Igbinedion University, Okada

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Test UNIWERSYTET rozpoczął swoje programy akademickie w sesji w 1999/2000 pięć college mianowicie, Sztuki i Nauk Społecznych, Biznes i Zarządzanie, Nauki medyczne, prawne i fizyczne oraz Applied Sciences. Uczniowie fundamentowe przybył Okada w piątek, 15 października 1999 r. Od tego czasu, UNIWERSYTET ma bez przerwy utrzymał swoje postanowienie, aby powrócić wykształcenie wyższe z przyjętym międzynarodowym kalendarzu września do czerwca. College of Engineering rozpoczęła swój program w sesji 2002/2003. Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu nadal być obszarem popularne popytu. College of Pharmacy i B.Sc Pielęgniarstwo rozpoczęto w 2004/2005 sesji. Igbinedion University Teaching Hospital administrowane przez Zarząd zainaugurował pierwszy w dniu 12 stycznia 2003 roku, nadzoruje sprawy szpitala. W ramach swoich celów szkolenia i produkować dostawców pracy, Igbinedion University Zapakowany jest przedsiębiorczych i umiejętności moduły akwizycji narażać studentów na tyle wystarczająco, aby być "pasuje do świata pracy". Ponadto, program pracy społecznej został wprowadzony w sesji 2009/2010. Pod zaprogramowane, wszyscy studenci drugiego roku w ramach kolegiów są wymagane do przeprowadzenia praktycznego programu rozwoju w wybranym obszarze oraz społeczności i wokół uniwersytetu / miasta.

Populacja studentów stale wzrastała od 111 w 1999/2000 sesji do 5036 w roku 2012/2013, podczas gdy siła pracownicy wzrosła z 55 w roku 1999/2000 do 565 wykonane z 290 pracowników dydaktycznych (50), którzy są Profesorowie 153 Senior Non -Teaching pracowników i 213 Junior Intermediate i personel w tym samym okresie.

Programy akademickie Medycyna, prawo, Sztuki i Nauki społeczne, Biznes i Zarz? Dzanie, Nauki przyrodnicze i stosowane i inżynieria które są starsze, są ponownie akredytowane od czasu do czasu przez nigeryjskiego uniwersytety Komisją i właściwymi organizacjami zawodowymi. Oba Erediauwa College of Law Okazało się pierwszy rzut absolwentów w 2004 roku. Jedenasty partii ukończeniu dziś jest już na wydziale prawa.

W tej kadencji, Uniwersytet jest ukończeniu ósmy zespół lekarzy, i nadal utrzymać rozróżnienie jest Pierwszy uniwersytet kiedykolwiek prywatne w Afryce na południe od Sahary produkować lekarzy. UNIWERSYTET jest również jej ukończeniu ósmego uprawy utalentowanych i dobrze przygotowanych inżynierów z gen Abdulsalami Abubakar College of Engineering.

Wizja

Aby stać się wiodącym ośrodkiem doskonałości akademickiej poprzez pro-aktywnego i elastycznego przedsiębiorczości, badań, zgodnie z dynamiką rozwoju krajowej i globalnej oraz tworzenia wiedzy w odpowiedzi na potrzeby kontekstach krajowych i światowych.

2

Cele

Cele Uniwersytetu są:

 • Aby trenować wykwalifikowanego personelu przepojone duchem służby i rozwoju.
 • Aby oferować szerokie możliwości dla szkolnictwa wyższego dla wszystkich osób, które mogą z nich korzystać, bez względu na rasę, religię, płeć lub politycznej skazaniu / perswazji.
 • Szkolić naukowców, inżynierów, lekarzy, nauczycieli, ekonomistów, prawników, w tym specjalista w dziedzinie nauk humanistycznych i prowadzenia badań w dziedzinie nauki i technologii.
 • W celu przeprowadzenia badań na temat problemów związanych z rozwojem krajowego systemu gospodarki i techniki i kultury, a także, aby przejść wiedzy.
 • Przeszkolenie nauczycieli akademickich i pracowników naukowych dla Uniwersytetu i innych uczelni wyższych.
 • Aby promować wiedzę naukową i rozpowszechnianie jej wyników dla korzyści społeczno-ekonomicznych.
 • Do podejmowania innych działań stosownych do Uniwersytetu w najwyższym standardzie.

Misja

 • Aby znaleźć się wśród najlepszych i najbardziej udanych uniwersytetów w kraju.
 • Aby zapewnić kompleksową obsługę i dobry stosunek ceny do jakości w sektorze edukacji uniwersyteckiej.
 • Excel w przewidywaniu, szybko i konkurencyjnie zaspokajania potrzeb studenta i rozwoju pracowników.
 • Aby utrzymać wzrost, który reaguje na ogólnej ekspansji globalnej i wyzwań w nauczaniu i badaniach.
 • Aby wyprodukować poprzez nasze programy jakości, Uniwersytet absolwentów, których certyfikaty otworzyć wszystkie drzwi do awansu ekonomicznego i społecznego.
 • Aby rozszerzyć nasze działania badawcze na całym świecie poprzez tworzenie powiązań i sieci współpracy amongst wiodących uniwersytetów i instytutów badawczych na całym świecie.
 • Regularnie starają się utrzymać zdobywanie wiedzy i doskonałości.
 • Aby obsługiwać kompetencji napędzane system, który umożliwia pracownikom zdobycie nowych umiejętności, bazy wiedzy oraz pozostać konkurencyjnym w swoich dziedzinach specjalizacji.
 • Regularnie badać otoczenie, w celu zidentyfikowania obszarów potrzeb mając na względzie przyczynianie się do społeczności i rejestracji znaczącą obecność w kraju i na całym świecie.

Lokalizacje

Benin City

Igbinedion University

Address
Mission Road, Okada
Benin City, Edo, Nigeria
Telefon
+234 803 395 8334