Poznan University of Technology

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Poznan University of Technology jest najlepszą uczelnią techniczną w województwie wielkopolskim w zachodniej Polsce. W 2017/2018 roku była to trzecia najczęściej wybierana uczelnia w Polsce, ponieważ rywalizowało o nią nawet sześciu kandydatów. Poznan University of Technology ( PUT ) należy do najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Politechnika PUT była pierwszą polską uczelnią, która została członkiem CESAER - Konferencji Europejskich Szkół Zaawansowanych Edukacji i Badań Naukowych - europejskiej organizacji skupiającej wszystkie najlepsze uczelnie techniczne. Jest także członkiem SEFI - Societé Européenne pour la Formation des Ingenieurs, EUA - European University Association, ADUEM - Alliance of Universities for Democracy oraz IAU - International Association of Universities.

Poznan University of Technology powstała w Wyższej Szkole Budowy Maszyn, która powstała w 1919 roku. PUT ma prawie stuletnie doświadczenie w kształceniu wysoko wykwalifikowanych inżynierów i badaczy w wielu dziedzinach.

Obecnie PUT ma prawie 20 000 studentów na 10 wydziałach:

  • Wydział Architektury
  • Wydział Technologii Chemicznej
  • Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska
  • Wydział Informatyki
  • Wydział Elektryczny
  • Wydział Elektroniki i Telekomunikacji
  • Wydział Zarządzania Inżynierią
  • Wydział Maszyn i Transportu
  • Wydział Inżynierii Mechanicznej i Zarządzania
  • Wydział Fizyki Technicznej

Edukacja jest prowadzona na 26 kierunkach, z których cztery w pierwszym i jedenastu w drugim cyklu są podane wyłącznie w języku angielskim.

Nauka dla ludzi

Województwo wielkopolskie, a zwłaszcza Poznań, ma ogromne perspektywy. Poznań ma najniższą stopę bezrobocia w kraju, ponieważ jej okoliczności zachęcają przemysłowców do zakładania tutaj swoich firm. Obecnie w tym mieście działa około 100 000 firm.

Poznan University of Technology to miejsce, w którym studenci mogą zdobywać doświadczenie ściśle związane z realiami rynku pracy. Są wykształceni zgodnie ze zmieniającymi się wymaganiami biznesu i przemysłu. Program podwójnych badań opracowano we współpracy z takimi firmami jak Volkswagen Poznań, Solaris Bus

Poza wymienionymi firmami na liście partnerów znajdują się: Samsung Electronics, Amica, Man Bus, HCP-Poznań, Luvena, GlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA), Dalkia, Budimex, Skanska, MTP-Poznań, BZ WBK - Group Santander i wiele innych.

W marcu 2017 r. Pierwsze Konsorcjum Akademickie utworzyło One Belt One Road pomiędzy uniwersytetami w Polsce i Chinach, pierwszym tego typu przedsięwzięciem na świecie. W skład konsorcjum wchodzi 15 uniwersytetów i organizacji w Chinach oraz 11 uczelni technicznych w Polsce, w tym PUT . Efektem współpracy jest stworzenie klasy Confucius, w której studenci i studenci PUT mogą uczyć się języka chińskiego z native speakerami języka chińskiego prosto z Chin. Kolejnym efektem jest utworzenie Chińsko-Polskiego Centrum Badawczego Nowego Jedwabnego Szlaku. Ma on na celu zebranie głównych uczelni technicznych z Polski i Chin. Głównymi celami Centrum będzie transfer nauki, edukacji, kultury, a co za tym idzie także biznesu.

W listopadzie 2016 roku otwarto Akademię Huawei na Poznan University of Technology , pierwszą tego rodzaju w Polsce. Powstało nowoczesne laboratorium, w którym studenci mogą uczyć się nowoczesnych technologii Huawei. Mogą poszerzać swoją wiedzę o nowoczesnych technologiach poprzez zajęcia praktyczne prowadzone przez profesjonalistów w tej dziedzinie.

Od 2014 roku istnieje Centrum Lotnictwa z nowoczesnym symulatorem lotu; PUT dysponuje flotą dwóch samolotów: Zlin 242L i Extra 330 LX, a także szybowiec lotniczy MDM-1Fox. Obecnie studenci PUT mogą kształcić się w dwóch dziedzinach: lotnictwa i kosmonautyki.

Współpraca międzynarodowa

PUT podpisała około 230 umów międzynarodowych z uniwersytetami w Europie i poza nią. Uczelnia od wielu lat uczestniczy w programie Erasmus i dwustronnych umowach wymiany. W badaniach naukowych PUT współpracuje z aż 80 uniwersytetami z całego świata.

Podwójny stopień - podwójna korzyść

Zagraniczne uczelnie wyższe uznają wysoki poziom wykształcenia i profesjonalizmu w nauczaniu i badaniach oferowanych w PUT , a w celu poprawy standardów edukacyjnych podpisano specjalne umowy z uniwersytetem we Francji - Lille-I na następujący kierunek studiów: Zarządzanie przedsiębiorstwem; umowy te umożliwiają studentom uzyskanie dwóch stopni po ukończeniu wspólnego programu studiów. W 2017 r. Podpisano kolejne umowy o podwójnym dyplomie z Politechniką Kijowską w dziedzinach takich jak inżynieria mechaniczna i inżynieria biomedyczna. W przygotowaniu są kolejne podobne projekty.

Technologia w pozytywnym odczuciu

Studenci PUT mogą dołączyć do jednej z ponad 80 grup naukowych, aby realizować swoje zainteresowania naukowe, uzyskać dodatkowe dotacje od Rektora na prowadzenie badań naukowych lub podróże naukowe.

Obok grup naukowych znajduje się studencka radiostacja Radio Afera, studencka stacja telewizyjna Spacja TV, chór uniwersytecki Volantes Soni i wiele innych organizacji. PUT ma także 36 klubów sportowych, w których regularnie ćwiczy prawie 1500 studentów. Na Akademickiej Gali Sportowej w 2016 r. PUT był czwarty w klasyfikacji generalnej, a trzeci w kategorii uczelni technicznych. Centrum sportowe w PUT posiada udogodnienia do gry w tenisa, kręgle, spinning, indoor wioślarstwo, squash i siłownie.

Stypendia dla najlepszych studentów!

PUT oferuje stypendia dla najlepszych zagranicznych studentów odbywających płatne kursy. Takie dotacje można wypłacić w gotówce lub pokryć koszty zakwaterowania w akademikach studenckich PUT .

Bliski związek z biznesem. Kontakty z licznymi partnerami biznesowymi są istotną częścią życia uniwersyteckiego. Zachęty i porady naszych partnerów pomagają nam nie tylko dostosowywać nasze programy edukacyjne, aby sprostać wymaganiom rynku, ale przede wszystkim wzmocnić naszą pozycję wśród innych uniwersytetów

Lokalizacje

Poznań

Poznan University of Technology

Address
Pl. M. Sklodowskiej-Curie 5, 60-965 Poznan
62 Poznań, Województwo wielkopolskie, Polska
Telefon
+48 61 665 35 37

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium