Hochschule Stralsund – University of Applied Sciences

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Witamy w HOST ! Myślisz o tym, żeby tu studiować? A może interesuje Cię okres studiów lub stażu za granicą? Czy jesteś wykładowcą uniwersyteckim lub członkiem personelu, który chciałby dowiedzieć się więcej o mobilności pracowników w ramach badań, nauczania lub rozwoju zawodowego lub o rozpoczęciu międzynarodowej współpracy uniwersyteckiej? Wtedy usługa HOST International nie jest tym, czego szukałeś!

Wychodząc

Poznawanie innych kultur podczas pobytu za granicą jest niezapomnianym i wzbogacającym doświadczeniem. Niezależnie od tego, czy studiujesz, odbywasz staż czy pracujesz za granicą, twój pobyt za granicą pozwoli ci nie tylko poprawić znajomość języka i umiejętności międzykulturowe, ale także twoją wiedzę i twoją profesjonalną i osobistą sieć. To wszystko stanowi ważny atut dla Twojego CV - atut na całe życie!

Dlaczego HOST?

Hochschule Stralsund - Uniwersytet Nauk Stosowanych jest młodą i innowacyjną uczelnią uniwersytecką w północno-wschodniej części Niemiec. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, doskonałemu stosunkowi kadrowo-studenckim i fantastycznemu położeniu tuż obok Strelasund, ramienia Morza Bałtyckiego, HOST oferuje najlepsze warunki do nauki, badań i jakości życia. Dlatego regularnie zdobywa najwyższe pozycje w niemieckich rankingach uniwersyteckich.

Zorientowany na praktykę, dynamiczny, międzynarodowy

Przyszli studenci mogą wybierać spośród 27 akredytowanych studiów licencjackich i magisterskich w języku niemieckim lub angielskim oraz jednego programu Diplom. Oferowane programy obejmują nie tylko tradycyjne kursy, takie jak inżynieria, elektrotechnika i administracja biznesowa, ale także nowe i innowacyjne programy, takie jak bezpieczeństwo IT i systemy mobilne, inżynieria motoryzacyjna lub strategie rozwoju turystyki. Obecnie w szkołach kształci się około 2200 studentów z 36 krajów - Business Administration, Engineering oraz Electrical Engineering and Informatics. To może nie być aż tyle samo, co na innych uniwersytetach nauk stosowanych w większych miastach - ale poza wyraźną orientacją na praktykę, to przede wszystkim osobisty nadzór gwarantuje sukces w nauce. I: Uniwersytet ma nie tylko luźną atmosferę, ale również certyfikat przyjazny rodzinie i jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. To nazywasz HOST!

Innowacja Motor przeciwdziała brakowi ekspertów

HOST jest jedną z najważniejszych instytucji kształcących wysoko wykwalifikowanych ekspertów w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Absolwenci naszych świetnie ocenionych programów cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w naszym regionie, ale także w całych Niemczech i za granicą. Niemal wszystkie programy można również badać w ramach podwójnego programu z dużą ilością ćwiczeń. Aby było to możliwe, Uniwersytet współpracuje z kilkoma firmami. W tym samym czasie HOST jest ważnym dostawcą impulsów dla przemysłu państwowego.

Działalność i Bałtyk na terenie kampusu HOST

A ponieważ nauka jest oczywiście ważną częścią, ale nie wszystkim, w kampusie jest mnóstwo zajęć. Studenckie zespoły projektowe, np. Baltic Racing i ThaiGer, opracowują samochody wyścigowe na najwyższym poziomie. Niedawno firma HOST mogła nawet świętować tytuł Mistrzostw Europy. Studenccy konsultanci biznesowi w SUS wspierają firmy w całym regionie. Carpe Diem eV organizuje imprezy, imprezy kulturalne i legendarny Campusspektakel. Kampus oferuje szeroki zakres zajęć sportowych. I oczywiście uniwersytet ma własny klub żeglarski. I nie zapomnij: najbliższa piaszczysta plaża znajduje się zaledwie pięć minut spacerem od kampusu ...

Wysoka jakość życia, niskie koszty najmu

Studiowanie w Stralsundzie ma jeszcze jedną ważną zaletę: koszty utrzymania są znacznie niższe niż na innych uczelniach. Znalezienie taniego mieszkania o bardzo dobrym standardzie w centrum miasta nie stanowi żadnego problemu w Stralsundzie. Jednocześnie usługi studenckie oferują oczywiście tanie pokoje w salach rezydencyjnych. Podkreślenie: wioska studencka "Holzhausen" położona na terenie kampusu!

Stralsund i okolice zapewniają doskonałą jakość życia. Uniwersytet można zobaczyć z wyspy Rugia - najbardziej słonecznej wyspy Niemiec. Nie jeden, ale dwa parki narodowe w pobliżu umożliwiają fantastyczne wrażenia przyrodnicze. Hanzeatyckie miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i stanowi atrakcję dla gości z całego świata. Wiele zajęć rekreacyjnych i bogaty program kulturalny i imprezowy sprawiają, że miasto stale się rozwija.

Chciałbyś zdobyć doskonały stopień i poznać wyjątkowe miejsce? Przyjedź do Stralsund. Czekamy na Ciebie na naszej kosmopolitycznej uczelni!

Lokalizacje

Schwerin

Address
Zur Schwedenschanze 15
Stralsund

18435 Schwerin, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Niemcy