Willy Brandt School of Public Policy at the University of Erfurt

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Willy Brandt School of Public Policy , najstarsza niemiecka szkoła publiczna w Niemczech, mieści się w jej najnowszej uczelni publicznej, Erfurt . Utworzona w 2002 r. Jako część Wydziału Nauk Prawnych, Społecznych i Ekonomicznych, Szkoła funkcjonuje jako interdyscyplinarny, zorientowany na praktykę i międzynarodowy instytut szkolnictwa wyższego, który przygotowuje studentów do wymagań i wyzwań dzisiejszego złożonego świata politycznego.

Prawie czterdzieści lat temu Willy Brandt , jako przewodniczący Komisji Północ-Południe, przewidział pojawienie się tego świata i porównał go do „powstania nowej cywilizacji”. Przyniosłoby to ze sobą wyzwania o niespotykanej dotąd skali i złożoności, ale umożliwiłoby także nowe sposoby radzenia sobie z nimi, oparte na zwiększonej świadomości globalnych powiązań i wyraźnej pewności co do możliwości wspólnych działań politycznych.

Misją szkoły Brandt School jest gromadzenie w przyszłości takich decydentów z całego świata. Dokonało tego, łącząc sprawdzony program nauczania wielkich szkół publicznych w Ameryce Północnej z charakterystyczną perspektywą, że jego położenie w samym środku Europy i na skrzyżowaniu między Zachodem a Wschodem oznacza „stare” i „nowe” .

Wynikające z tego podejście Brandt School wyróżnia się systematyczną transdyscyplinarnością, wszechstronnym globalnym ukierunkowaniem oraz metodycznym łączeniem teorii i praktyki .

Jest to miejsce, w którym dobrze się rozwija rodzaj refleksyjnej przestrzeni wymaganej od decydentów politycznych w przyszłości. To jest miejsce!126484_126382_P08_cut.jpg

Lokalizacje

Erfurt

Address
Universität Erfurt
Willy Brandt School of Public Policy
Postfach / P.O. Box 90 02 21

99105 Erfurt, Turyngia, Niemcy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium