Przeczytaj oficjalny opis

Technische Universität Berlin (TU Berlin) jest znanym na całym świecie uniwersytetem położonym w centrum niemieckiej stolicy. Założona w 1879 roku jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych instytucji badawczych i edukacyjnych w kraju.

Absolwenci uniwersytetu i profesorowie

Lista absolwentów uczelni wyższych i profesorów obejmuje wybory do krajowych akademii, dwóch laureatów National Medal of Science i dziesięciu laureatów nagrody Nobla.

Jeden z największych uniwersytetów technologicznych w Niemczech

Dziś, z ponad 30 000 studentów, TU Berlin jest jednym z największych uniwersytetów technologicznych w Niemczech, oferującym szeroki zakres przedmiotów.

Ponad 18% studentów TU Berlin pochodzi z zagranicy.

TU Berlin ma wyraźnie kosmopolityczny charakter; utrzymuje wiele międzynarodowych projektów współpracy i ma wyjątkowo wysoki wskaźnik studentów międzynarodowych. W TU Berlin studiuje ponad 5000 studentów ze 130 krajów. Co więcej, wielu naukowców z innych krajów uczy tu i prowadzi badania.

Kampus Uniwersytetu

Główny kampus uniwersytetu znajduje się w centrum Berlina i jest łatwo dostępny ze wszystkich części miasta.

Katedra Technologii Kosmicznej

Program studiów MSE jest oferowany przez Katedrę Technologii Kosmicznej, jedną z sześciu katedr Wydziału Aeronautyki i Astronautyki na Technische Universität Berlin.

Założony przez profesora Eugena Sängera w 1963 roku, jest pierwszym oddziałem lotniczym w Niemczech. Od tego czasu z sukcesem prowadzi badania i kształci inżynierów systemów dla przemysłu lotniczego, głównie koncentrując się na projektowaniu, praktycznej realizacji i obsłudze małych misji satelitarnych (rodziny TUBSAT i BEESAT) wraz ze studentami.

Katedra Technologii Kosmicznych również buduje i uruchamia własne rakiety (Aquarius Group i DECAN) i przeprowadza eksperymenty na sondujących rakietach.

Od 2007 roku prowadzimy również projekty dotyczące opracowywania i testowania łazików planetarnych oraz odpowiedniej technologii operacji misyjnych.

Absolwenci Katedry Technologii Kosmicznych pracują na kluczowych stanowiskach w przemyśle lotniczym w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), niemieckim Aerospace Center (DLR), Arianespace, Airbus Defence and Space, OHB AG itp.

Programy prowadzone przez:
Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Program studiów MSE jest oferowany przez Katedrę Technologii Kosmicznej, jedną z sześciu katedr Wydziału Aeronautyki i Astronautyki na Technische Universität Berlin. ... [+]

Co to jest MSE?

Międzynarodowy pełnoetatowy program magisterski

MSE (Master of Space Engineering) to międzynarodowy pełnoetatowy program magisterski w dziedzinie inżynierii kosmicznej, który rozpoczyna się w Technische Universität Berlin w kwietniu każdego roku. Celem programu jest kształcenie inżynierów systemów wyposażonych, by stali się liderami w branży kosmicznej.

W katedrze technologii kosmicznej TU Berlin

Kurs jest oferowany przez Katedrę Technologii Przestrzeni na Technische Universität Berlin i łączy doskonałe nauczanie w technologii kosmicznej z zarządzaniem projektami i umiejętnościami międzykulturowymi. Cały program, przez cztery semestry, jest prowadzony w języku angielskim.... [-]

Niemcy Berlin
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Technische Universität Berlin

Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology
Address
Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology Marchstraße 12-14
10587 Berlin, Berlin, Niemcy
Witryna
Telefon
+49 30 314 25 922