Przeczytaj oficjalny opis

O Departamencie Archeologii, Ochrony i Historii

Wydział Archeologii, Konserwacji i Historii (IAKH) składa się z trzech dyscyplin, które w różny sposób badają przeszłość. Dział ma światowej sławy archeologów, jedyny program ochrony w Norwegii i największą grupę historyków w Skandynawii. Dział ma blisko 100 pracowników, w tym niestałych pracowników naukowych. Programy studiów obejmują archeologię od epoki kamienia po średniowiecze, ochronę obiektów i obrazów oraz historię od starożytności do współczesności.

Fakty i Liczby

Najważniejsze dane dotyczące 2016 r

Obszary badań

  • archeologia
  • ochrona
  • historia

Zobowiązania krajowe

Wydział Archeologii, Ochrony i Historii angażuje się w kilka projektów krajowych i międzynarodowych, w tym:
  • Archeologia: "Spotkania tworzą historię." Sztuka rockowa i kraina tożsamości w mezolitycznej Europie Północnej "
  • Historia: "The 1814 Project"
  • Konserwacja: "Po śmierci czarnej: malarstwo i rzeźba polichromii w Norwegii, 1350-1550"
Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

University of Oslo

Czy świat zbliża się do siebie, czy się rozpada? Historia jako dyscyplina coraz bardziej wykracza poza granice państwa narodowego, aby zbadać to pytanie. ... [+]

Dlaczego warto wybrać ten program?

Czy świat zbliża się do siebie, czy się rozpada? Historia jako dyscyplina coraz bardziej wykracza poza granice państwa narodowego, aby zbadać to pytanie. Ten nowy program wzywa uczniów do eksploracji międzynarodowych, międzynarodowych procesów, instytucji i ruchów z różnych perspektyw.

Opierając się na szerokim zakresie kompetencji tematycznych obecnych na Wydziale Archeologii, Konserwacji i Historii oraz inspirującym środowisku University of Oslo i mieście, studenci są zachęcani do badania sił, które łączą i dzielą ludzi ponad granicami państwowymi.

Koncentrując się na międzynarodowej i transnarodowej historii od połowy XIX wieku do niedawnej przeszłości, program oferuje szeroką i globalną perspektywę historyczną na temat procesów politycznych, kulturowych, społecznych i gospodarczych zarówno między państwami narodowymi, jak i poza nimi. Obejmuje połączenie ściśle zintegrowanych kursów podstawowych i specjalistycznych. Przez pierwsze trzy semestry studenci będą dokładnie przygotowani do napisania pracy magisterskiej za pośrednictwem praktycznie zorientowanego modułu „poziomego”.... [-]

Norwegia Osło
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Address
Niels Henrik Abels vei 36 Blindernveien 11 (kart)
0851 Osło, Osło, Norwegia