IUBH University of Applied Sciences

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

IUBH Campus Studies na IUBH University of Applied Sciences oferuje programy studiów na terenie kampusu, które mają silną orientację międzynarodową: wszystkie kursy są prowadzone w języku angielskim, program nauczania jest dostosowany do przyszłych potrzeb międzynarodowych firm. Profesorowie i studenci z ponad 85 krajów spotykają się i współpracują na terenie kampusu.

Wspieramy tysiące studentów w różnych modelach studiów na początku lub w rozwoju ich kariery. Ministerstwo gospodarki, nauki i społeczeństwa cyfrowego kraju Turyngii jest odpowiedzialne za Międzynarodowy Uniwersytet IUBH we wszystkich obszarach prawa szkolnictwa wyższego.

Misja

W służbie międzynarodowego potencjału zarządzania

Wymagania profilu menedżerów zatrudnionych za granicą uległy zmianie. Uznaliśmy to za pierwszy prywatny, uznany przez państwo uniwersytet działający wyłącznie w sektorze usług.

Dzięki naszym atrakcyjnym kursom licencjackim i magisterskim chcemy ustanowić nowe standardy dla nowej generacji zarządzania. Nasze programy charakteryzują się skutecznym transferem wiedzy przedmiotowej i umiejętności miękkich w celu przygotowania naszych absolwentów do trudnego zadania zarządzania.

Nasza misja składa się z następujących czterech kluczowych czynników sukcesu:

1. Międzynarodowość

IUBH jest dostosowany do wymagań rynku globalnego

Studia w IUBH umożliwiają karierę w globalnym środowisku. Żyjemy zgodnie z tym credo, ponieważ angielski jest językiem nauczania i językiem używanym w naszym kampusie. Nadajemy również międzynarodowy charakter dzięki wielu innym wyróżniającym cechom:

  • Nasi eksperci i wykładowcy z całego świata uczą zarówno wiedzy technicznej, jak i umiejętności miękkich.
  • Utrzymujemy wiele współpracy z partnerskimi uniwersytetami w Europie, Ameryce, Australii i Azji.
  • Na IUBH języki popytu są nauczane na poziomie zaawansowanym przez native speakerów i rozwijane są dodatkowe kompetencje w zakresie komunikacji międzykulturowej.
  • Obecnie na naszych kampusach są studenci z ponad 110 narodowości / krajów.

Dla naszych studentów nasze międzynarodowe zaangażowanie opłaca się na wiele sposobów. Około. 75% naszych absolwentów z powodzeniem pracuje w międzynarodowym środowisku.

2. Praktyczne znaczenie

Ścisła integracja teorii i praktyki zapewnia doskonałe perspektywy kariery

W IUBH praktyczna orientacja jest doświadczana z pierwszej ręki. Program nauczania ma wiele aspektów, które to odzwierciedlają, na przykład włączenie semestrów stażowych, dyskusji i wykładów z ekspertami z branży oraz wycieczek do firm. Integracja teorii i praktyki jest codziennością każdego studenta. W ramach swoich wykładów IUBH oferuje prace projektowe i studia przypadków.

Wiele korzyści płynących z nauki w IUBH jest możliwych dzięki ścisłej współpracy, którą IUBH i jego wydział utrzymują z przemysłem. Nasz wydział ma kontakt ze wszystkimi firmami DAX 30, jest rozpoznawany na rynku międzynarodowym i dobrze połączony z siecią ponad 3000 partnerów biznesowych.

3. Reputacja

Liczne certyfikaty i nagrody potwierdzają doskonałą reputację IUBH

Regularnie IUBH osiąga najwyższe wyniki w ocenach. Renomowane akredytacje, partnerstwa i członkostwa wskazują na wysoką jakość uniwersytetu i jego programów.

W 2009 r. W ramach akredytacji instytucjonalnej IUBH otrzymał najwyższą pieczęć jakości od Niemieckiej Rady Nauki i Humanistyki (Wissenschaftsrat): bezwarunkową akredytację na 10 lat.

IUBH jest akredytowany przez Fundację Międzynarodowej Akredytacji Administracji Biznesu (FIBAA) i otrzymał do tej pory pięć programów studiów, pięć złotych pieczęci premium FIBAA. Dlatego IUBH jest jednym z wiodących uniwersytetów w Niemczech, który otrzymał pięć lub więcej pieczęci premium.

W 2012 r. IUBH otrzymał również znak jakości od Hanzeatyckiej Agencji Certyfikacyjnej, która certyfikowała programy studiów IUBH jako sposób na zdobycie wykształcenia i szkolenia zawodowego.

W 2012 r. IUBH został również uhonorowany jako najlepszy partner współpracy Stowarzyszenia Sprzedaży Internet Travel (Verband Internet Reisevertrieb eV / VIR).

IUBH jest członkiem założycielem globalnej sieci „Hotel Schools of Distinction” (wcześniej „Leading Hotel Schools of the World”) i jedynym niemieckim uniwersytetem w sieci. Jest to także pierwszy i jak dotąd jedyny niemiecki uniwersytet, którego programy studiów w zakresie turystyki podwójnego stopnia zostały certyfikowane przez Światową Organizację Turystyki ONZ (UNWTO). IUBH jest członkiem sieci akademickiej „Global Compact” Organizacji Narodów Zjednoczonych, „Council for Hospitality Management Education” (CHME) i członkiem założycielem „Quality Circle Events Studies”. W dziedzinie administracji biznesowej IUBH konsekwentnie zalicza się do najwyższej grupy. W bieżącym rankingu CHE IUBH uzyskał najwyższe wyniki: w kategorii „ogólne warunki nauki” (klasa 1.6) oraz w kategorii „orientacja praktyczna” (1.7).

4. Możliwość zatrudnienia

Absolwenci IUBH są bardzo poszukiwani na rynku pracy

Wyniki naszej ankiety wśród absolwentów mówią same za siebie: 94 procent naszych absolwentów znajduje pracę w ciągu pierwszych trzech miesięcy, a po dwóch latach 80 procent ma już obowiązki kierownicze.

Te doskonałe wyniki oparte są na tym, że oprócz nauczania profesjonalnej wiedzy, koncentrujemy się na szkoleniu kompetencji społecznych i międzykulturowych. Kiedy uczniowie wyjeżdżają za granicę z tą wiedzą, mogą łatwiej radzić sobie z wyzwaniami międzykulturowymi.

Krótki czas trwania programu studiów i nauki w małych grupach edukacyjnych jest również korzystny dla osób, które chcą wejść do świata zawodowego. Warunki te ułatwiają wymianę między studentami i bliskość wydziału - niezbędne dla skutecznego uczenia się.

IUBH jest dumny ze swoich absolwentów, którzy mogą teraz spojrzeć wstecz na imponujące kariery. Ich ścieżki kariery są tak różnorodne, jak profile zawodowe naszych programów studiów.

To nie tylko o IUBH na Vimeo.

Co robimy inaczej

Uczymy całkowicie w języku angielskim - aby przygotować Cię do międzynarodowej kariery

Angielski jest i pozostaje językiem globalnym. Dzięki wielu pracodawcom, szczególnie w środowisku międzynarodowym, doskonała znajomość języka angielskiego zapewnia lepsze możliwości pracy i kariery. Uczymy całkowicie w języku angielskim, dzięki czemu możesz doskonalić swoje umiejętności językowe.

Życie i nauka w języku angielskim - w IUBH

  • Studia są w całości w języku angielskim - dzięki temu uczysz się ważnego specjalistycznego słownictwa i poprawiasz umiejętność wyrażania siebie w mowie i piśmie.
  • Mieszkasz i studiujesz z zagranicznymi studentami w kampusie, dzięki czemu możesz pogłębić swoją znajomość języka angielskiego w swoim codziennym życiu.
  • Praktyki lub semestry za granicą dają również możliwość zastosowania języka angielskiego w praktycznych kontekstach i osiągnięcia jeszcze wyższego poziomu biegłości językowej.

Nawiązuj kontakty międzynarodowe i zdobywaj doświadczenie międzykulturowe - podczas stażu za granicą lub semestru za granicą

IUBH od wielu lat utrzymuje szerokie partnerstwa z uniwersytetami w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Australii i Europie. Oznacza to, że zakres programów partnerów zagranicznych, z których mogą korzystać nasi studenci, jest bardzo zróżnicowany. Nasze Biuro Międzynarodowe jest centralnym punktem kontaktowym w przypadku pytań dotyczących studiów za granicą.

Włączyliśmy również staż do naszych programów licencjackich, które oczywiście możesz także odbyć za granicą. Staż daje Ci możliwość zastosowania języka i wiedzy specjalistycznej bezpośrednio w firmach w międzynarodowym środowisku.

Przygotowujemy Cię optymalnie do Twojej międzynarodowej kariery - dzięki treściom edukacyjnym o znaczeniu międzynarodowym

Treści edukacyjne naszych programów stanowią doskonałą podstawę do dalszej kariery w międzynarodowym środowisku. Zwracamy szczególną uwagę na zapewnienie międzynarodowej perspektywy zarówno modułów ogólnego zarządzania, jak i treści tematycznych. Dzięki temu masz przewagę w swojej karierze.

Lokalizacje

Bad Honnef

Address
Mülheimer Str. 38
53604 Bad Honnef, Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy

Berlin

Address
Rolandufer 13
10179 Berlin, Berlin, Niemcy

Monachium

Address
Wolfratshauser Str. 84
81379 Monachium, Bawaria, Niemcy