Adekunle Ajasin University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Informacje o Adekunle Ajasin University

Historia Adekunle Ajasin University, Akungba-Akoko (AAUA) Ondo, Nigeria, jest bardziej odpowiedni opowiedziana w dwóch fazach. Po raz pierwszy została ustanowiona jako Obafemi Awolowo Uniwersytetu w marcu 1982 roku przez rząd starego Ondo, kierowany przez zmarłego szefa Adekunle Ajasin.

Bezpośredni następca militarnego rządu Navy Commodore Bamidele Otiko zmienił nazwę na Uniwersytet Stanowy Ondo w 1985 roku. Jego przeniesienie do Akungba-Akoko w nowym stanie Ondo stało się imperatywem w 1999 roku, po utworzeniu nowego państwa na starym Ondo trzy lata wcześniej w październiku 1996 roku. Projekt ustawy o przesiedleniu został podpisany w lipcu 1999 r. Przez ówczesnego gubernatora państwa, Adebayo Adefarati, który wywołał ruch robotników ze starych miejsc w Ado-Ekiti do Akungba-Akoko w dniu 1 grudnia 1999.

Nasza Wizja i Misja

Aby być przede wszystkim instytucją, która porusza rozwoju siły roboczej w kierunku samodzielności, praktyki, pierwszej klasy uniwersytet badań, wiedzy, charakteru i służby dla ludzkości.

Nasza misja

Dostarczenie wiedzy i umiejętności do samodzielności w sprzyjających warunkach, w których nauczanie i badania mogą mieć miejsce.

Organizacje studenckie

Organizacje studenckie są tworzone i prowadzone przez uczniów przy wsparciu Urzędu Dziekana Spraw Studenckich. Ponad 1000 studentów Adekunle Ajasin Uniwersytetu biorą udział w organizacjach studenckich, które obejmują organizacji pozarządowych i organizacji religijnych. Ci studenci wpływ na społeczność uniwersytecką i ich życie.

Logo Varsity

Logo AAUA

PREAMBUŁA

LOGO każdej instytucji korporacyjnej, której warto wymienić, jest manifestatywnym symbolem duszy instytucji. To reprezentacja wizualna wizji, aspiracji i nadziei instytucji.

Symbolika LOGO koncentruje się na przyszłości i odważy się mieć nadzieję na przetrwanie w czasie.

Jest to tabliczka, na której jest uruchomiona LOGO Uniwersytetu Adekunle Ajasin, Akungba-Akoko, państwa Ondo w Nigerii.

SYMBOLIZM

Symbole LOGO Uniwersytetu opowiadają historię w trzech mediach: zdjęciach, kolorach i tekstach.

Zwróć uwagę na to, że centrum LOGO zajmuje otwarta książka - wyraźne przypominanie, że podstawową funkcją instytucji jest otwarcie książki wiedzy na młodych chętnych i twórczych umysłów.

Wznoszący się ze Wschodu młody słońce ma wspaniałe, żółte promienie napromieniowane otwartą księgą, ilustrujące wiedzę o tym, że instytucja chce otworzyć swój protegowany.

Wspólna scena z książką są symbolami dziedzictwa ekonomicznego państwa, które wyprodukowało tę tętniąca życiem instytucja. Symbole kakao i kolanuts przypominają instytucji, że głównym celem jest wykorzystanie jej wiedzy w celu zwiększenia potencjału gospodarczego państwa. Te pierwsze symbole nakładają się na delikatnie docierające fale symbolizujące ludzkość i stwierdzają, że dopóki ludzkość istnieje, cel ten stoi stały, niezmienny. Reprezentowane w czarnej falistej linii jest symbolem bitumu i ropy naftowej - istotnych aspektów gospodarki państwa i obszarów, na których Uniwersytet musi mieć wiarygodny wpływ.

Pofałdowanie tych pierwotnych symboli jest okręgiem dwóch połówek: górna połowa nosząca nazwę Uniwersytetu w królewskiej purpury, a dolna połowa nosi nazwę społeczności, w której mieści się instytucja - jasna wiadomość oznaczająca symbiotyczną jedność miasta i sukni w Wspólnym porozumieniem, że wspólnie ten wysoce godny cel zostanie osiągnięty i osiągnięty w duchu miłości (symbolizowanej kolorem niebieskim) i jedności.

Wsparcie tej sfery jest parą przeplatanych skrzypów symbolizujących dziedzictwo kulturowe państwa. Konsekwencją tego jest fakt, że parametr misji instytucji obejmuje i jest przestrzegany przez mandat na rzecz wzbogacenia, udoskonalenia i prezentacji dziedzictwa kulturowego państwa, a zwłaszcza Nationu. Najmniej, ale w żadnym razie, jest sztandar Zawierający tekst, który w sposób jednoznaczny wyraŜa przesłanie LOGO: NAUCZANIE I SERWIS. Uwaga: tekst jest osadzony w brązowym kolorze bogatym w gleby, co oznacza, że ​​ten mandat jest posadzony w żyznej glebie, w której będzie rosnąć i rozwijać się.

Niech tak będzie, Boże!

Lokalizacje

Nigeria Online

Address
Adekunle Ajasin University, P. M. B. 001, Akungba-Akoko, Ondo State,
Nigeria Online, Nigeria