Przeczytaj oficjalny opis

Jon Terje Hellgren Hansen

UIT The Arctic University of Norway jest najbardziej wysuniętym na północ uniwersytetem na świecie. Jego położenie na skraju Arktyki oznacza misję. Arktyka ma coraz większe znaczenie globalne. Zmiany klimatyczne, eksploatacja zasobów arktycznych i zagrożenia środowiskowe to tematy o dużym znaczeniu społecznym, którymi szczególnie interesuje się Uniwersytet w Tromsø. W UIT The Arctic University of Norway można badać problemy globalne z bliska.

Wiedza na całym świecie

Życie na Dalekiej Północy ukształtowane jest przez dziką przyrodę, kontrastujące warunki świetlne i pogodowe, odległości geograficzne i wielokulturowość. Wiele ośrodków badawczych i programów studiów UiT odzwierciedla specyfikę Arktycznej Norwegii.

Jørn Berger-Nyvoll

Kluczowe badania UiT koncentrują się na środowisku polarnym, badaniach klimatu, ludności tubylczej, transformacji pokoju i konfliktów, telemedycynie, biologii medycznej, fizyce kosmicznej, naukach o rybołówstwie, bioprzedażystiach morskich, językoznawstwie i chemii obliczeniowej.

Centra doskonałości

Centrum Zaawansowanych Studiów w Lingwistyce Teoretycznej, CASTL i CTCC, Centrum Chemii Teoretycznej i Obliczeniowej, zostało wyznaczone jako Norweskie Centra Doskonałości. W 2002 r. NST, norweskie centrum telemedycyny z siedzibą w Tromsø, zostało powołane do utworzenia Centrum Współpracy Światowej Organizacji Zdrowia.

Sieć ARCTOS na Wydziale Nauk Przyrodniczych, Rybołówstwa i Ekonomii jest liderem w badaniach ekosystemów morskich arktycznych i ważnym partnerem Norweskiego Instytutu Polarnego w Tromsø. Wydział Fizyki skupia się na oświetleniu północnym i badaniach przestrzeni kosmicznej. Wszystkie te instytuty mają wysoką międzynarodową reputację.

Arctic Frontiers

Uniwersytet jest częścią FRAM - Centrum Badań nad Klimatem i Środkiem Północno-Zachodnich Centrów (Fram Center) w Tromsø. Co roku w styczniu międzynarodowa konferencja Arctic Frontiers zaprasza naukowców, polityków i przedstawicieli biznesu do dyskusji na tematy związane z Arktyką w różnych dyscyplinarnych granicach. Sekretariat Rady Arktycznej znajduje się w Ośrodku Fram. Naukowcy z Uniwersytetu i Fram Center są zaangażowani w kilka międzynarodowych programów Rady Arktycznej.

Międzynarodowy hub

16000 studentów i 4000 pracowników studiuje i pracuje w UiT The Arctic Universty of Norway. Nauczanie opiera się na badaniach. Siedem wydziałów UiT oferuje, pomimo poświęcenia dla spraw północnych, szeroki zakres programów studiów.
Społeczność akademicka w Tromsø jest bardzo międzynarodowa. Ponad 20% pracowników akademickich i 10% studentów pochodzi z zagranicy. Uniwersytet oferuje ponad 20 programów nauczania angielskiego magistra, a wszystkie wydziały oferują kursy angielskiego na poziomie licencjata i magistra.

Jon Terje Hellgren Hansen

UIT The Arctic University of Norway jest członkiem-założycielem University of the Arctic, międzynarodowej sieci 140 instytucji badawczych i badawczych w regionie okołobiegunowym. Ale Uniwersytet współpracuje ze wszystkimi częściami świata. 200 umów międzynarodowych zapewnia aktywną akademicką wymianę studentów i pracowników z instytucjami partnerskimi na całym świecie.

Kampusy w całej północnej Norwegii

Uniwersytet ma osiem kampusów. Znajdują się one w Tromsø, Narvik, Harstad, Alta, Bodø, Mo i Rana, Hammerfest i Kirkenes. Uczelnia stała się jeszcze ważniejszym motorem napędowym północnej Norwegii i międzynarodowej współpracy na dalekiej północy.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:


UIT The Arctic University of Norway

Program studiów magisterskich w zakresie turystyki ma na celu przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy lub stanowisk w komercyjnych, publicznych lub non-profit o ... [+]

Program studiów magisterskich w zakresie turystyki ma na celu przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy lub stanowisk w komercyjnych, publicznych lub non-profit organizacjach, które świadczą usługi dla odwiedzających na poziomie lokalnym, krajowym lub międzynarodowym. Program zapewnia również studentom niezbędne podstawy naukowe, aby przejść do doktora.

Opis programu

Turystyka jest coraz ważniejszym zjawiskiem globalnym, które wiąże się z możliwościami i wyzwaniami społecznymi, kulturowymi, gospodarczymi, politycznymi i środowiskowymi. Rozwijające się gospodarki umożliwiają większej liczbie osób podróżowanie często i na dłuższych dystansach w celu poznania krajobrazów, krajobrazów miast, kultur i narodów. Globalizacja i rozwój technologiczny umożliwiają zwiększoną mobilność, a tym samym działalność turystyczną. Rozwój i wzrost turystyki również podważa stabilność ekologii w dobie zmian klimatycznych.... [-]

Norwegia Alta Tromsø
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

W jaki sposób zasoby są wykorzystywane w społeczeństwie i jak powinny być wykorzystywane? To są wielkie problemy w ekonomii. Magister ekonomii zapewnia głębsze zrozumieni ... [+]

W jaki sposób zasoby są wykorzystywane w społeczeństwie i jak powinny być wykorzystywane? To są wielkie problemy w ekonomii. Magister ekonomii zapewnia głębsze zrozumienie teoretycznej i stosowanej analizy ekonomicznej, metodologii i badań empirycznych. Studenci będą mieli możliwość samodzielnej pracy poprzez samokształcenie i zadania.

Opis programu

Program składa się z zaawansowanych kursów z mikroekonomii, który obejmuje również wykorzystanie algebry liniowej i optymalizacji statycznej. Makroekonomia obejmuje analizę otwartych gospodarek i wzrostu gospodarczego. W pierwszym semestrze studenci będą mieli zajęcia z ekonometrii - zaawansowane metody ilościowe dla ekonomii. W drugim semestrze studenci mogą wybierać między kursami zaawansowanego finansowania a kursami z mikroekonomii stosowanej. W trzecim semestrze studenci będą musieli również wziąć udział w kursie, który daje wspólną podstawę do pracy z pracą magisterską i specjalizacji w zakresie tematów pracy magisterskiej. Praca magisterska składa się z 30 punktów ECTS i zostanie napisana w czwartym i ostatnim semestrze.... [-]

Norwegia Tromsø
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Program jest odpowiedni dla studentów, którzy chcą uczyć się języka z perspektywy porównawczej. Program kładzie szczególny nacisk na formalne aspekty gramatyki, w szczegó ... [+]

Program jest odpowiedni dla studentów, którzy chcą uczyć się języka z perspektywy porównawczej. Program kładzie szczególny nacisk na formalne aspekty gramatyki, w szczególności składni i fonologii. Podejście do tych dyscyplin opiera się na badaniach porównawczych wielu języków.

Magister filozofii w dziedzinie językoznawstwa teoretycznego obejmuje studia na poziomie magisterskim z zakresu językoznawstwa teoretycznego i należy je traktować jako przedłużenie pracy na poziomie licencjata. Program kładzie szczególny nacisk na formalne aspekty gramatyki, w szczególności składni i fonologii. Podejście do tych dyscyplin opiera się na badaniach porównawczych wielu języków. Studenci zapoznają się ze strukturą języka, porównawczymi aspektami badań lingwistycznych, zmiennością społeczną i geograficzną, historycznym rozwojem języków i nabywaniem języków. Na poziomie magisterskim uczniowie będą rozwijać specjalne zainteresowania na podstawie ich zajęć i będą pisać albo pracę magisterską, albo dwa artykuły o długości artykułu.... [-]

Norwegia Tromsø
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Jest to badanie dla osób zainteresowanych grafiką, grami komputerowymi i symulacjami. Zdajesz sobie sprawę, że nasze codzienne życie wkrótce stanie się częścią wirtualnej ... [+]

Jest to badanie dla osób zainteresowanych grafiką, grami komputerowymi i symulacjami. Zdajesz sobie sprawę, że nasze codzienne życie wkrótce stanie się częścią wirtualnej rzeczywistości i chcesz wziąć udział w rozwijaniu tej przyszłości.

Opis programu

Dzięki temu studium będziesz mieć cały wstęp do nauki zaawansowanych gier komputerowych, wirtualnej rzeczywistości i tworzenia realistycznych symulacji. Dostajesz gruntowne teoretyczne i praktyczne podstawy do zaawansowanego rozwoju oprogramowania, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju gier i symulacji oraz systemów uczenia się.

Bliska więź, którą Narvik ma do ośrodków badawczych na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym daje korzyści jako student.... [-]

Norwegia Narwik
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Program jest odpowiedni dla studentów, którzy są zainteresowani badaniem, w jaki sposób język angielski jest nabywany w pierwszym i drugim języku, a także w jaki sposób j ... [+]

Program jest odpowiedni dla studentów, którzy są zainteresowani badaniem, w jaki sposób język angielski jest nabywany w pierwszym i drugim języku, a także w jaki sposób język angielski jest dotknięty sytuacjami wielojęzycznymi. W przypadku indywidualnych osób, sytuacje wielojęzyczne mogą powodować wpływ jednego języka na inny, w szczególności w procesie pozyskiwania, a także mogą ostatecznie prowadzić do wyczerpania językowego z powodu braku ekspozycji i używania jednego z języków. W społeczeństwach wielojęzyczność i kontakt językowy mogą spowodować rozwój nowych odmian tego języka. Studenci przyjęci do programu będą ściśle zintegrowani z grupą badawczą w zakresie Akwizycji Języków, Wariacji i Attrition (LAVA: http://site.uit.no/lava/), która jest aktywną i produktywną grupą badawczą zajmującą się różnymi aspektami wielojęzyczność i wielojęzyczność. Studenci będą mieli możliwość przeprowadzenia praktycznych badań z członkami grupy. Program stanowi dobrą podstawę do pracy związanej z wielojęzycznością zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym i jest odpowiedni dla studentów, którzy chcą rozpocząć karierę w badaniach.... [-]

Norwegia Tromsø
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Program studiów magisterskich w literaturze angielskiej zapewnia kompleksowe badanie literatury z całego świata anglojęzycznego. Kursy podkreślają, w jaki sposób literatu ... [+]

Program studiów magisterskich w literaturze angielskiej zapewnia kompleksowe badanie literatury z całego świata anglojęzycznego. Kursy podkreślają, w jaki sposób literatura kształtuje się i jest kształtowana przez historię, jej znaczenie dla współczesnych zagadnień, takich jak zmiana klimatu i rozwiązywanie konfliktów, oraz jej zdolność do kwestionowania i udoskonalania sposobu myślenia czytelnika. Bazując na różnorodności krytycznych podejść, program pomaga uczniom doskonalić umiejętności analitycznego i twórczego myślenia.

Opis programu

Program magisterski w literaturze angielskiej daje studentom możliwość studiowania szerokiego zakresu tekstów literackich i kulturowych w języku angielskim, podczas gdy specjalizuje się w wybranej przez nich dziedzinie pod kierunkiem badacza w tej dziedzinie. Sekcja angielska może oferować superwizję w literaturze angielskiej, irlandzkiej, amerykańskiej i postkolonialnej i jest szczególnie silna w dziedzinie romantyzmu, modernizmu i współczesnej literatury.... [-]

Norwegia Tromsø
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Studenci mogą wybierać spośród trzech specjalności; algebra, analiza / geometria różniczkowa lub matematyka stosowana. Niektóre z dziedzin specjalnych to: kryptografia, t ... [+]

Opis programu

Studenci mogą wybierać spośród trzech specjalności; algebra, analiza / geometria różniczkowa lub matematyka stosowana. Niektóre z dziedzin specjalnych to: kryptografia, teoria liczb, krzywe eliptyczne, algebra, geometria różniczkowa, analiza złożona, fale nieliniowe i układy dynamiczne. W matematyce stosowanej tematy te mogą dotyczyć fizyki plazmy, optyki, ekologii matematycznej i bioinformatyki. Program studiów magisterskich obejmuje pracę magisterską z 60 ECTS oprócz obowiązkowych kursów i specjalnego programu nauczania w wysokości 60 ECTS. Są one zależne od wybranej specjalności.

Oferowane są następujące dyscypliny:

AlgebraAnaliza / geometria różniczkowaMatematyka stosowanaWyniki nauki... [-]
Norwegia Tromsø
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Program Master in Fine Art to dwuletni kurs, który ma dać uczniom unikalną podstawę dla ich przyszłego rozwoju w dziedzinie badań, teorii i profesjonalnej praktyki artyst ... [+]

Program Master in Fine Art to dwuletni kurs, który ma dać uczniom unikalną podstawę dla ich przyszłego rozwoju w dziedzinie badań, teorii i profesjonalnej praktyki artystycznej. Program skierowany jest do początkujących artystów, którzy pragną pogłębić swoją praktykę w kontekście, który jest ukierunkowany na studia i warsztaty oraz gdzie są zachęcani do rozwijania własnych inicjatyw. Aby przyczynić się do programu zapewnia zrównoważony wgląd między lokalnymi i międzynarodowymi kwestiami ważnymi dla współczesnego społeczeństwa.

Opis programu

Celem programu studiów magisterskich w dziedzinie sztuk pięknych jest rozwinięcie umiejętności pracy studenta jako zawodowego artysty. Program ma odzwierciedlać współczesne koncepcje tego, co to znaczy pracować jako profesjonalny artysta, a tym samym oferować uczniom możliwość rozwijania indywidualnych ambicji zawodowych w dziedzinie sztuk pięknych. Ponieważ głównym celem jest kształcenie artystów, tworzenie dzieł sztuki, wystaw i innych wypowiedzi artystycznych stanowi najważniejsze aspekty programu studiów. Program stanowi także podstawę dla innych zawodowych ról w dziedzinie sztuki i związanych z nią.... [-]

Norwegia Tromsø
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Zasoby naturalne na dalekiej północy przyciągają przemysł. Nowy olej offshore ... [+]

Zasoby naturalne na dalekiej północy przyciągają przemysł. Nowy olej offshore

Opis programu

Program koncentruje się na wyzwaniach technicznych i związanych z bezpieczeństwem związanych z działalnością przemysłową na Dalekiej Północy. Szczególną uwagę poświęcono operacjom morskim i morskim w trudnym i podatnym na zagrożenia środowisku Arktyki. Studenci zapoznają się z metodami i narzędziami zarządzania zaawansowanymi, złożonymi i zintegrowanymi systemami technicznymi w zakresie eksploatacji i konserwacji, niezawodności i zapewnienia produkcji, zdrowia, bezpieczeństwa

Program obejmuje 2-letnie studia stacjonarne z ustalonym harmonogramem. Kursy będą do pewnego stopnia dostosowane do studentów studiów niestacjonarnych. Pierwszy rok składa się z 50 ECTS kursów obowiązkowych wspólnych dla wszystkich studentów i jednego 10 zajęć ECTS. Są to techniczne kursy opisowe i kursy zorientowane na metody. Wszystkie kursy są od siebie niezależne. W drugim roku studenci osiągną specjalizację swojego kierunku poprzez kursy do wyboru i wybór spośród wielu wcześniej zdefiniowanych programów nauczania. Studenci będą również realizować projekt specjalizacyjny. Ostatni semestr poświęcony jest 30-punktowej pracy magisterskiej ECTS.... [-]

Norwegia Tromsø
Styczeń 2020
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Wydział Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych i Edukacji, we współpracy z Centrum Studiów Sami, oferuje dwuletni pełny program studiów magisterskich w zakresie badań nad ... [+]

Mistrz w badaniach nad tubylcami

Wydział Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych i Edukacji, we współpracy z Centrum Studiów Sami, oferuje dwuletni pełny program studiów magisterskich w zakresie badań nad rdzennymi społecznościami (MIS). Program jest interdyscyplinarny i wykorzystuje wiedzę fachową zgromadzoną w kilku działach na Wydziale. Głównym tematem programu magisterskiego jest pojawienie się międzynarodowego ruchu rdzennego, doświadczeń historycznych i współczesnego kontekstu, którego rdzenni mieszkańcy doświadczają na całym świecie.

Podczas dwóch lat studiów studenci będą uczestniczyć w kursach o łącznej wartości 120 punktów (120 punktów ECTS). Jeden 10-kursowy kurs może być wybrany spośród innych kursów oferowanych przez Uniwersytet. Ten obieralny kurs musi zostać zatwierdzony przez akademickiego koordynatora i powinien być oparty na zainteresowaniach poszczególnych studentów jako przygotowanie do pracy magisterskiej. Pozostałe kursy są obowiązkowe. Zostały zaprojektowane w celu zapewnienia szerokiej bazy, z której pojedynczy student może wybrać odpowiedni temat do pracy magisterskiej. Praca dyplomowa jest nadzorowana przez pracowników akademickich z jednostek współpracujących z UIT The Arctic University of Norway , a tematy wybierane są we współpracy z wyznaczonymi doradcami. Zazwyczaj prowadzi się zbieranie danych do pracy magisterskiej pod koniec drugiego semestru.... [-]

Norwegia Tromsø
Styczeń 2020
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Program Mistrza oferuje dogłębne zrozumienie kluczowych zagadnień informujących o dziedzinie badań nad pokojem i konfliktami. Zapewnia interdyscyplinarny wgląd w naturę i ... [+]

Program Mistrza oferuje dogłębne zrozumienie kluczowych zagadnień informujących o dziedzinie badań nad pokojem i konfliktami. Zapewnia interdyscyplinarny wgląd w naturę i przyczyny konfliktów, a także w wysiłki budowania pokoju i przywracania zaufania do instytucji w społeczeństwach dotkniętych konfliktem. Aktywnie rekrutuje studentów z krajów nordyckich i spoza krajów skandynawskich do tworzenia i promowania międzykulturowych doświadczeń w nauczaniu i uczeniu się.

Opis programu

Program studiów magisterskich w zakresie pokoju i transformacji konfliktu (MPCT) oferuje interdyscyplinarne informacje na temat natury i przyczyn konfliktów oraz umiejętności analityczne w rozwiązywaniu konfliktów za pomocą pokojowych środków.... [-]

Norwegia Tromsø
Styczeń 2020
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Czy interesuje Cię kultura człowieka i jak korzystać z kamery wideo w społecznych badaniach naukowych? W wizualnych studiach kulturoznawczych masz okazję studiować metody ... [+]

Czy interesuje Cię kultura człowieka i jak korzystać z kamery wideo w społecznych badaniach naukowych? Podczas wizualnych studiów kulturoznawczych masz okazję studiować metody badań etnograficznych, teorię antropologiczną i tworzenie filmów etnograficznych w środowisku międzynarodowym, których kulminacją jest produkcja własnego filmu i pisana praca magisterska.

Wydział Archeologii i Antropologii Społecznej oferuje dwuletni pełny program studiów magisterskich w zakresie wizualnych studiów kulturoznawczych (VCS). Celem tego programu jest nauczenie studentów, jak zdobywać wiedzę o życiu i kulturach ludzi poprzez eksplorację ich codziennego życia w oparciu o metody jakościowe badań społecznych i film etnograficzny. Program łączy w sobie wykłady z teorii i metody akademickiej, filmowania i praktycznych instrukcji w zakresie fotografowania, nagrywania i edycji dźwięku.... [-]

Norwegia Tromsø
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Główny program w elektrotechnice jest odpowiedni dla studentów zainteresowanych systemami elektroenergetycznymi i źródłami energii elektrycznej, energoelektroniką i napęd ... [+]

Główny program w elektrotechnice jest odpowiedni dla studentów zainteresowanych systemami elektroenergetycznymi i źródłami energii elektrycznej, energoelektroniką i napędami silników elektrycznych, a elektrotechnika to szybko rozwijająca się dziedzina z wieloma możliwościami kariery zawodowej.

Elektrotechnika dotyczy zastosowanej technologii elektrycznej. Jest to złożona i dynamiczna dyscyplina, począwszy od mikroelektroniki, przez elektromagnetyzm, aż do technologii wysokiej mocy, od rozwoju jutrzejszej technologii informacyjnej po automatyzację i oprzyrządowanie złożonych procesów przemysłowych. Inżynierowie elektroniczni od dziesięcioleci zrewolucjonizowali nasz codzienny dzień. Koncepcja "high tech" w dużej mierze opiera się na innowacjach w dziedzinie elektrotechniki. W ramach tej dyscypliny masz możliwość opanowania różnorodnych umiejętności.... [-]

Norwegia Narwik Tromsø
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Engineering Design to projekt oparty na inżynierii i obejmuje wiedzę na temat projektowania produktu i technologii obliczeniowej. Główne składniki techniczne projektowani ... [+]

Bachelor of Engineering ze znajomością materiałów, mechaniki i modelowania, ale także inne mogą być dostosowane do programu studiów magisterskich w zakresie projektowania technicznego . Szczególne zainteresowanie rozumieniem teorii matematycznych i fizycznych oraz opisów na przykład różnych zachowań budowlanych, procesów projektowania, zachowań materiałowych może być korzystne dla maksymalizacji efektów uczenia się w edukacji.

Engineering Design to projekt oparty na inżynierii i obejmuje wiedzę na temat projektowania produktu i technologii obliczeniowej. Główne składniki projektowania technicznego Techniczne obliczenia naukowe / obliczenia i matematyka stosowana do rozwiązywania problemów związanych z projektowaniem, geometrią i materiałoznawstwem. Kurs Engineering Design zapewnia studentom zrozumienie projektu i estetyki, a także głębokie zrozumienie zasad i metod matematycznych i fizycznych w procesie projektowania. Szczególny nacisk kładziemy na geometrię i kształt, procesy produktowe i projektowe, obliczenia wytrzymałościowe i analizy, materiały, komputerowe modelowanie i symulacje.... [-]

Norwegia Narwik Tromsø
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Program studiów aerospace control masters zapewnia studentom określone umiejętności niezbędne do modelowania, projektowania i kontrolowania dynamicznych zachowań systemów ... [+]

Program studiów aerospace control masters zapewnia studentom określone umiejętności niezbędne do modelowania, projektowania i kontrolowania dynamicznych zachowań systemów lotniczych, w tym stałych UAV, wiropłatów i satelitów.

Program główny jest odpowiedni dla studentów zainteresowanych nauką, opracowywaniem i stosowaniem najnowocześniejszych technologii sterowania w celach związanych z lotnictwem. Typ technologii ma również duże podobieństwo do technologii stosowanych w ekstremalnych środowiskach, takich jak regiony arktyczne i podwodne, a studenci zainteresowani rozwojem technologii w takich dziedzinach uznają ten program za odpowiedni.

Opis programu

Główny program inżynierii lotniczej na wydziale IVT, UiT Narvik Campus zapewnia wyjątkową edukację w Norwegii, gdzie jako student poznasz najważniejsze technologie niezbędne do projektowania, budowy i wykorzystania systemów sterowania w zastosowaniach lotniczych. W ramach dwuletniego programu omawiane są ważne wstępne teoretyczne, takie jak matematyka stosowana, system cyfrowy i teoria sygnałów, systemy wbudowane, nawigacja i sterowanie automatyczne, a także bardziej specjalistyczne tematy dotyczące identyfikacji systemu, sztucznej inteligencji oraz modelowania, prowadzenia i kontroli .... [-]

Norwegia Tromsø Narwik
Styczeń 2020
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Magister inżynierii przemysłowej zapewni studentom wiedzę i umiejętności korzystania z odpowiednich technik, umiejętności i narzędzi do identyfikowania, formułowania, ana ... [+]

Inżynieria przemysłowa wkrótce ujrzy "wielki obraz", gdy mamy do czynienia ze złożonymi procesami i systemami. Dziedzina skupia się na analizie wielu kół, które muszą współpracować, aby organizacja mogła funkcjonować w najbardziej efektywny i opłacalny sposób. Jako student uzyskasz wgląd w różnorodne metodologie, techniki i narzędzia, które możesz zastosować, aby zwiększyć wydajność organizacji. Zdolność, którą zyskujesz dzięki temu badaniu, szczególnie dobrze nadaje się do stanowiska kierowniczego.

Magister inżynierii przemysłowej zapewni studentom wiedzę i umiejętności korzystania z odpowiednich technik, umiejętności i narzędzi do identyfikowania, formułowania, analizowania i rozwiązywania problemów inżynierii przemysłowej. Przy normalnym postępie, student będzie mógł uzyskać tytuł magistra po dwóch latach, co odpowiada 120 punktom. Jeśli student chce połączyć studia magisterskie z pracą w firmie zewnętrznej, możliwe jest przedłużenie programu do trzech lub czterech lat. Następnie zostanie zaproponowany spersonalizowany plan edukacyjny. Po ukończeniu tego kształcenia uczniowie będą mieli solidne podstawy, aby wejść na różne stanowiska w globalnej bazie. Typowe stanowiska to starszy inżynier, menedżerowie projektów, programiści, konsultanci, menedżerowie i naukowcy. Wielu z naszych byłych studentów zajmuje kierownicze lub wyższe stanowiska badawcze w organizacjach publicznych lub firmach prywatnych.... [-]

Norwegia Narwik Tromsø
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Unikalna lokalizacja geograficzna sprawia, że UIT The Arctic University of Norway w UIT The Arctic University of Norway jest idealnym miejscem do badania arktycznego środ ... [+]

Unikalna lokalizacja geograficzna sprawia, że UIT The Arctic University of Norway w UIT The Arctic University of Norway jest idealnym miejscem do badania arktycznego środowiska. Specjalizuj się w dziedzinie biologicznej, która Cię interesuje, i zdobądź wiedzę, która zapewni Ci szczególne umiejętności w przyszłej pracy. Naszym głównym celem badań i nauczania jest adaptacja do życia na wysokich szerokościach geograficznych, w tym zajmowanie się mechanizmami na wszystkich poziomach organizacji, od molekuł i komórek poprzez organizmy, aż po ekosystemy, zarówno w środowisku lądowym, jak i morskim.

Opis programu

Oferowanych jest kilka dyscyplin magisterskich, które odzwierciedlają unikalne położenie geograficzne UIT The Arctic University of Norway dalekiej północy. Dają one możliwość zbadania szeregu fascynujących pytań w obrębie współczesnej biologii i podkreślają niektóre z wyzwań społecznych: w odniesieniu do zarządzania zasobami naturalnymi i różnorodnością biologiczną.... [-]

Norwegia Tromsø
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Informatyka otacza nas wszędzie w życiu codziennym, takich jak internet i telefony komórkowe. Program jest bardzo praktyczny i eksperymentalny, gdzie studenci uczą się pr ... [+]

Program obejmuje zarówno podstawy teoretyczne, jak i metody eksperymentalne w informatyce. Kursy wyższego poziomu są bezpośrednio związane z badaniami w ramach Departamentu. Oznacza to możliwość uzyskania znacznej wiedzy w omawianych dziedzinach.

Program składa się z czterech obowiązkowych kursów z informatyki, w sumie 40 punktów ECTS i 20 punktów ECTS z zajęć fakultatywnych. Zajęcia fakultatywne mogą obejmować takie tematy, jak ekonomia, zarządzanie, psychologia i przedsiębiorczość. Program kończy się pracą magisterską z 60 punktami ECTS. Praca magisterska może być również wykonana we współpracy z zewnętrzną firmą IT.

Wyniki nauki

Dla każdego programu w UiT wyznaczono cele dla wiedzy, zrozumienia analitycznego, umiejętności i kompetencji, które uczeń powinien osiągnąć po zakończeniu studiów.... [-]

Norwegia Tromsø
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Geolodzy mapują długą, niesamowitą historię Ziemi. Geologia jest dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o naszej planecie i połączyć kreatywność ze zrozumieniem eksc ... [+]

Geolodzy mapują długą, niesamowitą historię Ziemi. Geologia jest dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o naszej planecie i połączyć kreatywność ze zrozumieniem ekscytujących zjawisk w naszej naturze. Geologia daje zrozumienie trzęsień ziemi, wulkanów, zjeżdżalni i innych zagrożeń naturalnych, klimatu i efektu cieplarnianego. Możesz studiować tektonikę i wulkany, zmiany klimatyczne lub specjalizować się w interpretacji sejsmicznych lub osadów, które opowiadają o tym, jak środowisko było miliony lat temu.

Opis programu

Badanie składa się z pracy magisterskiej (60 ECTS) oraz przedmiotów obowiązkowych i fakultatywnych (60 ECTS). Liczba fakultatywnych przedmiotów różni się w zależności od obszaru koncentracji. Jeden ma możliwość śledzenia przedmiotów w Uniwersyteckim Centrum Svalbard (UNIS) lub za granicą.... [-]

Norwegia Tromsø
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Celem jest kształcenie kandydatów z umiejętności biotechnologicznych w ogóle, a tym samym kwalifikowanie ich do kariery w szeregu organizacji, w tym tych, których celem j ... [+]

Celem jest kształcenie kandydatów z umiejętności biotechnologicznych w ogóle, a tym samym kwalifikowanie ich do kariery w szeregu organizacji, w tym tych, których celem jest innowacja, rozwój komercyjny i tworzenie wartości zasobów morskich w procesach i przemyśle.

Jesteśmy zajęci wykorzystywaniem przewagi, którą cieszymy się jako naród w postaci dostępu do ogromnych zasobów morskich. Większość organizmów, które składają się na bioróżnorodność morską, jest wciąż mało zbadana. Te biologiczne zasoby mogą być źródłem unikalnych biomolekuł (enzymów, metabolitów wtórnych, białek / peptydów, tłuszczów morskich i węglowodanów) oraz związanych z nimi kodów genetycznych.... [-]

Norwegia Tromsø
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Fizyka kształtuje przyszłość. Gdziekolwiek spojrzysz, zobaczysz fizykę i sposoby zastosowania fizyki. Telefony komórkowe, odtwarzacze CD, radia, telewizory i komputery to ... [+]

Master of Science in Physics

Fizyka kształtuje przyszłość. Gdziekolwiek spojrzysz, zobaczysz fizykę i sposoby zastosowania fizyki. Telefony komórkowe, odtwarzacze CD, radia, telewizory i komputery to zaawansowane urządzenia techniczne oparte na fizycznych metodach i zasadach. Satelity nad nami monitorują to, co dzieje się na Ziemi, w tym zanieczyszczenie środowiska. Obserwacje te są pobierane przez stacje satelitarne i tłumaczone na obrazy, które ułatwiają zrozumienie sytuacji na Ziemi. Również to jest fizyka. W meteorologii fizyka jest używana do pomiaru powietrza nad nami, w celu lepszego prognozowania pogody. Badania północnych świateł są również ważne dla zrozumienia zjawisk na północnych szerokościach geograficznych.... [-]

Norwegia Tromsø
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Welcome to UiT The Arctic University of Norway!