Joseph Ayo Babalola University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

JABU, Pierwszy uniwersytet przedsiębiorczości w Poznaniu, Nigeria Został ustanowiony w posłuszeństwie Bożym instrukcjom Kościół apostolski Chrystusa na świecie W 2004 roku, pod kierownictwem wizjonera ówczesnego przewodniczącego, pastora (Dr.) EH L Olusheye'a.

Obecny Prezydent Kościoła Apostolskiego Chrystusa na świecie, Pastor AO Akinosun jako Przewodniczący Rady Nadzorczej zapewnia nam ogólny kierunek, z napięciem i odnowieniem duchowych i finansowych zobowiązań wobec UNIWERSYTET.

Nasz pierwszy Kanclerz w osobowości Jego Królewskiej Mości, Oba (Dr) Oladele Olashore (CON), aż do jego śmierci w czerwcu 2012 r., Pracował uświęcony na różne sposoby, aby pozytywnie posuwać się z biegiem uniwersytetu. Obecnym kanclerzem jest dynamiczny pastor (dr. Wemimo Odunaiya), duchowny i przemysłowiec z niezłomną pasją do doskonałości. Główni urzędnicy to Prof AMA Imevbore (Pro-Kanclerz) i Pastor CS Fasuyi (wiceprzewodniczący Rady Prezesów), a także Barrister Wale Aderibigbe, sekretarz i inni członkowie zarządu. Zachowują wiarę w wizję ojców założycieli.

Misja

Uniwersytet Józefa Ayo Babalola jest prywatnym uniwersytetem w Nigerii, który zapewnia nauczanie, badania i usługi, które zachęcałyby do nauki i stymulowały wymianę akademicką na forach narodowych i międzynarodowych.

Uniwersytet im. Józefa Ayo Babaloli, Ikeji Arakeji, państwo Osun jest instytucją wyznawczą wiary w posiadaniu Kościoła Apostolskiego Chrystusa (na całym świecie). Zostało ono przyjęte 8 lutego 2006 r. Przez Federalną Radę Wykonawczą; Otrzymała licencję w dniu 6 marca 2006 r. I otworzyła dla studentów na sesję 2006/2007 w dniu 25 października 2006 r.

Lokalizacje

Ilesa

Address
Joseph Ayo Babalola University
Ikeji-Arakeji
P.M.B. 5006

Ilesa, Osun, Nigeria