UiT The Arctic University of Norway

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

UiT The Arctic University of Norway

UiT The Arctic University of Norway to średniej wielkości uniwersytet badawczy, który przyczynia się do rozwoju opartego na wiedzy na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

UiT The Arctic University of Norway jest trzecim co do wielkości w Norwegii i najbardziej wysuniętym na północ uniwersytetem na świecie. Jego położenie na skraju Arktyki oznacza misję. Arktyka ma coraz większe znaczenie w skali globalnej. Zmiany klimatyczne, eksploatacja zasobów Arktyki i zagrożenia środowiskowe to tematy o dużym znaczeniu społecznym, którymi szczególnie interesuje się Uniwersytet w Tromsø. Na UiT The Arctic University of Norway możesz badać globalne problemy z bliska.

Wiedza na całym świecie

Życie na Dalekiej Północy jest kształtowane przez dziką przyrodę, kontrastujące ze sobą warunki oświetleniowe i pogodowe, odległości geograficzne i wielokulturowość. Wiele ośrodków badawczych i programów studiów UiT odzwierciedla specyficzny charakter Norwegii Arktycznej.

Portfolio studiów UiT obejmuje wszystkie klasyczne obszary tematyczne od nauk o zdrowiu, nauk społecznych, edukacji i nauk humanistycznych, nauki i technologii po ekonomię, prawo, pracę socjalną, turystykę, sport i sztuki piękne.

Kluczowe badania UiT koncentrują się na środowisku polarnym, badaniach klimatu, rdzennej ludności, transformacji pokoju i konfliktów, telemedycynie, biologii medycznej, fizyce kosmicznej, naukach o rybołówstwie, bioprospekcjach morskich, językoznawstwie i chemii obliczeniowej.

Centrum Zaawansowanych Studiów w Lingwistyce Teoretycznej, CASTL i CTCC, Centrum Chemii Teoretycznej i Obliczeniowej, zostało wyznaczone jako Norweskie Centra Doskonałości. W 2002 r. NST, norweskie centrum telemedycyny z siedzibą w Tromsø, zostało powołane do utworzenia Centrum Współpracy Światowej Organizacji Zdrowia.

Sieć ARCTOS na Wydziale Nauk Biologicznych, Rybołówstwa i Ekonomii jest liderem w badaniach nad morskimi ekosystemami arktycznymi i ważnym partnerem Norweskiego Instytutu Polarnego w Tromsø. Wydział Fizyki koncentruje się na zorzy polarnej i badaniach kosmosu. Wszystkie te instytuty cieszą się wysoką międzynarodową renomą.

Uniwersytet jest częścią FRAM - High North Research Centre for Climate and the Environment (Fram Center) w Tromsø. Każdego stycznia w styczniu międzynarodowa konferencja Arctic Frontiers zaprasza naukowców, polityków i przedstawicieli biznesu do omówienia zagadnień Arktyki ponad granicami dyscyplinarnymi. Sekretariat Rady Arktycznej znajduje się w Fram Center. Naukowcy z Uniwersytetu i Fram Center są zaangażowani w kilka międzynarodowych programów Rady Arktyki.

142925_photo-1522202176988-66273c2fd55f.jpg

Międzynarodowy hub

15500 studentów i 3300 pracowników studiuje i pracuje na UiT The Arctic University of Norway . Nauczanie opiera się na badaniach. Osiem wydziałów UiT oferuje szeroki wachlarz programów studiów, pomimo oddania problematyce północnej. Społeczność akademicka w Tromsø jest wysoce międzynarodowa. Ponad 20% pracowników akademickich i 10% studentów pochodzi z zagranicy. Uniwersytet oferuje ponad 20 programów studiów magisterskich prowadzonych w języku angielskim, a wszystkie wydziały oferują kursy prowadzone w języku angielskim zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim.

UiT The Arctic University of Norway jest członkiem-założycielem University of the Arctic, międzynarodowej sieci 160 instytucji badawczych i badawczych z regionu okołobiegunowego. Ale Uniwersytet współpracuje ze wszystkimi częściami świata. 200 umów międzynarodowych zapewnia aktywną wymianę akademicką studentów i pracowników z instytucjami partnerskimi na całym świecie.

Uniwersytet w Tromsø przeszedł trzy fuzje. 1 stycznia 2009 roku UiT połączyło się z University College of Tromsø, a 1 sierpnia 2013 roku z University College of Finnmark. Ostatnie połączenie miało miejsce 1 stycznia 2016 r. Zarówno z University College of Harstad, jak i University College of Narvik.

Po połączeniu UiT stał się uniwersytetem z wieloma kampusami rozsianymi po całej północnej Norwegii. Główne kampusy znajdują się w Tromsø, Alcie, Narwiku i Harstad, a mniejsze wydziały znajdują się w miastach Mo i Rana, Hammerfest i Kirkenes. Dzięki połączeniu wzrasta liczba studentów i kierunków studiów. Nowy uniwersytet stał się jeszcze ważniejszą siłą napędową północnej Norwegii i międzynarodowej współpracy na dalekiej północy.

Dlaczego UiT?

UiT jest naprawdę arktyczny

UIT to najbardziej wysunięty na północ uniwersytet na świecie. Nasze położenie na skraju Arktyki oznacza misję. Arktyka ma coraz większe znaczenie w skali globalnej - zmiany klimatyczne, eksploatacja zasobów Arktyki i zagrożenia środowiskowe są tematami o dużym znaczeniu społecznym, którymi UiT jest szczególnie zainteresowany.

Brak opłat za naukę

UiT oferuje wszystkim studentom wyraźną przewagę nad wieloma uniwersytetami na całym świecie: nie ma opłat za naukę dla studentów zagranicznych studiujących na UiT w Norwegii.

Życie studenckie na UiT

Wykorzystując w pełni możliwości UiT, możesz stworzyć dla siebie najlepsze doświadczenie studenckie i osiągnąć swój pełny potencjał poprzez wsparcie akademickie, kluby sportowe i różne organizacje studenckie w naszych kampusach.

Studiuj w języku angielskim na UiT

W ostatnich latach wzrosła liczba studentów zagranicznych chcących studiować na UiT. Jednym z powodów tej solidnej reputacji jest fakt, że UiT oferuje różnorodne kursy i programy w języku angielskim. W związku z tym przyjęcie nie wymaga dowodu umiejętności norweskich.

Budowanie mostów

Budowanie mostów poprzez internacjonalizację w kraju i za granicą. Współpraca międzynarodowa jest warunkiem wstępnym, aby UiT oferował znakomitą edukację i wiodące na świecie badania dla studentów, stażystów, naukowców, grup akademickich i pracowników z naszych partnerskich uniwersytetów.

Intensywne badania naukowe i wysokiej jakości środowisko edukacyjne

Nasza centralna lokalizacja na Dalekiej Północy, nasza szeroka i zróżnicowana oferta badań i studiów oraz nasze interdyscyplinarne cechy sprawiają, że jesteśmy wyjątkowo przygotowani do sprostania wyzwaniom przyszłości. Jako student UiT uczysz się od nauczycieli, którzy są dumni z tego, że mogą odnieść sukces na przedmiocie, którego nauczają, w korzystnym stosunku nauczyciel-uczeń wynoszącym 1: 8.

Życie miejskie - dzika przyroda

Arktyczny poszukiwacz przygód - czy masz to w sobie?

Mamy różne wspaniałe miejsca do nauki w Alcie, Harstad, Narwiku, Tromsø i Svalbardzie. Przeglądaj lokalizacje, aby odkryć, co każdy z nich ma do zaoferowania, od programów, przygód, muzyki i sztuki po nocne życie i zajęcia.

Zakwaterowanie dla studentów

Arctic Student Welfare Organization posiada jedne z najlepszych i niedrogich obiektów noclegowych i gastronomicznych w UiT, zapewniając doskonałą bazę wypadową do nauki i miejsce na relaks z przyjaciółmi.

Lokalizacje

Tromsø

Address
Hansine Hansens veg 18
Tromsø, Troms, Norwegia

Alta

Address
Follums vei 39
9510 Alta, Finnmark, Norwegia

Kirkenes

Address
Rådhusgata 8, 3.etg
Kirkenes, Troms og Finnmark fylke, Norwegia

Hammerfest

Address
Elsa Semmelmanns vei 1
Hammerfest, Finnmark, Norwegia

Harstad

Address
Havnegata 5
Harstad, Troms og Finnmark fylke, Norwegia

Narwik

Address
Lodve Langes gt. 2
Narwik, Nordland, Norwegia

Bardufoss

Address
Bardufoss lufthavn
Bardufoss, Troms og Finnmark fylke, Norwegia

Bodø

Address
Universitetsalléen 11
Bodø, Nordland, Norwegia

Mo i Rana

Address
Nytorget 5
Mo i Rana, Nordland, Norwegia

Longyearbyen

Address
Longyearbyen, Svalbard, Svalbard

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium