Ludwig-Maximilians-University Munich

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Ludwig-Maximilians-University lub LMU, Uniwersytet w samym sercu Monachium, tworzy miejski krajobraz i posiada kampusy w całym mieście. LMU w Monachium jest jednym z wiodących uniwersytetów w Europie. Kontynuując tradycję, która sięga ponad 500 lat, LMU oferuje ambitne programy studiów i stanowi idealne środowisko dla badań na najwyższym poziomie. LMU łączy doskonałości akademickiej z miejskiej jakości życia i wyjątkowej wartości rekreacyjnej na około 50.000 studentów.

Z około 7.500 studentów zewnętrznych z ponad 125 krajach, LMU jest domem akademickim większość studentów zagranicznych w Niemczech. 70% tych studentów pochodzi z Europy, 20% z Azji i 7% z Ameryki Północnej i Południowej. Wszystkie z tych uczniów, którzy przychodzą z zagranicy, uczestniczy wraz z międzynarodowych naukowców do różnorodności w kulturze uczelni.

LMU Monachium ma długą tradycję jako najwyższego poziomu uczelni Europejskiej badań, wyraźnie w jej międzynarodowy charakter i jego obszarów współpracy naukowej z badań do nauczania i wymiany studentów. Uniwersytet był członkiem założycielem Ligi Europejskich Uniwersytetów Badawczych (LERU), Międzynarodowego Uniwersytetu w Wenecji (PZP), The Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) i bawarskiej Międzynarodowych ośrodków akademickich. W ramach udanych programów mobilności i dotacji Unii Europejskiej, LMU Monachium bierze udział w wymianie studenckiej i programów wymiany wykładowca, programy Erasmus Mundus i projektów unijnych państw trzecich.

LMU Monachium współpracuje ściśle z wieloma uczelniami partnerskimi spoza programów UE. W sumie, LMU utrzymuje umowy o współpracy opartej z wydziału ponad 400 partnerskich uczelni na całym świecie, które regulują obszary z kontaktów i wymiany akademickiej dla studentów do projektowania wspólnych programów studiów. Współpraca i działania indywidualne i wymiany na krześle rundy Wyrównać zgranym międzynarodowej sieci. Ponadto, wybrane strategiczne współpraca badawcze oferują możliwość bliskich kontaktów między instytucjami i do powstania nowych form współpracy. Są one finansowane przez instytucjonalnej LMUexcellent strategii i służyć jako podstawa stan LMU w Monachium na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Pod względem geograficznym, LMU w Monachium strategię internacjonalizacji zauważa tradycyjne korzenie podczas realizacji bieżących wydarzeń w globalnym świecie akademickim. Większość swoich kontaktów i inicjatyw strategicznych opiera się w Europie, a następnie w Ameryce Północnej i Azji. Jednym z rezultatów tego rozwoju jest nowym projektem, współpraca z wybitnymi chińskich uniwersytetów partnerskich, na LMU-Chiny Akademickiej Sieci.

LMU Monachium jest domem akademickim prawie 7000 studentów z 125 krajów, najwięcej w każdej niemieckiej uczelni oraz równowartość 15 procent populacji studentów LMU w Monachium. Trzy czwarte tych studentów pochodzi z Europy, 15 procent z Azji, a 6 procent z Ameryki Północnej i Południowej. Do 1000 studentów z uczelni partnerskich zapisać się jako studenci LMU Monachium zamian za semestr lub rok. W dwóch programów młodszych roku około 70 studentów z uczelni partnerskich w Ameryce Północnej spędzają trzeci rok studiów w Monachium, oprócz około 450 uczestników Międzynarodowego Letniego Uniwersytetu w Monachium (Misu).

Około 1500 odwiedzających chłopcy uczą i badania na LMU Monachium, w tym 90 pracowników naukowych z Fundacji Alexandra von Humboldta. LMU Monachium Mobility Center i zakres oferowanych usług specjalnych plus Międzynarodowego Centrum Nauki i Humanistycznych w Monachium (Internationales Begegnungszentrum der Wissenschaft München eV, IBZ) również podkreślić uniwersytetu międzynarodowe zobowiązanie.

LMU Monachium wygrywa znaczną wielkość finansowania zewnętrznego ze zobowiązaniem do międzynarodowości w nauczaniu i badaniach. Oprócz sukcesu uniwersytetu w podnoszeniu międzynarodowych funduszy osób trzecich, wielu innych dziedzinach oferują możliwości finansowania, które zapewniających przewagę konkurencyjną swoich studentów, absolwentów i pracowników naukowych, dla przyszłości. DAAD sam przyczynia się ponad cztery miliony euro rocznie w formie dotacji dla studentów niemieckich i międzynarodowych oraz międzynarodowych projektów, a także dotacji wspierających do LMU Monachium.

Domem dla około 1,5 mln osób, Monachium jest jednym z najbardziej przyjaznych i tętniących życiem miast świata. Z jego słynnych muzeów i galerii, teatrów i festiwali, sztuki i baletu i muzyki, w tym światowej klasy Bavarian State Opera i Munich Philharmonic Orchestra, to nie tylko stolica Bawarii, ale głównym europejskim centrum kulturalnym. Jego bliskość do Alp Bawarskich i różnorodność, zamki, jeziora i rekreacyjnych w okolicy wsi dodać do wyjątkowości w Monachium. To jest rzeczywiście miasto jak żadne inne!

Lokalizacje

Monachium

Ludwig-Maximilians-Universität

Address
Ludwig-Maximilians-Universität München
Professor-Huber-Platz 2

80539 Monachium, Bawaria, Niemcy
Telefon
+49 (0) 89 / 2180 - 0