Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet Paris-Sud (UPSud) jest uznawany za wyjątkową jakość swoich badań. Jest zaliczany do czołowych uniwersytetów francuskich w rankingu Szanghaju i zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak 2 Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki i 4 medale Fields. Jako instytucja multidyscyplinarna UPSud składa się z pięciu wydziałów, trzech instytutów technologii i jednej szkoły inżynierskiej. W UPSud studiuje 30 000 studentów, w tym 4800 studentów z zagranicy. Założyciel Uniwersytetu Paris-Saclay (UPSay), UPSud zwiększa aktywność badawczą i edukacyjną poprzez współpracę z 19 głównymi instytucjami szkolnictwa wyższego położonymi na południe od Paryża.

Paris-Sud jest instytucją koordynującą mistrza SERP.

Master SERP to angielski nauczany dwuletniego programu finansowanego przez program Erasmus Komisji Europejskiej

Zrzesza 4 wiodące europejskie uniwersytety badawcze:

  • Paris-Sud University , Francja (instytucja koordynująca)
  • Uniwersytet Adama Mickiewicza, Polska
  • University of Genoa, Italy
  • Uniwersytet w Porto, Portugalia


Università degli Studi di Genova Uniwersytet w Genui (UNIGE) jest zorganizowany w 5 szkołach (matematyczne i przyrodnicze, nauki medyczne i farmacja, nauki społeczne, nauki humanistyczne i politechnika), 22 wydziałach i 14 ośrodkach interdyscyplinarnych. UNIGE oferuje 178 kursów uniwersyteckich z udziałem około 40 000 studentów. Jest gospodarzem 14 Doktorantów. Dzięki kilku partnerstwom na całym świecie Uniwersytet prowadzi obecnie ponad 3000 zagranicznych studentów.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) to główna instytucja naukowa w Poznaniu i trzecia co do wielkości uczelnia w Polsce. Liczba studentów wynosi prawie 49 000 studentów. Uniwersytet jest centrum doskonałości akademickiej, gdzie badania i nauczanie wzajemnie się wspierają. Uniwersytet stale poszerza i aktualizuje programy badawcze i treści programów nauczania, ze szczególnym naciskiem na ich interdyscyplinarny i międzynarodowy charakter. AMU jest członkiem: EUA - European University Association, EUCEN - European University Continuing Education Network, Compostela Group of Universities, The Santander Group - European University Network, European Chemistry Thematic Network i innych europejskich sieci badawczych.

Universidade Do Porto University of Porto (UPORTO) jest jedną z największych instytucji szkolnictwa wyższego i instytutów badawczych w Portugalii z około 32.500 studentami, 2300 naukowcami i naukowcami. Jest to jeden z najlepszych portugalskich uniwersytetów, który zajmuje czołową pozycję w krajowych i międzynarodowych rankingach: Times Higher Education 2019 (401-500); ARWU 2018 (301-400); QS 2019 (328). Ma 14 wydziałów, 1 szkołę biznesową i 60 jednostek badawczych. UPORTO jest również wiodącym producentem nauki w Portugalii, odpowiedzialnym za 24% artykułów naukowych produkowanych w kraju.

Programy prowadzone przez:
Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

Paris-Sud University

Mistrz Erasmus Mundus w dziedzinie chemii, fizykochemii i materiałoznawstwa na Uniwersytecie Paris-Sud University . Master SERP to angielski nauczany dwuletniego programu ... [+]

Master SERP to angielski dwuletni program finansowany w ramach programu Erasmus Komisji Europejskiej

Zrzesza 4 wiodące europejskie uniwersytety badawcze:

Paris-Sud University , Francja (instytucja koordynująca)Uniwersytet Adama Mickiewicza, PolskaUniversity of Genoa, ItalyUniwersytet w Porto, Portugalia

Nasz cel

Ma na celu szkolenie ekspertów w zakresie najbardziej zaawansowanych narzędzi eksperymentalnych i teoretycznych opracowanych w chemii, fizyce i chemii oraz materiałoznawstwie, dzięki czemu są gotowi opracowywać innowacyjne pomysły i przedsiębiorstwa związane ze zrównoważonym rozwojem w dziedzinie energii, zdrowia i środowiska.

Obejmuje również elementy zarządzania, biznesu, innowacji i waloryzacji, komunikacji i prawa patentowego.... [-]

Francja Orsay Włochy Genoa Polska Poznań Portugalia Porto  + 4 Więcej
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

SERP-CHEM Master

Location address
building 440
Orsay, Île-de-France, 91400 FR
Social Media
Location address
Dipartimento di Fisica
Via Dodecaneso 33

Genoa, Liguria, 16146 IT
Location address
Ul. Umultowska 89b
Poznań, Greater Poland Voivodeship, 61-614 PL
Location address
Rua Campo Alegre 687
Porto, Porto District, 4169-007 PT