Przeczytaj oficjalny opis

CO TO JEST ACN?

Nasza szkoła oferuje studentom 30 kredytów (jeden rok - odpowiednik 60 "studiepoeng" w systemie norweskim) w amerykańskim systemie uniwersyteckim w ramach amerykańskiego tytuł licencjata. Partnerzy spółdzielcze ACN są:

Uniwersytet Północnej Dakoty (UND) w Grand Forks, Dakota Północna West Chester University (WCU) w West Chester, Pensylwania Adelphi University (Australia) w Garden City, Nowy Jork. Southern New Hampshire University (SNHU) w Manchester, New Hampshire.

ACN studenci, którzy ukończyli program ACN są zagwarantowane przyjęcie. Ponadto, z kredytów uzyskanych z ACN, studenci mogą wybrać, aby zastosować się do wybranej przez siebie uczelni w USA.

Kiedy uczniowie z powodzeniem ukończyć kursy w ACN, mogą kwalifikować się do transferu do UND, WCU, AU lub SNHU jako Junior (trzeci rok) ucznia. Podczas gdy w ACN zyskują doskonałe zrozumienie amerykańskiego systemu uniwersyteckiego, budować sieć kontaktów studentów i wykładowców (zarówno norweskich i amerykańskich) i może to zrobić płynne przejście do systemu uniwersyteckiego. ACN pomaga studentom praktycznych i biurokratycznych informacji, aby mogli skupić się bardziej na nauce, a ich przejście będzie gładka. Ścisła współpraca z tymi uniwersytetami umożliwia ACN do organizacji amerykańskich profesorów w każdym semestrze.

Zdecydowana większość norweskich studentów wrócić do Norwegii, aby kontynuować karierę w ich kierunku studiów. Wcześniejsze studenci podają, że były one silniejsze kandydatów w rozmowach o pracę ze względu na ich doświadczenie międzynarodowe badania.

W przeszłości uczniowie ACN otrzymali stopni w wielu dziedzinach, a szczególnie popularne są: Komunikacja - Media Broadcasting, Dziennikarstwo, PR, badań nad pokojem, Lotnictwo i cały obszar działalności.. Studenci ACN są obecnie pracuje w Norwegii w ciągu dziedzinie telewizji, radia, szkół i biznesu - zarówno dużych jak i małych.

ACN jest ważną okazją dla studentów, jak również. Amerykańscy studenci pochodzą z różnych części Stanów Zjednoczonych, ale przede wszystkim ze środkowym zachodzie. ACN ma specjalny apel w społeczności norweskiego-amerykański, a uczniowie są często przyciąga ze względu na ich norweskiego dziedzictwa. Mamy też studentów z Iranu, Iraku, Bułgarii, Niemczech, Szwecji, Kamerun, Ghana, Chinach, Kanadzie, Wietnamie, Filipinach i Bośni. Opuszczają Norwegię ze szczególnym upodobaniem do kraju, ludzi i kolegium.

HISTORIA ACN

Test American College of Norwegii obchodził ponad 25 lat akademickich. Została założona w 1990 roku przez Dr. Steinar Opstad, były wiceprezes NHO Konfederacja Norweskiego Enterprise.

W 1992 roku ACN rozpoczęło się 12 i 12 norweskiego nadchodzi wraz amerykańskich studentów na studia w uroczej posiadłości rolnej na wyspie Jeløy w Moss, Østfold, Norway. Przez lata program rozrósł się do 70 studentów z Norwegii, Stanach Zjednoczonych i krajach z całego świata. ACN jest teraz znajduje się w pięknym budynku kongresowego (Konvensjonsgaarden), centrum miasta Moss, w pobliżu biblioteki publicznej, kawiarni, sklepów i klubów.

Dlaczego ACN?

Istnieje wiele powodów, że uczniowie rozpoczynają naukę w American College of Norway. Studia na ACN studenci mogli otrzymać 30 punktów (jeden rok) w kierunku stopnia twojego licencjata, które pozwolą Ci zacząć w trzecim roku (Junior) na naszych partnerów spółdzielni uczelni w USA. Po drugie, ACN oferuje stopniowe wprowadzanie do amerykańskiego systemu uniwersyteckiego. Struktura klasy i sieci społeczne z amerykańskich uniwersytetów są zupełnie inne niż te w norweskich szkołach i na uniwersytetach. Studenci są złagodzone w nowych sposobów działania, i są lepiej przygotowani do studiów na amerykańskim uniwersytecie.

ACN daje studentom szansę na poprawę ich angielski czytanie, pisanie, rozumienie i umiejętności mówienia. Podczas gdy studenci muszą biegle się o dopuszczenie do ACN, najbardziej donoszą, że po roku tutaj ich znajomość języka angielskiego są znacznie lepsze. To przygotowuje uczniów do większego sukcesu całej studiów.

Personel jest wyposażone, aby pomóc uczniom w różnych aspektach pozaszkolnych przygotowania do studiowania w Stanach Zjednoczonych, takich jak zastosowanie do szkół, znalezieniu mieszkania i ubiegania się o wizę. Ta pomoc jest nieoceniona, a przy naszej pomocy, podróż do USA, może być dużo mniej stresujące.

Ostatni, ACN jest zabawa! Studenci tworzą zgrany grupę przyjaciół, że w przeciwnym razie nie miałby met.Throughout rok istnieją niezliczone zajęcia dla studentów, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz szkoły. Studenci zdobywają sieć znajomych i kolegów, który pomoże w późniejszym życiu, szukając pracy. Wielu studentów nawet wybrać do udziału w tych samych uniwersytetów amerykańskich, więc po przyjeździe do Ameryki mają już sieć społeczną. To sprawia, że ​​ruch zmienia życie z Norwegii do Ameryki znacznie łatwiejsze.

Norweski Studenci

80-90% naszych studentów są norweski, a większość studentów zwrócić się bezpośrednio do ACN liceum. Akceptujemy 70 studentów rocznie, a większość z nich zapisać w semestrze zimowym. Możliwe jest również, aby ubiegać się o semestrze letnim, który rozpoczyna się w styczniu.

Wymagania aplikacyjne:

Kompletny formularz zgłoszeniowy (ACN Zastosowanie) Wszyscy kandydaci muszą osiągnąć generell studiekompetanse przez rozpoczęciem semestru, z którego są zastosowania Wszyscy wnioskodawcy są zobowiązani do złożenia prywatnego esej odpowiedzi na to pytanie: "Dlaczego jestem zainteresowany tym możliwości edukacyjnych" Zalecana jest średnią ocen 4,0 (norweski Scale) - Prosimy o kontakt dla jasności Priorytetowo traktowane będą spadać wnioskodawców, że złożyć wypełniony wniosek do dnia 1 maja. Termin składania wniosków do semestrze letnim jest 25 listopada.

Prosimy o kontakt z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Dorm Video