPŁATA / ROK AKADEMICKI: 4000 USDOPŁATA ZA APLIKACJĘ: 25 USD (opłata za wniosek), 3000 CZK (opłata za uznanie dyplomu)STYPENDIUMStypendium oparte na zasługach dostępnych od 2 roku.Dostępne stypendium Erasmus dla mobilności.TERMIN STANOWISKA: TEN PROGRAM NIE AKCEPTUJE APLIKACJI na rok akademicki 2018/19!DOSTĘPNE SPECJALIZACJE:Innowacja produktowaInżynieria innowacji [-]

Magister inżynierii mechanicznej, maszyn i urządzeń

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2018 Czechy Liberec

Ten program ma na celu promowanie zdobycia wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz poprowadzenia studentów do stosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych obiektów. Absolwenci będą mieli podstawową wiedzę z dziedziny inżynierii maszyn i specjalistycznej wiedzy na temat projektowania maszyn i urządzeń. [+]

Opis programu

Ten program ma na celu promowanie zdobycia wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz poprowadzenia studentów do stosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych obiektów. Absolwenci będą mieli podstawową wiedzę z dziedziny inżynierii maszyn i specjalistycznej wiedzy na temat projektowania maszyn i urządzeń.

Ponieważ programy TUL są uznawane przez Europejską Federację Narodowych Stowarzyszeń Inżynierskich FEANI, absolwenci kwalifikują się do tytułu ING w EUR.

Dostępne specjalizacje Maszyny i maszyny tekstylne Podwodne struktury nanofibre Sprzęt energetyczny Maszyny produkcyjne Maszyny i sprzęt - planowana liczba studentów przyjęta do programu to 24. Po zapisaniu się studentów do programu studiów Dziekan wydaje ostateczną decyzję o indywidualnych specjalizacjach. Warunki przyjęcia Pomyślne ukończenie studiów licencjackich lub studiów magisterskich na Wydziale Inżynierii Mechanicznej lub na innym kierunku o podobnej specjalizacji Pomyślne zdanie egzaminu wstępnego (jeśli student nie jest zwolniony z obowiązku decyzją dziekana). Wnioskodawca musi udowodnić swoją znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż B2 [-]

Magister inżynierii mechanicznej, systemów produkcyjnych i procesów

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2018 Czechy Liberec

Program studiów promuje nabywanie wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz prowadzi studentów do zastosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych obiektów. [+]

Magister inżynierii mechanicznej, systemów produkcyjnych i procesów

Program studiów promuje nabywanie wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz prowadzi studentów do zastosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych obiektów. Absolwent zdobywa odpowiednią wiedzę teoretyczną z zakresu nauk przyrodniczych oraz kompleksową wiedzę z zakresu mechaniki technicznej i głównych dziedzin inżynierii.

Kluczowe faktyWYDZIAŁ: Wydział MechanicznyJĘZYK INSTRUKCJI: angielskiWYBIERALNOŚĆ:Ukończenie odpowiedniego programu studiów licencjackichEgzamin wstępny on-lineUznanie (ocena) wcześniejszej edukacji (licencjat)Biegła znajomość języka angielskiego.CZAS TRWANIA: 2 LATAOPŁATA / ROK AKADEMICKI: 4000 USDOPŁATA ZA APLIKACJĘ: 25 USD (opłata za wniosek), 3000 CZK (opłata za uznanie dyplomu)STYPENDIUM:Stypendium oparte na zasługach dostępnych od 2 roku.Dostępne stypendium Erasmus dla mobilności.TERMIN STOSOWANIA: 31 marca 2018 r. (Na rok akademicki 2018/19).DOSTĘPNE SPECJALIZACJE:Systemy produkcyjneZautomatyzowane systemy sterowaniaCałkowita liczba studentów, którzy mogą zostać przyjęci do tego programu studiów magisterskich: 10Jeżeli większa liczba kandydatów spełnia warunki dopuszczenia, ostateczna decyzja dziekana o przyjęciu na studia opiera się na łącznej kwocie punktów uzyskanych w egzaminach wstępnych. [-]

Magister inżynierii mechanicznej, technologii i materiałów inżynierskich

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2018 Czechy Liberec

Program studiów ma na celu promowanie zdobywania wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz zachęcanie studentów do stosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych udogodnień. [+]

Magister inżynierii mechanicznej, technologii i materiałów inżynierskich

Program studiów ma na celu promowanie zdobywania wiedzy teoretycznej, badań i rozwoju oraz zachęcanie studentów do stosowania tej wiedzy i rozwijania ich kreatywnych udogodnień. Absolwenci posiadają podstawową wiedzę z zakresu inżynierii mechanicznej i wszechstronną wiedzę w dziedzinie badań (Inżynieria technologia i materiały).

Ponieważ programy TUL są uznawane przez Europejską Federację Stowarzyszeń Inżynierów Krajowych FEANI, absolwenci są uprawnieni do otrzymania tytułu EUR ING.

Kluczowe faktyWYDZIAŁ: Wydział MechanicznyJĘZYK INSTRUKCJI: angielskiWYBIERALNOŚĆ:Ukończenie studiów licencjackichEgzamin wstępny on-lineUznanie (ocena) wcześniejszej edukacji (licencjat)Biegła znajomość języka angielskiego.CZAS TRWANIA: 2 lataOPŁATA / ROK AKADEMICKI: 4000 USDOPŁATA ZA APLIKACJĘ: 25 USD (opłata za wniosek), 3000 CZK (opłata za uznanie dyplomu)STYPENDIUM:Stypendium oparte na zasługach dostępnych od drugiego roku.Dostępne stypendium Erasmus dla mobilności.TERMIN STANOWISKA: 31 marca 2018 r. (Na rok akademicki 2018/19)DOSTĘPNE SPECJALIZACJE:Przetwarzanie polimeru i kompozytówCasting, Welding and Metal FormingInżynieria materiałowaŁączna liczba studentów, którzy mogą zostać przyjęci do tego programu studiów magisterskich: 24Jeżeli większa liczba kandydatów spełnia warunki dopuszczenia, ostateczna decyzja dziekana o przyjęciu na studia opiera się na łącznej kwocie punktów uzyskanych w egzaminach wstępnych. [-]

Magister inżynierii włókienniczej, włóknin i nanomateriałów

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2018 Czechy Liberec

Absolwenci tego programu mają dobrą znajomość ogólnych dyscyplin przyrodniczych, a zwłaszcza dobre podstawy podstawowych metod analitycznych i testowych. Wiedza ta umożliwia im testowanie nowych włóknin i nanomateriałów w szerokim zakresie zastosowań. [+]

Magister inżynierii włókienniczej, włóknin i nanomateriałów

Absolwenci tego programu mają dobrą znajomość ogólnych dyscyplin przyrodniczych, a zwłaszcza dobre podstawy podstawowych metod analitycznych i testowych. Wiedza ta umożliwia im testowanie nowych włóknin i nanomateriałów w szerokim zakresie zastosowań. Duża swoboda wyboru wykładów zapewnia dużą elastyczność absolwenta i jego zdolność do zatrudniania nie tylko w różnych dziedzinach przemysłu tekstylnego, motoryzacyjnego i budowlanego, ale także w innych działaniach, w których wykorzystuje się włókniny i nanomateriały.

Ponieważ programy TUL są uznawane przez Europejską Federację Stowarzyszeń Inżynierów Krajowych FEANI, absolwenci są uprawnieni do otrzymania tytułu EUR ING.... [-]


Magister w inżynierii włókienniczej, odzieży i inżynierii tekstylnej

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2018 Czechy Liberec

Absolwenci nauczą się samodzielnie zarządzać projektami innowacyjnymi, stosując technologie włókiennicze, w tym ocenę jakości, przędzalnictwo, tkactwo, dzianie, materiały nietkane, odzież lub inżynieria tkankowa w służbie zdrowia i innych zastosowaniach, a także zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne doświadczenie w produkcji. [+]

Mistrz w inżynierii włókienniczej, odzieży i inżynierii tekstylnej

Absolwenci nauczą się samodzielnie zarządzać projektami innowacyjnymi, stosując technologie włókiennicze, w tym ocenę jakości, przędzalnictwo, tkactwo, dzianie, materiały nietkane, odzież lub inżynieria tkankowa w służbie zdrowia i innych zastosowaniach, a także zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne doświadczenie w produkcji. Celem jest dostarczenie im kompleksowej wiedzy na temat całego obszaru technologii włókienniczych i odzieżowych, głównie w oparciu o zrozumienie podstawowych zasad i procesów oraz rozwój odpowiednich umiejętności intelektualnych. Będą opanować zarówno część technologiczną, jak i część związaną ze strukturą i właściwościami tekstyliów. Po ukończeniu studiów rozwiną zdolność do samodzielnej pracy i będą technicznie kreatywne. Mogą być zatrudnieni od razu w produkcji odzieży i tekstyliów, w sferach kierowniczych, badawczych lub edukacyjnych. Mogą przystosować się do pracy w innych branżach, zwłaszcza technicznych. Są zdolne do dalszego niezależnego wzrostu kwalifikacji. Mogą oni podejść do problemów w sposób złożony, tj. Z punktu widzenia innych niż tylko nauk technicznych (ekonomia, ekologia i środowisko).... [-]


Master in Electrical Engineering and Informatics, Mechatronics

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat September 2018 Czechy Liberec Niemcy Zittau + 2 więcej

Mechatronika to interdyscyplinarny program integrujący wiedzę z zakresu elektroniki, mechaniki, informatyki i operacji. Jego istotne cechy to sztuczna inteligencja, interaktywność, autonomiczne zachowanie i zaawansowane struktury. [+]

Master in Electrical Engineering and Informatics, Mechatronics

Ten dwustopniowy kurs mistrzowski oparty jest na współpracy pomiędzy Politechniką w Libercu , Wydziałem Mechatroniki, Informatyki i Badań Interdyscyplinarnych ( Czechy ) oraz Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Żytawie / Görlitz , Wydziałem Elektrotechniki i Informatyki ( Niemcy ).

Mechatronika to interdyscyplinarny program integrujący wiedzę z zakresu elektroniki, mechaniki, informatyki i operacji. Jego istotne cechy to sztuczna inteligencja, interaktywność, autonomiczne zachowanie i zaawansowane struktury. Jest stosowany w wielu dziedzinach, takich jak robotyka, inteligentne czujniki, technologia satelitarna itp.... [-]


Filmy

Join us at TUL!