Jagiellonian University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Centrum Akademickie przez wieki

Kraków jest znany jako wiodący ośrodek akademicki w Polsce od XIV wieku. Mimo że w naszym kraju jest wiele godnych szacunku uniwersytetów, to właśnie Kraków przywołuje natychmiast obrazy ucznia i profesorów przechadzających się po ulicach Starego Miasta. Ta wielowiekowa tradycja akademicka idzie w parze z nowoczesnym podejściem do edukacji i najnowocześniejszych technologii. Na przykład Ruczaj, jedna z dzielnic położonych na obrzeżach Krakowa, dzięki III Kampusowi Jagiellonian University szybko przekształca się w kwitnące centrum aktywności studenckiej. Fakt, że większość instytucji szkolnictwa wyższego w mieście znajduje się blisko siebie, pozwala na bardzo bliską współpracę - nie tylko naukową, ale także związaną z kulturą i wypoczynkiem.

Jagiellonian University jest najstarszą uczelnią wyższą w Polsce i jedną z najstarszych w Europie. Został założony 12 maja 1364 r. Przez króla polskiego Kazimierza Wielkiego. Jubileuszowy rok 2014 upłynął na 650. rocznicy tego niezwykłego wydarzenia. Od początku istnienia Jagiellonian University był instytucją międzynarodową. Polacy, Rusini, Litwini, Węgrzy, Niemcy, Czesi, Szwajcarzy, Anglicy, Holendrzy, Francuzi, Hiszpanie, Włosi, a nawet Tatarzy uczyli się tutaj w dawnych czasach.

Jagiellonian University dziś

Dziś Jagiellonian University obejmuje 16 wydziałów, w których prawie 4 tysiące pracowników akademickich prowadzi badania i zapewnia kształcenie ponad 40 tys. Studentów w ramach ponad 80 różnych kierunków studiów. Wybitni naukowcy i najnowocześniejsza infrastruktura sprawiają, że JU jest jedną z wiodących polskich instytucji naukowych, współpracując z głównymi ośrodkami akademickimi z całego świata. Jagiellonian University jest także domem dla około 150 towarzystw studenckich, w których młodzi naukowcy realizują swoje zainteresowania akademickie i nawiązują przyjaźnie z ludźmi, którzy dzielą się swoją pasją.

Najbardziej unikalne projekty realizowane na dużą skalę przez Jagiellonian University to Jagiellońskie Centrum Terapii Doświadczalnej, Małopolskie Centrum Biotechnologii, Biotechnologia Molekularna dla Zdrowia, OMICRON oraz Centrum Promieniowania Synchrotronowego "Solaris".

Doskonałość badań

O prestiżu uczelni w kraju i za granicą świadczą szeroko uznane osiągnięcia badawcze. Naukowcy i lekarze z JU Medical College prowadzą pionierskie badania, np. W kardiochirurgii, urologii i neurologii, często prowadząc do opracowania nowych metod leczenia. Ich odkrycia zostały opublikowane w najbardziej prestiżowych czasopismach międzynarodowych, na przykład w European Journal of Cardio-Thoracic Medicine, New England Journal of Medicine i Lancet. Archeolodzy JU odkrywają sekrety starożytnych miejsc w różnych częściach świata, w tym w Egipcie, na Cyprze, w Ameryce Środkowej, Azji Południowej i Ałtaju. Astronomowie biorą udział w najważniejszych międzynarodowych projektach w swojej dziedzinie, w tym HESS i VIPERS, natomiast wyniki badań biotechnologów UJ zostały opublikowane w tak renomowanych czasopismach specjalistycznych jak Bioorganic and Medicinal Chemistry, Molecular Ecology Resources lub European Journal of Human Genetics . To tylko niektóre przykłady niezwykłych sukcesów, z których Jagiellonian University słynął w ostatnich latach. Obecna pozycja wspólnego przedsiębiorstwa znajduje również odzwierciedlenie w rosnącej liczbie wniosków patentowych i rosnącej liczbie patentów udzielonych jej pracownikom akademickim - w 2007 r. Było 8 wniosków i 2 patenty, a w 2013 r. Aż 60 wniosków i 11 patentów. Nic dziwnego, że pracownicy Jagiellonian University zostali uhonorowani szeregiem prestiżowych wyróżnień i nagród, w tym elitarnych nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej ("Polskie Nagrody Nobla") przyznawanych profesorom JU: Janowi Woleńskiemu, Tomaszowi Guzikowi i Janowi Potempie podczas lata 2010-2013.

Żyj i ucz się w Krakowie

Lokalizacja Krakowa jest wyjątkowa z kilku powodów. Poza korzyściami płynącymi z dużego miasta, w tym bardzo dobrze rozwiniętą komunikacją miejską, łatwym dostępem do hosteli i akademików oraz licznych centrów handlowych i restauracji, Kraków jest również bardzo blisko Tatr (z wieloma ośrodkami narciarskimi i trekkingiem trasy w okolicach Zakopanego), piękne parki narodowe - Pieniny i Ojców oraz Przełom Dunajca, który oferuje ciekawe możliwości raftingu. Ponadto Kraków nie jest daleko od innych europejskich stolic, takich jak Praga i Wiedeń, więc wyprawy weekendowe do sąsiednich krajów nie stanowią problemu dla podróżnych. Kraków jest także ważnym węzłem komunikacyjnym, oferującym szybkie i wygodne połączenia autobusowe, kolejowe i lotnicze z innymi miastami, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Wibrujący rynek pracy

Ponieważ krakowskie uniwersytety szkolą wysoko wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin, nie jest wcale zaskakujące, że firmy są bardzo często zakładane w regionie. Międzynarodowi inwestorzy zakładają oddziały swoich korporacji w okolicy, aby zapewnić napływ wykwalifikowanych specjalistów. Daje to potencjalnym studentom wiele możliwości rozwoju kariery zawodowej w pożądanych zawodach.

Miasto królów

Kraków jest historyczną stolicą Polski i jako taki jest głęboko zakorzeniony w polskiej tradycji i kulturze. W atmosferze Krakowa jest niemal odczuwalne wrażenia z historii, a jednocześnie bardzo żywe i tętniące życiem. Galerie, muzea, teatry, filharmonia i opera - wszystkie te miejsca oferują niezapomniane przeżycia miłośnikom sztuki. Nic dziwnego, że Kraków przyciąga tysiące turystów każdego roku, niezależnie od pory roku.

Miejsce spotkania

Mimo tradycyjnego charakteru Kraków to nie tylko historia. Jest to przede wszystkim tygiel różnych kultur, w którym ludzie z całego świata spotykają się, aby podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i przyjaźnią. Liczne kluby i puby zapewniają rozrywkę wysokiej jakości w przyjaznej atmosferze - czy to w otwartej, przestronnej części Rynku, czy w tajemniczych, wąskich uliczkach Kazimierza. Kluby są umiejscowione blisko siebie, więc utalentowani ludzie mogą poświęcić całe wieczory na odkrywanie nowych miejsc. Festiwale kulturalne, muzyczne i filmowe, z których wiele organizowanych jest przez studentów, również ożywiają miasto.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski

Widzieć MA » Widzieć MSc » Zobacz programy magisterskie » Widzieć Health MSc » Widzieć Licencjat nauk ścisłych » Widzieć Studia licencjackie »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

MA

Interdyscyplinarny program magisterski z filologii polskiej, judaistyki i historii

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat October 2019 Polska Kraków

Ten dwuletni pełnoetatowy MA studiów porównawczych (COHES) oferuje szeroki zakres wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego w literaturze, sztuce, teatrze, architekturze, przestrzeni miejskiej i miejscach pamięci, szczególnie tych znalezionych w Krakowie i wpisanych na Lista światowego dziedzictwa UNESCO. [+]

Opis programu

Ten dwuletni pełnoetatowy MA studiów porównawczych (COHES) oferuje szeroki zakres wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego w literaturze, sztuce, teatrze, architekturze, przestrzeni miejskiej i miejscach pamięci, szczególnie tych znalezionych w Krakowie i wpisanych na Lista światowego dziedzictwa UNESCO. Program COHES koncentruje się na wieloetnicznym, wielonarodowym, wielojęzycznym charakterze dziedzictwa, zbliżając się do niego pod trzema względami: Dziedzictwo cyfrowe, dziedzictwo wizualne oraz dziedzictwo porównawcze i translacyjne.

Profil Graduate

Wiedza zdobyta przez absolwentów COHES pozwoli im poszerzyć wiedzę na temat dynamiki kształtującej dziedzictwo we współczesnym świecie, zarówno w kategoriach symbolicznych, jak i materialnych. Absolwenci będą przygotowani do identyfikacji i analizy działań społecznych, kulturalnych i politycznych, które wpływają na uznawanie i ochronę dziedzictwa kulturowego, a także na jego zarządzanie i edukację. Otrzymają kwalifikacje do pracy w międzynarodowych ośrodkach kulturalnych, w szczególności muzeach, archiwach / instytutach badawczych, dyplomatycznych lub akademickich, wydawnictwach i bibliotekach. Badania te będą kształcić młodych naukowców w celu wykorzystania narzędzi interdyscyplinarnych w krytyczny i porównawczy sposób, pomagając im pracować w środowisku wielojęzycznym i wielokulturowym.... [-]


MSc

Master in Mathematics: Pure and Applied Mathematics

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat October 2019 Polska Kraków

Celem programu magisterskiego jest zapewnienie studentom takiej wiedzy, umiejętności rozwiązywania problemów i wglądu w matematyce, że są w stanie pracować zawodowo w różnych dziedzinach matematyki (w tym nauczania w szkole podstawowej lub średniej) lub używać narzędzi matematycznych w sektory przemysłu, technologie informacyjne lub finanse. [+]

Opis programu

Celem programu magisterskiego jest zapewnienie studentom takiej wiedzy, umiejętności rozwiązywania problemów i wglądu w matematyce, że są w stanie pracować zawodowo w różnych dziedzinach matematyki (w tym nauczania w szkole podstawowej lub średniej) lub używać narzędzi matematycznych w sektory przemysłu, technologie informacyjne lub finanse. Program stanowi także dobrą podstawę do prowadzenia studiów doktoranckich z matematyki. Plan studiów obejmuje następujące zagadnienia: topologia algebraiczna, analiza złożona, geometria różniczkowa, analiza funkcjonalna, teoria prawdopodobieństwa, procesy stochastyczne, równania różniczkowe cząstkowe, systemy dynamiczne, historia matematyki, kursy opcjonalne i seminaria.... [-]


Master of Science in Ecology and Evolution

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat October 2019 Polska Kraków

Ogólne studia magisterskie Ekologia i ewolucja są skierowane do anglojęzycznych studentów studiów licencjackich, którzy poszukują specjalistycznej edukacji we współczesnych zagadnieniach ekologicznych i ewolucyjnych. [+]

Opis programu

Ogólne studia magisterskie Ekologia i ewolucja są skierowane do anglojęzycznych studentów studiów licencjackich, którzy poszukują specjalistycznej edukacji we współczesnych zagadnieniach ekologicznych i ewolucyjnych. Nasz doświadczony personel, zaznajomiony z międzynarodowym, międzykulturowym środowiskiem akademickim, przekazuje pogłębioną i zawsze aktualną wiedzę teoretyczną i stosowaną, kładąc nacisk na pracę zespołową, rozwijając umiejętności rozwiązywania problemów oraz planowanie i badania eksperymentalne. Unikalny, interdyscyplinarny program studiów zapewnia dużą liczbę praktycznych zajęć w dobrze wyposażonych, nowoczesnych laboratoriach. Student zyskuje szerokie zrozumienie zasad ekologicznych i ewolucyjnych i wkracza na ścieżkę, by stać się odnoszącym sukcesy naukowcem, który może publikować wyniki samodzielnych badań w uznanych międzynarodowych czasopismach naukowych. Nabiera adaptacyjne kompetencje społeczne i menedżerskie wraz z nastawieniem projektowym, aby wykorzystać wiedzę ekologiczną w praktycznej ochronie środowiska i zarządzaniu zasobami.... [-]


Master of Science in Environmental Protection and Management

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat October 2019 Polska Kraków

Studia z zakresu ochrony środowiska i zarządzania adresowane są do studentów anglojęzycznych, którzy poszukują specjalistycznej edukacji we współczesnej ochronie środowiska i zarządzaniu zasobami naturalnymi. [+]

Opis programu

Studia z zakresu ochrony środowiska i zarządzania adresowane są do studentów anglojęzycznych, którzy poszukują specjalistycznej edukacji we współczesnej ochronie środowiska i zarządzaniu zasobami naturalnymi. Nasz doświadczony personel i zewnętrzni wysokiej klasy eksperci, posiadający dobrze rozwinięte osiągnięcia naukowe, przekazują pogłębioną i zawsze aktualną wiedzę, koncentrując się na pracy zespołowej oraz planowaniu i prowadzeniu działań waloryzacyjnych lub monitorujących. Interdyscyplinarny program studiów zapewnia dużą liczbę praktycznych zajęć w dobrze wyposażonych, nowoczesnych laboratoriach, a także podczas zajęć terenowych.

Profil Graduate... [-]

Magisterskie

Magister bezpieczeństwa międzynarodowego i rozwoju

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat October 2019 Polska Kraków

Międzynarodowa dyskusja na temat najbardziej niepokojących globalnych problemów współczesnego świata, takich jak wojna w Syrii, trudna sytuacja na Ukrainie, europejski kryzys migracyjny, a także zagrożenie atakami terrorystycznymi, pokazuje ogromny popyt na specjalistów i strategów w tej dziedzinie. bezpieczeństwa i rozwoju. [+]

Jagiellonian University uruchamia pierwszą edycję studiów podyplomowych z zakresu bezpieczeństwa i rozwoju międzynarodowego. 24 studentów w 2018/2019 będzie studiować za darmo dzięki grantowi Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Istnieje również możliwość zaoferowania studentom zagranicznym stypendium w wysokości 1 500 PLN / miesiąc (ok. 375 USD).

Opis programu

Międzynarodowa dyskusja na temat najbardziej niepokojących globalnych problemów współczesnego świata, takich jak wojna w Syrii, trudna sytuacja na Ukrainie, europejski kryzys migracyjny, a także zagrożenie atakami terrorystycznymi, pokazuje ogromny popyt na specjalistów i strategów w tej dziedzinie. bezpieczeństwa i rozwoju. Wskazuje również na potrzebę podniesienia świadomości społecznej dotyczącej korelacji między pomocą przekazywaną krajom rozwijającym się a poczuciem bezpieczeństwa w społeczeństwach krajów rozwiniętych.... [-]


Magister studiów azjatyckich: koreański

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat October 2019 Polska Kraków

Program obejmuje kursy specyficzne dla studiów azjatyckich, specjalność: koreańskie studia. Kursy specjalistyczne są w programie nauczania od pierwszego semestru. [+]

Opis programu

Program obejmuje kursy specyficzne dla studiów azjatyckich, specjalność: koreańskie studia. Kursy specjalistyczne są w programie nauczania od pierwszego semestru. Studenci zapoznają się ze specyfiką Półwyspu Koreańskiego w aspekcie historycznym, filozoficznym, religijnym oraz procesami politycznymi i gospodarczymi regionu. Nauka języka koreańskiego jest kluczową częścią procesu edukacji. Pierwszy rok studiów odbywa się na Jagiellonian University w Krakowie, a drugi - na Uniwersytecie Keimyung. W drugim roku studenci są zobowiązani do ukończenia pracy magisterskiej. Absolwenci otrzymują dwa dyplomy mistrzowskie w zakresie koreańskim na Uniwersytecie Keimyung oraz na Jagiellonian University w Krakowie.... [-]


Magister studiów azjatyckich: Magister stosunków Azja-Europa. Odkrywanie możliwości biznesowych

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat October 2019 Polska Kraków

Relacje Azja-Europa: badania nad możliwościami biznesowymi łączą się w oryginalny i kreatywny sposób efektywnie ucząc języków orientalnych z całym spektrum społecznych, ekonomicznych i kulturowych aspektów praktyki biznesowej w Azji i Europie oraz wielopoziomowymi relacjami między nimi. [+]

Opis programu

Relacje Azja-Europa: badania nad możliwościami biznesowymi łączą się w oryginalny i kreatywny sposób efektywnie ucząc języków orientalnych z całym spektrum społecznych, ekonomicznych i kulturowych aspektów praktyki biznesowej w Azji i Europie oraz wielopoziomowymi relacjami między nimi. W trakcie studiów studenci zapoznają się ze specyfiką aktorów w obu regionach z perspektywy porównawczej. Program ma również na celu rozwój umiejętności analitycznych i komunikacyjnych. Studenci wybierają orientalny język, którego będą się uczyć przez cały czas trwania programu studiów.

Nauka języka orientalnego jest ważną częścią procesu edukacji.... [-]


Magister w zakresie własności intelektualnej i nowych technologii

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 3 semestry October 2019 Polska Kraków

Program zapewnia kompleksową wiedzę na temat ochrony prawnej i komercyjnego wykorzystania nowych technologii. [+]

Opis programu

Program zapewnia kompleksową wiedzę na temat ochrony prawnej i komercyjnego wykorzystania nowych technologii. Nowe technologie stwarzają nowe możliwości w życiu i nauce oraz budują pomosty między ludźmi z różnych krajów i kultur. Stanowią one również poważne wyzwania, szczególnie w zakresie prawa własności intelektualnej. Program oferuje szeroki program nauczania dotyczący prawa własności intelektualnej związanej z nowymi technologiami, rozpatrywanego z perspektywy międzynarodowej. Przyjmuje podejście porównawcze do przepisów dotyczących własności intelektualnej, a prawo UE stanowi główny punkt odniesienia.

Program opracowano we współpracy ze Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO). Skupia się głównie na następujących kwestiach: nowe technologie i prawo patentowe; prawa autorskie w erze cyfrowej; komunikacja handlowa w kontekście znaków towarowych, wzorów i nieuczciwej konkurencji; ochrona danych, prywatności i dóbr osobistych w Internecie; Odpowiedzialność dostawców usług internetowych; i więcej.... [-]


Magister zarządzania: zarządzanie biznesem i finansami

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat October 2019 Polska Kraków

Program drugiego stopnia w zarządzaniu, specjalność Business and Finance Management ma na celu rozwój kompetencji niezbędnych do kariery na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych w systemie zarządzania, jako menedżerowie średniego i wyższego szczebla, analitycy, doradcy i konsultanci w organizacjach komercyjnych lub publicznych, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. [+]

Opis programu

Program drugiego stopnia w zarządzaniu, specjalność Business and Finance Management ma na celu rozwój kompetencji niezbędnych do kariery na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych w systemie zarządzania, jako menedżerowie średniego i wyższego szczebla, analitycy, doradcy i konsultanci w organizacjach komercyjnych lub publicznych, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ukończenie tego programu okaże się szczególnie korzystne dla osób zainteresowanych karierą w organizacjach z inwestycjami zagranicznymi, zarówno ze względu na język angielski jako język nauczania, jak i ze względu na odbyte szkolenia w zakresie nawigowania w globalnej przestrzeni społeczno-gospodarczej. Program został przygotowany dla absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia w zakresie zarządzania, ekonomii, finansów, wydziałów ekonomii i inżynierii, prawa i administracji, psychologii, socjologii i innych.... [-]


Master in Cultural Studies: Comparative Heritage Studies (COHES)

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat October 2019 Polska Kraków

Ten dwuletni pełnoetatowy MA studiów porównawczych (COHES) oferuje szeroki zakres wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego w literaturze, sztuce, teatrze, architekturze, przestrzeni miejskiej i miejscach pamięci, szczególnie tych znalezionych w Krakowie i wpisanych na Lista światowego dziedzictwa UNESCO. [+]

Studenci studiujący w 2018/2019 będą uczyć się za darmo dzięki grantowi Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Istnieje również możliwość zaoferowania studentom zagranicznym stypendium w wysokości 1 500 PLN / miesiąc (ok. 375 USD).

Opis programu

Ten dwuletni pełnoetatowy MA studiów porównawczych (COHES) oferuje szeroki zakres wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego w literaturze, sztuce, teatrze, architekturze, przestrzeni miejskiej i miejscach pamięci, szczególnie tych znalezionych w Krakowie i wpisanych na Lista światowego dziedzictwa UNESCO. Program COHES koncentruje się na wieloetnicznym, wielonarodowym, wielojęzycznym charakterze dziedzictwa, zbliżając się do niego pod trzema względami: Dziedzictwo cyfrowe, dziedzictwo wizualne oraz dziedzictwo porównawcze i translacyjne.... [-]


Master in Cultural Studies: TransAtlantic Studies

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat October 2019 Polska Kraków

Studia transatlantyckie to dwuletni, interdyscyplinarny program w pełnym wymiarze godzin, który porównuje stale zmieniające się relacje między kulturą a polityką w kontekście międzynarodowym. [+]

Opis programu

Studia transatlantyckie to dwuletni, interdyscyplinarny program w pełnym wymiarze godzin, który porównuje stale zmieniające się relacje między kulturą a polityką w kontekście międzynarodowym. Po ukończeniu studiów studenci zdobywają dyplom z kulturoznawstwa na kierunku studiów transatlantyckich. Międzynarodowa atmosfera programu daje uczniom możliwość uczenia się nie tylko z materiałów naukowych, ale także z różnorodnych doświadczeń i perspektyw swoich kolegów z naszego ciągle zmieniającego się i coraz bardziej połączonego świata. Program uznaje i wspiera korzyści płynące z bliskiej, mentorskiej relacji pomiędzy wykładowcami i studentami, mającej na celu rozwój różnych umiejętności intelektualnych i zawodowych. Uczenie się wraz z uczniami ze wszystkich kontynentów zmusza uczniów do myślenia poza własnymi z góry przyjętymi poglądami na świat; ma to kluczowe znaczenie dla pomagania uczniom w poruszaniu się poza perspektywami amerykańską, zachodnią lub regionalną i rozwijania bardziej globalnych.... [-]


Filmy

Jagiellonian University in Krakow

Kontakt

Adres ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków,
Kraków, Lesser Poland Voivodeship, Polska