UIT The Arctic University of Norway

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Jon Terje Hellgren Hansen

UIT The Arctic University of Norway jest najbardziej wysuniętym na północ uniwersytetem na świecie. Jego położenie na skraju Arktyki oznacza misję. Arktyka ma coraz większe znaczenie globalne. Zmiany klimatyczne, eksploatacja zasobów arktycznych i zagrożenia środowiskowe to tematy o dużym znaczeniu społecznym, którymi szczególnie interesuje się Uniwersytet w Tromsø. W UIT The Arctic University of Norway można badać problemy globalne z bliska.

Wiedza na całym świecie

Życie na Dalekiej Północy ukształtowane jest przez dziką przyrodę, kontrastujące warunki świetlne i pogodowe, odległości geograficzne i wielokulturowość. Wiele ośrodków badawczych i programów studiów UiT odzwierciedla specyfikę Arktycznej Norwegii.

Jørn Berger-Nyvoll

Kluczowe badania UiT koncentrują się na środowisku polarnym, badaniach klimatu, ludności tubylczej, transformacji pokoju i konfliktów, telemedycynie, biologii medycznej, fizyce kosmicznej, naukach o rybołówstwie, bioprzedażystiach morskich, językoznawstwie i chemii obliczeniowej.

Centra doskonałości

Centrum Zaawansowanych Studiów w Lingwistyce Teoretycznej, CASTL i CTCC, Centrum Chemii Teoretycznej i Obliczeniowej, zostało wyznaczone jako Norweskie Centra Doskonałości. W 2002 r. NST, norweskie centrum telemedycyny z siedzibą w Tromsø, zostało powołane do utworzenia Centrum Współpracy Światowej Organizacji Zdrowia.

Sieć ARCTOS na Wydziale Nauk Przyrodniczych, Rybołówstwa i Ekonomii jest liderem w badaniach ekosystemów morskich arktycznych i ważnym partnerem Norweskiego Instytutu Polarnego w Tromsø. Wydział Fizyki skupia się na oświetleniu północnym i badaniach przestrzeni kosmicznej. Wszystkie te instytuty mają wysoką międzynarodową reputację.

Arctic Frontiers

Uniwersytet jest częścią FRAM - Centrum Badań nad Klimatem i Środkiem Północno-Zachodnich Centrów (Fram Center) w Tromsø. Co roku w styczniu międzynarodowa konferencja Arctic Frontiers zaprasza naukowców, polityków i przedstawicieli biznesu do dyskusji na tematy związane z Arktyką w różnych dyscyplinarnych granicach. Sekretariat Rady Arktycznej znajduje się w Ośrodku Fram. Naukowcy z Uniwersytetu i Fram Center są zaangażowani w kilka międzynarodowych programów Rady Arktycznej.

Międzynarodowy hub

16000 studentów i 4000 pracowników studiuje i pracuje w UiT The Arctic Universty of Norway. Nauczanie opiera się na badaniach. Siedem wydziałów UiT oferuje, pomimo poświęcenia dla spraw północnych, szeroki zakres programów studiów.
Społeczność akademicka w Tromsø jest bardzo międzynarodowa. Ponad 20% pracowników akademickich i 10% studentów pochodzi z zagranicy. Uniwersytet oferuje ponad 20 programów nauczania angielskiego magistra, a wszystkie wydziały oferują kursy angielskiego na poziomie licencjata i magistra.

Jon Terje Hellgren Hansen

UIT The Arctic University of Norway jest członkiem-założycielem University of the Arctic, międzynarodowej sieci 140 instytucji badawczych i badawczych w regionie okołobiegunowym. Ale Uniwersytet współpracuje ze wszystkimi częściami świata. 200 umów międzynarodowych zapewnia aktywną akademicką wymianę studentów i pracowników z instytucjami partnerskimi na całym świecie.

Kampusy w całej północnej Norwegii

Uniwersytet ma osiem kampusów. Znajdują się one w Tromsø, Narvik, Harstad, Alta, Bodø, Mo i Rana, Hammerfest i Kirkenes. Uczelnia stała się jeszcze ważniejszym motorem napędowym północnej Norwegii i międzynarodowej współpracy na dalekiej północy.

Lokalizacje

Tromsø

University of Tromsø

Address
Hansine Hansens veg 18
9019 Tromsø, Troms, Norwegia
Telefon
+47776440009

Alta

UIT - Norges Arktiske universitet - Campus Alta

Address
Follumsvei 31
9510 Alta, Finnmark, Norwegia
Telefon
+47 78 45 05 00

Narwik

UiT - Norges arktiske universitet, campus Narvik

Address
Narwik, Nordland, Norwegia
Telefon
+47 77 64 40 00

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium