Przeczytaj oficjalny opis

Nasza misja: światowej klasy edukacja fotoniczna

Misją Abbe School of Photonics jest oferowanie programu edukacyjnego w zakresie fotoniki na najwyższym światowym poziomie najbardziej ambitnym i zmotywowanym studentom. Nasza szkoła służy jako trampolina kariery poprzez promowanie kariery akademickiej, a także daje możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w branży fotonicznej.

Studiowanie fotoniki w mieście, w którym wszystko się zaczęło

Koncepcja i filozofia Szkoły mają za główny cel ustanowienie jednego z wiodących na świecie ośrodków edukacyjnych w zakresie optyki i fotoniki w Jenie w Niemczech. ASP została ukształtowana przez tradycję i szeroki zakres działalności dydaktycznej i badawczej w dziedzinie nauk o świetle na naszym uniwersytecie. Szkoła oferuje znakomite możliwości kwalifikacji na poziomie licencjackim i magisterskim w dziedzinie optyki i fotoniki. Strategia kwalifikacyjna Szkoły jest całkowicie ukierunkowana na badania i opiera się na zasadach wolności akademickiej, konkurencyjnych warunkach badawczych i internacjonalizacji na wszystkich poziomach edukacji i badań.

Szkoła uznaje swoją odpowiedzialność za to, że wielu jej absolwentów będzie kontynuowało karierę w firmach intensywnie korzystających z badań. Dlatego programy szkoleniowe ASP mają na celu promowanie i optymalne łączenie etapów kariery akademickiej młodych naukowców z doświadczeniem zawodowym w firmach intensywnie korzystających z badań. Wszystkie nasze działania mające na celu rozwój kariery zawodowej mają zatem na celu stworzenie podstaw do udanej kariery zarówno w środowisku akademickim, jak i przemysłowym.

ASP została założona w 2008 r. W ramach partnerstwa publiczno-prywatnego przez niemieckie rządy federalne i turyńskie, Uniwersytet w Jenie i niemiecki przemysł fotoniczny. Kluczowym czynnikiem programu jest ścisła współpraca ASP z partnerami przemysłowymi. Aby utrzymać wyjątkowy rozwój gospodarczy naszych partnerów w przyszłości, wymagana będzie dostępność znacznej liczby wysoko wykwalifikowanych pracowników. Absolwenci ASP to potencjalni kandydaci, dobrze przygotowani do niemieckiego przemysłu fotonicznego.

Jena: najwyższej klasy niemiecki uniwersytet pełen historii i tradycji

Uniwersytet im. Friedricha Schillera w Jenie , ze starożytną łacińską nazwą „alma mater jenensis”, jest jednym z najstarszych niemieckich uniwersytetów, założonym w 1558 roku. tematy badań i nauczania. W ciągu minionych stuleci wielu wybitnych uczonych było profesorami na tym uniwersytecie. Pod koniec XVIII i na początku XIX wieku Jena zasłynęła podczas klasyczno-romantycznej „cudownej ery”, kiedy światowej sławy poeci i filozofowie tacy jak Goethe, Schiller, Hegel i Fichte naznaczyli swoją intelektualną atmosferę.

W aktualnym rankingu akademickim uniwersytetów światowych, tzw. Rankingu w Szanghaju, Uniwersytet Friedricha Schillera w Jenie należy do 300 najlepszych uniwersytetów na świecie . W rankingu 2017 Uniwersytet w Jenie należy do 22 najlepszych niemieckich uniwersytetów . Ranking w Szanghaju jest wydawany przez Shanghai Ranking Consultancy i uwzględnia liczbę publikacji i cytatów w naukowych czasopismach branżowych, w szczególności w czasopismach wysokiego szczebla Nature and Science, Nagrodach Nobla i medalach Fields przyznawanych naukowcom i absolwentom, a także wynikom badań są mierzone. W rankingu znalazło się ponad 1200 uniwersytetów, a 500 najlepszych jest regularnie publikowanych w 2003 roku.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:


The Abbe School of Photonics

Master of Science in Photonics (mgr Photonics) to studia magisterskie zapewniające multidyscyplinarne pokrycie w dziedzinie optyki i fotoniki. Dwuletni program obejmuje c ... [+]

Badanie światowej klasy fotoniki

Ten program magisterski jest wysoce międzynarodowy, w pełni nauczany w języku angielskim, i zapewnia multidyscyplinarny zasięg w dziedzinie optyki i fotoniki.

Jesteśmy bardzo wdzięczni i zdecydowanie zachęcamy do składania wniosków przez studentów, którzy uzyskali lub zamierzają uzyskać tytuł licencjata lub równoważne kwalifikacje w dziedzinie fizyki, nauk przyrodniczych lub inżynierii.

Dlaczego fotonika?

Wynalezienie lasera w 1960 roku utorowało drogę do nowej ery badań w dziedzinie optyki i fotoniki. Dzięki optykom i fotonice, które działają jako katalizatory i czynniki wspomagające, wynalazek technologii fotonicznych ma daleko idące konsekwencje, wywołując rewolucję w wielu dziedzinach nauki, medycyny i technologii.... [-]

Niemcy Jena
Październik 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
ABBE SCHOOL OF PHOTONICS
Address
Abbe Center of Photonics Albert-Einstein-Str. 6 07745 Jena, Germany
07745 Jena, Turyngia, Niemcy
Witryna
Telefon
+49 3641-9-47963