International Medical College

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O IMC

International Medical College (IMC®) ma na celu realizowanie podyplomowych międzynarodowych studiów magisterskich i programów kształcenia ustawicznego w zakresie medycyny doustnej i medycyny jako koncepcji mieszanego uczenia się.

Został założony jako instytucja spin-off Westphalian Wilhelms University of Münster. Posiadaczem instytucji jest MIB GmbH w Münster, Niemcy.

Podyplomowe studia w zakresie medycyny doustnej są realizowane od 2003 r. I zostały z powodzeniem akredytowane 4 czerwca 2004 r. I ponownie akredytowane w sierpniu 2009 r. Zgodnie z Deklaracją Bolońską wydaną przez Agencję Akredytacyjną AQAS, która jest certyfikowana przez Radę Akredytacyjną Niemiec.

Od 2013 r. IMC® oferuje kursy magisterskie jako program wspólnych studiów. Oznacza to, że prestiżowe uniwersytety w Dreźnie, Saarland, Essen, Lipsku, Szeged i Bangkoku pod nadzorem IMC® wspólnie koordynowały i dopasowywały treść teoretyczną oraz realizację seminariów i staży. Tym samym rozszerzona współpraca obejmuje Budapeszt (Węgry), Bangkok (Tajlandia), Stambuł (Turcja) i Tajwan, Hongkong i Makau.

Od roku 2018 studia magisterskie IMC® są powiązane z Uniwersytetem w Duisburgu-Essen. Programy Master IMC® są częścią programu studiów na Uniwersytecie Duisburg-Essen. Stopień akademicki Master of Science zostanie przyznany na oficjalnej ceremonii przez dziekana Uniwersytetu w Duisburgu-Essen oraz dyrektora naukowego IMC® zgodnie z regulaminem komisji egzaminacyjnej wydziału medycznego Uniwersytetu w Duisburgu-Essen .

Nasza koncepcja

Nowoczesne koncepcje nauczania mieszanego umożliwiają dostęp do podyplomowych programów szkoleniowych i edukacyjnych w niepełnym wymiarze nawet osobom, które są już zaangażowane w codzienną praktykę lub praktykę. Koncepcja IMC® to specjalnie zaprojektowane podejście dydaktyczne, łączące moduły e-learningowe, wykłady online na żywo oraz praktyczne bloki szkoleniowe.

Te programy szkoleniowe koncentrują się zarówno na przekazywaniu najnowszych wyników badań i wyników, jak i na wymianie wiedzy uczestników na temat odpowiednich specjalności. Współpraca między uniwersytetami i odpowiednimi międzynarodowymi instytucjami szkoleniowymi i edukacyjnymi, a także specjalnie opracowany program nauczania i zintegrowany program umożliwiają takie podejście.

Niezależnie od różnic narodowych, politycznych, kulturowych i religijnych, uczestnicy z różnych krajów mogą omawiać internetowe tematy specjalistyczne i naukowe.

Rozwój ten jest pożądany i doceniany przez Radę Naukową i Humanistyczną Rządu Federalnego Niemiec [Wissenschaftsrat] w celu wspierania badań i szkolnictwa wyższego w stomatologii. (Wissenschaftsrat, 2005)

Wyposażenie dydaktyczne

MIB GmbH ma ponad 1000 m² obiektów szkoleniowych i dydaktycznych w ich obecnej lokalizacji, gdzie odbywają się kursy, wykłady, seminaria i ćwiczenia praktyczne. Dzięki umowom o współpracy z uniwersytetami oraz współpracującymi klinikami i instytutami jesteśmy w stanie prowadzić staże kliniczne i warsztaty (7 szpitali uniwersyteckich, 5 szpitali klinicznych).

Kooperacje

 • DCS - Deutsche Chirurgiestiftung
 • CfC Münster - Craniofacial Center Münster
 • Deutsche Gesellschaft für Zahnärztliche Implantologie - DGZI eV / GBOI
 • Zahnärztekammer Westfalen-Lippe
 • Global Education Center (GEC), Tajwan
 • Progressive Orthodontics Program (POS)
 • Szpital Uniwersytecki w Dusseldorfie
 • Kliniki Essen-Mitte
 • Szpital Uniwersytecki Drezno
 • Szpital Uniwersytecki w Saarze (Kampus Homburg)
 • Klinika Civic Karlsruhe
 • Marienhospital Stuttgart
 • Prywatna klinika stomatologiczna Schloss Schellenstein
 • Semmelweis University Budapest, Węgry
 • Szpitala Uniwersyteckiego w Szeged (Szegedi Tudományegyetem), Węgry

Lokalizacje

Münster

Address
MIB GmbH
Gartenstraße 21
48147 Münster

Münster, Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy

Programy

Ta szkoła oferuje również: