Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Technische Universität Berlin (TU Berlin) jest znanym na całym świecie uniwersytetem położonym w centrum niemieckiej stolicy. Założona w 1879 roku jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych instytucji badawczych i edukacyjnych w kraju.

Absolwenci uniwersytetu i profesorowie

Lista absolwentów uczelni wyższych i profesorów obejmuje wybory do krajowych akademii, dwóch laureatów National Medal of Science i dziesięciu laureatów nagrody Nobla.

Jeden z największych uniwersytetów technologicznych w Niemczech

Dziś, z ponad 30 000 studentów, TU Berlin jest jednym z największych uniwersytetów technologicznych w Niemczech, oferującym szeroki zakres przedmiotów.

Ponad 18% studentów TU Berlin pochodzi z zagranicy.

TU Berlin ma wyraźnie kosmopolityczny charakter; utrzymuje wiele międzynarodowych projektów współpracy i ma wyjątkowo wysoki wskaźnik studentów międzynarodowych. W TU Berlin studiuje ponad 5000 studentów ze 130 krajów. Co więcej, wielu naukowców z innych krajów uczy tu i prowadzi badania.

Kampus Uniwersytetu

Główny kampus uniwersytetu znajduje się w centrum Berlina i jest łatwo dostępny ze wszystkich części miasta.

Katedra Technologii Kosmicznej

Program studiów MSE jest oferowany przez Katedrę Technologii Kosmicznej, jedną z sześciu katedr Wydziału Aeronautyki i Astronautyki na Technische Universität Berlin.

Założony przez profesora Eugena Sängera w 1963 roku, jest pierwszym oddziałem lotniczym w Niemczech. Od tego czasu z sukcesem prowadzi badania i kształci inżynierów systemów dla przemysłu lotniczego, głównie koncentrując się na projektowaniu, praktycznej realizacji i obsłudze małych misji satelitarnych (rodziny TUBSAT i BEESAT) wraz ze studentami.

Katedra Technologii Kosmicznych również buduje i uruchamia własne rakiety (Aquarius Group i DECAN) i przeprowadza eksperymenty na sondujących rakietach.

Od 2007 roku prowadzimy również projekty dotyczące opracowywania i testowania łazików planetarnych oraz odpowiedniej technologii operacji misyjnych.

Absolwenci Katedry Technologii Kosmicznych pracują na kluczowych stanowiskach w przemyśle lotniczym w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), niemieckim Aerospace Center (DLR), Arianespace, Airbus Defence and Space, OHB AG itp.

Lokalizacje

Berlin

Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Address
Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology
Marchstraße 12-14

10587 Berlin, Berlin, Niemcy
Telefon
+49 30 314 25 922

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium