UIT The Arctic University of Norway

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

UiT Uniwersytet Arktyczny w Norwegii Uniwersytet w Tromsø połączył się 1 sierpnia 2013 r. Z University College of Finnmark i został UiT The Arctic University of Norway.

UIT Norweski Uniwersytet Arktyczny jest najbardziej wysuniętym na północ uniwersytetem na świecie. Jego położenie na skraju Arktyki oznacza misję. Arktyka ma coraz większe znaczenie globalne. Zmiana klimatu, eksploatacja zasobów arktycznych i zagrożenia środowiskowe to tematy o dużym znaczeniu społecznym, którymi Uniwersytet Tromsø jest szczególnie zainteresowany. Na Uniwersytecie Arktycznym w Norwegii można badać kwestie globalne z bliska.

Wiedza na całym świecie

Życie na Dalekiej Północy ukształtowane jest przez dziką przyrodę, kontrastujące warunki świetlne i pogodowe, odległości geograficzne i wielokulturowość. Wiele ośrodków badawczych i programów studiów UiT odzwierciedla specyfikę Arktycznej Norwegii.

Kluczowe badania UiT koncentrują się na środowisku polarnym, badaniach klimatu, ludności tubylczej, transformacji pokoju i konfliktów, telemedycynie, biologii medycznej, fizyce kosmicznej, naukach o rybołówstwie, bioprzedażystiach morskich, językoznawstwie i chemii obliczeniowej.

Centrum Zaawansowanych Studiów w Lingwistyce Teoretycznej, CASTL i CTCC, Centrum Chemii Teoretycznej i Obliczeniowej, zostało wyznaczone jako Norweskie Centra Doskonałości. W 2002 r. NST, norweskie centrum telemedycyny z siedzibą w Tromsø, zostało powołane do utworzenia Centrum Współpracy Światowej Organizacji Zdrowia.

Sieć ARCTOS na Wydziale Nauk Przyrodniczych, Rybołówstwa i Ekonomii jest liderem w badaniach ekosystemów morskich arktycznych i ważnym partnerem Norweskiego Instytutu Polarnego w Tromsø. Wydział Fizyki skupia się na oświetleniu północnym i badaniach przestrzeni kosmicznej. Wszystkie te instytuty mają wysoką międzynarodową reputację.

Uniwersytet jest częścią FRAM - Centrum Badań nad Klimatem i Środkiem Północno-Zachodnich Centrów (Fram Center) w Tromsø. Co roku w styczniu międzynarodowa konferencja Arctic Frontiers zaprasza naukowców, polityków i przedstawicieli biznesu do dyskusji na tematy związane z Arktyką w różnych dyscyplinarnych granicach. Sekretariat Rady Arktycznej znajduje się w Ośrodku Fram. Naukowcy z Uniwersytetu i Fram Center są zaangażowani w kilka międzynarodowych programów Rady Arktycznej.

Międzynarodowy hub

12000 studentów i 2700 pracowników studiuje i pracuje na Uniwersytecie w Tromsø. Nauczanie opiera się na badaniach. Siedem wydziałów UiT oferuje, pomimo poświęcenia dla spraw północnych, szeroki zakres programów studiów. Społeczność akademicka w Tromsø jest bardzo międzynarodowa. Ponad 20% pracowników akademickich i 10% studentów pochodzi z zagranicy. Uniwersytet oferuje ponad 20 programów nauczania angielskiego magistra, a wszystkie wydziały oferują kursy angielskiego na poziomie licencjata i magistra.

UiT Arctic University of Norway jest członkiem-założycielem University of the Arctic, międzynarodowej sieci 140 instytucji badawczych i badawczych w regionie okołobiegunowym. Ale Uniwersytet współpracuje ze wszystkimi częściami świata. 200 umów międzynarodowych zapewnia aktywną akademicką wymianę studentów i pracowników z instytucjami partnerskimi na całym świecie.

1 stycznia 2009 r. Uniwersytet w Tromsø połączył się z University College of Tromsø. 1 sierpnia 2013 r. Uniwersytet połączył się z University College of Finnmark. Nowa uczelnia ma teraz cztery kampusy. Znajdują się one w Tromsø, Alta, Hammerfest i Kirkenes. Liczba studentów i programów studiów wzrasta dzięki tej fuzji. Nowa uczelnia stała się jeszcze ważniejszym motorem napędowym północnej Norwegii i międzynarodowej współpracy na dalekiej północy.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski

Widzieć MSc » Zobacz programy magisterskie » Widzieć Health MSc » Widzieć Law Magister prawa (LLM) » Widzieć Studia licencjackie »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

MSc

Magister międzynarodowego zarządzania rybołówstwem

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat January 2019 Norwegia Tromsø

Program International Management Rybołówstwa (IFM) przeznaczony dla studentów z różnych środowisk naukowych i narodowości. Jest to wyjątkowy, interdyscyplinarny program Master, który otwiera kariery w sektorze publicznym i prywatnym, a także dalszych badań naukowych. Do tej pory studenci z ponad 30 krajów ukończyło programu IFM. [+]

Test International Management Rybołówstwa (IFM) Program przeznaczony jest dla studentów z różnych środowisk naukowych i narodowości. Jest to wyjątkowy, interdyscyplinarny program Master, który otwiera kariery w sektorze publicznym i prywatnym, a także dalszych badań naukowych. Do tej pory studenci z ponad 30 krajów ukończyło programu IFM.

Program kładzie nacisk wiedzę z zakresu teorii naukowych i metod, a będzie oferować studentom doświadczenie w korzystaniu z nich. By ułatwić refleksję i za pomocą analizy przypadków z różnych części świata, program będzie rozwijać uczniom zrozumienie tego, jak rybołówstwo i akwakultura są zarządzane. Studenci przeprowadzą dziewięć kursów w ciągu 1,5 roku (łącznie 90 ECTS), przed napisaniem pracy magisterskiej (30 ECTS).... [-]


Master of Science - Elektrotechnika

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 4 semestry January 2019 Norwegia Narvik

Program Master w elektrotechnice jest odpowiedni dla studentów z interesem elektrycznych systemów energetycznych i elektrycznych źródeł energii, energoelektroniki i napędów silnikowych elektrycznych i elektrotechnika jest szybko rozwijającą się pole z wielu możliwości rozwoju zawodowego. [+]

Test Program Master w elektrotechnice jest odpowiedni dla studentów z interesem elektrycznych systemów energetycznych i elektrycznych źródeł energii, energoelektroniki i napędów elektrycznych, mechanicznych i elektrotechnice jest szybko rozwijającą się pole z wielu możliwości rozwoju zawodowego.

Elektrotechnika deais o zastosowanej technologii elektrycznego. Jest to złożona i dynamiczna dyscyplina począwszy od mikroelektroniki poprzez elektromagnetyzmu do technologii wysokiej mocy, z rozwojem technologii informatycznych jutrzejszym automatyzacji i oprzyrządowania złożonych procesów przemysłowych. elektronicy już od dziesięcioleci zrewolucjonizowały nasz zwykły dzień. Pojęcie "high tech" w dużej mierze opiera się na innowacjach w fieldelectrical inżynierii. W zakresie tej dyscypliny, masz możliwość nauczyć się opanowania różnorodnych umiejętności.... [-]


Master of Science - inżynieria

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 4 semestry January 2019 Norwegia Narvik

Master of Science w inżynierii przemysłowej zapewni studentom wiedzy i umiejętności korzystania z odpowiednich technik, umiejętności i narzędzi do identyfikacji, formułowania, analizowania i rozwiązywania problemów inżynierii przemysłowej. [+]

inżynieria przemysłowa to by zobaczyć "duży obraz", gdy mamy do czynienia ze złożonymi procesami i systemami. Pole skupia się na analizie wielu ¿wheels¿ które muszą ze sobą współpracować tak, że organizacja jest w stanie funkcjonować w sposób najbardziej efektywny i rentowny sposób. Jako student, otrzymasz wgląd w różnych metodologii, technik i narzędzi, które można zastosować do zwiększenia wydajności organizacji. Zdolność można uzyskać za pośrednictwem tych badań sprawia, że ​​szczególnie dobrze nadaje się na stanowisku kierowniczym.

? Master of Science w inżynierii przemysłowej dostarczy słuchaczom wiedzy i możliwości korzystania z odpowiednich technik, umiejętności i narzędzi do identyfikacji, formułowania, analizowania i rozwiązywania problemów inżynierii przemysłowej. Przy normalnym toku, student będzie mógł uzyskać tytuł magistra, po dwóch latach, co odpowiada 120 punktów. Jeśli student chce połączyć naukę z pracą głównego w firmie zewnętrznej, możliwe jest rozszerzenie programu do trzech lub czterech lat. Dostosowane Plan edukacji zostanie zasugerowane. Po zakończeniu tej nauki, studenci będą miały solidne podstawy, aby wprowadzić różne stanowiska w globalnej bazy. Typowe pozycje są starsi mechanicy, kierowników projektów, programistów, konsultantów, menedżerów i naukowców. Wielu z naszych byłych studentów posiadających wysokie stanowiska kierownicze i badawcze w organizacji publicznych lub prywatnych firm.... [-]


Master of Science - projekt techniczny

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 4 semestry January 2019 Norwegia Narvik

Engineering Design, to konstrukcja oparta na wiedzy inżynierskiej i obejmuje wiedzę na temat projektowania produktu i technologii obliczeniowej. Główne składniki Engineering Design Technicznych naukowych computaions / obliczeń i matematyki stosowanej, którą nakłada się problemy związane z projektowaniem, geometria i Inżynierii Materiałowej. Engineering Design Kurs zapewnia studentom zrozumienie konstrukcji i estetycznym oprócz głębokiego zrozumienia matematycznych i fizycznych zasad i metod w procesie projektowania. Kładziemy szczególny nacisk na geometrię i kształt, procesów produkcyjnych i projektowych, obliczeń wytrzymałościowych i analiz, materiałów, modelowania i symulacji komputerowej. [+]

Licencjat w dziedzinie inżynierii wiedzy w materiałach, mechaniki i modelowania, ale także inni mogą być dostosowane do Program mistrzami w projektowaniu inżynierskim. Szczególne zainteresowanie w zrozumieniu matematyczne i fizyczne teorie i opisy na przykład różnych zachowań constuction, processeses projektowych, zachowania materiały mogą być korzyści dla maksymalizacji wyników nauczania w edukacji.

projekt technicznyJest konstrukcja oparta na wiedzy inżynierskiej i obejmuje wiedzę na temat projektowania produktu i technologii obliczeniowej. Główne składniki Engineering Design Technicznych naukowych computaions / obliczeń i matematyki stosowanej, którą nakłada się problemy związane z projektowaniem, geometria i Inżynierii Materiałowej. Engineering Design Kurs zapewnia studentom zrozumienie konstrukcji i estetycznym oprócz głębokiego zrozumienia matematycznych i fizycznych zasad i metod w procesie projektowania. Kładziemy szczególny nacisk na geometrię i kształt, procesów produkcyjnych i projektowych, obliczeń wytrzymałościowych i analiz, materiałów, modelowania i symulacji komputerowej.... [-]


Master of Science - technika satelitarna

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 4 semestry January 2019 Norwegia Narvik

Program Master w inżynierii Satellite ma zastosowanie dla studentów z zainteresowania nauki, rozwoju i stosowania technologii state-of-the-art w celach związanych z przestrzenią kosmiczną. Ten rodzaj technologii ma również duże podobieństwo do technologii do innych ekstremalnych warunkach, na przykład w regionach arktycznych i Subsea i studentów z zainteresowania rozwojem technologii w takich dziedzinach, również znajdą ten program jako istotne. [+]

Statki kosmiczne przekształciła się nieocenionym narzędziem dla naszego społeczeństwa poprzez zastosowań w takich dziedzinach, jak: ochrona środowiska, monitoring, metrologii, komunikacji i nawigacji. Aby wykorzystać przestrzeń do maksimum, sonda musi być optymalnie zaprojektowane, zbudowane i wykorzystywane, wymagające wiedzy dla wielu dziedzinach inżynierskich.

Test Program Master w inżynierii Satellite ma zastosowanie dla studentów z zainteresowania nauki, rozwoju i stosowania technologii state-of-the-art w celach związanych z przestrzenią kosmiczną. Ten rodzaj technologii ma również duże podobieństwo do technologii do innych ekstremalnych warunkach, na przykład w regionach arktycznych i Subsea i studentów z zainteresowania rozwojem technologii w takich dziedzinach, również znajdą ten program jako istotne.... [-]


Master of Science in Computer Science

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat August 2019 Norwegia Tromsø

Informatyka otacza nas wszędzie w życiu codziennym, takich jak internet i telefony komórkowe. Program jest bardzo praktyczny i eksperymentalne, gdzie studenci uczą się projektowania, rozwoju i programów zaawansowane systemy transmisji danych. Wszelkie nauczanie odbędzie się w języku angielskim, a program ma studentów z całego świata. [+]

Program obejmuje zarówno podstawy teoretyczne i metod eksperymentalnych w dziedzinie informatyki. Wyższe Kursy poziomu są bezpośrednio podłączone do badań w ramach Departamentu. Oznaczałoby to możliwość znacznej wiedzy w odpowiednich dziedzinach.

Program składa się z czterech obowiązkowych kursów w dziedzinie informatyki, w sumie 40 punktów ECTS, a 20 punktów ECTS z zajęć fakultatywnych. Zajęcia fakultatywne mogą znajdować się w tematy, takie jak ekonomia, zarządzanie, psychologia i przedsiębiorczości. Program kończy się pracy magisterskiej 60 punktów ECTS. Praca magisterska może być również wykonane we współpracy z zewnętrznym IT firmy.

Efekty uczenia się ... [-]

Magisterskie

Magister filozofii wizualnych kulturoznawstwa

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat January 2019 Norwegia Tromsø

Czy jesteś zainteresowany w ludzkiej kulturze i jak korzystać z kamery wideo umieszczonej w społecznej badań naukowych? Na Studiów Wizualnych Kulturalnych dostaniesz możliwość studiowania etnograficzne metod badawczych, teorii antropologicznych i etnograficznych produkcji filmowej w międzynarodowym środowisku, zakończone z produkcją swojego własnego filmu i pisemnej pracy magisterskiej. [+]

Czy jesteś zainteresowany w ludzkiej kulturze i jak korzystać z kamery wideo umieszczonej w społecznej badań naukowych? W Badania wizualne kulturalne Ci mają możliwość studiowania etnograficzne metod badawczych, teorii antropologicznych i etnograficznych produkcji filmowej w międzynarodowym środowisku, zakończone z produkcją swojego własnego filmu i pisemnej pracy magisterskiej.

Zakład Archeologii i Antropologii Społecznej oferuje dwuletni program magisterski w pełnym wymiarze godzin w Kulturoznawstwa wizualnych (VCS). Celem tego programu jest nauczenie studentów, jak tworzyć wiedzę o życiu i kultur ludowych poprzez poszukiwanie ich codziennym życiu w oparciu o użyciu jakościowych metod badawczych nauk społecznych i etnograficznego filmu. Program łączy wykłady z teorii naukowych i metod, filmowej i praktyczny instruktaż w camerawork, nagrań dźwiękowych i edycji.... [-]


Magister filozofii w języku angielskim językoznawstwa

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat January 2019 Norwegia Tromsø

Program kładzie szczególny nacisk na formalne aspekty gramatyki, zwłaszcza składni i fonologii. Program ma silny komponent porównawczą, chociaż badanie języka angielskiego w naturalny sposób utrzymuje centralne miejsce w programie. [+]

Program kładzie szczególny nacisk na formalne aspekty gramatyki, zwłaszcza składni i fonologii. Program ma silny komponent porównawczą, chociaż badanie języka angielskiego w naturalny sposób utrzymuje centralne miejsce w programie.

opis programu studiów magisterskich w języku angielskim Lingwistyki obejmuje studia w języku angielskim na poziomie absolwent lingwistyki, a ma być postrzegane jako przedłużenie pracy na poziomie licencjata. Program kładzie szczególny nacisk na formalne aspekty gramatyki, zwłaszcza składni i fonologii. Program ma silny komponent porównawczą, chociaż badanie języka angielskiego w naturalny sposób utrzymuje centralne miejsce w programie. Studenci będą rozwijać wgląd w strukturę języka w ogóle, a zwłaszcza języka angielskiego, społecznego i geograficznego zróżnicowania, a także historycznego rozwoju i nabywania angielskim. Na poziomie studiów magisterskich, studenci będą rozwijać szczególne interesy w oparciu o ich zajęciach i napisze albo pracy magisterskiej lub dwa dokumenty artykule długości, których głównym empiryczne należy skupić się na języku angielskim. ... [-]

Magister filozofii z zakresu językoznawstwa teoretycznego

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat January 2019 Norwegia Tromsø

Program doskonale nadaje się dla osób, które chcą uczyć się języka z perspektywy porównawczej. Program kładzie szczególny nacisk na formalne aspekty gramatyki, zwłaszcza składni i fonologii. Podejście do tych dyscyplin opiera się na badaniach porównawczych wielu językach. [+]

Program doskonale nadaje się dla osób, które chcą uczyć się języka z perspektywy porównawczej. Program kładzie szczególny nacisk na formalne aspekty gramatyki, zwłaszcza składni i fonologii. Podejście do tych dyscyplin opiera się na badaniach porównawczych wielu językach.

Test magistra filozofii z zakresu językoznawstwa teoretycznego Obejmuje badania poziomu absolwentka lingwistyki teoretycznej, a ma być postrzegane jako przedłużenie pracy na poziomie licencjata. Program kładzie szczególny nacisk na formalne aspekty gramatyki, zwłaszcza składni i fonologii. Podejście do tych dyscyplin opiera się na badaniach porównawczych wielu językach. Studenci będą rozwijać wgląd w strukturę języka, aspekty badań porównawczych językowej, społecznej i geograficznej, historycznej zmienności rozwoju języków i przyswajania języka. Na poziomie studiów magisterskich, studenci będą rozwijać szczególne interesy w oparciu o ich zajęciach i napisze albo pracy magisterskiej lub dwa dokumenty artykule długości. ... [-]


Magister studiów turystycznych

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat August 2019 Norwegia Alta

Kapitan programu studiów turystyki ma na celu przygotowanie studentów do wejścia kariery i pozycji w komercyjnych, publicznych lub organizacji non-profit świadczące usługi gości na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Wybrani kandydaci zostaną w czasie programu dwa lata zyskały odpowiednią wiedzę w dziedzinie turystyki jako branży, jako zjawiska społecznego, wgląd skrzyżowaniu produkcji, sprzedaży i ... [+]

Mistrz Badań Turystycznych

Kapitan programu studiów turystyki ma na celu przygotowanie studentów do wejścia kariery i pozycji w komercyjnych, publicznych lub organizacji non-profit świadczące usługi gości na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Wybrani kandydaci zostaną w czasie programu dwa lata zyskały odpowiednią wiedzę w dziedzinie turystyki jako branży, jako zjawiska społecznego, wgląd skrzyżowaniu produkcji, sprzedaży i konsumpcji, jak i społeczeństwa, kultury i natury. Program kładzie szczególny nacisk na jak natura i kultura mogą być wykorzystane przez odpowiedzialnego przemysłu. Opiera się on na teorii marketingu, zarządzania, socjologii, zdarzeń geografii i antropologii. Program koncentruje się także na perspektywy płci i równouprawnienia płci.... [-]


Magister w badaniach rodzimych

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 lat August 2019 Norwegia Tromsø

Wydział Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych i Edukacji we współpracy z Centrum Studiów Sami, oferuje program dwuletni pełnym wymiarze czasu magistra Studiów tubylczych (MIS). Program ma charakter interdyscyplinarny i korzysta z wiedzy zgromadzonej w kilku departamentach na Wydziale. Tematycznego programu magisterskiego jest powstanie międzynarodowego ruchu, z rodzimych doświadczeń historycznych i ... [+]

Mistrz w tubylczych Studiów

Wydział Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych i Edukacji we współpracy z Centrum Studiów Sami, oferuje program dwuletni pełnym wymiarze czasu magistra Studiów tubylczych (MIS). Program ma charakter interdyscyplinarny i korzysta z wiedzy zgromadzonej w kilku departamentach na Wydziale. Tematycznego programu magisterskiego jest pojawienie się ruchu rdzennej ludności, międzynarodowej, że doświadczenia historyczne i współczesne konteksty rdzenni ludzie doświadczają na całym świecie.

W ciągu dwóch lat studiów, studenci będą brać udział w kursach na łączną kwotę 120 punktów (120 punktów). Jeden kurs 10-kredytowej może być wybrany z innych kursów w University. Ten elekcyjny Oczywiście muszą być zatwierdzone przez koordynatora Akademickiej i powinny być oparte na interesie ucznia jako przygotowanie do pracy magisterskiej. Pozostałe kursy są obowiązkowe. Są one zaprojektowane, aby zapewnić szeroką bazę, z której konkretny student może wybrać odpowiedni temat dla pracy magisterskiej. Praca dyplomowa jest nadzorowana przez nauczycieli akademickich z jednostek współpracujących w uit The Arctic Uniwersytetu w Norwegii, a tematy są wybierane przy współpracy z powołanych doradców. Jest w zwyczaju prowadzenia zbioru danych do pracy magisterskiej na koniec drugiego semestru.... [-]


Filmy

Telemedicine and E-health - Master

Tourism

Indigenous Studies - Master

Business Creation and Entrepreneurship - Master

Kontakt

University of Tromsø

Adres Hansine Hansens veg 18
9019 Tromsø, Troms, Norwegia
Telefon +47776440009

UIT - Norges Arktiske universitet - Campus Alta

Adres Follumsvei 31
9510 Alta, Finnmark, Norwegia
Telefon +47 78 45 05 00

UiT - Norges arktiske universitet, campus Narvik

Adres Narvik, Nordland, Norwegia
Telefon +47 77 64 40 00