Przeczytaj oficjalny opis

Saarland University

Saarland University jest uniwersytetem kampusowym w środku Europy:

 • Globalny zasięg: 17000 studentów, 6 wydziałów i 126 programów studiów.
 • Doskonałość w badaniach: 5 wspólnych ośrodków badawczych, 6 grup szkoleniowych w dziedzinie badań, 78 projektów w siódmym europejskim programie ramowym.
 • Jeden z najbardziej międzynarodowych uniwersytetów w Niemczech - 25% naukowców pochodzi z ponad 120 krajów.

116741_7.png

Saarland Informatics Campus

W ramach Saarland Informatics Campus (SIC) wszystko na Saarland University obraca się wokół informatyki! SIC to konglomeracja wszystkich działań dydaktycznych i badawczych związanych z informatyką na miejscu w Saarbrücken: 6 uznanych na całym świecie instytutów badawczych i 3 wydziały sieciowe Saarland University z 4 ośrodkami badawczymi opartymi na współpracy łączą swoje mocne strony i wiedzę, aby objąć pełne spektrum badań informatycznych w 16 obszarach ogólnych i oferuje 18 wspólnych programów studiów. Około 1900 studentów, 300 doktorantów i 500 naukowców z ponad 80 krajów czyni SIC doskonałą lokalizacją dla informatyki.

Jednostki uniwersyteckie

 • Katedra Informatyki
 • Wydział Matematyki
 • Katedra Nauki i Technologii Językowych
 • Saarbrücken Graduate School of Computer Science

Instytuty i organizacje badawcze

 • Centrum Bezpieczeństwa Informacji Helmholtz (CISPA)
 • Niemieckie Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją (DFKI)
 • Klaster doskonałości „Multimodal Computing and Interaction” (MMCI)
 • Instytut Informatyki Maxa Plancka (MPI-INF)
 • Instytut Maxa Plancka dla systemów oprogramowania (MPI-SWS)
 • Centrum Bioinformatyki Saar (ZBI)

Dodatkowe udogodnienia

 • Biuro Dagstuhl - Centrum Informatyki Leibniz

116740_8.png

Katedra Informatyki

Departament Informatyki Uniwersytetu Saarland University jest międzynarodowym ośrodkiem badań informatycznych. Departament jest jednym z najwyżej ocenianych wydziałów akademickich w Niemczech i jest jednym z wiodących globalnych adresów badań w dziedzinie informatyki. Ponad 300 naukowców pracuje obecnie i współpracuje w grupach badawczych zlokalizowanych w samym Wydziale Informatyki (z 19 pełnymi krzesłami uniwersyteckimi) lub w licznych instytucjach badawczych zlokalizowanych na terenie kampusu Saarbrücken. Saarland University to jedyny uniwersytet w Niemczech, który otrzymał nagrodę Cluster of Excellence i Graduate School w dziedzinie informatyki w ramach inicjatywy Excellence prowadzonej przez niemieckie rządy federalne i stanowe.

Saarbrücken oferuje studentom studiów magisterskich idealne środowisko do prowadzenia udanych, interdyscyplinarnych badań opartych na badaniach informatycznych. Moduły dydaktyczne obejmujące podstawowe obszary informatyki teoretycznej i praktycznej umożliwiają studentom doskonalenie umiejętności w zakresie abstrakcyjnego rozumowania i pogłębiania matematycznego i technicznego rozumienia przedmiotu. Mgr program oferuje również uczniom możliwość dostosowania treści kursu do indywidualnych zainteresowań. Oferując kursy blokowe w okresie przerwy, studenci mogą uczyć się na studia magisterskie. kwalifikacja w przyspieszonym tempie.

116736_12.png

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

Saarland University

Czy chcesz pomóc w kształtowaniu cyfrowej przyszłości, a może nawet wnieść ważny wkład w społeczeństwo? Następnie program magisterski w dziedzinie nauk o danych i sztuczn ... [+]

Unikalne połączenie

Saarland Informatics Campus (SIC) na Saarland University jest jednym z najlepszych europejskich miejsc do studiowania informatyki i rozpoczęcia kariery naukowej. Wraz z profesorami z Wydziału Informatyki i Wydziału Nauki i Technologii Językowej Saarland University w Saarland University , naukowcy z CISPA - Centrum Bezpieczeństwa Informacji Helmholtz , Niemieckie Centrum Badawcze Sztucznej Inteligencji (DFKI), Centrum Bioinformatyki Saar, Instytut Informatyki im. Maxa Plancka i Instytut Systemów Oprogramowania Maxa Plancka nauczają w międzynarodowym programie do nauki danych i sztucznej inteligencji .

„Departament Informatyki jest jednym z czterech najlepszych w Niemczech”. Ranking CHE... [-]

Niemcy Saarbrücken
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Address
Saarland University, Saarland Informatics Campus, Building E1 3 (Rooms 207-211)
66123 Saarbrücken, Kraj Saary, Niemcy