Przeczytaj oficjalny opis

School of Integrated Earth and Cimate System Sciences

SICSS został założony w 2008 roku jako szkoła dla absolwentów Cluster of Excellence „Integrated Climate System Analysis and Prediction (CliSAP)”, prowadzonej w latach 2007-2018. Nasi pierwsi doktoranci rozpoczęli swoje projekty jako członkowie SICSS w 2008 r., A nasi pierwsi magistranci zapisali się w październiku 2009 r. Od tego czasu SICSS rozwijał się bardzo szybko!

Dziś gościmy na stałe około 75 doktorantów i około 45 studentów studiów magisterskich. Od lata 2019 r. SICSS dba o wszystkie wczesne etapy kariery. Oprócz mgr i programu doktoranckiego jesteśmy również odpowiedzialni za program Post-Doc i wszystkie kwestie związane z płcią związane z wczesnym wsparciem kariery.

Interdyscyplinarna edukacja i badania w SICSS

SICSS oznacza interdyscyplinarną i zorientowaną na badania edukację w nauce o Ziemi i systemie klimatycznym. SICSS łączy studentów i kandydatów o różnym pochodzeniu naukowym i wiedzy specjalistycznej oraz umożliwia zintegrowaną, innowacyjną edukację. SICSS przygotowuje cię do pracy jako ekspert w różnych dziedzinach zmian klimatu: jako badacz w dziedzinie nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, jako konsultant lub ekspert w organizacjach krajowych i międzynarodowych. Wysoki poziom badań dyscyplinarnych i interdyscyplinarnych, indywidualne wsparcie i nadzór oraz międzynarodowa atmosfera w SICSS stanowią inspirujące tło naszego programu.

120262_MScprogramcoursesTitelbildGottschalk.JPGUHH / SICSS / Gottschalk

Wszystkie nasze programy rozpoczynają się od kursu wprowadzającego, który daje ekspercki przegląd dyscyplin zajmujących się naukami o klimacie. Interdyscyplinarną wiedzę zdobytą na kursach uzupełniają kursy na temat konkretnych umiejętności badawczych potrzebnych do kariery w naukach o Ziemi i systemie klimatycznym. Obejmuje to umiejętności pisania naukowego, prezentacji lub przywództwa. Inne kursy umiejętności badawczych dotyczą programowania, języków komputerowych, narzędzi do modelowania lub wizualizacji. Kursy umiejętności badawczych kończą się kursami z zakresu dobrej praktyki naukowej i szkoleń międzykulturowych.

MSc students during our annual Orientation Week for new studentsUHH / SICSS

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Niemiecki

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

University of Hamburg - School of Integrated Earth and Climate System Sciences (SICSS)

Interesują Cię zmiany klimatu? Dołącz do nas! Unikalne podejście: Studenci studiują wszystkie części systemu klimatycznego, w tym ekonomię i nauki społeczne - Dwa lata - ... [+]

Program Master in Integrated Climate System Sciences

Analiza i ocena naszego systemu klimatycznego i ziemskiego w coraz większym stopniu wymagają kompetencji interdyscyplinarnych. Program MSc ICSS uczy wszystkich przedmiotów zaangażowanych w badania klimatu w celu zapewnienia całościowego obrazu systemu klimatycznego. Nasze interdyscyplinarne twierdzenie podważa tradycyjne nauczanie przedmiotowe.

Dzięki takiemu podejściu i przekazywaniu kompetencji interdyscyplinarnych program MSc ICSS ma unikalną ofertę sprzedaży. Lokalizacja w Hamburgu z dostępem do niemieckiego centrum badań klimatycznych oferuje idealne warunki do nauki.

Zajęcia są ograniczone do 20 studentów. Ten zorientowany na badania program został ponownie akredytowany przez ASIIN w 2018 roku.UHH / SICSS / Gottschalk... [-]

Niemcy Hamburg
Październik 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
4 - 8 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Location address
School of Integrated Climate System Sciences
Universität Hamburg
Grindelberg 5
20144 Hamburg
Germany

Hamburg, Hamburg, DE
Social Media