Przeczytaj oficjalny opis

Witamy w Szkole Polityki Publicznej Willy Brandt

"Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej stworzenie".

Willy Brandt

Witamy w Szkole Polityki Publicznej Willy Brandt, najstarszej niemieckiej szkole publicznej w dziedzinie publicznej, znajdującej się na jej najnowszym publicznym uniwersytecie. Stworzony w 2002 roku w ramach Wydziału Nauk Prawnych, Społeczno-Ekonomicznych, funkcjonuje jako interdyscyplinarny, zorientowany na praktykę i międzynarodowy instytut szkolnictwa wyższego, który przygotowuje studentów do wymagań i wyzwań dzisiejszego złożonego świata politycznego.

Prawie trzydzieści lat temu Willy Brandt, pełniący funkcję przewodniczącego Komisji Północ-Południe, przewidywał powstanie tego świata i porównał go do "powstania nowej cywilizacji". Przyniosłoby to wyzwania o niespotykanej skali i złożoności, a jednocześnie umożliwiłoby nowe sposoby rozwiązania tych problemów, w oparciu o zwiększoną świadomość globalnych powiązań i bezbłędne zaufanie do możliwości zbiorowych działań politycznych.

Misją Brandt School w ciągu ostatnich dziesięciu lat było gromadzenie przyszłych twórców polityki z całego świata. Uczynił to poprzez połączenie przetestowanego w czasie programu nauczania wielkich szkół publicznych w Ameryce Północnej z charakterystyczną perspektywą, że jego położenie w samym centrum Europy i na skrzyżowaniu między Wschodem i Zachodem, "stare" i "nowe" pociąga za sobą . Wynikające z tego podejście Brandt School wyróżnia się systematyczną transdyscyplinarnością, wszechstronnym globalnym naciskiem oraz metodycznym łączeniem teorii i praktyki.

Jest także w czołówce naszych czasów, biorąc pod uwagę geopolityczny wzrost globalnego Południa tak poważnie, jak ciągłe znaczenie dziedzictwa globalnej Północy. Nie ogranicza się ona do dojrzałych demokracji ani do elitarnego procesu decyzyjnego, ale obejmuje wszystkie rodzaje środowiska politycznego, od administracji państwowej po zarządzanie pozarządowe, od konfliktu i przejścia do rozwoju i ochrony. W tym celu celowo stara się wyjść poza zapewnienie technokratycznej wiedzy specjalistycznej, a zamiast tego dąży do wyposażenia studentów w analityczny zestaw narzędzi niezbędnych do zrozumienia i interakcji z funkcjonalną logiką procesów politycznych, społecznych i gospodarczych w różnorodnych teatrach operacyjnych.

W tym zakresie szkoła Brandt kształci przyszłych liderów w rządzie, społeczeństwie obywatelskim i prywatnym przedsiębiorstwie. Jego nauczanie jest osadzone w dynamicznym i wysoce innowacyjnym środowisku badawczym, w którym nowatorskie tematy polityki publicznej są badane w sposób zintegrowany i rozszerzane są granice metodologiczne nauk społecznych. Zrozumiana jako dyscyplina dyscyplin, polityka publiczna znajduje się na styku teorii i praktyki, zrozumienia i zaangażowania, wiedzy i polityki. Dzięki swoim partnerom, a zwłaszcza Fundacji Haniela, szkoła Brandt mogła w pełni wykorzystać swoją wyjątkową lokalizację w stolicy Erfurtu, Erfurcie, w samym centrum zjednoczonych Niemiec, nasyconych głębokim historycznym znaczeniem od reformacji po Wojna trzydziestoletnia, od Weimaru do Muru, z bliskimi powiązaniami infrastrukturalnymi i intelektualnymi z innymi ważnymi ośrodkami, Berlin, Frankfurt, Drezno, Praga, by wymienić tylko kilka. Jest to otoczenie, w którym pojawia się rodzaj refleksyjnej przestrzeni potrzebnej twórcom polityki przyszłości. To jest miejsce, w którym warto być!

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

Willy Brandt School of Public Policy at the University of Erfurt

Praca Rekrutacja Twoje zgłoszenie Czesne ... [+]

Praca

Rekrutacja

Twoje zgłoszenie

Czesne

[-]
Niemcy Erfurt
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Study Public Policy at the Willy Brandt School in Erfurt: A Student's Testimonial