Przeczytaj oficjalny opis

Historia MUL Uniwersytet Medyczny w Łodzi został otwarty w dniu 1 października 2002 roku z połączenia dwóch szkół medycznych: Akademii Medycznej w Łodzi oraz Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi przez Sejm RP ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. Akademia Medyczna w Łodzi została założona stycznia 1,1950 poprzez wydzielenie z Uniwersytetu Łódzkiego trzech wydziałach: medyczne, stomatologiczne i farmaceutycznych. Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi została założona przez Zakon Ministerstwa Obrony Narodowej maja 1958 roku, jednak jego tradycje sięgają 1922 roku. W trakcie ich istnienia Akademii Medycznej oraz Wojskowej Akademii Medycznej ukończyło ponad 34,000 lekarzy, dentystów, farmaceutów i innych lekarzy specjalistów. Uniwersytet Medyczny kontynuuje tradycję zarówno w szkołach medycznych, będący następcą swojego bogatego dziedzictwa. Uniwersytet Medyczny w Łodzi to największa państwowa uczelnia medyczna w Polsce, której misją jest:

kształcenie studentów w medycyny, stomatologii, farmacji i medycyny, sprzymierzył dyscyplin; kształcenie pracowników naukowych i prowadzenia prac badawczych; prowadzenie szkolenia podyplomowego wysoko wykwalifikowanych pracowników systemu opieki zdrowotnej; udział w programach zdrowotnych określonych przez system opieki zdrowotnej, społecznej.

Struktura i infrastruktura

Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologii; Wydział Farmaceutyczny; Wydział Nauk o Zdrowiu z Oddziałem Pielęgniarstwa i położnictwo Wydział Nauk Biomedycznych i Kształcenia Posgraduate; Wydział Medycyny Wojskowej, z Wydziału Nauk w języku angielskim i Wydziału Fizjoterapii; ogólne insitutions uczelni, instytucji międzywydziałowe;

4 szpitale dydaktyczne; 77 wydziałów. MUL niedawno poświęcony nowej klinicznej i edukacji ze szpitala, hotel i centrum konferencyjne oraz sale lekcyjne i pracownie. Widownia konferencyjna może pomieścić do 1000 osób.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski