VID Specialized University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

VID Specialized University ma ponad 4500 studentów na siedmiu kampusach w czterech miastach; Bergen, Oslo, Sandnes i Stavanger. VID ma długą tradycję i doświadczenie w naukach o zdrowiu, naukach społecznych i studiach teologicznych.

Mamy 50 programów studiów w całej sieci. VID Specialized University College powstał 1 stycznia 2016 r., Po fuzji czterech norweskich instytucji: Diakonhjemmet University College w Oslo i Sandnes, Betanien University College w Bergen, Haraldsplass Deaconess University College w Bergen oraz MHS - School of Mission and Theology w Stavanger. vid Betanien University College oferuje badania kliniczne dla studentów z wymiany międzynarodowej w ramach praktyki medycznej i chirurgicznej, zdrowia psychicznego i opieki domowej. Diakonhjemmet University College został założony w 1890 roku jako prywatny, non-profit college. Na tej podstawie akredytowana uczelnia składa się obecnie z około 2300 studentów oraz 160 wydziałów i pracowników.

122668_VID_pic_5.jpg

Podstawowe wartości uczelni są podsumowane w jej sloganie: „Dedykowane ludziom”. Wartości te odzwierciedlają również akademickie ukierunkowanie uczelni, które koncentruje się wyłącznie na programach związanych ze zdrowiem, społeczeństwem i kościołem na wszystkich poziomach (licencjat, magister, i doktorat) oraz wspierane przez trwające badania we wszystkich dziedzinach. Haraldsplass Deaconess University College (HDUC) jest prywatnym, niekomercyjnym, chrześcijańskim, akredytowanym finansowanym przez rząd University College w Norwegii. Jest znany z wysokiego poziomu profesjonalizmu i satysfakcji studentów.

Uczelnia koncentruje się na internacjonalizacji, a około 50% studentów studiów licencjackich ma krótszy lub dłuższy pobyt za granicą podczas studiów. vid MHS - School of Mission and Theology to prywatny, wyspecjalizowany uniwersytet należący do Norwegian Mission Society (NMS), zaangażowany w wysokiej jakości edukację i badania dotyczące globalnych perspektyw misji Kościoła, a także spotkań religijnych i kulturowych.

Lokalizacje

Osło

Address
184 Vinderen, NO-0319 Oslo
NO-0319 Osło, Osło, Norwegia

Bergen

Address
Ulriksdal 10
5009 Bergen, Hordaland, Norwegia

Sandnes

Address
Vågsgaten 40
4306 Sandnes, Rogaland, Norwegia

Stavanger

Address
Misjonsmarka 12
4024 Stavanger, Rogaland, Norwegia