Przeczytaj oficjalny opis

The Abbe School of Photonics (ASP) zapewnia i koordynuje studia podyplomowe w zakresie optyki i fotoniki na Uniwersytecie im. Friedricha Schillera w Jenie, promując ich karierę naukową i zapewniając doświadczenie zawodowe w branży fotonicznej. Interdyscyplinarne programy edukacyjne Szkoły są osadzone w ramach wzajemnie nawożącego środowiska badawczego związanego z Centrum Fotoniki Abbe. Oferowane stopnie naukowe to nasze wybitne studia magisterskie (mgr fotoniki i mgr fizyki ze szczególnym uwzględnieniem fotoniki) oraz szeroko zakrojony program doktorancki z zakresu optyki i fotoniki. Wszystkie moduły ASP w optyce i fotonice są otwarte dla wszystkich magistrantów. studenci zapisani na Wydział Fizyki i Astronomii.

Koncepcja i filozofia Szkoły mają za główny cel ustanowienie jednego z wiodących na świecie ośrodków edukacyjnych w zakresie optyki i fotoniki w Jenie w Niemczech. ASP została ukształtowana przez tradycję i szeroki zakres działalności dydaktycznej i badawczej w dziedzinie nauk o świetle na naszym uniwersytecie. Szkoła oferuje znakomite możliwości kwalifikacji na poziomie licencjackim i magisterskim w dziedzinie optyki i fotoniki. Strategia kwalifikacyjna Szkoły jest całkowicie ukierunkowana na badania i opiera się na zasadach wolności akademickiej, konkurencyjnych warunkach badawczych i internacjonalizacji na wszystkich poziomach edukacji i badań.

Szkoła uznaje swoją odpowiedzialność za to, że wielu jej absolwentów będzie kontynuowało karierę w firmach intensywnie korzystających z badań. Dlatego programy szkoleniowe ASP mają na celu promowanie i optymalne łączenie etapów kariery akademickiej młodych naukowców z doświadczeniem zawodowym w firmach intensywnie korzystających z badań. Wszystkie nasze działania mające na celu rozwój kariery zawodowej mają zatem na celu stworzenie podstaw do udanej kariery zarówno w środowisku akademickim, jak i przemysłowym.

ASP została założona w 2008 roku w partnerstwie publiczno-prywatnym przez niemieckie rządy federalne i turyńskie, Uniwersytet w Jenie i niemiecki przemysł fotoniczny. Od tego czasu partnerzy ci wspólnie z Unią Europejską zapewnili podstawowe środki finansowe niezbędne do zaspokojenia potrzeb finansowych Szkoły. Kluczowym czynnikiem programu jest ścisła współpraca ASP z partnerami przemysłowymi. Aby utrzymać wyjątkowy rozwój gospodarczy naszych partnerów w przyszłości, wymagana będzie dostępność znacznej liczby wysoko wykwalifikowanych pracowników. Absolwenci ASP to potencjalni kandydaci, dobrze przygotowani do niemieckiego przemysłu fotonicznego.

Programy prowadzone przez:
Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

The Abbe School of Photonics

Master of Science in Photonics (M. Sc.) To kurs magisterski zapewniający wielodyscyplinarny zasięg w dziedzinie optyki i fotoniki. Dwuletni program składa się z czterech ... [+]

Ten program Master jest bardzo międzynarodowy, w pełni nauczany w języku angielskim i zapewnia multidyscyplinarne pokrycie z dziedziny optyki i fotoniki. Studenci zapisani w dwuletnim programie są przeszkoleni w zakresie stanowisk technicznych lub naukowych w przemyśle lub środowisku akademickim.

Dlaczego fotonika?

Wynalezienie lasera w 1960 roku utorowało drogę do nowej ery badań w dziedzinie optyki i fotoniki. Dzięki optykom i fotonice, które działają jako katalizatory i czynniki wspomagające, wynalazek technologii fotonicznych ma daleko idące konsekwencje, wywołując rewolucję w wielu dziedzinach nauki, medycyny i technologii.

Wybitnymi przykładami, które zostały dotknięte są mikroskopia i obrazowanie, spektroskopia, leczenie medyczne, nauki przyrodnicze, astronomia, biologia, chemia i technologie komunikacyjne. Elektronika, dominująca technologia XX wieku utraciła swoją pozycję do optyki i fotoniki w XXI wieku, którą często określa się mianem "stulecia światła". Wielkie wyzwania w badaniach podstawowych i ogromny rynek produktów zdominowanych optycznie napędzają ewolucję w optyce i fotonice.... [-]

Niemcy Jena
October 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
ABBE SCHOOL OF PHOTONICS
Address
Abbe Center of Photonics Albert-Einstein-Str. 6 07745 Jena, Germany
Jena, Thuringia, Niemcy
Witryna
Telefon
+49 3641-9-47963