The Eugeniusz Geppert Academy of Art and Design in Wroclaw

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Akademia Sztuki i Projektowania im. Eugeniusza Gepperta oferuje najwyższej klasy kształcenie artystyczne i projektowe na trzech poziomach - licencjata, magistra i doktora. Jesteśmy uniwersytetem państwowym, którego historia sięga 1946 r. I kształcimy studentów w pełnym i niepełnym wymiarze godzin na czterech wydziałach: Wydział Malarstwa i Rzeźby, Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa, Wydział Ceramiki i Szkła i Wydział Grafika i sztuka mediów. Nasz główny budynek znajduje się w historycznej części Wrocławia, a nowy budynek - Centrum Sztuki Stosowanej i Innowacji - to nowoczesny budynek z ultranowoczesnymi studiami i obiektami.

The Eugeniusz Geppert Academy of Art and Design in Wroclaw szczyci się niezwykłymi osiągnięciami artystycznymi, a jej profesorowie i absolwenci zdobywają nagrody i wyróżnienia na wielu wystawach i konkursach w kraju i za granicą.
Przez ponad 70 lat istnienia Akademia we Wrocławiu stała się znaczącym ośrodkiem kulturalnym i opiniotwórczym. Organizuje cykliczne konkursy promujące wysoką jakość twórczości artystycznej, np. Triennale Rysunku lub Festiwal Wysokich Temperatur. Wydaje także kwartalnik „Format”, jeden z najlepszych polskich magazynów artystycznych oraz „Dyskurs”, zawierający teksty teoretyczne i krytyczne o sztuce.

The Eugeniusz Geppert Academy of Art and Design in Wroclaw również aktywnie rozwija swoje stosunki międzynarodowe. Ułatwia wymianę studentów i opiekunów z ponad 80 partnerami w ramach unijnego programu Erasmus, a także z partnerami spoza Europy na podstawie umów dwustronnych (USA, Japonia, Izrael, Kanada, Korea). Organizowane są wspólne wystawy i warsztaty, studenci i profesorowie uczestniczą w krajowych i międzynarodowych dniach otwartych i festiwalach.

Akademia nieustannie dąży do poszerzenia oferty dydaktycznej i artystycznej.

W roku akademickim 2019/20 oferujemy dwa programy prowadzone w języku angielskim: program MFA w Visual Arts

MFA w Visual Arts to 2-letni (4 semestry), interdyscyplinarny program studiów, w którym studenci mogą wybrać jedną z głównych dziedzin studiów, którą obecnie oferujemy. Każdy uczeń będzie mógł rozwijać swoją wiedzę i umiejętności artystyczne w swoim własnym tempie, korzystając z wiedzy naszych nauczycieli i obiektów sztuki akademii. W semestrze letnim studenci biorą udział w 10-dniowym warsztacie plenerowym. Ten program jest bezpłatny dla obywateli UE i spoza UE.

Szkoła doktorancka oferuje 3-letni (6 semestrów) interdyscyplinarny program badawczy, z możliwością studiowania na jednym z naszych czterech wydziałów. Skierowany jest do absolwentów studiów magisterskich, którzy wykazują wyjątkowe umiejętności i znaczące osiągnięcia artystyczne. Program jest bezpłatny dla obywateli UE i spoza UE. Akademia oferuje comiesięczne stypendium dla każdego doktora student w wysokości minimum 2000 PLN i maksymalnie 5000 PLN miesięcznie.

Dodatkowo oferujemy bezpłatne kursy języka polskiego dla wszystkich naszych zagranicznych studentów.

Dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami - studyinenglish@asp.wroc.pl

Dowiedz się więcej o Akademii, wydarzeniach i wystawach na naszej stronie internetowej lub na Facebooku.

Program MSZ w zakresie sztuk wizualnych jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Lokalizacje

Wrocław

Address
Plac Polski 3/4
50-156 Wrocław, Województwo dolnośląskie, Polska

Programy

Obecnie nie ma programów do wyświetlenia

Proszę udoskonalenie powyżej, sprawdź nasze popularne kategorie poniżej lub przeprowadzić wyszukiwanie słów kluczowych.


... or simply by choosing your degree: