Faculty of Biochemistry, Biophysics, and Biotechnology at Jagiellonian University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (FBBB) jest jedną z najmłodszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się jednostek Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest również wiodącą instytucją naukową i edukacyjną w Polsce, uznaną na całym świecie w dziedzinie biologii współczesnej. FBBB powstał w 2002 roku po rozszerzeniu Instytutu Biologii Molekularnej im. Jana Zurzyckiego, który rozwijał się od lat 70. XX wieku. Obecnie wydział składa się z 17 wydziałów i zatrudnia 150 naukowców.

FBBB oferuje programy prowadzące do stopni licencjackich, magisterskich i doktoranckich w dziedzinie biotechnologii, biofizyki, biochemii i bioinformatyki. Studenci zagraniczni mogą uczestniczyć w dwuletnim programie magisterskim w języku angielskim.

Budynek FBBB znajduje się na terenie kampusu III JU. W bliskości FBBB znajdują się inne wydziały JU nauk przyrodniczych, a także Jagiellońskie Centrum Terapeutyczne Doświadczalne, Małopolskie Centrum Biotechnologii i nowo otwarte Narodowe Centrum Radiologii Synchrotronu SOLARIS.

Dzięki udanym projektom badawczym i dotacji strukturalnych naukowcy z FBBB mają łatwy dostęp do najnowocześniejszych urządzeń i nowoczesnych technologii, które skupiają się na problemach najbardziej związanych z nowoczesnym społeczeństwem.

Uniwersytet Jagielloński, Często skracane do JU (nazwiska historyczne: Studium Generale, Uniwersytet Krakowski, Akademia Krakowska, Szkoła Główna i Szkoła Główna w Krakowie) został założony w 1364 roku przez króla Kazimierza Wielkiego. Jest to najstarszy uniwersytet w Polsce, drugi najstarszy uniwersytet w Europie Środkowej i jednym z najstarszych uniwersytetów na świecie.

Uniwersytet Jagielloński obejmuje 16 wydziałów oferujących około stu stopni i specjalności w języku polskim, a także kilkanaście w języku angielskim. Około 50 000 studentów zapisuje się na studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie i niestacjonarne studia każdego roku. Europejski System Transferu Punktów Punktów (ECTS) został wdrożony we wszystkich kursach i specjalnościach, umożliwiających bezproblemowe powiązanie studiów w JU z innymi studiami w innych krajach europejskich. Wraz z rozwojem współpracy z szeregiem uczelni na całym świecie, co umożliwiło wielki wzrost mobilności studentów.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski

Widzieć MSc »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

MSc

Magister biotechnologii molekularnej

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 4 semestry October 2018 Polska Kraków

Biotechnologia molekularna jest studia stacjonarne, prowadzące do zawodu tytułu "Master of Science in Biotechnology". Jest przeznaczony dla studentów (oczekujących, że uzyskają stopień BSc), którzy chcą zrozumieć molekularne mechanizmy procesów biologicznych i tych, którzy chcą wprowadzić tę wiedzę w życie. [+]

Współczesna biotechnologia miała dramatyczny wpływ na gospodarkę światową i na nowoczesne społeczeństwo. Ostatnie osiągnięcia biochemii, biologii molekularnej, genetyki, mikrobiologii i immunologii dostarczyły biotechnologii z nowym momentem i nowym znaczeniem. To, czego zawdzięczamy współczesnej biotechnologii jest między innymi narkotyki nowej generacji (biofarmaceutyczne), szybkie testy diagnostyczne i terapia za pomocą inżynierii tkankowej i komórek macierzystych. Biotechnologia ma swoje zastosowania nie tylko w medycynie, ale również w rolnictwie, w produkcji paliw, a także w odprowadzaniu odpadów i zanieczyszczeniu.

Opis programu, typ i czas trwania

Biotechnologia molekularna to Pełny program Studiów prowadzących do tytułu zawodowego "Master of Science in Biotechnology". Jest przeznaczony dla studentów (oczekujących, że uzyskają stopień BSc), którzy chcą zrozumieć molekularne mechanizmy procesów biologicznych i tych, którzy chcą wprowadzić tę wiedzę w życie. ... [-]


Filmy

Jagiellonix - etiuda promocyjna Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uniwersytet Jagielloński - Uniwersytet XXI wieku

Uniwersytet Jagielloński - Zmieniamy Świat

Kontakt

Jagiellonian University

Adres Gołębia 24
31007 Kraków, Lesser Poland Voivodeship, Polska
Strona internetowa http://www.uj.edu.pl/
Telefon +48 12 422 10 33