Przeczytaj oficjalny opis

Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (FBBB) jest jedną z najmłodszych i najdynamiczniej rozwijających się jednostek Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to również wiodąca instytucja naukowo-dydaktyczna w Polsce, uznana na całym świecie w dziedzinie współczesnej biologii. FBBB powstał w 2002 roku, po rozszerzeniu Instytutu Biologii Molekularnej im. Jana Zurzyckiego, który rozwijał się od lat 70. XX wieku. Obecnie wydział obejmuje 17 działów i zatrudnia 150 naukowców.

FBBB oferuje programy prowadzące do studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich w dziedzinie biotechnologii, biofizyki, biochemii i bioinformatyki. Studenci zagraniczni mogą wziąć udział w dwuletnim programie magisterskim w języku angielskim.

Budynek FBBB znajduje się na terenie kampusu III JU. W bezpośrednim sąsiedztwie FBBB znajdują się inne wydziały UJ w zakresie nauk o życiu, a także Jagiellońskie Centrum Terapii Doświadczalnej, Małopolskie Centrum Biotechnologii oraz nowo otwarte Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.

Dzięki udanym badaniom i aplikacjom dotacji strukturalnych naukowcy FBBB mają łatwy dostęp do najnowocześniejszego sprzętu i nowoczesnych technologii, dzięki czemu mogą skoncentrować się na problemach najbardziej aktualnych dla współczesnego społeczeństwa.

Uniwersytet Jagielloński, często skracany do JU (nazwy historyczne to: Studium Generale, Uniwersytet w Krakowie, Akademia Krakowska, Szkoła Główna Koronny i Szkoła Główna w Krakowie) został założony w 1364 roku przez króla polskiego Kazimierza Wielkiego. Jest to najstarszy uniwersytet w Polsce, drugi najstarszy uniwersytet w Europie Środkowej i jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie.

Uniwersytet Jagielloński składa się z 16 wydziałów oferujących około stu stopni i specjalności w języku polskim, a także kilkunastu w języku angielskim. Około 50 000 studentów rocznie zapisuje się na studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie i niestacjonarne. Europejski system transferu punktów (ECTS) został wdrożony we wszystkich kursach i specjalnościach, umożliwiając bezproblemowe łączenie studiów w UJ ze studiami w innych krajach europejskich. Wraz z rozwojem współpracy z wieloma uczelniami na całym świecie umożliwiło to znaczny wzrost mobilności studentów.

Programy prowadzone przez:
Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

Faculty of Biochemistry, Biophysics, and Biotechnology at Jagiellonian University

Molecular Biotechnology to stacjonarny program studiów prowadzący do uzyskania tytułu zawodowego "Master of Science in Biotechnology". Przeznaczony jest dla studentów (kt ... [+]

Współczesna biotechnologia wywarła dramatyczny wpływ na gospodarkę światową i na współczesne społeczeństwo. Ostatnie osiągnięcia w dziedzinie biochemii, biologii molekularnej, genetyki, mikrobiologii i immunologii zapewniły biotechnologii nowy impuls i nową pozycję. To, co zawdzięczamy nowoczesnej biotechnologii, to między innymi leki nowej generacji (biofarmaceutyki), szybkie testy diagnostyczne i terapia wykorzystująca inżynierię tkankową i komórki macierzyste. Biotechnologia ma swoje zastosowanie nie tylko w medycynie, ale także w rolnictwie, w produkcji paliw, a także w usuwaniu odpadów i zanieczyszczeń.

Opis, typ i czas trwania programu

Molecular Biotechnology to stacjonarny program studiów prowadzący do uzyskania tytułu zawodowego "Master of Science in Biotechnology". Przeznaczony jest dla studentów (którzy mają mieć tytuł licencjata), którzy chcą zrozumieć molekularne mechanizmy procesów biologicznych i tych, którzy chcieliby wprowadzić tę wiedzę w życie.... [-]

Polska Kraków
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Jagiellonian University
Address
Gołębia 24
31007 Kraków, Lesser Poland Voivodeship, Polska
Witryna
Telefon
+48 12 422 10 33