University of Oslo

Centre for Educational Measurement

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet w Oslo został założony w 1811 roku jako pierwszy w Norwegii.

Położony głównie w Blindern Campus w północnej części Oslo, UiO ma osiem wydziałów:

  • Wydział Lekarski
  • Wydział Stomatologii
  • WYDZIAŁ PRAWA
  • Wydział Teologiczny
  • Wydział Humanistyczny
  • Wydział Matematyczno-Przyrodniczy
  • Wydział Nauk Społecznych
  • Wydział Nauk o Edukacji

W stolicy uniwersytetu znajduje się również Muzeum Okrętów Wikingów, Muzeum Historyczne i Muzeum Historii Naturalnej, Biblioteka Główna z 3,6 miliona gospodarstw oraz wiele innych jednostek i centrów.

Uniwersytet w Oslo ma roczny budżet operacyjny w wysokości 6,6 mld NOK, a większość jego finansowania pochodzi od rządu norweskiego.

Zaszeregowanie

UiO jest najwyższą instytucją edukacyjną i badawczą w Norwegii - i jedną z 100 największych na świecie uczelni, według rankingu światowego Szanghaju. Z pięcioma laureatami nagrody Nobla, UiO ma silne osiągnięcia w zakresie pionierskich badań i odkryć naukowych.

Badania

Jako uniwersytet klasyczny z szeroką gamą dyscyplin akademickich, UiO ma największe społeczności naukowe w większości dziedzin. Ponadto w chwili obecnej UiO posiada obecnie 8 krajowych ośrodków doskonałości i strategiczne znaczenie badań interdyscyplinarnych w dziedzinie nauk energetycznych i życiowych. Jako uniwersytet badawczy non-profit, uniwersytet badawczy non-profit, UiO ma dostęp do dobrych systemów finansowania publicznego. Laboratoria i biura, biblioteki i wsparcie techniczne są na wysokim poziomie.

Edukacja

UiO oferuje ponad 800 kursów języka angielskiego na wszystkich poziomach, około 40 studiów magisterskich uczy się w całości w języku angielskim i kilku programach doktoranckich. UiO koncentruje się na edukacji opartej na badaniach naukowych i przyciąga wysoko wykwalifikowanych studentów z całego kraju.

Umiędzynarodowienie

UiO przyciąga studentów i naukowców z całego świata. Od 2015 r. 15 procent populacji studentów pochodzi z obcych krajów. 22 procent pracowników naukowych i 31 proc. Kandydatów doktorantów pochodzą z zagranicy.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski

Zobacz programy magisterskie »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

Magisterskie

Stopień Magister W Zakresie Oceny I Oceny

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin W niepełnym wymiarze czasu 2 lat August 2018 Norwegia Oslo + 1 więcej

Celem tego programu jest szkolenie następnych generacji specjalistów ds. Oceny i oceny, łączących umiejętności techniczne i analityczne z umiejętnościami komunikacyjnymi i reprezentacyjnymi. [+]

Celem tego programu jest szkolenie następnych generacji specjalistów ds. Oceny i oceny, łączących umiejętności techniczne i analityczne z umiejętnościami komunikacyjnymi i reprezentacyjnymi.

Zdjęcie: Øystein Andresen / University of Oslo

Ocena i ocena

Ocena i ocena są w centrum nowoczesnego społeczeństwa, gdzie kluczowe znaczenie ma zapewnienie jakości kształcenia, gdzie praktyki testowania w szkole dyskutowane są w mediach, gdzie szkolenia i selekcja stymulują kapitał ludzki istotny dla udanych firm, a pytania dotyczące odpowiedzialności wymagają dowodów - opartą na polityce i podejmowaniu decyzji.

Oszacowanie

"Im więcej uczysz, ale nie dowiesz się, kto rozumie pojęcia, a kto nie, tym większe prawdopodobieństwo, że tylko już biegnie dobrze." - Grant Wiggins... [-]


Filmy

Why Study in Oslo?

Being an International Student at the University of Oslo