Przeczytaj oficjalny opis

Witamy na Wydziale Matematyki, Informatyki i Nauk Przyrodniczych. Wydział składa się z departamentów Biologia, chemia, nauki o ziemi, informatyki, matematyki i fizyki. Obecnie istnieje około 9500 uczniów (z tego 900 Doktoranci nauczycieli stażystów i 3250) są nauczane i trenowana przez 222 profesorów, 10 profesorów młodzieży, pracowników naukowych (około 370) i ​​naukowców, wspomagani przez pracowników technicznych i administracyjnych. Wydział obecnie rozwija następujące interdyscyplinarnych klastrów badawczych i jest po drugiej wydziałów zaangażowanych w centrum przy głównej badań Uniwersytetu.

Wydział Biologii Wydział Chemii Wydział Nauk o Ziemi Katedra Informatyki Wydział Matematyki Wydział Fizyki

Badania Wydział Matematyki, Informatyki i Nauk Przyrodniczych, z biologii, chemii, nauki o Ziemi, informatyki, matematyki i fizyki działów - w znacznym stopniu przyczynia się do Uniwersytetu w Hamburgu profilu badawczym. Różne rankingi i oceny (Rady Akademickiej, Fundacji Badań niemiecki, CHE) świadczą o znaczeniu tych dyscyplin. Nasze atuty badawcze są szczególnie widoczne w klastrze CliSAP doskonałości, w dwóch wspólnych ośrodków badawczych, cztery grupy szkoleniowe asocjacyjne badawcze, kilka projektów Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych i dalsze skuteczne pozyskiwanie funduszy zewnętrznych. Założona współpraca z instytucjami spoza uczelni w regionie (np DESY, HPI, BNI, GKSS, EMBL, MPI Meteorologii, AWI, Federalny Instytut Badawczy) stanowi niezbędne ramy. Klastrów badawczych Wydziału 's to:

Ziemia, środowisko, zasoby i zagrożenia Nauki o życiu Światło i materia Nano-Nauka Informacja i komunikacja

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

University of Hamburg, School of Mathematics, Informatics and Natural Sciences

Oczekuje się, że inteligentne systemy i roboty staną się integralną częścią naszego codziennego życia. Aby zostać zaakceptowanym i efektywnie i naturalnie współdziałać z ... [+]

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://www.master-intelligent-adaptive-systems.com/ i https://www2.informatik.uni-hamburg.de/Info/Studium/MSc/IAS/wiki/index.php/Main_Page Informacja.

Oczekuje się, że inteligentne systemy i roboty staną się integralną częścią naszego codziennego życia. Aby zostać zaakceptowanym i efektywnie i naturalnie współdziałać z ludźmi, muszą oni dostosować się do zmieniającego się środowiska i użytkowników, z którymi współpracują. Oczekuje się, że inteligentne systemy będą automatycznie zdobywać wiedzę i zarządzać nią za pomocą różnych czujników oraz uczyć się i optymalizować swoje zachowanie w czasie. Ten międzynarodowy program magisterski ma na celu zapewnienie studentom możliwości tworzenia inteligentnych systemów adaptacyjnych i przygotowania ich na przyszły rynek, na którym inteligentne i adaptacyjne zachowanie jest uważane za standard w systemach komputerowych.... [-]

Niemcy Hamburg
Październik 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Hamburg
Address
Universität Hamburg Edmund-Siemers-Allee 1
20146 Hamburg, Hamburg, Niemcy
Witryna
Telefon
+49 40 428380