Johannes Gutenberg University Mainz (JGU)

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O Johannes Gutenberg University Mainz

Około 31.500 studentów z ponad 120 krajów, Johannes Gutenberg University Mainz (JGU) jest jednym z największych i najbardziej zróżnicowanych uniwersytetów w Niemczech. JGU łączy prawie wszystkie dyscypliny akademickie pod jednym dachem z Uniwersyteckim Centrum Medycznym, Akademią Sztuk Pięknych w Moguncji, Szkołą Muzyczną Moguncji oraz Wydziałem Translatoryki, Lingwistyki i Kulturoznawstwa w Germersheim. W ponad 150 instytutach i klinikach 4 400 akademików, z których 560 jest profesorami, uczy i prowadzi badania. Dzięki 75 dziedzinom studiów i ponad 260-stopniowym kursom, JGU oferuje wyjątkowo szeroki zakres kursów.

Jako jedyny niemiecki uniwersytet tej wielkości, prawie wszystkie instytucje JGU znajdują się na jednym kampusie w pobliżu centrum miasta, w którym znajdują się również cztery partnerskie instytuty zajmujące się badaniami pozauniwersyteckimi najwyższego szczebla: Instytut Maxa Plancka. Chemia (MPI-C), Instytut Badań nad Polimerem Maxa Plancka (MPI-P), Instytut Helmholtza w Moguncji (HIM) i Instytut Biologii Molekularnej (IMB). Kampus Uniwersyteckiego Centrum Medycznego znajduje się w odległości około 1 kilometra, a instytucje Stowarzyszenia Mainz Leibniz - Instytut Historii Europejskiej (IEG) i Muzeum Centralne Rzymsko-Germańskie (RGZM) - znajdują się nieco dalej w centrum miasta. Oprócz tego wiele lokalnych firm prowadzi również badania, dzięki czemu Moguncja jest wyjątkowo dynamicznym ośrodkiem badawczym.

109795_pexels-photo-1438072.jpeg

Światowe uznanie jako uniwersytet oparty na badaniach

JGU ma globalną przewagę jako uniwersytet kierujący się badaniami. Głównymi obszarami jego badań są fizyka cząstek i hadronów, nauki o materiałach i medycyna translatorska, a najwybitniejsze osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk humanistycznych uzyskano w dziedzinie studiów amerykańskich i kulturoznawstwa historycznego. Sukcesy w inicjatywie doskonałości niemieckich rządów federalnych i stanowych potwierdziły status akademicki JGU. W 2012 r. Sieć badawcza "Fizyka precyzyjna, interakcje fundamentalne i struktura materii" (PRISMA) została uznana za klaster doskonałości, a finansowanie z zakresu Nauki o Materiałach w Moguncji (MAINZ) zostało rozszerzone o Graduate School of Excellence. Ponadto, doskonałe miejsca w rankingach krajowych i międzynarodowych, a także wiele innych wyróżnień i nagród, pokazują, jak udane są naukowcy i naukowcy z Mainz.

Kolejną cechą JGU jest nauczanie zorientowane na badania - które wcześnie uwzględnia tematy badawcze w programach nauczania. Podobny nacisk kładziony jest na promowanie i mentoring młodych talentów badawczych. JGU uważa również wymianę wiedzy ze społeczeństwem za jeden z kluczowych zadań. Jako otwarty uniwersytet JGU oferuje społeczeństwu wyjątkowe portfolio koncepcji rozpowszechniania informacji, które wykracza daleko poza zakres standardowych popularnych formatów akademickich. Poprzez swój system zarządzania uniwersytetem JGU dba o to, by jego członkowie uczestniczyli w planowaniu strategicznym i włączali się wybitni naukowcy.

Johannes Gutenberg University Mainz został założony w 1477 roku i dziś wciąż stara się naśladować innowacyjnego ducha jego imiennika. Promowanie i wprowadzanie nowych pomysłów, wykorzystanie wiedzy w celu poprawy życia ludzi i zachęcanie ich do przezwyciężenia wielu granic, które napotykają na co dzień - są to główne ambicje Johannes Gutenberg University Mainz.

109796_pexels-photo-1595391.jpeg

Lokalizacje

Mainz

Address
Johannes Gutenberg University Mainz
Saarstr. 21
55122 Mainz, GERMANY

Mainz, Nadrenia-Palatynat, Niemcy

Germersheim

Address
Faculty 06 of
Johannes Gutenberg University Mainz
An der Hochschule 2
76726 Germersheim, GERMANY

Germersheim, Nadrenia-Palatynat, Niemcy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium