Steinbeis University Berlin Institute Corporate Responsibility Management

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Programy magisterskie w zakresie CSR i zrównoważonego rozwoju przywództwa, w Niemczech w pełnym wymiarze godzin kształcenia na odległość.

Master of Arts (MA) w Odpowiedzialnego Management (MRM) w 15 miesięcy nauki w college'u. Program jest międzynarodową studia wykonawcze, które dają obecnych i przyszłych liderów niezbędną wiedzę i narzędzia do realizacji projektów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu w różnych typach organizacji, ze szczególnym uwzględnieniem wyników. Program stosuje się do ONZ i PRME zasad zrównoważonego rozwoju i kilku nauczycieli są członkami grup roboczych związanych inicjatywy ONZ Global Compact.

Istnieje wielka potrzeba liderów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Program wchodzi w zakres pojęcia, że ​​CSR jest narzędziem do przyspieszenia zrównoważonego rozwoju w firmach i organizacjach. Centralne szkolenia jest strategiczne przywództwo na rzecz zrównoważonego rozwoju. Studenci otrzymują gruntowną wiedzę z zakresu metodologii struktury pojęć, metod i narzędzi wspierających planowanie i podejmowanie strategicznych zrównoważonego rozwoju na decyzję. Bez tego CSR powinny być barierą działalności.

Ponadto uzupełnione metodologię z teorii przywództwa w złożoności. Skupiamy się na jak pracownicy mogą być zaangażowane zmienić i jak organizacje mogą analizować swoje otoczenie szybko i rozwijają się w elastycznych, adaptacyjnych organizacji, które mogą działać aktywnie i strategicznie dla zrównoważonego rozwoju. Kilka uzupełniające się teorie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju jest zawarty w programie i jest skonstruowany w odniesieniu do obszarów centralnych. W ramach programu, studenci z całościowego zrozumienia jak etyka biznesu, CSR i zrównoważonego rozwoju związane z perspektywy lidera.

Studenci uzyskać dostęp do interdyscyplinarnych zajęciach szkoleniowych, zarówno online i offline. Uczniowie przechodzą różne seminaria. Stosujemy studia on-line za pośrednictwem e-learning, seminaria i MOOCs. Celem jest dla studentów, aby rozwijać swoją wiedzę i umiejętności w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, Etyka biznesu, Zrównoważony rozwój, przedsiębiorczość społeczną i innowacje społeczne. Badania w powyższych obszarach pozwoli studentom bredar swoją wiedzę w różnych dziedzinach naukowych, gdzie mogą wyodrębnić koncepcji i narzędzi do praktycznego stosowania projektów zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Ponadto, studenci międzynarodowe doświadczenie i lepsze możliwości rozwoju zawodowego w całej Europie.

Master of Arts program studiów daje możliwość: • Studia w jednym z największych uniwersytetów w Niemczech • Można prowadzić swoje badania w Berlinie, tętniące życiem miasto, w którym masz dużo ruchu i wielu opcjonalnych działań. • możliwość korzystania z wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju i Etyka w biznesie • Udział w międzynarodowych programach magisterskich oraz nawiązać kontakty z uczniami z wielu innych krajów. • możliwość studiowania w Internecie. • Możesz uczestniczyć w seminariach w ramach certyfikowanego programu. • Opcja Double Degree i opierać się na edukacji MBA z uczelni partnerskich przez naszych niemieckich. • Możliwość zaliczenia sobie punktów ECTS do prowadzenia studiów wyższych. • Szeroki swoją wiedzę w języku niemieckim i angielskim.

Więcej informacji na temat przyjęć wymagania prosimy o wypełnienie formularza obok jednego z naszych doradców naukowych i zawodowych będzie z wami skontaktujemy.

Lokalizacje

Berlin

Steinbeis University Berlin Institute Corporate Responsibility Management

Address
Institute Corporate Responsibility Management
Guertelstr. 29a/30

10247 Berlin, Berlin, Niemcy
Telefon
+4930293309291